Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη καθυστέρηση εξυπηρέτησης απο δημόσιο υπάλληλο


aggelos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγαινε και ρωτα τον ονομα και επωνυμο και σημειωσε το σε ενα χαρτι μπροστα του

μετα τραβα αντιδημαρχο

στην τελικη κανε ενα ακμπαρ

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητας βοηθεια σε ενα θεμα λεγοντας πως δεν μπορεις να δωσεις περαιτερω πληροφοριες γιατι ειναι ευαισθητο.Πως θα σε βοηθησει καποιος εδω αν δεν δωσεις πληροφοριες,εδω δεν αναφερεις ουτε σε ποια υπηρεσια εχεις απευθυνθει (στην οποια μπορει να δουλευω εγω) ,ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου είπαν κάνεις αίτηση για να μάθεις τον λόγο καθυστέρησης,την οποία πας και καταθέτεις στην υπηρεσία που απευθύνθηκες. Αν δεν σου απαντήσουν στο δεκαπενθήμερο, απευθύνσου στον Συνήγορο του Πολίτη. Στην αίτηση θα βάλεις τον αριθμό κατάθεσης των εγγράφων ,όπως και της αίτησης-ερώτησης.

Είχα και εγώ παρόμοιο θέμα ίδιας σοβαρότητας (νομίζω) με το δικό σου.  Κατάλαβα ότι με το να τους βρίζω και να κάνω σαματά κάθε φορά που πάω στην υπηρεσία δεν κερδίζω τίποτα, απευθύνθηκα στον Συνήγορο. 6 μήνες μετά δικαιώθηκα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάτι μου βρωμάει στην όλη ιστορία. Θες να πιστέψω δλδ ότι πας κάθε 10 μέρες εδώ και 6 μήνες και ο υπάλληλος είτε βαριέται είτε την έχει κάνει πριν τη λήξη ωραρίου και εσύ αντί να πας να κράξεις σε προϊστάμενο, διευθυντή δήμαρχο μπαίνεις και ρωτάς εδώ για να σε πουν δώσε φακελάκια και πάνε στην αστυνομία; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αν έχει τηρηθεί η νόμιμη οδό καταθέσεις, πρωτόκολλο κ.α  υπάρχει πλαίσιο νόμου που σου δίνει δυνατότητα μέχρι και να αποζημιώθεις... http://www.minadmin.gov.gr/?p=7224

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγής φύλλου είναι βρε φίλε. 

Τι σε νοιάζει; Ο άνθρωπος μας ζήτησε μια συμβουλή για το πρόβλημα του. Ο καθένας του λέει την άποψη του. Είναι λίγο αδιάκριτο να ρωτάμε εάν ο ίδιος δεν θέλει να πει για όποιον λόγο και να είναι αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mylo είπε

Εμένα κάτι μου βρωμάει στην όλη ιστορία. Θες να πιστέψω δλδ ότι πας κάθε 10 μέρες εδώ και 6 μήνες και ο υπάλληλος είτε βαριέται είτε την έχει κάνει πριν τη λήξη ωραρίου και εσύ αντί να πας να κράξεις σε προϊστάμενο, διευθυντή δήμαρχο μπαίνεις και ρωτάς εδώ για να σε πουν δώσε φακελάκια και πάνε στην αστυνομία; 

θα υπερθεματισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ανοίξει ένα θέμα όπου δεν δίνεις καμία πληροφορία και ταυτόχρονα ζητάς απαντήσεις. Συν τοις άλλοις, χωρίς να γνωρίζουμε απολύτως τίποτα, κάποιοι αφελείς (για να μην τους χαρακτηρίσω αλλιώς) εδώ μέσα ξεκινήσανε τον κανιβαλισμό για να εκτονώσουν τα εσωτερικά τους θέματα. Ως είναι, μόνο ως λόγο για ανούσιο flame μπορώ να εκλάβω το νήμα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απαντήσεις που θα πάρεις θα έχουν την ίδια ποιότητα με την ερώτηση - όσο πιο λίγα λες, τόσο πιο αόριστες και φλου θα είναι οι απαντήσεις. Κατανοώ ότι μπορεί να είναι κάποιο ευαίσθητο θέμα, κάτι το οποίο δεν θες να δημοσιοποιήσεις, δικαίωμά σου, μην περιμένεις όμως πιο συγκεκριμένες απαντήσεις από "κάνε καταγγελία", "βάλε φουσκωτούς", κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ακριβώς θα μας βοηθήσει το να μας πει το που είναι η υπηρεσία ή το αντικείμενου του ζητήματος ;  

Οι σωστές προτάσεις έχουν ήδη αναφερθεί ανεξαρτήτως του αντικειμένου. 

https://www.gedd.gr/index.php?action=report

  https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/circular/6445/print/pdf

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν παίζει το σενάριο. Με τη σειρά υπάρχει προϊστάμενος, διευθυντής οικονομικών-διοικητικών-τεχνικής υπηρεσίας,αντιδήμαρχος των αντίστοιχων,γενικός γραμματέας,δήμαρχος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...