Προς το περιεχόμενο

Συναγερμοί Σπιτιών : Αγορά, Προβλήματα, Προτάσεις, Τιμές, κλπ.


Stageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, wired_1 είπε

Αυτό που ζητάς είναι άμεση επέμβαση σε περίπτωση συναγερμου και χρεώνεται ως επιπλέον παροχή από τις εταιρίες  φύλαξης….  Όπως αντίστοιχα  το περίπολο που ελέγχει τον χώρο σου ανά τακτά χρονικά διαστήματα.  

Ξέρεις κάποια εταιρεία που να παρέχει αυτην την υπηρεσία? Το κόστος μπορεί να γίνει αποδεκτό ανάλογα με το βαθμό εξυπηρέτησης.

ΥΓ Άνοιξα ξεχωριστό νήμα εδώ . Απάντησε εκεί αν θέλεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπάρχει κάποια περίοδος που βγαίνουν σε προσφορά συναγερμοί  ? 

 

στη θεσσαλονικη δε βρισκω καποιο φαινομενικα,αξιοπιστο καταστημα που να πουλαει-εγκαθιστα κατι αλλο, πέραν απο sigma.

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τόσα χρόνια που κοιτάω τις τιμές απο τους συναγερμούς και τα περιφερειακά ποτέ δεν να έχουν έκπτωση.

Για να σου κάνει κάποια έξτρα έκπτωση αυτό είναι στο χέρι του επαγγελματία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

θέλω να βάλω συναγερμό με gsm σε σπίτι 30 τετραγωνικών (μια πόρτα, μια μπλακονοπορτα και 2 παραθυρα μικρά) μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό συναγερμό με σειρήνα, γιατί πραγματικά χάθηκα με τόσους πολλούς που υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gianniskpatra είπε

Καλησπέρα,

θέλω να βάλω συναγερμό με gsm σε σπίτι 30 τετραγωνικών (μια πόρτα, μια μπλακονοπορτα και 2 παραθυρα μικρά) μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο οικονομικό συναγερμό με σειρήνα, γιατί πραγματικά χάθηκα με τόσους πολλούς που υπάρχουν.

gsm tcs-3. τιμιος για τα λεφτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Petros Electron είπε

gsm tcs-3. τιμιος για τα λεφτα του.

Α σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μπορώ να βάλω και σειρήνα εξωτερική; Και εάν ναι μπορείτε να μου προτείνετε μια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς φυσικά, εχει έξοδο. Προτείνω εξωτερική οχι ασύρματη (δεν τις εμπιστεύομαι)  αλλα με καλώδιο (1 καλώδιο θα πρέπει να περάσεις 6x0.22mm ή 6x0.18). Απο 20 ευρω ξεκινάνε. Σε αυτή την περίπτωση θα χρειαστείς μεγαλύτερο τρο/κο (σε αμπέρ) dc 12V καθώς και μια εσωτερική μπαταριά εφεδρείας της σειρήνας, 12V 1.2Ah. Εννοείται οτι πρεπει να εχεις μια εξοικείωση με το αντικείμενο για να τα καταφέρεις να τα συνδέσεις και να τα προγραμματίσεις ολα τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gianniskpatra είπε

Α σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μπορώ να βάλω και σειρήνα εξωτερική; Και εάν ναι μπορείτε να μου προτείνετε μια; 

Σε καμία περίπτωση ασύρματο συναγερμό, έτσι και θες να λείπεις για μέρες και τελειώσουν οι μπαταρίες, τόχασες το παιχνίδι. Συν ότι τα προχωρημένα κλεφτρόνια με ένα κοντρολάκι τον βγάζουν εκτός παιχνιδιού.

Καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα επώνυμο συναγερμό 

https://www.bestprice.gr/item/2155686043/paradox-sp5500-k10-set.html

και ο εγκαταστάτης σου να προσθέσει το GSM module https://www.bestprice.gr/search?q=PCS250

Είναι κάτι που θα βγάλει τη 10ετία του και θα βγάλει τα λεφτά του. Δεν είναι όπως το κινέζικο που θα πετάξεις στον κάδο 130€ και χωρίς εγγύηση μετά από χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, θελω να βαλω συναγερμο στο σπιτι. δεν εχω καλωδιωση και σκεφτομαι αν αξιζει να τραβηξω καλωδιο ή να βαλω εναν ασυρματο και να τελειωνω. τι προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vasilllis είπε

o ασυρματος ειναι ακριβοτερος.Επισης απαιτεί αλλαγη μπαταριων.ακριβοτερα εξαρτήματα και πολυπλοκοτερα.

κρατανε περιπου 3-5 χρονια απ οτι διαβαζω στο διαδικτυο. οποτε δεν ειναι κανα τρελο ποσο. ουτως ή αλλως και ο ενσυρματος θελει μπαταριες σε σειρηνες και control. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο SP5500 ειναι ενσύρματος. Μπορεί ο TS να μην εχει την ευχέρεια να περάσει καλωδίωση στο σπίτι για διάφορους λογούς (κόστος,αισθητικούς κτλπ). Θα μπορούσε αν θελει να επενδύσει σε κατι επώνυμο να παρει τον Paradox MG5000 MAGELLAN που ειναι ασύρματος. Οσο αφορα τον gsm tcs-3 δεν ειναι άσχημος για την τιμη του, τωρα για το να τον απενεργοποιήσουν με κοντρολακι η να τον τζαμαρουν στην συχνότητα του, το βλέπω λίγο τραβηγμένο. Σε οσες παραβιάσεις ειχα παει (ακα παλιος εγ/της, οχι εν ενεργεια πλεον) συνήθως οι κλέφτες έβρισκαν το κουτι και το πληκτρολόγιο και τα έσπαγαν.

Υπάρχουν και άλλες λύσεις, πχ σε φίλο έβαλα εναν SP4000 με universal elmes ασύρματο δεκτή ζωνών συναγερμού και του βγήκε πολύ ποιο οικονομικά από το να έπαιρνε τα ασύρματα της Paradox. Μερικες ζώνες έγιναν ενσύρματες (Πχ ζωνη εισοδου, πληκτρολογίου και ρανταρ σαλ/νιου) και οι υπόλοιπες 4 ασύρματες. 3 χρονιά τωρα λειτουργεί αψογα, ουτε μπαταρίες δεν εχει αλλάξει ακομα. Ο δεκτής ειναι Super Heterodyne και εχει υψηλής ασφάλειας πρωτόκολλο ασύρματης επικοινωνίας. Επίσης δεν χρειαζεται το PCS250 αν θελει ο φίλος μονο να πάρει τηλ/νο ο συναγερμός βάζει ενα GSM gateway. Νομίζω οτι βγαινει και Universal GSM τηλ/της επισης.Φυσικά δεν θα εχει την ενημέρωση που θα εχει με το PCS250. Απλα ολα εχουν να κανουν με τις ανάγκες και την τσέπη του καθενός. Ο καθενας αναλογα με τις αναγκες του.

Αντε καλο μας βραδυ.

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, karabill93 είπε

κρατανε περιπου 3-5 χρονια απ οτι διαβαζω στο διαδικτυο. οποτε δεν ειναι κανα τρελο ποσο. ουτως ή αλλως και ο ενσυρματος θελει μπαταριες σε σειρηνες και control. 

1-2 χρονια υπολογιζε.Αλλά δεν το αναφερα για το κοστος,όσο για την ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...