Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, evabb είπε

συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι 3% πανω απο το απολυτως απαραιτητο; σαν να λεμε για αντρες 6%

Και με λιγη γυμναστική θα πας στο 8% και θα το διατηρείς χωρίς να πεινας! 😂

IMG-20eec8401756f2324a0faeb6a5e9c738-V.jpg

IMG-8c24cd0a86f55f661da96b6f7ddafe36-V.jpg

IMG-ccf57054160ebe5e7ff4698d8fb3175b-V.jpg

IMG-5fec69c024162f1aed0ad8b21f2583c0-V.jpg

IMG-0b01ff9c971ec7a3cecdb5424e505e77-V.jpg

Αν ενδιαφέρεται καποιος..

Συγγνώμη για την ποιότητα. 

Δείτε κυριως το σχημα 18.1 ξεκινώντας απο την "εναρξη"

Επεξ/σία από xgol
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, evabb είπε

συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι 3% πανω απο το απολυτως απαραιτητο; σαν να λεμε για αντρες 6%

Ναι 3% πάνω από το απαραίτητο. Σα να λέμε για άντρες 8%.  Οι περισσότερες γυναίκες μπορούν να μείνουν μόνιμα στο 15% χωρίς επιπτώσεις. Αν το θέλουν βέβαια. Δεν κάνω εμφανισιακές κρίσεις. Άλλες είναι χαρούμενες με 25%, σε άλλες και το 12% φαίνεται πολύ. Εγώ λέω τί είναι δυνατόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Ναι 3% πάνω από το απαραίτητο. Σα να λέμε για άντρες 8%.  Οι περισσότερες γυναίκες μπορούν να μείνουν μόνιμα στο 15% χωρίς επιπτώσεις. Αν το θέλουν βέβαια. Δεν κάνω εμφανισιακές κρίσεις. Άλλες είναι χαρούμενες με 25%, σε άλλες και το 12% φαίνεται πολύ. Εγώ λέω τί είναι δυνατόν.

μου ακουγεται λιγο υπερβολικο το νουμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, evabb είπε

μου ακουγεται λιγο υπερβολικο το νουμερο.

 

Κάπου εκεί είναι. Δες και μια youtuber που χωρίς να είναι επαγγελματίας το προσεγγίζει περισσότερο επαγγελματικά το θέμα της λιπομέτρησης. Για να δεις πώς φαίνεται και "εν κινήσει" κάποια που είναι στο 13.5%. Είμαι σίγουρος ότι σε μια παραλία θα δεις κάποιες που θα είναι σε παρόμοιο σωματότυπο. Μη σου φαίνεται υπερβολικό.

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Ναι 3% πάνω από το απαραίτητο. Σα να λέμε για άντρες 8%.  Οι περισσότερες γυναίκες μπορούν να μείνουν μόνιμα στο 15% χωρίς επιπτώσεις. Αν το θέλουν βέβαια. Δεν κάνω εμφανισιακές κρίσεις. Άλλες είναι χαρούμενες με 25%, σε άλλες και το 12% φαίνεται πολύ. Εγώ λέω τί είναι δυνατόν.

Και γω λεω τι είναι δυνατόν. Αλλά χωρις να τα βγαζω απ τη φαντασία μου. 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4415834/

Elite αθλήτριες σε 5 διαφορετικά αθλήματα. 

Ξέρεις να διαβάζεις μια έρευνα? 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Κάπου εκεί είναι. Δες και μια youtuber που χωρίς να είναι επαγγελματίας το προσεγγίζει περισσότερο επαγγελματικά το θέμα της λιπομέτρησης. Για να δεις πώς φαίνεται και "εν κινήσει" κάποια που είναι στο 13.5%. Είμαι σίγουρος ότι σε μια παραλία θα δεις κάποιες που θα είναι σε παρόμοιο σωματότυπο. Μη σου φαίνεται υπερβολικό.

η εν λογω κυρια δεν ειχε περιοδο απο το τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους και τα παρατησε ολα και το εριξε στο φαγητο για να βρει στην κυριολεξια την υγεια της. Δες τα πιο προσφατα βιντεο της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, evabb είπε

η εν λογω κυρια δεν ειχε περιοδο απο το τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους και τα παρατησε ολα και το εριξε στο φαγητο για να βρει στην κυριολεξια την υγεια της. Δες τα πιο προσφατα βιντεο της.

Σε ποιό βίντεο αναφέρεσαι; Δώσε λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Σε ποιό βίντεο αναφέρεσαι; Δώσε λινκ.

