Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hell blade το έχω στο game pass των 0.04€.. αλλά λέω να περιμένω να βγει σε physical release για να το παίξω στη σωστή κονσόλα.

Ξενέρωσα απίστευτα που τερμάτισα το Celeste στο Xbox. Μόνο νιντεντοναρα αγαπώ και το φωνάζω. Είμαι φανμποι τυφλό και και τα λεφτά μου της στάζω...απλά έχει ακριβά games και μόνο indie πια αγοράζω.. :P

Επεξ/σία από greed
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, Κώστας1 είπε


@Sir_Teraflop αξίζει ο καθαρισμός έτσι ή να τα στείλω κατ'ευθείαν στην εταιρία λες; φοβάμαι μη και τα κάνω τζάμπα, εξ'άλλου μόνο θέμα διπλοκλικαρίσματος έχω, και όχι με τους μοχλούς...ακόμα :P

 

Αν είσαι εγγύηση ακόμα ούτε καν να το σκέφτεσαι. Το σπάσιμο είναι μόνο.

20 λεπτά πριν, greed είπε

Hell blade το έχω στο game pass των 0.04€.. αλλά λέω να περιμένω να βγει σε physical release για να το παίξω στη σωστή κονσόλα.

Ξενέρωσα απίστευτα που τερμάτισα το Celeste στο Xbox. Μόνο νιντεντοναρα αγαπώ και το φωνάζω. Είμαι φανμποι τυφλό και και τα λεφτά μου της στάζω...απλά έχει ακριβά games και μόνο indie πια αγοράζω.. :P

Χαχαχαχαχα δεν παίζεσαι ρε.

Nintendoνάρα.

ps: το xbox είναι φίλος - πόσα games παίξαμε crossplay βρε?! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αν είσαι εγγύηση ακόμα ούτε καν να το σκέφτεσαι. Το σπάσιμο είναι μόνο.

Ντρέπομαι που θα τα στείλω πίσω στον 1,5 μήνα αφού βγήκαν απ'το κουτί, σοβαρά :P και τα μεταχειρίστηκα άψογα, μόνο ένα πέσιμο έφαγε το ένα κι αυτό τίποτα σοβαρό, απίστευτη αντοχή λέμε...

 

47 λεπτά πριν, greed είπε

Ξενέρωσα απίστευτα που τερμάτισα το Celeste στο Xbox. Μόνο νιντεντοναρα αγαπώ και το φωνάζω. Είμαι φανμποι τυφλό και και τα λεφτά μου της στάζω...απλά έχει ακριβά games και μόνο indie πια αγοράζω.. :P

Το απίστευτο με την Ν είναι ότι οι κυκλοφορίες της είναι (σχεδόν) ακριβώς έτσι κατανεμημένες που μπορείς να ψωνίζεις απ'τα ακριβά όποτε χρειάζεται σε έναν φυσιολογικό ρυθμό, και indies στο ενδιάμεσο, ό,τι πρέπει ξεκάθαρα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Κώστας1 είπε

Ντρέπομαι που θα τα στείλω πίσω στον 1,5 μήνα αφού βγήκαν απ'το κουτί, σοβαρά :P και τα μεταχειρίστηκα άψογα, μόνο ένα πέσιμο έφαγε το ένα κι αυτό τίποτα σοβαρό, απίστευτη αντοχή λέμε...

Ναι είναι μεγάλη ξενέρα αυτό. Να είναι καλά τα Κρυφά Έξοδα (TM). ...

3 λεπτά πριν, Κώστας1 είπε

Το απίστευτο με την Ν είναι ότι οι κυκλοφορίες της είναι (σχεδόν) ακριβώς έτσι κατανεμημένες που μπορείς να ψωνίζεις απ'τα ακριβά όποτε χρειάζεται σε έναν φυσιολογικό ρυθμό, και indies στο ενδιάμεσο, ό,τι πρέπει ξεκάθαρα :P

Έτσι ακριβώς είναι. Αλλά τι να κάνουμε. Αγαπημένη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Physical? Αν ναι στείλε κάνα λινκ να μας φτιάξεις.

Δεν έχω ιδέα ρε μαν γιαυτό ρωτάω /έχουν ανοίξει 10 θέματα στο gamefq για εκπτώσεις με αναφορές κυρίως στο xenoblade στα 19δολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Κώστας1 είπε

@rudigarcia222 μπορείς να πας να κάνεις δοκιμές στα Settings, εγώ το συνειδητοποιώ εμπράκτως σε Hollow Knight που κινούμαι με τα βελάκια και Tetris που με γλεντάει κανονικά...κι εμένα είναι ακριβώς αυτή η έκδοση που λες, πολύχρωμη σκέτη, αγορασμένη πριν 1,5 μήνα...

