Προς το περιεχόμενο

Συναγερμοί Σπιτιών : Αγορά, Προβλήματα, Προτάσεις, Τιμές, κλπ.


Stageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/11/2021 στις 4:53 ΜΜ, Sta είπε

Καλησπέρα σας,

είμαι στο ΚΛΣ spartan και με χρεώνει 180Ε / έτος. Έχετε υπόψη σας κάτι πιο οικονομικό; θεωρείτε απαραίτητο το ΚΛΣ;

Ευχαριστώ

Καλησπέρα,

ενδεικτικά ΚΛΣ τιμές της Sigma 

137ε - κάθε 24 ώρες έλεγχος

156ε - κάθε 1 ώρα έλεγχος

168ε - κάθε 5 λεπτά έλεγχος 

Έλεγχο εννοούμε αν έχει επικοινωνία με τον συναγερμό. Σε κάθε περίπτωση και για οποιοδήποτε συμβάν η επικοινωνία είναι άμεση.

Αν είναι απαραίτητο....είτε ενημερώνεται το ΚΛΣ κ αυτό ενημερώνει εσένα, είτε ενημερώνεσαι απευθείας(τηλεφωνητή/ίντερνετ) χωρίς ΚΛΣ, είτε δεν βάζεις τπτ κ σε ενημερώνουν οι γείτονες.  Το ΚΛΣ είναι 24/7, εσύ κ ο γείτονας όχι. Ο τηλεφωνητής κ ο γείτονας αν δε σε βρούνε, τελείωσε. Το ΚΛΣ αν δεν απαντήσεις εσύ κ όλα τα τηλέφωνα, συζητάτε αν θα κάνει κάτι μετά.

Επεξ/σία από apostolis_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, apostolis_32 είπε

Καλησπέρα,

ενδεικτικά ΚΛΣ τιμές της Sigma 

137ε - κάθε 24 ώρες έλεγχος

156ε - κάθε 1 ώρα έλεγχος

168ε - κάθε 5 λεπτά έλεγχος 

Έλεγχο εννοούμε αν έχει επικοινωνία με τον συναγερμό. Σε κάθε περίπτωση και για οποιοδήποτε συμβάν η επικοινωνία είναι άμεση.

Αν είναι απαραίτητο....είτε ενημερώνεται το ΚΛΣ κ αυτό ενημερώνει εσένα, είτε ενημερώνεσαι απευθείας(τηλεφωνητή/ίντερνετ) χωρίς ΚΛΣ, είτε δεν βάζεις τπτ κ σε ενημερώνουν οι γείτονες.  Το ΚΛΣ είναι 24/7, εσύ κ ο γείτονας όχι. Ο τηλεφωνητής κ ο γείτονας αν δε σε βρούνε, τελείωσε. Το ΚΛΣ αν δεν απαντήσεις εσύ κ όλα τα τηλέφωνα, συζητάτε αν θα κάνει μετά.

Ευχαριστώ πολύ Αποστόλη. Να υποθέσω έχεις προσωπική εμπειρία από το εν λόγω κέντρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Sta είπε

και εισαι ικανοποιημενος φανταζομαι ε;

Ναι φυσικά. Σε όλους τους πελάτες υπήρξε πάντα άμεση επικοινωνία για όλα τα συμβάν. Από το spartan εκτός της πιο ανεβασμένης τιμής δεν είσαι ικανοποιημένος από το  χρόνο αντιδράση τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, apostolis_32 είπε

Ναι φυσικά. Σε όλους τους πελάτες υπήρξε πάντα άμεση επικοινωνία για όλα τα συμβάν. Από το spartan εκτός της πιο ανεβασμένης τιμής δεν είσαι ικανοποιημένος από το  χρόνο αντιδράση τους?

Ο χρονος αντιδρασης ειναι σιγουρα ικανοποιητικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να αλλάξω τον εγκαταστάτη του συναγερμού μου.

Εννοώ αυτόν που τον εγκατέστησε στο σπίτι και μου προσφέρει τεχνική υποστήριξη αν και όποτε χρειαστεί.

Ποιες είναι οι κινήσεις που πρέπει να κάνω?

Θα πρέπει να του πω να κάνει reset τον κωδικό της πλακέτας για να μπορέσει ο νέος τεχνικός να έχει πρόσβαση?

Έχει δικαίωμα να αρνηθεί το reset?

Αν όμως με τον νέο τεχνικό αλλάξω πλακέτα τότε ο παλιός πρέπει να κάνει κάτι?

Επίσης, ο παλιός μου είχε προτείνει το κέντρο σημάτων που συνεργάζεται. Θα πρέπει να αλλάξω και κέντρο σημάτων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα τα φώτα σας / γνώμη σας σχετικά με 2 προσφορές που πήραν τα πεθερικά μου για εγκατάσταση (υλικά και εργασία) συστήματος συναγερμού:

1η Προσφορά: €1350:

Tecnoalarm EV 4-24 4G πίνακας, 10 ασύρματες μαγνητικές επαφές, πληκτρολόγιο, Δέκτης για πίνακα Tecnoalarm EV mod BWL, Sigma IRIS Lite/B σειρήνα, ασύρματος ανιχνευτής εσωτερικού χώρου IRIS EV BWL, τηλεχειριστήριο, Μπαταρίες πίνακα και σειρήνας.

