Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση προς τους βετεράνους.

Μιας και το έχει 50% στο eshop το Mario & Rabbids αξιζει?

Βγαίνει  16 το σκέτο και 26 το Gold edition απο Russia.

Ποιές οι διαφορές των 2 εκδόσεων και έχει αρκετό value το Gold?

Υπάρχει άλλο περιεχόμενο που δεν περιλαμβανεται ούτε στο  Gold?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Undocked\ 400~720p

Docked\ 576~720p

Το frame rate καλό στα 30.

Τα cutscenes λένε ότι είναι έξυπνα pre-rendered με assets του Switch (ίσως και για αυτό το μεγαλύτερο μέγεθος).

Panic Button είπαμε?

QLOC!

:D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yggdrasill-sama είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση προς τους βετεράνους.

Μιας και το έχει 50% στο eshop το Mario & Rabbids αξιζει?

Βγαίνει  16 το σκέτο και 26 το Gold edition απο Russia.

Ποιές οι διαφορές των 2 εκδόσεων και έχει αρκετό value το Gold?

Υπάρχει άλλο περιεχόμενο που δεν περιλαμβανεται ούτε στο  Gold?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ναι αξίζει και πάρε το gold. Το DLC προσθέτει μπόλικο περιεχόμενο και όχι δεν υπάρχει άλλο επιπλέον περιεχόμενο. Το Gold είναι η φουλ πακέτο έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ σε ξένα σαιτ ότι από Δευτέρα περίοδο πασχσλινων εκπτώσεων θα έχει μειωμένες τιμές σε διάφορα παιχνίδια πχ xenoblade chronicles 2 στα 19 δολάρια. Αυτό παίζει να γίνει και στην χώρα μας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, Sir_Teraflop said:

Undocked\ 400~720p

Docked\ 576~720p

Το frame rate καλό στα 30.

Τα cutscenes λένε ότι είναι έξυπνα pre-rendered με assets του Switch (ίσως και για αυτό το μεγαλύτερο μέγεθος).

Panic Button είπαμε?

QLOC!

:D 

Δεν βρίσκω λόγο αγοράς τέτοιων games σε αυτή την ανάλυση. Αλλά on the other hand, δεν βρίσκω και λόγο αγοράς τέτοιων games σε αυτά τα καρέ. Γενικά τα multiplatforms μόνο σε πισί, σε σοβαρά καρέ.

--------------------------

Fans are already making their own Nintendo Labo VR Kit head mounts

Κλασικά πράγματα... 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά (με χρονική σειρά αγοράς) από τα mario odyssey, mario kart, splatoon2,  mario & rabbits, nba playground (digital), rocket leugue, nba 2k18, captain toad, kirby, nba playgrounds 2, donkey kong, ήρθε η στιγμή και πήρα σήμερα το legend of zelda - breath of the wild.  Mιση ωρίτσα έπαιξα, φοβερό φαίνεται... Είμαι εκεί που ο γέρος μου μαθαίνει τον χάρτη. Πήγα στον Πύργο και ψάχνω για τα shrines ( δεν τα βρίσκω όμως). Καμιά συμβουλή για τώρα που είναι αρχή ?

 

Το αντςγραψα και στο θέμα του ίδιου του παιχνιδιού. Ας σβηστεί αυτό εδώ, ζητώ συγνώμη.  :)

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2019 στις 12:29 ΜΜ, Κώστας1 είπε

Παιδιά, έχω δει διάφορα όμορφα με τα joycons, είχε κανείς όμως θέμα double input; Ώρες ώρες μου κάνει κάτι νούμερα το αριστερά βελάκι στο αριστερό joycon, και ενώ δεν είναι ότι είναι ανυπόφορο ή πολύ συχνό, αφενός υπάρχει και με ενοχλεί, και αφετέρου με γλεντάει τόσο-όσο στο Tetris 99 και δακρύζω...

Επίσης, γνώμη κανείς για Phoenix Wright για το αν αξίζει σε full price;

Στειλε το στη cdmedia για επισκευη, εχουν φορμα service στη σελιδα τους. εγω εστειλα πριν λιγο καιρο και τα δυο joy-cons γιατι μου κολλουσαν οι αναλογικοι, δε ξερω γιατι τα εφτυσαν τοσο γρηγορα, ουτε 8 μηνες..