Μου παραπονέθηκες οτι σαν ασχετος γιατρουδακος δεν παραθετω στοιχεία, τα οποια αν παραθεσω θα διαβασεις κ θα χαρεις να σε διαψεύσω.. Λοιπον??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, evabb είπε

 

Από το βίντεο που έδειξα εγώ και στο οποίο ήταν στο 13.6% και στα 124 lbs, με πήγες σε ένα άλλο στο οποίο είχε χάσει ΑΛΛΑ 20 lbs και ήταν ΠΟΛΥ κάτω από 10%. Τί σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Από το βίντεο που έδειξα εγώ και στο οποίο ήταν στο 13.6% και στα 124 lbs, με πήγες σε ένα άλλο στο οποίο είχε χάσει ΑΛΛΑ 20 lbs και ήταν ΠΟΛΥ κάτω από 10%. Τί σχέση έχει το ένα με το άλλο;

αν ηταν κατω απο 10 δεν θα ειχε πεθανει; δεδομενου οτι το 12 ειναι το ελαχιστο απαραιτητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, evabb είπε

αν ηταν κατω απο 10 δεν θα ειχε πεθανει; δεδομενου οτι το 12 ειναι το ελαχιστο απαραιτητο;

Δηλαδή τωρα αν σου πει ναι ή οχι, θα τον πιστέψεις, γιατί η άποψή του αποδείχτηκε πως έχει βαρύτητα. .! 😂😂 

(Not)

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, evabb είπε

αν ηταν κατω απο 10 δεν θα ειχε πεθανει; δεδομενου οτι το 12 ειναι το ελαχιστο απαραιτητο;

Μα τί λες; Δεν βλέπεις τη διαφορά ανάμεσα στο βίντεο που έβαλα εγώ και σ'αυτό που έβαλες εσύ; Δεν βλέπεις ότι στο πρώτο είναι αθλητική και μυώδης και στο δεύτερο είναι σαν ανορεκτική; Δεν διαβάζεις ότι σ'αυτό που έβαλες εσύ είναι 104 lbs και σ'αυτό που έβαλα εγώ είναι 20 lbs παραπάνω;

Το απαραίτητο ποσοστό λίπους είναι απαραίτητο για να να διατηρηθούν οι φυσιολογικές λειτουργίες στον περισσότερο κόσμο. Δεν σημαίνει ότι πεθαίνεις κιόλας αν πέσεις παρακάτω για μικρα χρονικά διαστήματα. Πολλές μποντιμπιλντερούδες πέφτουν στο 5-7% για τους αγώνες. Εκείνα τα διαστήματα έχουν θέματα υγείας, αλλά μετά επανέρχονται. Δεν σημαίνει ότι αν είσαι γυναίκα και πέσεις για λίγο κάτω από 10% τότε θα σε κλαίνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mic2mic είπε

Μα τί λες; Δεν βλέπεις τη διαφορά ανάμεσα στο βίντεο που έβαλα εγώ και σ'αυτό που έβαλες εσύ; Δεν βλέπεις ότι στο πρώτο είναι αθλητική και μυώδης και στο δεύτερο είναι σαν ανορεκτική; Δεν διαβάζεις ότι σ'αυτό που έβαλες εσύ είναι 104 lbs και σ'αυτό που έβαλα εγώ είναι 20 lbs παραπάνω;

Το απαραίτητο ποσοστό λίπους είναι απαραίτητο για να να διατηρηθούν οι φυσιολογικές λειτουργίες στον περισσότερο κόσμο. Δεν σημαίνει ότι πεθαίνεις κιόλας αν πέσεις παρακάτω για μικρα χρονικά διαστήματα. Πολλές μποντιμπιλντερούδες πέφτουν στο 5-7% για τους αγώνες. Εκείνα τα διαστήματα έχουν θέματα υγείας, αλλά μετά επανέρχονται. Δεν σημαίνει ότι αν είσαι γυναίκα και πέσεις για λίγο κάτω από 10% τότε θα σε κλαίνε.

η τυπισα παντως εν τελη το εριξε στο φαγητο, ειπε οτι ηταν ολη την ωρα πεινασμενη ακομα και στο ποσοστο που την εδειξες εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, evabb είπε

η τυπισα παντως εν τελη το εριξε στο φαγητο, ειπε οτι ηταν ολη την ωρα πεινασμενη ακομα και στο ποσοστο που την εδειξες εσυ.

Πού ακριβώς το λέει ότι στο 13.6% ήταν όλη την ώρα πεινασμένη; 

Εγώ στην έδειξα για να δεις "εν κινήσει" πώς φαίνεται το 13.6% σε μια γυναίκα. Αν δεις ένα πρωτάθλημα στίβου, θα παρατηρήσεις πολλές σε παρόμοιο ποσοστό λίπους. Στις γυμνάστριες και τις δρομείς, το μέσο ποσοστό λίπους είναι κάπου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...