Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, MetalPrime είπε

ναι, οκ, αυτό το επιχείρημα μου χρυσώνει λίγο το χάπι χαχαχα ;) 

Μακάρι να είχαν και ίδιες τιμές και να ήταν ακόμη πιο φθηνά, πραγματικά δεν είμαι υπέρμαχος αυτού σε καμία περίπτωση :P 

Τι ήθελα κι εγώ και δοκίμασα να πάρω Switch, γλυκάθηκα και τώρα μου κακοφαίνεται να ξανακάτσω στο PS4...εμείς φταίμε! 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Κώστας1 είπε

Μακάρι να είχαν και ίδιες τιμές και να ήταν ακόμη πιο φθηνά, πραγματικά δεν είμαι υπέρμαχος αυτού σε καμία περίπτωση :P 

Τι ήθελα κι εγώ και δοκίμασα να πάρω Switch, γλυκάθηκα και τώρα μου κακοφαίνεται να ξανακάτσω στο PS4...εμείς φταίμε! 😂

Αν έχεις ps vita μπορείς να έχεις ίδια εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, non-serviam said:

Αν έχεις ps vita μπορείς να έχεις ίδια εμπειρία.

 

Ίδια εμπειρία με ποιο? 

 

 

9 minutes ago, MetalPrime said:

για παράδειγμα Dark Souls, Diablo 3, Final Fantasy X, Overcooked ... (πάντα για physical)

 

Το Dark Souls το είχε ο Γερμανός 20€.

Είχε ανέβει και στο θέμα η τιμή. 

Σε μερικά που βγήκαν πιο νωρίς στις άλλες κονσόλες είναι και λογικό να έχουν πέσει οι τιμές περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, NickTG said:

Ίδια εμπειρία με ποιο? 

Προφανώς, εννοεί μέσω remote play, να παίζει στο PSV games του PS4, αλλά δεν είναι ίδια η εμπειρία. Η έλλειψη triggers του PSV ξεσκίζει το gameplay. Η εμπειρία που προσομοιάζει περισσότερο είναι Xperia high-end phone και DS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ίδια εμπειρία με ποιο? 

Το Dark Souls το είχε ο Γερμανός 20€.

Είχε ανέβει και στο θέμα η τιμή. 

Σε μερικά που βγήκαν πιο νωρίς στις άλλες κονσόλες είναι και λογικό να έχουν πέσει οι τιμές περισσότερο. 

Να παίζεις φορητά. Φυσικά θέλεις καλό ίντερνετ, αλλά για μέσα στο σπίτι (γκουχ... τουαλέτα... γκουχ) είσαι οκ.

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Προφανώς, εννοεί μέσω remote play, να παίζει στο PSV games του PS4, αλλά δεν είναι ίδια η εμπειρία. Η έλλειψη triggers του PSV ξεσκίζει το gameplay. Η εμπειρία που προσομοιάζει περισσότερο είναι Xperia high-end phone και DS4.

Αυτό. Εντάξει, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Εξάλλου ούτε το switch έχει σκανδαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, non-serviam είπε

Να παίζεις φορητά. Φυσικά θέλεις καλό ίντερνετ, αλλά για μέσα στο σπίτι (γκουχ... τουαλέτα... γκουχ) είσαι οκ.

"άντε ρε μπαμπά, ακόμη στην τουαλέτα είσαι;"

"ναι και άμα δεν με αφήσεις στην ησυχία μου, θα είμαι για πολύ ώρα ακόμη!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως να αναφέρω ότι χθες, μετά το τελευταίο update των joycons, για πρώτη φορά μου έκαναν disconnect την ώρα που έπαιζα, και μετά για κάποιο παράξενο λόγο για λίγη ώρα εκτελούνταν με την κίνηση του ενός joycon οι κινήσεις και των δύο παικτών, δηλαδή πχ στο character selection του Mario Kart, ήλεγχα με το joycon που είχε παραμείνει συνδεδεμένο και τους 2 κέρσορες ταυτόχρονα.

