Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων V2


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, Kostas.karras είπε

Aπο οτι καταλαβα, θελει αποθηκευτικο χωρο, αξιζει να δωσει παραπανω 35-70 ευρω για nvme?

Να ρωτήσω κάτι όταν θα πάω για να κάνω φορμάτ στον ssd πρέπει να βάλω κάποια ρύθμιση στο bios ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ανάμεσα σε 1) Samsung 860 Evo 500GB και σε 2) Samsung 970 Evo 500GB
Η διαφορά στην τιμή τους είναι μικρή.. Εγώ παίζω κυρίως παιχνίδια τι μου προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, maarinos είπε

@life is music

Να σιγουρευτείς να είναι σε ahci mode, και να κατεβάσεις το πρόγραμμα για ssd πχ για Samsung samsung magician

kingston θα παρω τον kc600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maarinos είπε

@life is music

Για Kingston θα βάλεις το SSD Manager v1.1.2.5 (https://media.kingston.com/support/downloads/KSM_setup_1.1.2.5.exe)

και τι θα κανω με αυτο ακριβως το προγραμμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maarinos είπε

Είναι drivers για τη ομαλή λειτουργεί του sdd

και τους εγκαθιστάς μετα το περασμα τον windows ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Kostas.karras είπε

Nαι, εχουν αναφερθει διαφορα, και οχι φυσικα δεν αξιζει το ρισκο...

https://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=13785263,20661422,21184137 Διαλεξε καπιον αντιστοιχο.

Πριν λιγο περασα απο eshop , ειναι ανοιχτα!

Οχι, Στα 200 μια χαρα ειναι.

Κι εδω απο 210+ ξεκιναει.

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε κι εγω το ιδιο σκεφτηκα και παρηγγειλα τον μχ500.

5 ώρες πριν, EddieObscurant είπε

Προβλημα συμβατοτητας δεν εχουν με τους ryzen αλλα με τις προηγουμενες γενιες.O crucial mx500 ειναι πιο γρήγορος και ειναι καλύτερη επιλογή.

Οι qlc της samsung ειναι πολύ αργές. Στα ίδια πανω κάτω λεφτά ο intel 660p ή crucial p1 ειναι πολύ καλύτερη επιλογή, αν δεν θες να δώσεις τα 270 του adata sx8200 pro για να πάρεις τον πιο γρήγορο

Στον μχ500 τελικα κατεληξα κι εγω φιλε να σαι καλα. Οσον αφορα το cloning να μπλεξω με αυτη τη διαδικασια η να κανω clean install ; Ο σκληρος που εχω τωρα ειναι κατα 800 γβ γεματος αναρωτιεμαι μην προκυψει θεμα. Επισης επειδη δεν εχω καταλαβει ακομα καλα πως λειτουργει αυτη η διαδικασια εχω τη δυνατοτητα να διαλεξω να γινει clone μονο τα windows και καποια αρχεια/παιχνιδια που με ενδιαφερουν η αναγκαστικα τα κανει clone ολα ;

6 ώρες πριν, Kostas.karras είπε

Nαι, εχουν αναφερθει διαφορα, και οχι φυσικα δεν αξιζει το ρισκο...

https://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=13785263,20661422,21184137 Διαλεξε καπιον αντιστοιχο.

Πριν λιγο περασα απο eshop , ειναι ανοιχτα!

Οχι, Στα 200 μια χαρα ειναι.

Κι εδω απο 210+ ξεκιναει.

 

5 ώρες πριν, EddieObscurant είπε

Προβλημα συμβατοτητας δεν εχουν με τους ryzen αλλα με τις προηγουμενες γενιες.O crucial mx500 ειναι πιο γρήγορος και ειναι καλύτερη επιλογή.

Οι qlc της samsung ειναι πολύ αργές. Στα ίδια πανω κάτω λεφτά ο intel 660p ή crucial p1 ειναι πολύ καλύτερη επιλογή, αν δεν θες να δώσεις τα 270 του adata sx8200 pro για να πάρεις τον πιο γρήγορο

 

6 ώρες πριν, Kostas.karras είπε

Nαι, εχουν αναφερθει διαφορα, και οχι φυσικα δεν αξιζει το ρισκο...

https://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=13785263,20661422,21184137 Διαλεξε καπιον αντιστοιχο.

Πριν λιγο περασα απο eshop , ειναι ανοιχτα!

Οχι, Στα 200 μια χαρα ειναι.

Κι εδω απο 210+ ξεκιναει.

 

5 ώρες πριν, EddieObscurant είπε

Προβλημα συμβατοτητας δεν εχουν με τους ryzen αλλα με τις προηγουμενες γενιες.O crucial mx500 ειναι πιο γρήγορος και ειναι καλύτερη επιλογή.

Οι qlc της samsung ειναι πολύ αργές. Στα ίδια πανω κάτω λεφτά ο intel 660p ή crucial p1 ειναι πολύ καλύτερη επιλογή, αν δεν θες να δώσεις τα 270 του adata sx8200 pro για να πάρεις τον πιο γρήγορο

 

Επεξ/σία από MRgeldidram7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...