Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, duende είπε

το ειχα βαλει preorder περιμενοντας να δω τα reviews στο ενδιαμεσο...παντως να πω την αληθεια ειναι λιγο τσιμπημενο.. αντιστοιχα παιχνιδια πχ megaman 11 ηταν πιο φτηνα

ελπίζω πως θα μας αποζημιώσει το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βρει κανείς κάτι τέτοιο στην Ελλάδα για χρήση στο κρεβάτι ή στον διάδρομο γυμναστηρίου;;

https://www.amazon.co.uk/Tryone-Gooseneck-Nintendo-Samsung-Overall/dp/B01EMMKI4O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην είμαι τόσο λακωνικός και άδικος να πω το εξής, γενικά καμία από τις "γνωστές" μάρκες δεν είναι κακή. Αν υπήρχε τόσο μεγάλο ποσοστό αστοχίας από κάποια εταιρία είτε θα ήταν γνωστό είτε θα είχε κλείσει η εταιρία.

Λόγω δουλειάς (εργάζομαι στο κομμάτι του βίντεο) έχω ασχοληθεί αρκετά με SD κάρτες και αρκετές διαφορετικές μάρκες. Η εμπειρία έχει δείξει ότι δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος ούτε με τις πιο δημοφιλείς μάρκες. Κάποιος μπορεί να μείνει ευχαριστημένος για χρόνια πχ. με μια Lexar αλλά σε μένα πάνω στην εβδομάδα να μου μείνει στα χέρια.

Προσωπική μου άποψη, βάση των τελευταίων 6-7 χρόνων και της γενικότερης στατιστικής στις αστοχίες, είναι πως η Sandisk και η Samsung έχουν τα χαμηλότερα ποσοστά άρα βγαίνουν και οι πιο αξιόπιστες.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

ασε να πεσει λιγο το hype μετα απο τοσα χρονια αναμονης και να δουμε..μεχρι στιγμης διαβαζω σε σχολια για αρκετα bugs και καποιοι γραφουν οτι εχει σκαμπανεβασματα το gameplay σε ps4..το οποιο ειναι περιεργο μιας και δε μιλαμε για κανενα 3d παιχνιδι με τρελες απαιτησεις...αλλα αν ισχυει με κανει να εχω επιφυλαξεις ποσο καλα θα τρεχει στο switch..σιγουρα θα βγαλουν καποιο patch, αλλα μετα απο τοσα χρονια αναπτυξης θα περιμενα παραπανω.. αν ισχυουν ολα αυτα

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Αυτή η κάρτα βγαίνει κοντά €30 με μεταφορικά. 

Να ανησυχήσω που είναι integral;

Θα προτιμούσα αυτή αν και πιο μικρή και λίγο πιο ακριβή. Η αντίστοιχη 256GB κοστίζει 15€ πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος ειχε πει εδω περα οτι το limited edition του Zelda Link's Awakening δεν θα ειναι τοσο Limited, θα ελεγα πολυ αμφιβαλω διοτι δεν φανταζεται τη ζητηση υπαρχει οταν ειναι Europe Exclusive+ απο τα πιο διασημα franchise της Ninty. Μεχρι στιγμη ειναι ΠΟΛΥ limited edition :P

Επεξ/σία από Prospector8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Καποιος ειχε πει εδω περα οτι το limited edition του Zelda Link's Awakening δεν θα ειναι τοσο Limited, θα ελεγα πολυ αμφιβαλω διοτι δεν φανταζεται τη ζητηση υπαρχει οταν ειναι Europe Exclusive+ απο τα πιο διασημα franchise της Ninty. Μεχρι στιγμη ειναι ΠΟΛΥ limited edition :P

Εγώ πάντως τσίμπησα ένα από το Shopto με παράδοση Αγγλία (δεν στέλνει αλλού), και απλά ελπίζω μέχρι τότε να παίξει στο Amazon.

Το astral chain το πήρε κανενός το μάτι πουθενά για προπαραγγελία (τη Limited);

Έχει παραγγείλει κανείς το Celeste physical; Προσπαθώ να βρω ημερομηνία κυκλοφορίας αλλά πουθενά δεν βλέπω κάτι στάνταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Εγώ πάντως τσίμπησα ένα από το Shopto με παράδοση Αγγλία (δεν στέλνει αλλού), και απλά ελπίζω μέχρι τότε να παίξει στο Amazon.

Το astral chain το πήρε κανενός το μάτι πουθενά για προπαραγγελία (τη Limited);

Έχει παραγγείλει κανείς το Celeste physical; Προσπαθώ να βρω ημερομηνία κυκλοφορίας αλλά πουθενά δεν βλέπω κάτι στάνταρ.

Δεν μπορώ να βρω κανένα από τα δύο, δεν πιστεύω ότι μου ήταν ευκολότερο να βρω την collectors του cyberpunk 2077 απ' ότι την Limited του Zelda....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου απαντησω μιας και ειμαι συλεκτης του Switch :P

To Αstral Chain CE υπαρχει στο Game.co.uk αυτη τη στιγμη και στελνει Ελλαδα (αν η CE αυτη ειναι κατω απο 1Kg)

To Celeste physical θα βγει απο Limited Run Games και εχουν πει οτι θα περιμενουν να βγει το τελευταιο Dlc για να το βαλουν μεσα στο παιχνιδι και μετα θα αρχισουν να στελνουν σε οσους προλαβαν να κανουν τοτε τα preorders. Οποτε ειναι ακομα αγνωστο οπως γραφουν στο site τους ποτε θα αρχισουν οι αποστολες.

7 λεπτά πριν, Aniparktos είπε

Δεν μπορώ να βρω κανένα από τα δύο, δεν πιστεύω ότι μου ήταν ευκολότερο να βρω την collectors του cyberpunk 2077 απ' ότι την Limited του Zelda....

Η Zelda Limited απο οσο γνωριζω δεν ειναι πουθενα διαθεσιμη αυτη τη στιγμη. Ειναι sold out παντου. Πιο μεγαλες πιθανοτητες εχεις να την βρεις στην Ελλαδα παρα απο εξωτερικο οπου εκει πλακωνονται ολοι απο ολες τις χωρες του κοσμου για να τσιμπησουν μια. Απο οσο εχω δει μονο το console club εφερε μια φουρνια αλλα και αυτη αντεξε καποια λεπτα..

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος ότι αν η Limited δεν είχε το case με το Game Boy δεν υπήρχε περίπτωση να έχει τόση ζήτηση😁

Του BOTW πχ είχε πολλά κομμάτια διαθέσιμα και δεν έγινε αυτός ο χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 minutes ago, Prospector8 said:

Απο οσο εχω δει μονο το console club εφερε μια φουρνια αλλα και αυτη αντεξε καποια λεπτα..

Έφερε ελάχιστα κομμάτια. Έκανα κράτηση μήπως ακυρωθεί κανένα, αλλά χλωμό το βλέπω.

Δεν καταλαβαίνω το amazon γιατί δεν έχει ανεβάσει τίποτα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οτι ειναι αποριας αξιο πως γινεται το αγγλικο Αμαζον να μην το εχει φερει ουτε μια φορα. Μεχρι στιγμης τα μαγαζια που το εχουμε δει ειναι

Amazon.it

Amazon.es

365games.co.uk

Game.co.uk

Simplygames.com

Shopto.net

Ολα αυτα Sold out.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...