Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, non-serviam είπε

1 + 1 με 50% στο δεύτερο:

https://www.amazon.co.uk/b?node=17666085031

Τσίμπησα μόλις Mario Odyssey + Pokemon Pikachu + μια Samsung 128GB microSD (με 13 λίρες!).

Το ίδιο και στο Game (με πιο ακριβές τιμές αλλά πιο λίγα μεταφορικά) και στο Argos (αυτό δεν στέλνει). Άρα μάλλον είναι (;;) γενική προωθητική ενέργεια της Ν.

Σε εμένα δεν εμφανίζονται αυτές οι προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, lysopaine είπε

ξέρει κανείς αν θα δώσουν κανένα άλλο παιχνίδι σε trial όπως έκαναν με το mario tennis?

Φανταζομαι ναι.

Λοιπον εχω την αυθεντικη θηκη της nintendo για το switch οπου εχω βαλει και καποια παιχνιδια στις ειδικες θηκες που εχει.Χθες το βραδυ με επιασε να ασχοληθω παλι με το tropical freeze.Ηξερα οτι μαζευουν σκονη εκει και οτι πολλες φορες δεν τα διαβαζει το switch,οποτε κλασσικες εποχες famicon/gb φυσαγα πριν το δοκιμασω.Ελα μου ομως που παλευα κανα 10λεπτο.Τι restart εκανα,τι του εδωσα και καταλαβε απο φυσηγμα τιποτα.Τελικα σε καποια φαση δουλεψε.

Τωρα γραφω αυτο γιατι σκεφτομαι να παω  μονο digital απο εδω και περα.Εχουν και τα ανιψια switch βεβαια και τους δανειζω καμια φορα καποιο παιχνιδι αλλα βαριεμαι πραγματικα το βαλε-βγαλε πλεον των cartidge.Μονο εγω σκεφτομαι ετσι ή ειναι και αλλοι παεριεργοι???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Φανταζομαι ναι.

Λοιπον εχω την αυθεντικη θηκη της nintendo για το switch οπου εχω βαλει και καποια παιχνιδια στις ειδικες θηκες που εχει.Χθες το βραδυ με επιασε να ασχοληθω παλι με το tropical freeze.Ηξερα οτι μαζευουν σκονη εκει και οτι πολλες φορες δεν τα διαβαζει το switch,οποτε κλασσικες εποχες famicon/gb φυσαγα πριν το δοκιμασω.Ελα μου ομως που παλευα κανα 10λεπτο.Τι restart εκανα,τι του εδωσα και καταλαβε απο φυσηγμα τιποτα.Τελικα σε καποια φαση δουλεψε.

Τωρα γραφω αυτο γιατι σκεφτομαι να παω  μονο digital απο εδω και περα.Εχουν και τα ανιψια switch βεβαια και τους δανειζω καμια φορα καποιο παιχνιδι αλλα βαριεμαι πραγματικα το βαλε-βγαλε πλεον των cartidge.Μονο εγω σκεφτομαι ετσι ή ειναι και αλλοι παεριεργοι???

Η αλήθεια είναι ότι ενώ παλιότερα μάζευα μόνο Φυσικαλ , τελευταία με βόλεψαν κ κάποια να τα χω digital . Πχ συλλογές mega drive , κάποια πιο ρετρό παιχνιδάκια κτλπ . Κ κάποια σαν το Μάριο καρτ Π δεν με τρελενει αλλά ήθελα που κ που να το παίζω Κανα 20 λεπτό μετά από Κανα πιο χαρντκορ παιχνίδι δεν το βάζω Γτ βαριέμαι το βγάλε Βαλε . Πιστεύω δλδ το συγκεκριμένο αν το είχα digital θα το παιζα παραπάνω . Στο τέλος όμως υπερνικά η μαγεία των πολλών παιχνιδιών στο ράφι κ προτιμώ τα περισσότερα Φυσικαλ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Τωρα γραφω αυτο γιατι σκεφτομαι να παω  μονο digital απο εδω και περα.

