Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο με το τεννις επιτηδες το κανουνε, δεν εξηγειται αλλιως -_- 

Εγω εχω προσωπικα ενα παραπονο για το COD mobile. Αφου και στο fortnite μας κανανε καλη μεταφορα και εχουμε πλεον το δικο μας pool(mobile only), η Ν θα μπορουσε να παρει και το COD mobile γτ περιεργως προκειται για ενα παρα πολυ καλο τιτλο, και πιστευω στην κονσολα ταιριαζει γαντι, οπως ταιριαξε και το fortnite(παρα τις οποιες υποχωρησεις κανουμε σε σχεση με το iphone)

Πραγματικα αυτος ο τιτλος ταιριαζει απολυτα και το ξαναλεω ειναι παρα πολυ καλος με τεραστιο πλεον playerbase..

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Είσαι σε λάθος νήμα. 

Ρωτάει ίσως επειδή κλειδώθηκε το Hacking Subforum εδώ. Το παρατήρησα χτές, αλλά δε ξέρω γιατί το κλείδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, darklordvader77 said:

Ρωτάει ίσως επειδή κλειδώθηκε το Hacking Subforum εδώ. Το παρατήρησα χτές, αλλά δε ξέρω γιατί το κλείδωσαν.

Γιατί ποστάρουν χωρίς να διαβάσουν τους όρους χρήσης του forum.

Έλεος πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Γιατί ποστάρουν χωρίς να διαβάσουν τους όρους χρήσης του forum.

Έλεος πια.

Πάντα και παντού θα γίνονται δυστυχώς.. μακάρι να ξανανοίξει κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kmanikas13 είπε

Άρα στην ουσία το ερώτημά μου έμεινε αναπάντητο. Ας απαντήσω μόνος μου λοιπόν ότι μέχρι τώρα δεν έχει «ξεκλειδώσει» το nintendo lite.

νομίζεις. εχεις και pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

1-2 major κυκλοφορίες θεωρείται μια χαρά σταθερή ροή? 

Συγκεκριμένα για first party μιλάει οπότε ναι, 1-2 κυκλοφορίες το έτος είναι μια χαρά. Δεν μίλησε γενικότερα για ροή παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι κατάλαβα ότι η συζήτηση μας δεν ήταν καν για κυκλοφορίες games (γιατί έχει αρκετές κυκλοφορίες exclusive η Ν ακόμα και στο 2020 σε σχέση με τα άλλα), αλλά για ανακοινώσεις και direct.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, non-serviam είπε

Έχουν περάσει τρία χρόνια από το προηγούμενο, με έτοιμα assets. Ήδη έχει καθυστερήσει. Λογικό βέβαια, μιας και τον παίζουν με χέρια και πόδια εκεί στην Ν. Ανάθεμα αν το AC έπρεπε να καθυστερήσει, ή το κάναν έτσι ώστε να μην είναι τελείως κενό το έτος από τίτλους τους.

Τα έτοιμα assets δεν εξασφαλίζουν ίδιους μηχανισμούς ή γενικότερο design. Τα Zelda παραδοσιακά παίρνουν χρόνια να φτιαχτούν είτε έχουν έτοιμα assets είτε όχι. Εγώ δηλαδή τι να πω που σε προσωπικό επίπεδο main line σειρά παίρνει 10ετία (μιλάω για main line Shin Megami Tensei) μέχρι να την ξαναδώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Τα έτοιμα assets δεν εξασφαλίζουν ίδιους μηχανισμούς ή γενικότερο design. Τα Zelda παραδοσιακά παίρνουν χρόνια να φτιαχτούν είτε έχουν έτοιμα assets είτε όχι. Εγώ δηλαδή τι να πω που σε προσωπικό επίπεδο main line σειρά παίρνει 10ετία (μιλάω για main line Shin Megami Tensei) μέχρι να την ξαναδώ; 

