Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, ryu_hadouken είπε

Μπορούμε να βάλουμε notification σε κάποιο από τα μεγάλα κατάστήματα??

πχ άμαζον δε βρήκα κάτι

Camelcamelcamel για αμαζον, αν υπάρχει όμως ήδη σαν προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κλασσικά κοιμόμουν. 😛
 

Με την τύχη που έχω εγώ θα ανέβει την επόμενη εβδομάδα στα υπόλοιπα sites αλλά μόνο το πρωί επειδή εκείνη την ώρα δουλεύω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Dreyar είπε

Είχα αγοράσει το dual pack για τις pokemon ultra sun & moon για 3ds.

Δεν αντιλεγω,ουτως ή αλλως και εγω μια απο τις 2 εκδοσεις θα αγορασω,απλα για τους λιγους ''κολλημενους''με τα pokemon που αγοραζουν τα παντα απο αυτα περισσοτερο τα εβαλα :P

 

12 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Κλασσικά κοιμόμουν. 😛
 

Με την τύχη που έχω εγώ θα ανέβει την επόμενη εβδομάδα στα υπόλοιπα sites αλλά μόνο το πρωί επειδή εκείνη την ώρα δουλεύω...

Δεν ειναι τοσο θεμα τυχης οσο θεμα οτι κλασσικα πεφτουν πολλοι scalpers σε τετοιες εκδοσεις,γιαυτο και εξαντλουνται πριν ανεβουν.

Θα σου προτεινα σαν εσχατη λυση να μιλαγες(τηλεφωνικα ή απο το καταστημα καλυτερα)με κανενα σκρουτζομαγαζο απο τα γνωστα τυπου console club μπας και σου κανουν πχ κρατηση(να τους πεις ξερω γω οτι αν χρειαστει να δωσεις και προκαταβολη ας πουμε αν την θες τοσο πολυ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν ειναι τοσο θεμα τυχης οσο θεμα οτι κλασσικα πεφτουν πολλοι scalpers σε τετοιες εκδοσεις,γιαυτο και εξαντλουνται πριν ανεβουν.

Θα σου προτεινα σαν εσχατη λυση να μιλαγες(τηλεφωνικα ή απο το καταστημα καλυτερα)με κανενα σκρουτζομαγαζο απο τα γνωστα τυπου console club μπας και σου κανουν πχ κρατηση(να τους πεις ξερω γω οτι αν χρειαστει να δωσεις και προκαταβολη ας πουμε αν την θες τοσο πολυ).

Ε εντάξει δεν θα κάτσω να πεθάνω κιόλας, ποτέ δεν ήμουν fan των Zelda οπότε την θέλω για συλλογή κυρίως, προφανώς και θα παίξω και το παιχνίδι.

Στο console club δεν παίζει να πάρω τηλ, την είχαν ανεβάσει για λίγο και προφανώς έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν αντιλεγω,ουτως ή αλλως και εγω μια απο τις 2 εκδοσεις θα αγορασω,απλα για τους λιγους ''κολλημενους''με τα pokemon που αγοραζουν τα παντα απο αυτα περισσοτερο τα εβαλα :P

Και εγώ κολλημένος είμαι και είχα ξενερώσει φαντάσου με την ποιότητα και γενικότερα με το steelbook, απλά μου το θύμισε και είπα να γράψω για να μην την πατήσει κανείς.

17 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Στο Public την limited edition (άσχετα αν φαίνεται εξαντλημένη) την ανεβάσαν ενα δεκαρικάκι ή είναι ιδέα μου?

Είδαν που μοσχοπουλάει και όντως ανέβασαν την τιμή. Ίσως να φέρουν και άλλα κομμάτια ή την ανέβασαν για όσους ακυρώσουν.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dreyar είπε

Είδαν που μοσχοπουλάει και όντως ανέβασαν την τιμή. Ίσως να φέρουν και άλλα κομμάτια ή την ανέβασαν για όσους ακυρώσουν.

Κρίμα και δεν με ένοιαζε να δώσω ενα 20αρικο παραπάνω για την limited αλλά τώρα το 30αρι μου πάει λίγο πολύ σε σχέση με την standard... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για να δουμε αν για την συλλεκτικη του Astral Chain θα υπαρχει αναλογη ζητηση(αν την φερουν τα εδω καταστηματα) :P

Άλλο Astral Chain, άλλο Zelda. 😜

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Κρίμα και δεν με ένοιαζε να δώσω ενα 20αρικο παραπάνω για την limited αλλά τώρα το 30αρι μου πάει λίγο πολύ σε σχέση με την standard... 

Προσωπικά όταν δεν υπάρχουν φιγούρες στις συλλεκτικές κοστολογώ το artbook στο 20αρι και ένα δεκάρικο το steelbook χοντρικά αν φυσικά μου αρέσει το παιχνίδι και ξέρω σίγουρα ότι θα παραμείνει στη συλλογή μου.