@Sir_Teraflop

Δεν κατάλαβα ρε μαν. Είναι δήλ ένα πρόβλημα που αργά ή γρήγορα ακόμα και με νορμάλ χρήση θα βγει σε όλους? 

Η βγαίνει σε όσα μοντέλα κυρίως τα πρώτα είναι ελαττωματικά.? 

 

Τι να πω κατέβασα 3-4 ντεμο και παίζουν κανονικά βέβαια σε όλα δεν έχεi και και πολύ ενεργο ρόλο ο αναλογικός . Αποτι διαβάζω στο ρεντιτ περισσότερες αναφορές σε όσους παίζουν ζελντα /Μάριο οντισ και φορτναιτ καθώς εκεί χρησιμοποιείται πιο πολύ. Και όσο περισσότερο το ψάχνω τόσο αγχώνομαι βλέπω έχει συμβεί σε πάρα πολλούς έχει βίντεο με εκατοντάδες χιλιάδες views για το θέμα στο ytb. 

 

Edit επίσης αν συμβεί και το στείλω εγγύηση και το φτιάξουν μετά παύει μόνιμα το πρόβλημα τουλάχιστο η θα ξαναγίνει πάλι στο έμμεσο μελλον

Επεξ/σία από rudigarcia222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Δεν έχω ιδέα ρε μαν γιαυτό ρωτάω /έχουν ανοίξει 10 θέματα στο gamefq για εκπτώσεις με αναφορές κυρίως στο xenoblade στα 19δολ

Στείλε λινκ μπας και βγάλουμε καμία άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rudigarcia222 Εμένα δεν μου έτυχε να σου πω την αλήθεια. Αλλά όποιον ξέρω που είχε switch του έτυχε. Τι να σου πω τώρα....Εγώ το πούλησα και περιμένω το revision. 

Είναι θέμα το συγκεκριμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, di maria kun είπε

Δεν έχω ιδέα ρε μαν γιαυτό ρωτάω /έχουν ανοίξει 10 θέματα στο gamefq για εκπτώσεις με αναφορές κυρίως στο xenoblade στα 19δολ

Στα target υπάρχει η προσφορά και νομίζω ότι μόνο στην Αμερική εχει καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rudigarcia222 Είναι τυχαίο θεωρώ το αν θα σου εμφανιστεί ή όχι, δυστυχώς μακάρι να μπορούσα να προβλέψω αν θα συμβεί και σε σένα ή όχι, μου λείπουν κάποιες τηλεπαθητικές ικανότητες όμως...:P Εγώ drifting στους μοχλούς δεν έχω, και ελπίζω να το γλιτώσω για κάμποσο καιρό ακόμα, (απλώς) ενίοτε το δεξί βελάκι στο αριστερό joycon κάνει 2 registers ενώ το έχω πατήσει μία. Κανένας λόγος άγχους πάντως αν δεν σου έχει προκύψει ακόμα, και να γίνει πάντως, σύνηθες είναι, οπότε μη νιώθεις μόνος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα το Crash N Sane Trilogy (και) στο Switch.

Είναι λίγο πιο θολό από όσο θα ήθελα στα περισσότερα σημεία. Βέβαια έχει καλύτερα loading times από το PS4, χαχα...
Επειδή ακριβώς έχω το ίδιο παιχνίδι στο PS4, τώρα μόνο είμαι σε θέση να αντιληφθώ ότι καλά, χρυσά τα joycons, αλλά τα κουμπάκια είναι υπερβολικά μικρά και η θέση τους εργονομικά χειρότερη από το PS4, σε σημείο που να πατάω το Α αντί για το Β επειδή το αναλογικό είναι πολύ κοντά και πρέπει να πηγαίνω το δάχτυλο διαγώνια, ακόμα και με το gripcase κουμπωμένο. Λογικό βέβαια, συγκρίνω μια ταμπλέτα με gamepad, αλλά οκ...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Κώστας1 είπε