Εξασφαλίζουν όμως μια τεράστια μείωση στο χρόνο που απαιτείται για την ανάπτυξη ενός παιχνιδιού. Και πέρασαν τρια χρόνια από το προηγούμενο (χωρίς να συνυπολογίσω το ότι το καθυστέρησαν για να το βγάλουν μαζί με το Switch, που σημαίνει ότι το είχαν έτοιμο ήδη). Δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση η Ν. Ειδικά όταν πάει και δείχνει trailer πεντακόσιες εκατόν τριανταπέντε χιλιάδες μήνες πριν κυκλοφορήσει (φυσικά δεν το κάνει μόνο αυτή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και σε γλυτώνουν, αντί για 7-8 χρόνια θα χρειαστούν 4 με 5 για τα σημερινά δεδομένα και όγκου παιχνίδια. Μαρεσει που λες "δεν δικαιολογείται" η Nintendo λες και υπάρχει κάποιος άλλος που το κάνει. Ο καθένας μπορεί να αισθάνεται όπως γουστάρει αλλά άλλο το πως αισθάνεσαι και άλλη είναι η πραγματικότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Φυσικά και σε γλυτώνουν, αντί για 7-8 χρόνια θα χρειαστούν 4 με 5 για τα σημερινά δεδομένα και όγκου παιχνίδια. Μαρεσει που λες "δεν δικαιολογείται" η Nintendo λες και υπάρχει κάποιος άλλος που το κάνει. Ο καθένας μπορεί να αισθάνεται όπως γουστάρει αλλά άλλο το πως αισθάνεσαι και άλλη είναι η πραγματικότητα. 

Παράδειγμα που ακυρώνει τα λεγόμενά σου. GTA 4 σε 5. Εκατοντάδες φορές περισσότερη λεπτομέρεια. 5 χρόνια ανάπτυξη. Και η Ν, με ένα παιχνίδι που σκόπιμα καθυστέρησε, δεν μπορεί να βγάλει 3.5 χρόνια μετά τον διάδοχο; Και ειδικά όταν ένα από τα κύρια αρνητικά του παιχνιδιού ήταν ότι ο κόσμος ήταν "άδειος" από δραστηριότητες. Ακόμα και στον τερματισμό σε πετάει πίσω. Δεν μπορούσαν πχ να βάλουν 5 παραπάνω πράγματα, για μετά. Ας πουν τουλάχιστον ότι άκουσαν τους φαν και χώνουν περιεχόμενο. Διαφορετικά δεν δικαιολογούνται.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2020 στις 7:17 ΜΜ, ikaruga24 είπε

Αστειεύεσαι φαντάζομαι με το θέμα του gta. 

Καλά. Λόγο της τεκμηριωμένης αποψης σου, θα ***  μιας και νομίζεις ότι το botw έχει περισσότερο content από το GTA. Μήπως είσαι και αυτός που μας έλεγε για το πως δεν έχουν τα παιχνίδια στις άλλες κονσόλες βάθος και μόνο της Ν ***;

Για να το κλείσουμε όμως το θέμα. Μοντέλα σε πολύ μεγάλο βαθμό έχει έτοιμα (κρίνοντας από το trailer). Physics έτοιμα. Κόσμο έτοιμο. Θέλει σενάριο (χαχαχαχαχα) και τις οποίες προσθήκες/αλλαγές. Και επειδή έχω εργαστεί σε παιχνίδι για πρότζεκτ του πανεπιστημίου, μπορώ να σου πω ότι αυτά τα έτοιμα μπορούν να χρησιμοποιηθούν άμεσα και με μηδενικό κόπο. Δεδομένο αυτό. Τώρα αν θέλεις εσύ κάτσε να ευχαριστείς την N που σου έδωσε κιόλας εξαρχής το Zelda του Wii U και περίμενε το επόμενο με την νέα κονσόλα. Δικαίωμα σου.*** όμως. (Τουλάχιστον στο Metroid βγήκαν ***)

Ήρεμα τα λέω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Συγκεκριμένα για first party μιλάει οπότε ναι, 1-2 κυκλοφορίες το έτος είναι μια χαρά. Δεν μίλησε γενικότερα για ροή παιχνιδιών.

waterlik.gif

Η ταμπέλα first και third party προσωπικά δε με απασχολεί. Ροή παιχνιδιών συνολικά στο switch εγώ δε βλέπω. Δεκτή οποιαδήποτε διαφωνία πάνω σε αυτό απλά όποιος μπει στο κόπο να διαφωνήσει αν θέλει ας μην αναφέρει τα 100άδες indie σκουπίδια που απλά βρωμίζουν το store και ο πλανήτης θα ήταν καλύτερος αν δεν υπήρχαν.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...