Προς το περιεχόμενο

Κάποιος δοκίμασε το Galaxy Note 9 ένα μήνα πριν ανακοινωθεί


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, greekfox1 είπε

Είχα το note 5 για ένα διαστημα και το πενάκι ήταν απίστευτο όντως, πολύ χρήσιμο😉

Γράφω από Note 4 Edge γιατί το 5αρι δεν είχε επέκταση μνήμης και το βρήκα αδιάφορο για τον λόγο αυτό.  Το 4αρι Edge με μια αλλαγή μπαταρίας με 20€ βασιλεύει μέχρι σήμερα άνετα. Το 7αρι πήγε απευθείας στον ISIS άρα η επόμενη αναβάθμιση χωρίς να δώσω ένα νεφρό (απορώ με όσους σκάνε 1000αρικα έχουν δεν έχουν την δυνατότητα) είναι ενα καλό μεταχειρισμενο 8αρι σε λίγο καιρό. 

Το Note 9 θα είναι καλό αλλά όχι σε αύτα τα λεφτά που αγοράζεις αυτοκίνητο μεταχειρισμενο. Αν είναι να τα δώσω σε κάτι θα περιμενω να αξιολογήσω το αναδιπλουμενο κινητό/phablet που φημολογείται. Εκεί ίσως υπαρξει καινοτομία γιατι μεταξυ μας ολα πλέον είναι σχεδόν ίδια και ειδικά οι μπαταρίες τραγικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 30/6/2018 στις 2:25 ΜΜ, GrigM είπε

Επειδη ο καθενας εχει και κατι να πει, γραφω αυτο κ μετα απλα θα παρακολουθω.

Ναι! Η samsung βγαζει απιστευτες τεχνολογιες. Αυτο ομως δε διαγραφει το γεγονος οτι τα κινητα της απο το touchwiz κ μετα, παρουσιαζουν κολληματα με ολα τα διπλά (αντιγραφη) προγραμματα που βαζει, ενω υπαρχουν τα αντιστοιχα της google.

H Apple ΔΕΝ ειναι η τελεια εταιρεια! Η Apple εχει υπερκοστολογημενα προιοντα. ΑΛΛΑ! Την εμπειρια χρησης μιας iOS συσκευης, ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, δεν την αγγιζει μια android flagship συσκευη (ισως και να το κανει σε μεγαλο βαθμο το Pixel, αλλα δεν ειχα την ευκαιρια να το χρησιμοποιησω οποτε δεν σχολιαζω για κατι που δεν ξερω)

Περασαν απ'τα χερια μου συσκευες android απο 170€ μεχρι κ 650€. Παντα γυρνουσα στο iOS. ΔΕΝ με ενδιαφερει να κατεβασω apk. ΔΕΝ με ενδιαφερει να μπορω να αλλαξω skin ή ηχο κλησης (αν κ το εκανα μεσω itunes οταν ειχα τη περιεργεια) ή δε ξερω κι εγω τι αλλο θεωρει καποιος οτι εχει διαφορετικο το android απο το iOS.

Ειναι παντα εκει το κινητο οταν χρειαζομαι σε 1" να κανω κληση ή να ανοιξω viber ή messenger ή το οτιδηποτε και δεν τρεκλιζει ποτε? Τοτε για εμενα αυτη ειναι η απολυτη εμπειρια κ για αυτο μενω στο iOS.

Λυστε μου απορια εσεις οι γνωστες. Αγοραζω συσκευη flagship android η οποια τρεχει νερο. Κανω τις ρυθμισεις μου, φερνω το κινητο στα μετρα μου και ειμαι πολυ χαρουμενος με την ολη φαση. Ενω ολα κυλουν ομαλα, τη μια φορα η μπαταρια μου βγαζει 1μιση μερα κ την επομενη 10 ωρες. Ο,τι κ αν αλλαξω αυτο συμβαινει, οχι συστηματικα, αλλα ανα συχνα διαστηματα.

"Μα το android ειναι ελευθερο κ ο καθε κατασκευαστης το βαζει στο κινητο του. Δε φταιει το λογισμικο." Ναι το ξερω. Ναι το καταλαβαινω. Αλλα εκει ειναι που χανει ομως!

Δεχτειτε το οτι η apple ειναι αυτη που ειναι, επειδη βγαζει το καλυτερο mobile λογισμικο αυτη τη στιγμη, να παμε παρακατω.

Και για να σας κουφανω λιγο..Ουτε iOS θελω, ουτε κ android. BBOS θελω! Το καλυτερο και πιο smooth software που εχει υπαρξει. Απο τη στιγμη ομως που δεν υπαρχει πια, τοτε το iOS ειναι μονοδρομος.

