Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν το τσιπάρω, θα μπορώ να παίζω γνήσια και αντιγραμμένα DVD ή με το τσιπάρισμα το ξεχνάω το DVD σαν λύση?

εαν παιζεισ online παιχνιδια να μην το τσιπαρεισ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

 Καλημέρα κι από εμένα... δηλαδή μια ασφαλής επιλογή για να γράφουμε XDG3 είναι το Liteon iHAS 124 με rev C ή D; Διάβασα στο φόρουμ ότι δε χρειάζεται κάποιο φλασάρισμα, μήπως μου ξέφυγε κάτι; Παιχνίδια μέχρι τώρα έγραφα με το clonecd, συνεχίζω με αυτό το πρόγραμμα ή χρησιμοποιώ κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω την εξης ερωτηση πως γραφω παιχνιδια για το xbox 360 που ειναι μεγαλυτερα απο 8.5 gb εχω ψαξει και ακρη δεν εχω βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ'ολα θα πρεπει να ειναι φλασαρισμενο το drive του XBOX με LT3+.Μετα χρειαζεσαι αντιγραφικο Liteon IHAS 124B η καποιο συμβατο για BurnerMax, δισκακια Verbatim (συγκεκριμενη σειρα) ωστε να γινει OverBurn εγγραφη.Μπες στο 360-gr.com και θα σε βοηθησουν τα παιδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να τα χωρισεις σε 2 DVD.Θελεις συγκεκριμενο Recorder (LiteOn IHAS124B - μην το μπερδευεις με  το Drive της κονσολας) οπως σου εγραψα στο οποιο φλασαρεται ειδικο firmware ωστε να κανει Overburn στα Verbatim και να χωρεσει το παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται να σπασει ενα παιχνιδι σε δυο δισκακια.οπως ειπε ο safis χρειαζεσαι αντιγραφικο liteon ihas η συμβατο που μπορει να γραψει παιχνιδια μεγαλυτερα απο 8 gb σε ενα δισκακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκα ένα LiteOn iHas 124 D... Οπότε θα σας πω εντυπώσεις! Απλά εάν κάποιος φίλος ξέρει, συνεχίζω να γράφω με clonecd ή χρησιμοποιώ κάποιο άλλο πρόγραμμα;

 

Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γραφεις ποτε μα ποτε με clonecd φιλε μου τα νεα παιχνιδια αλλα με το imgburn 2.5.8.0.

 

Αν δοκιμασεις να τα γραψεις με clonecd εκτος του οτι θα παει στραφει το δισκακι δεν προκειτε να σου παιξουν ποτε τα νεα xgd3 παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@just-gamer ευχαριστώ... Έχω καιρό να γράψω παιχνίδια... Μέχρι τώρα είμαι με ενα pioneer και firmware του 2008 χωρίς να έχω κάποιο θέμα. Έμεινε λίγο εκτός οποτε θα ξαναζητησω βοήθεια η θα γράψω εντυπώσεις μόλις πάρω το dvd στα χέρια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο 360-gr.com εχει οδηγους εγγραφης.

Σημαντικο πριν γραψεις το παιχνιδι, να περασεις το iso απο το abgx.

Και η κονσολα σου να ειναι φλασαρισμενη με το τελευταιο firmware lt 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφέρει η αγορά του xk3y, και πόσο ασφαλές είναι για το live?

 

Όσοι δεν το γνωρίζετε, είναι ένας optical drive emulator, στον οποίο συνδέεις έναν σκληρό δίσκο με usb. Τον γεμίζεις με isos και τρέχουν από εκεί αντί για το dvd drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλες live με πειραγμενη κονσολα δυσκολο πραγμα.Προσωπικη μου αποψη, θελει η Ms και κανει τα στραβα ματια ειτε ειναι η κονσολα φλασαρισμενη η με xk3y.Ασε που ο το xk3y ειναι ακριβη λυση.Δεν συμφερει,δεν αξιζει.

2 ειναι οι επιλογες που αξιζουν και εχουν μικρο κοστος.

RGH παιζεις τα παντα απο σκληρο δισκο εκτος απο xbox live.

Φλασαρισμα παιζεις απο δισκακι αυθεντικα κοπιες και xbox live.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...