Από τα πιο love/hate πράγματα που είχα ποτέ στη ζωή μου αυτή η κονσόλα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 minutes ago, non-serviam said:

Αυτό. Εντάξει, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Εξάλλου ούτε το switch έχει σκανδαλες.

Ναι, έχει κουμπάκια τουλάχιστον.

Εσύ όμως είπες ότι είναι ίδια εμπειρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, έχει κουμπάκια τουλάχιστον.

Εσύ όμως είπες ότι είναι ίδια εμπειρία!

Με το switch. Όχι σαν να παίζει σε κανονική κονσόλα PS4. Και σίγουρα με πιο μεγάλη ποικιλία παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, non-serviam said:

Με το switch. Όχι σαν να παίζει σε κανονική κονσόλα PS4. Και σίγουρα με πιο μεγάλη ποικιλία παιχνιδιών.

Σίγουρα δεν είναι ίδια εμπειρία το να παίζει PSV με το να παίζει NSw. Δεν έχουν κοινά specs, δεν έχουν κοινό χειρισμό και δεν έχουν κοινά games.

Το ότι τα παίρνεις και τα δύο μαζί σου είναι η αρχή και το τέλος των ομοιοτήτων που έχουν. Και το κινητό σου παίρνεις μαζί, έχει σχέση το gaming σε αυτό με το gaming σε dedicated συστήματα;

Σε ποιά ποικιλία games αναφέρεσαι; Το Switch έχει μετά από δύο χρόνια, όσα έχει το PSV μετά από 7. Κάτι λάθος υπολογίζεις.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας τα και τα δύο, δεν βλέπω ιδιαίτερη διάφορα. Ειδικά μάλιστα όταν μιλάμε για μια παρατημένη κονσόλα. Όσο για τα παιχνίδια, δεν έχει νόημα να ανοίξουμε αυτή την κουβέντα. Τα exclusives της Σονυ μιλάνε από μόνα τους. Αν η Σονυ είχε μυαλό και έπαιζε μπάλα σωστή με το βιτα (και πιθανή συνέχεια του), το switch θα πήγαινε ακλαφτο. Και τα γράφω αυτά έχοντας αγοράσει ότι κονσόλα έχει βγει τα τελευταία 30 χρόνια. Να είμαστε σωστοί και δίκαιοι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, non-serviam said:

Έχοντας τα και τα δύο, δεν βλέπω ιδιαίτερη διάφορα. Ειδικά μάλιστα όταν μιλάμε για μια παρατημένη κονσόλα. Όσο για τα παιχνίδια, δεν έχει νόημα να ανοίξουμε αυτή την κουβέντα. Τα exclusives της Σονυ μιλάνε από μόνα τους. Αν η Σονυ είχε μυαλό και έπαιζε μπάλα σωστή με το βιτα (και πιθανή συνέχεια του), το switch θα πήγαινε ακλαφτο. Και τα γράφω αυτά έχοντας αγοράσει ότι κονσόλα έχει βγει τα τελευταία 30 χρόνια. Να είμαστε σωστοί και δίκαιοι.

Δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε τώρα. Για ποιά Sony exclusives μιλάς; Μόνο το Uncharted και το Gravity Rush μου έρχονται στο μυαλό. Το Nsw έχει περίπου 20 φορές περισσότερα exclusives.

Κάπου έχω χαθεί στη μετάφραση μάλλον, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε τώρα. Για ποιά Sony exclusives μιλάς; Μόνο το Uncharted και το Gravity Rush μου έρχονται στο μυαλό. Το Nsw έχει περίπου 20 φορές περισσότερα exclusives.

Κάπου έχω χαθεί στη μετάφραση μάλλον, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Ας το αφήσουμε τότε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Here's The Full Lineup For Castlevania Anniversary Collection On Switch

Μου αρέσει που ονειρευόμουν GBA/NDS games. :(

Χμμ... Έχω Castlevania 1 και 2 στο NES Mini και Castlevania 4 στο SNES Mini, τα υπόλοιπα αξίζουν ή μπορώ να συνεχίσω τη ζωή μου χωρίς αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...