Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμα.αι παλια γιατι ξαναειχα ps3 cfw τα περναγα με install pkg απο μυλτιμαν .....αν θυμαμαι καλα και δεν ειχα προβληματα με τον χωρο -τωρα θα εχω εαν καποιο αρχειο ειναι πανω απο 4γιγα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, sils είπε

Θυμα.αι παλια γιατι ξαναειχα ps3 cfw τα περναγα με install pkg απο μυλτιμαν .....αν θυμαμαι καλα και δεν ειχα προβληματα με τον χωρο -τωρα θα εχω εαν καποιο αρχειο ειναι πανω απο 4γιγα?

Αν το περάσεις σε στικάκι θα έχεις θέμα δεν το παρνάει, μέσω ftp όσο θες περνάς,για να έχεις καλές ταχύτητες πρέπει όμως να είναι και τα δύο συνδεμένα στο ρούτερ με ethernet αλλιώς μέσω wifi με αρκετή υπομονή.Για ftp πρόγραμμα προτείνω το filezilla είναι ότι καλύτερο. 

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον multiman πως κανουμε τα backup να φαινονται στο xmb?. Δηλαδη να μην χρειαζεται να μπαινουμε πρωτα στο multiman και να κανουμε load.

Επισης υπαρχει κανενας 8δηγος πως κανουμε τον retroarch  να μοιαζει με retropie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, sils είπε

Απο τον multiman πως κανουμε τα backup να φαινονται στο xmb?. Δηλαδη να μην χρειαζεται να μπαινουμε πρωτα στο multiman και να κανουμε load.

Επισης υπαρχει κανενας 8δηγος πως κανουμε τον retroarch  να μοιαζει με retropie

Μονο αν εγκαταστήσεις τον webman μπορείς να τα ανοίγεις απευθείας από το xmb, και του ps1,ps2,psp κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Webman πολύ καλύτερος, ενεργοποιεις το fan control και έχεις αυτόματη λειτουργία στο boot της κονσόλας, και πολλά άλλα καλουδια ....

Multiman πλέον μόνο για file manager τον χρησιμοποιούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία .pkg μπαίνουν σε κάποιον ειδικό φάκελο? Γιατί τα βάζω από FileZilla στο Gamez και δεν τα βλέπει για να γίνει η εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, eko13 είπε

Τα αρχεία .pkg μπαίνουν σε κάποιον ειδικό φάκελο? Γιατί τα βάζω από FileZilla στο Gamez και δεν τα βλέπει για να γίνει η εγκατάσταση.

Όχι εκεί έχει φάκελο στον dev_hdd0 με το όνομα packages και μετά πας xmb στον φάκελο Package Manager/Install Package Filles/Ps3 System Storage

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, eko13 είπε

Τα αρχεία .pkg μπαίνουν σε κάποιον ειδικό φάκελο? Γιατί τα βάζω από FileZilla στο Gamez και δεν τα βλέπει για να γίνει η εγκατάσταση.

Ο απλός τρόπος και ο πιο συνήθης είναι εφόσον είναι αρχεία κάτω από 4gb, να τα βάλεις σε ένα flashακι και να τα κάνεις εγκατάσταση από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά την βοήθεια σας όσο μπορείτε

αν και άσχετος με το θέμα ακολούθησα πολλά tutorials απο το ιντερνετ όλα καλά και όλα ωραία αλλά κολλάω κάπου όταν πάω να εγκαταστήσω το hen installer μου βγάζει exploit initialization failed έχω την έκδοση 4.87 και το ps3 ειναι το slim ξέρεται τι να φταίει????

μήπως να κάνω επαναφορά? και να μου προτείνεται κάποιο tutorial απο youtube????

Επεξ/σία από hippoaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, hippoaki είπε

παιδιά την βοήθεια σας όσο μπορείτε

αν και άσχετος με το θέμα ακολούθησα πολλά tutorials απο το ιντερνετ όλα καλά και όλα ωραία αλλά κολλάω κάπου όταν πάω να εγκαταστήσω το hen installer μου βγάζει exploit initialization failed έχω την έκδοση 4.87 και το ps3 ειναι το slim ξέρεται τι να φταίει????

μήπως να κάνω επαναφορά? και να μου προτείνεται κάποιο tutorial απο youtube????

Εδώ είσαι το καλύτερο tutorial https://youtu.be/fOKemRHAZ3c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, hippoaki είπε

ξέρει κανείς αν στο ps4 έκδοση 8.03 αν έχει βγεί hen??? βλέπω κάποια tutorials αλλά όλοι μου λένε ότι δεν μπορεί να τρέξει hen

Στο ps4 θα βγει σε 7.55 από 8.00 δεν γίνεται τίποτα τα βιντεάκια όλα είναι fake μέχρις στιγμής έχει σε 5.05,6.72,7.02 Και περιμένουμε σε 7.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2021 στις 10:05 ΜΜ, THE GG GAMER είπε

Στο ps4 θα βγει σε 7.55 από 8.00 δεν γίνεται τίποτα τα βιντεάκια όλα είναι fake μέχρις στιγμής έχει σε 5.05,6.72,7.02 Και περιμένουμε σε 7.55

σε ευχαριστώ πολύ φίλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...