Υ.Γ. Οι συσκευες της Samsung ειναι πανεμορφες. Αλλα υπαρχουν πολυ καλυτερες.

Υ.Γ.1 Οσο η google δεν εχει στανταρ χρηση του λογισμικου, οπου δεν θα αφηνει τις εταιρειες να κατακρεουργουν το android, τοτε ποτε μα ποτε μα ποτε δεν θα υπαρξει (εκτος ισως απο pixel) συσκευη που να αγγιξει μια της apple, οχι τοσο σε αποδοση, αλλα σε συνεχη για χρονια αποδοση.

Υ.Γ. 2 Και η LG βγαζει καταπληκτικες τηλεορασεις κ οικονομικοτατα airconditions. Ας τρεξουμε ολοι να παρουμε G4 και 5X. Ασε τα bootloops. 

Υ.Γ. 3 Το οτι σου δινουν αναβαθμιση λογισμικου για κινητο 6ετιας, ΔΕΝ σημαινει πως πρεπει να την κανεις. Ειδικα αν πρωτα δε μπεις σε 2-3 forums να δεις κριτικες. Για οσους ειδαν τα 5αρια κ 5s να λαγκαρουν.

 

Την καλημερα μου σε ολους.

Αμα θελεις εμπειρια χρησης (software) , τοτε παρε ενα pixel η Oneplus, μην δινεις την αποψη σου για κατι το οποιο προφανως και δεν εχεις ψαξει οσο θα επρεπε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, boulevar είπε

Αμα θελεις εμπειρια χρησης (software) , τοτε παρε ενα pixel η Oneplus, μην δινεις την αποψη σου για κατι το οποιο προφανως και δεν εχεις ψαξει οσο θα επρεπε. 

Και γιατί να μη πάρει iPhone αφού τον καλύπτει περισσότερο; Απαγορεύεται; Αφού ήδη έχει την εμπειρία χρήσης που θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, boulevar είπε

Αμα θελεις εμπειρια χρησης (software) , τοτε παρε ενα pixel η Oneplus, μην δινεις την αποψη σου για κατι το οποιο προφανως και δεν εχεις ψαξει οσο θα επρεπε. 

Αν θέλει κάποιος άριστη εμπειρία χρήσης software & hardware τι κινητό με android του προτείνεις???

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, AtiX είπε

Αν θέλει κάποιος άριστη εμπειρία χρήσης software & hardware τι κινητό με android του προτείνεις???

 

Τα ιδια :P

22 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Και γιατί να μη πάρει iPhone αφού τον καλύπτει περισσότερο; Απαγορεύεται; Αφού ήδη έχει την εμπειρία χρήσης που θέλει.

Μπορεί να χρησιμοποιεί ότι κινητό θέλει, άπλα επειδή προσπάθησε να δοκιμάσει Android κινητά και δεν του άρεσαν, η μάλλον δεν έφτασαν τα iphone, του λεω οτι με λαθος κινητα δοκιμασε την εμπειρία χρίσης android. Με Pixel 2 η Oneplus 6 ειλικρινά δεν θα εχει κανενα απο τα προβληματα που αναφερει. Εχω το OP6 απο την μερα που βγηκε και ειναι αρκετα ποιο smooth απο το iphone X που δοκιμασα για περιπου 1 μηνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Για τα pixel δεν θα έβαζα το χέρι μου και στην φωτιά... :P

Ναι χανει πολυ σαν κατασκευη, αλλα νομιζω ειναι και γουστο απο ενα σημειο και μετα. Ενα φιλαρακι που το πηρε μετα απο lagalaxy s8 παντως εχει παθει πλακα και δεν το αλλαζει με τιποτα. 

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για τα pixel δεν θα έβαζα το χέρι μου και στην φωτιά... :P

Παντως το OP6 με 845 soc τα σπαει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το one plus 6 είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή. Η έκδοση με τα 8gb ram 256sd έχει 650 και κάνει το iPhone x των 1250 με τα 3gb ram να μοιάζει σκουπίδι. Αλλά το marketing είναι πολύ μεγάλο και έχει ριζώσει στα μυαλά της μάζας. Αλλά ποτέ δεν είναι αργά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2018 στις 3:38 ΜΜ, dancer είπε

πως γινεται οταν μιλαει ενας για android να εκτιθεται και αυτος που υποστηριζει παντα μηλο να ξερει τι λεει απορω, μαλλον με το που αγοραζεις μηλαρακι απευθειας ερχετε και η επιφυτηση και οτι λες μετα ειναι σωστο χ0α0χα00χα0χ0α0χα0

σε λιγο θα μας πεσουν τα μαλλια γτ τετοιο φανατισμο δεν εχω ξαναδει για προιον τεχνολογιας και το αστειο ειναι οτι μιλανε ανθρωποι που ουτε καν εχουν σχεση με τον κλαδο και ερχονται να μου κανουν μαθηματα για το τι ειναι το μηλο και τι κανει καλα

Εκεί που καταλήγουν πάντα τα apple vs android (όταν οι συνομιλητές δεν είναι κολλημένοι), είναι ότι ο καθένας αγοράζει ότι τον εξυπηρετεί. Η κάθε πλατφόρμα έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της και είναι θέμα του καθενός να βρει ότι τον εξυπηρετεί.