@rudigarcia222 Είναι τυχαίο θεωρώ το αν θα σου εμφανιστεί ή όχι, δυστυχώς μακάρι να μπορούσα να προβλέψω αν θα συμβεί και σε σένα ή όχι, μου λείπουν κάποιες τηλεπαθητικές ικανότητες όμως...:P Εγώ drifting στους μοχλούς δεν έχω, και ελπίζω να το γλιτώσω για κάμποσο καιρό ακόμα, (απλώς) ενίοτε το δεξί βελάκι στο αριστερό joycon κάνει 2 registers ενώ το έχω πατήσει μία. Κανένας λόγος άγχους πάντως αν δεν σου έχει προκύψει ακόμα, και να γίνει πάντως, σύνηθες είναι, οπότε μη νιώθεις μόνος :P

ειναι απαραδεκτο παντως να χαλανε τα αναλογικα στικ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα. εχω αλλες 3 κονσολες (x360, ps3, ps4) και καποια χειριστηρια τα εχω 12-13 χρονια και παιζουν χωρις κανενα προβλημα. και αντε και στα αλλαζει τωρα στην εγγυηση, μετα? θα πληρωνει ο αλλος 20ρικα για το ενα στικ?

να μη πω για το fail του dpad στον pro controller που πατας και παει οπου να'ναι λογω κακου σχεδιασμου. η εταιρια που εβγαλε το dpad, δε προβλεψε για ενα στα joycon και αυτο που εβαλε στο pro, δε δουλευει σωστα.

εγω δεν εκατσα να κανω μοντες στον pro με αυτοκολλητα κλπ, αγορασα το joycon της hori -το οποιο δουλευει φανταστικα- και ενα shell με dpad απο aliexpress για να δοκιμασω να αλλαξω στο ενα σετ απο τα δυο που εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, duende είπε

ειναι απαραδεκτο παντως να χαλανε τα αναλογικα στικ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα. εχω αλλες 3 κονσολες (x360, ps3, ps4) και καποια χειριστηρια τα εχω 12-13 χρονια και παιζουν χωρις κανενα προβλημα. και αντε και στα αλλαζει τωρα στην εγγυηση, μετα? θα πληρωνει ο αλλος 20ρικα για το ενα στικ?

να μη πω για το fail του dpad στον pro controller που πατας και παει οπου να'ναι λογω κακου σχεδιασμου. η εταιρια που εβγαλε το dpad, δε προβλεψε για ενα στα joycon και αυτο που εβαλε στο pro, δε δουλευει σωστα.

εγω δεν εκατσα να κανω μοντες στον pro με αυτοκολλητα κλπ, αγορασα το joycon της hori -το οποιο δουλευει φανταστικα- και ενα shell με dpad απο aliexpress για να δοκιμασω να αλλαξω στο ενα σετ απο τα δυο που εχω

Στο μεταξύ, ότι σκεφτόμουν να τα στάξω για το pro controller για να γλιτώσω τα θέματα...

Αλήθεια την αγαπώ αυτή την κονσόλα λόγω της απίστευτης πρακτικότητας, αλλά αρχίζω και εκνευρίζομαι με τα θέματα των joycons χωρίς κανένα λόγο και τις τιμές τους...να ήταν στα μισά λεφτά (έστω 2/3), θα το έπαιρνα καλύτερα. Τώρα αλήθεια μου χαλάει λίγο την εμπειρία, όσο γκρινιάρης κι αν ακούγομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, duende είπε

ειναι απαραδεκτο παντως να χαλανε τα αναλογικα στικ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα. εχω αλλες 3 κονσολες (x360, ps3, ps4) και καποια χειριστηρια τα εχω 12-13 χρονια και παιζουν χωρις κανενα προβλημα. και αντε και στα αλλαζει τωρα στην εγγυηση, μετα? θα πληρωνει ο αλλος 20ρικα για το ενα στικ?

να μη πω για το fail του dpad στον pro controller που πατας και παει οπου να'ναι λογω κακου σχεδιασμου. η εταιρια που εβγαλε το dpad, δε προβλεψε για ενα στα joycon και αυτο που εβαλε στο pro, δε δουλευει σωστα.

εγω δεν εκατσα να κανω μοντες στον pro με αυτοκολλητα κλπ, αγορασα το joycon της hori -το οποιο δουλευει φανταστικα- και ενα shell με dpad απο aliexpress για να δοκιμασω να αλλαξω στο ενα σετ απο τα δυο που εχω

μέχρι που το ανέφερες δεν το σκέφτηκα καν. Από τις χμμμ 8 κονσόλες που έχουν περάσει διαχρονικά από τα χέρια μου (τα τελευταία ... 25+ χρόνια) το switch είναι το πρώτο που εμφανίζει πρόβλημα (έχω και εγώ το γνωστό θέμα με τα analog). Μεγάλη απογοήτευση αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...