πλεον εχω αγορασει μερικα ανταλλακτικα στικ απο aliexpress να εχω να αλλαζω αμα ληξει η εγγυηση..εδω τα πουλανε πανακριβα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τι μ@ δεν τις περίμενα από την Nintendo. Απαράδεκτοι. Τα ίδια σκατά και με το pro controller και τo d-pad του.

Τo Seal of Quality πήγε περίπατο. 

Διόρθωση θα δούμε μόνο με το Switch Pro/lite γιατί ... Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Κώστας1 είπε

@duende  Μάλλον αυτό θα κάνω, ευχαριστώ! Εγώ είμαι στον 1.5 μήνα όμως από ολοκαίνουριο Switch...:(

Πως καταλαβαίνω ότι έχουν πρόβλημα? Εξαρτάται και από παιχνίδια πχ το Dark souls η bayonetta η κάποιο με απαιτητικό κοντρολ?? Το διαβάζω συχνά αυτό το φαινόμενο. Εγώ παίζω προς το παρόν το mario rabbids πού έχει πολύ λάιτ κίνηση και όχι μοχλος δεν χρειάζεται ιδιαίτερα. 

 

Η εξαρτάται από την κονσόλα αν είναι πρώτης γενιάς? Εγώ έχω το χρωματιστό σκέτο που δεν είναι σε μπαντλ. Πρπει να ναι παλιό μοντέλο παρόλο που το αγόρασα πρόσφατα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To πρόβλημα είναι στην κατασκευή του - από το λαστιχένιο προστατευτικό κάτω από το μοχλό περνάει σκόνη και το πλαστικό που τρίβεται.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Μπορείς να το φυσήξεις καθαρίσεις μόνος σου αλλά αν έχει μαζευτεί μάκα εκεί κάτω, θέλει μέχρι και contact cleaner και πάλι τα ίδια μετά από λίγο καιρό.

Καλή η τεχνολογία που ενσωματώσανε αλλά να το χέσω με τέτοιες αβλεψίες.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν βρίσκω λόγο αγοράς τέτοιων games σε αυτή την ανάλυση. Αλλά on the other hand, δεν βρίσκω και λόγο αγοράς τέτοιων games σε αυτά τα καρέ. Γενικά τα multiplatforms μόνο σε πισί, σε σοβαρά καρέ.

--------------------------

Fans are already making their own Nintendo Labo VR Kit head mounts

Κλασικά πράγματα... 

την θολουρα που την βαζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, postfire είπε

την θολουρα που την βαζεις?

Πλάκα πλάκα η QLOC, έσπειρε πόνο.

Έφερε παιχνίδι που παίζει 900p/30 fps στο PS4 και το έκανε να παίζει 30 fps και αυτό. Δηλαδή εκεί που λέγαμε ότι το switch θα έπαιρνε παιχνίδια που παίζουν 1080/60 και παραπάνω στα twins ή σε 1080/30 έφερε αυτό το game με "πραγματικά" γραφικά, κατά το realistic σε μηχάνημα που πίνει μόνο 7 watt.

Μόνο ενθουσιασμένος μπορώ να δηλώσω, από technology standpoint.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rudigarcia222 μπορείς να πας να κάνεις δοκιμές στα Settings, εγώ το συνειδητοποιώ εμπράκτως σε Hollow Knight που κινούμαι με τα βελάκια και Tetris που με γλεντάει κανονικά...κι εμένα είναι ακριβώς αυτή η έκδοση που λες, πολύχρωμη σκέτη, αγορασμένη πριν 1,5 μήνα...

@Sir_Teraflop αξίζει ο καθαρισμός έτσι ή να τα στείλω κατ'ευθείαν στην εταιρία λες; φοβάμαι μη και τα κάνω τζάμπα, εξ'άλλου μόνο θέμα διπλοκλικαρίσματος έχω, και όχι με τους μοχλούς...ακόμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, di maria kun είπε

Παρατηρώ σε ξένα σαιτ ότι από Δευτέρα περίοδο πασχσλινων εκπτώσεων θα έχει μειωμένες τιμές σε διάφορα παιχνίδια πχ xenoblade chronicles 2 στα 19 δολάρια. Αυτό παίζει να γίνει και στην χώρα μας? 

Physical? Αν ναι στείλε κάνα λινκ να μας φτιάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...