2η Προσφορά: €1550:

LIGHTSYS2 πίνακας, 10 ασύρματες μαγνητικές επαφές +1ενσύρματη, ασύρματο πληκτρολόγιο Panda, Ασύρματος δέκτης 32 ζωνών 868 MHz (RC-32ZEXP-WL), RISCO LUMIN8-WL ασύρματη σειρήνα, Μπαταρίες πίνακα και σειρήνας, μετασχηματιστής, Module/gprs τοπικήςδικτυακής επικοινωνίας μέσο app/tablet, Μεταλλικό κουτί.

Περιοχή Αγ. Στέφανος Αττικής, αφορά σε μονοκατοικία (100 τμ) μικρή, ισόγεια.

Καθώς δεν έχω γνώση και εμπερία, οποιαδήποτε γνώμη σχετικά με αξιοπιστία των υλικών (αν ξέρετε) είναι ευπρόσδεκτη! Από εγκατάσταση, σημειώνω ότι η 2η προσφορά γίνεται από την εταιρεία που θα έχει και την παρακολούθηση μετέπειτα.

Ευχαριστώ!!

Επεξ/σία από sacredcrow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2021 στις 8:40 ΠΜ, sacredcrow είπε

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα τα φώτα σας / γνώμη σας σχετικά με 2 προσφορές που πήραν τα πεθερικά μου για εγκατάσταση (υλικά και εργασία) συστήματος συναγερμού:

1η Προσφορά: €1350:

Tecnoalarm EV 4-24 4G πίνακας, 10 ασύρματες μαγνητικές επαφές, πληκτρολόγιο, Δέκτης για πίνακα Tecnoalarm EV mod BWL, Sigma IRIS Lite/B σειρήνα, ασύρματος ανιχνευτής εσωτερικού χώρου IRIS EV BWL, τηλεχειριστήριο, Μπαταρίες πίνακα και σειρήνας.

2η Προσφορά: €1550:

LIGHTSYS2 πίνακας, 10 ασύρματες μαγνητικές επαφές +1ενσύρματη, ασύρματο πληκτρολόγιο Panda, Ασύρματος δέκτης 32 ζωνών 868 MHz (RC-32ZEXP-WL), RISCO LUMIN8-WL ασύρματη σειρήνα, Μπαταρίες πίνακα και σειρήνας, μετασχηματιστής, Module/gprs τοπικήςδικτυακής επικοινωνίας μέσο app/tablet, Μεταλλικό κουτί.

Περιοχή Αγ. Στέφανος Αττικής, αφορά σε μονοκατοικία (100 τμ) μικρή, ισόγεια.

Καθώς δεν έχω γνώση και εμπερία, οποιαδήποτε γνώμη σχετικά με αξιοπιστία των υλικών (αν ξέρετε) είναι ευπρόσδεκτη! Από εγκατάσταση, σημειώνω ότι η 2η προσφορά γίνεται από την εταιρεία που θα έχει και την παρακολούθηση μετέπειτα.

Ευχαριστώ!!

Καλησπέρα, δεν έχεις πάρει απάντηση, μάλλον, γιατί όπως και εγώ πρώτη φορά ακούω τις εν λόγω μάρκες. Ομολογώ ότι δεν τις ξέρω. Υπάρχουν πάρα πολλές. Όσο για το αν είναι καλοί, αξιόπιστοι κλπ...αν θα έχεις μετέπειτα υποστήριξη από τον εγκαταστατη, μη φοβάσαι θα σου κάνουν μια χαρά δουλειά. Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι το ασύρματο για τους λόγους που έχει αναφερθεί σε άλλα ποστ πιο πάνω. Πεθερικά μεγάλοι άνθρωποι και έχουν θέμα με καλώδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Διαρρηξαν το ΣΚ σπίτι γνωστού τραγουδιστή αφού απενεργοποίησαν το σύστημα συναγερμού. Όποιος έχει καμία πληροφορία για το εν λόγω σύστημα ας μας ενημερώσει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα. 

Έχω εδώ και 21 (απροβλημάτιστα) χρόνια τον paradox esprit 748es,με 24 ζωνες ,4 ρανταρ και 3 πληκτρολόγια.Θελω να βάλω ειδοποιηση ενεργοποιησης μέσω γραμμής ΟΤΕ  (voip adsl) στο κινητο.

Υπάρχει η δυνατότητα?

Ευχαριστώ και καλές γιορτές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panoss1 είπε

Καλημέρα. 

Έχω εδώ και 21 (απροβλημάτιστα) χρόνια τον paradox esprit 748es,με 24 ζωνες ,4 ρανταρ και 3 πληκτρολόγια.Θελω να βάλω ειδοποιηση ενεργοποιησης μέσω γραμμής ΟΤΕ  (voip adsl) στο κινητο.

Υπάρχει η δυνατότητα?

Ευχαριστώ και καλές γιορτές 

Καλημέρα, μεσω ιντερνετ θέλεις την ειδοποίηση ή μεσω sms, ή τηλ/τη ?. Διευκρίνισε το λιγο σε παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...