Ναι η Apple έχει κάνει κατασκευαστικά και σχεδιαστικά λάθη, τα οποία παραδέχεται μετά από δικαστικές διαμάχες με τους παθόντες καταναλωτές, το οποίο φυσικά είναι κατακρητέο. Στον αντίποδα όμως, έχει παράσχει και υποδειγματική κάλυψη σε συσκευές που είναι εντός (και εκτός) εγγύησης χωρίς πρόβλημα και άμεσα. Είμαι πεπεισμένος ότι καμία εταιρία δεν είναι 100% error free και κάτι τέτοιο θα ήταν αδύνατο έτσι και αλλιώς. 

Δέχομαι ότι οι πρακτικές της Apple δεν είναι πάντα ευθείς προς τον καταναλωτή, αυτό όμως που δεν δέχομαι είναι οι ανόητες γενικεύσεις που γίνονται από κάποιους του στυλ "όλα τα Apple προιόντα είναι μάπες και χαλάνε", "όσοι αγοράζουν Apple είναι τυφλά ζόμπι που χορεύουν στο ρυθμό του μάρκετινγκ", "όσοι έχουν Apple δεν ξέρουν από τεχνολογία" και ένα σωρό άλλα.

Πάρε εσύ (και ο κάθε εσύ) τη συσκευή που σε ικανοποιεί και άσε το διπλανό να κάνει το ίδιο, χωρίς να του κοτσάρεις ένα σωρό κοσμητικά επίθετα για την επιλογή του.

Στις 2/7/2018 στις 12:28 ΜΜ, boulevar είπε

Αμα θελεις εμπειρια χρησης (software) , τοτε παρε ενα pixel η Oneplus, μην δινεις την αποψη σου για κατι το οποιο προφανως και δεν εχεις ψαξει οσο θα επρεπε. 

Μπορεί το Pixel να έχει πολύ καλή εμπειρία χρήσης, δεν παύει όμως σε επίπεδο software να έχει τους περιορισμούς του. Σε σημείο που να θυμίζει την Apple.

Παράδειγμα 1: Για να κάνεις cast την οθονη του κινητού θες οπωσδήποτε chromecast ή παρόμοιο και δεν γίνεται απλά με mirroring όπως σε άλλες συσκευές.

Παράδειγμα 2: Γιατί να μην έχει περισσότερες επιλογές για την AOD; Ένα scheduling ρε αδερφέ, να κλέινει μόνο του το βράδυ ας πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Jimmy08 είπε

Εκεί που καταλήγουν πάντα τα apple vs android (όταν οι συνομιλητές δεν είναι κολλημένοι), είναι ότι ο καθένας αγοράζει ότι τον εξυπηρετεί. Η κάθε πλατφόρμα έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της και είναι θέμα του καθενός να βρει ότι τον εξυπηρετεί.

Ναι η Apple έχει κάνει κατασκευαστικά και σχεδιαστικά λάθη, τα οποία παραδέχεται μετά από δικαστικές διαμάχες με τους παθόντες καταναλωτές, το οποίο φυσικά είναι κατακρητέο. Στον αντίποδα όμως, έχει παράσχει και υποδειγματική κάλυψη σε συσκευές που είναι εντός (και εκτός) εγγύησης χωρίς πρόβλημα και άμεσα. Είμαι πεπεισμένος ότι καμία εταιρία δεν είναι 100% error free και κάτι τέτοιο θα ήταν αδύνατο έτσι και αλλιώς. 

Δέχομαι ότι οι πρακτικές της Apple δεν είναι πάντα ευθείς προς τον καταναλωτή, αυτό όμως που δεν δέχομαι είναι οι ανόητες γενικεύσεις που γίνονται από κάποιους του στυλ "όλα τα Apple προιόντα είναι μάπες και χαλάνε", "όσοι αγοράζουν Apple είναι τυφλά ζόμπι που χορεύουν στο ρυθμό του μάρκετινγκ", "όσοι έχουν Apple δεν ξέρουν από τεχνολογία" και ένα σωρό άλλα.

Πάρε εσύ (και ο κάθε εσύ) τη συσκευή που σε ικανοποιεί και άσε το διπλανό να κάνει το ίδιο, χωρίς να του κοτσάρεις ένα σωρό κοσμητικά επίθετα για την επιλογή του.