Το digital only εχει νοημα μονο οταν υπαρχει πληρης backwards compatible υποστηριξη μεταξυ των κονσολων.

Τι να το κανω πχ αν εχω αγορασει το metroid prime trilogy στο Wii u ψηφιακα και δεν μπορω να το παιξω στο Switch?

Τι να το κανω το digital only οταν εχω αγορασει το Final Fantasy 8 στο ps3 στο psn και δεν μπορω να το παιξω στο Ps4?

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω με τα παραπανω.

Γιαυτο πχ και ως τωρα εχει πιασει το digital only στο pc και σιγα σιγα και στο xbox one πχ.

Αυτο το πραγμα ειχε πει παλιοτερα και ο @Malthador.Δωστε στο λαο backwards compatibility για να μην χρειαζεται να εχουμε 1 δωματιο γεματο κονσολες που πιανουν ποσο χωρο και μετα ας το παμε μονο σε digital only(να εχουν και νοημα οι day one αγορες των νεοτερων κονσολων).

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, CleanthisD είπε

20/9 ρε παιδιά δεν κυκλοφορεί το zelda;; Τι 15 Οκτωβρίου λέει στο βιντεακι; 

αν θα δεις στα σχόλια παραδέχονται ότι έχουν κάνει λάθος στην ημερομηνία

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος Σεπτεμβριου βγαινει το Zelda,τοτε που θα βλεπουμε αν τελικα και ποσοι θα φανε ακυρα απο τις προπαραγγελιες της Limited edition,η οποια οπως φαινεται εχει τεραστια ζητηση πανευρωπαικα(μην πω παγκοσμια).

Την Παρασκευη κυκλοφορει το Astral Chain,αρα λογικα 1 με 2 μερες νωριτερα θα εχουμε και τα review του.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τελος Σεπτεμβριου βγαινει το Zelda,τοτε που θα βλεπουμε αν τελικα και ποσοι θα φανε ακυρα απο τις προπαραγγελιες της Limited edition,η οποια οπως φαινεται εχει τεραστια ζητηση πανευρωπαικα(μην πω παγκοσμια).

Την Παρασκευη κυκλοφορει το Astral Chain,αρα λογικα 1 με 2 μερες νωριτερα θα εχουμε και τα review του.

Fulgore αυριο το απογευμα τα reviews του astral chain κατα τις 4 ή 5 το απογευμα για εμας.Και απ'οτι φαινεται  θα εχουμε αλλη μια παιχνιδαρα.3στα3 το φετινο καλοκαιρι για το switch.

Οποτε μαλλον παμε για προπαραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Fulgore αυριο το απογευμα τα reviews του astral chain κατα τις 4 ή 5 το απογευμα για εμας.Και απ'οτι φαινεται  θα εχουμε αλλη μια παιχνιδαρα.3στα3 το φετινο καλοκαιρι για το switch.

Οποτε μαλλον παμε για προπαραγγελια.

Οπως εχω γραψει και πιο πισω,δεν με εχει ψησει ακομα το παιχνιδι τοσο για προπαραγγελια σε σχεση με αλλα nintendo exclusives και ισως οφειλεται στην ολη θεματολογια .

Αρα δεν θελω να πω κατι παραπανω πριν βγουν τα reviews και εχω καλυτερη εικονα για αυτο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, Fulgore said:

Οπως εχω γραψει και πιο πισω,δεν με εχει ψησει ακομα το παιχνιδι τοσο για προπαραγγελια σε σχεση με αλλα nintendo exclusives και ισως οφειλεται στην ολη θεματολογια .

Αρα δεν θελω να πω κατι παραπανω πριν βγουν τα reviews και εχω καλυτερη εικονα για αυτο.

Fulgore, έχεις πάρει Switch τελικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...