Στη συγκεκριμένη συλλεκτική μας χτυπάνε αλύπητα στο θέμα νοσταλγίας όσον αφορά το steelbook. Το ίδιο είχαν κάνει και στο Samus return στο 3ds. Έτυχε να είμαι offline όταν ξεκίνησαν τα pre orders με αποτέλεσμα να μην βρίσκω μετά ούτε για δείγμα την limited edition. Και μετά είχαμε τις γνωστές περιπτώσεις στις αγγελίες όπου ζητούσαν ένα 50αρι επιπλέον. Κάτι που θα γίνει και τώρα δυστυχώς. Βέβαια δεν τους έκανα τη χάρη και είμαι μια χαρά μετά από τόσο καιρό :P

46 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για να δουμε αν για την συλλεκτικη του Astral Chain θα υπαρχει αναλογη ζητηση(αν την φερουν τα εδω καταστηματα) :P

Πέρα από το τεράστιο franchise του Zelda η διαφορά είναι στο τι προσφέρει. Ούτε φιγούρα/αγαλματίδιο ούτε έστω steelbook. Τώρα αν η τιμή του στα ελληνικά καταστήματα είναι στα 70E  και είναι στην λίστα για day1 αγορά τότε δεν βρίσκω τον λόγο να μην την αγοράσει κάποιος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εννοειται οτι ειναι ειρωνικο το σχολιο μου για την συλλεκτικη του Astral και οτι προφανως σε zelda παιχνιδι υπαρχει παραπανω ενδιαφερον.

Ουτως ή αλλως το BOTW επισημα ειναι ο μοναδικος nintendo τιτλος(σε σταθερες κονσολες παντα) που εχουμε δει σε top10 πωλησεων στην Ελλαδα τα τελευταια χρονια,και αυτος ηταν μονο για 1 μηνα στο top10.

https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-Πωλήσεις-games-Μάιος-2017/42688.html

Γενικα οι Ελληνες καταναλωτες/gamers ειναι απιστευτα γνωστοι/προβλέψιμοι στο κομματι της αγορας video games.

Παιζει να ειμαστε ο μοναδικος λαος σε ολη την Ευρωπη που το mario kart να μην μπηκε εστω μια φορα ουτε εντος 10αδας σε πωλησεις που ειναι ο πιο καλοπουλημενος τιτλος της κονσολας,οπως και το mario odyssey ουτε στο launch του.

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Παιδια εννοειται οτι ειναι ειρωνικο το σχολιο μου για την συλλεκτικη του Astral και οτι προφανως σε zelda παιχνιδι υπαρχει παραπανω ενδιαφερον.

Ουτως ή αλλως το BOTW επισημα ειναι ο μοναδικος nintendo τιτλος(σε σταθερες κονσολες παντα) που εχουμε δει σε top10 πωλησεων στην Ελλαδα τα τελευταια χρονια,και αυτος ηταν μονο για 1 μηνα στο top10.

https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-Πωλήσεις-games-Μάιος-2017/42688.html

Γενικα οι Ελληνες καταναλωτες/gamers ειναι απιστευτα γνωστοι/προβλέψιμοι στο κομματι της αγορας video games.

Παιζει να ειμαστε ο μοναδικος λαος σε ολη την Ευρωπη που το mario kart να μην μπηκε εστω μια φορα ουτε εντος 10αδας σε πωλησεις που ειναι ο πιο καλοπουλημενος τιτλος της κονσολας,οπως και το mario odyssey ουτε στο launch του.

Kοιτα ομως που το crash team racing θα μπει λογικα  στο top10.Ειναι αλλο το brand του playstation στην Ελλαδα.Βεβαια ενα μεγαλο μπραβο και στην sony Ελλας για τις μεταγλωτισεις-υποτιτλους που βαζει στα 1st party παιχινιδια.Μακαρι να εκανε και παρομοια κινηση η nintendo αλλα δυστηχως δεν εχει την δυναμικη που εχει το ps στην χωρα μας.

Kαι μιας που ανεφερα το CTR,το εχει παρει κανεις για το switch να μας πει εντυπωσεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Kαι μιας που ανεφερα το CTR,το εχει παρει κανεις για το switch να μας πει εντυπωσεις??

Αυτο που βρηκα για το CTR ειναι οτι στα ps4 και ps4 pro τρεχει και στα δυο στα 30fps.

Αναμενοντας το digital foundry οταν ανεβασει video.

https://kotaku.com/crash-team-racing-nitro-fueled-is-a-whole-lot-of-game-1835709601

Εδω διαβαζω παντως οτι εχει τρομακτικα μεγαλο loading στο switch σε καθε αγωνα 40δευτερα σε σχεση με τα twins που ειναι στο μισο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...