Μπορεί το Pixel να έχει πολύ καλή εμπειρία χρήσης, δεν παύει όμως σε επίπεδο software να έχει τους περιορισμούς του. Σε σημείο που να θυμίζει την Apple.

Παράδειγμα 1: Για να κάνεις cast την οθονη του κινητού θες οπωσδήποτε chromecast ή παρόμοιο και δεν γίνεται απλά με mirroring όπως σε άλλες συσκευές.

Παράδειγμα 2: Γιατί να μην έχει περισσότερες επιλογές για την AOD; Ένα scheduling ρε αδερφέ, να κλέινει μόνο του το βράδυ ας πούμε...

δεν διαφωνω σε αυτα που λες, διαφωνω στον τροπο αντιμετωπισης που ξεκιναει απο τους κατοχους μηλου προς ολους τους υπολοιπους, εκει ειναι η διαφωνια μου και δυστυχως κανει δε μπορει να το καταλαβει, γτ το vs ξεκινησε απο τους πρωτους κατοχους μηλου προς ολους τους υπολοιπους που το επαιζαν ιστορια και τελικα φτασαμε στο 2018 που γινεται κανονικος πολεμος, και ιδιαιτερα σε αλλα ποσταρισματα που θεωρουν οτι εμεις που δεν εχουμε μηλο δεν εχουμε ελφτα να πορουμε μηλο, επομενως μιλαμε για κολλημενα ατομα εκατερωθεν και οταν στον αλλον πουλας μουρη οτι εγω εδωσα 1000 ευρω ενω εσυ 200 ουσιαστικα τον θιγεις σαν ατομο και σαν προσωπικοτητα για να το πω πιο απλα τους λες αντε ρε φτωχε για να μην πω τπτ πιο χοντρο, γι αυτο και στη συνεχεια υπαρχουν οι αντιστοιχοι χαρακτηρισμοι απο τους αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dancer είπε

δεν διαφωνω σε αυτα που λες, διαφωνω στον τροπο αντιμετωπισης που ξεκιναει απο τους κατοχους μηλου προς ολους τους υπολοιπους, εκει ειναι η διαφωνια μου και δυστυχως κανει δε μπορει να το καταλαβει, γτ το vs ξεκινησε απο τους πρωτους κατοχους μηλου προς ολους τους υπολοιπους που το επαιζαν ιστορια και τελικα φτασαμε στο 2018 που γινεται κανονικος πολεμος, και ιδιαιτερα σε αλλα ποσταρισματα που θεωρουν οτι εμεις που δεν εχουμε μηλο δεν εχουμε ελφτα να πορουμε μηλο, επομενως μιλαμε για κολλημενα ατομα εκατερωθεν και οταν στον αλλον πουλας μουρη οτι εγω εδωσα 1000 ευρω ενω εσυ 200 ουσιαστικα τον θιγεις σαν ατομο και σαν προσωπικοτητα για να το πω πιο απλα τους λες αντε ρε φτωχε για να μην πω τπτ πιο χοντρο, γι αυτο και στη συνεχεια υπαρχουν οι αντιστοιχοι χαρακτηρισμοι απο τους αλλους.

Σύμφωνοι, αλλά η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Οι Apple haters υποστηρίζουν ότι όσοι αγοράζουν Apple είναι πρόβατα, ότι δεν ξέρουν από τεχνολογία, ότι αγοράζουν μόνο για να φαίνεται στην καφετέρια κλπ, επομένως τα αντεπιχειρήματα των Apple fans είναι αυτά που έγραψες. Προκαλεί η μια πλευρά, προκαλεί και η άλλη.

Και το συμπέρασμα πάντα είναι ότι ο καθένας αγοράζει ότι του κάνει κέφι και ότι αντέχει η τσέπη του. 

Και γώ έσκασα χιλιάρικο για το Χ, με κούρασε με τα τερτίπια του, το έδωσα και τώρα έχω Pixel (Android για πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια και βαθιά χωμένος στο "οικοσύστημα"). Και μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...
Στις 30/6/2018 στις 7:42 ΜΜ, dimitrisdim14 είπε

Για θυμήσου λίγο καλύτερα πριν το iPhone ... Ξεχνάς εύκολα νομίζω ... Sony Ericson P910 (2004) P990(2006)  Το iPhone βγήκε Ιούλιο νομίζω του 2007...

sonyericsson-p910i.jpg

Και άμα πας πιο πίσω, sony ericsson p800, p900 κι άμα πας ακόμα πιο πίσω Ericsson R380 (1999). Έτσι για την ιστορία ρε γαμώτο

url.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...