Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα σλιμ xbox οι τιμες ξεκινανε απο 40 ευρω.Αναλογα πιο drive φοραει η κονσολα.

Προς θεου μη πας την κονσολα για φλασαρισμα σε καταστηματα που αναλαμβανουν φλασαρισματα,Θα σε γδαρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σκεφτηκα για easy buy world αλλα εχεις δικιο σε αυτο...σκεφτομαι το xkey αλλα θα λειτουργησει στην κονσολα μου; επειδη θελω και live....δεν επηρεαζει το τελευταιο update doasboard ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2011 οι περισσότερες είχαν LiteOn 16D5S με 1175 revision το οποίο σημαίνει ότι θέλεις αρχικά RGH για να πάρεις το κλειδί και μετά να αγοράσεις LTU2 Board (ξεκλείδωτη πλακέτα για το Drive) για να μπορέσεις να φλασάρεις.Πάνε στο παρακάτω site και βάλε το MFR Date της κονσόλας στο Search για να πάρεις μια ιδέα...

http://www.360drives.com/list

 

P.S. Ακόμη και σε XKey να πας, δεν γλιτώνεις το RGH αν φοράς το παραπάνω Drive...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Ειναι σιγουρακι οι πληροφοριες του site ; μηπως καλυτερα να την ανοιξω να δω τι φοραει σιγουρια...και επισης αν δεν γλιτωσω το rgh , ξεχναω το live οπως και να 'χει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site ειναι αρκετα αξιοπιστο, εφοσον ειναι ορθα τα στοιχεια που εχουν καταχωρησει οι χρηστες.Μπορεις να βαλεις και της δικιας σου.Το RGH το χρειαζεσαι μονο για να διαβασεις το κλειδι απο την κονσολα διοτι δεν μπορει να τραβηχτει απο το Drive.Αν γινει με προσοχη, δεν αναψει η κονσολα χωρις Drive και γυρισει σε μαμα κατασταση, δεν εχεις θεμα (θεωρητικα παντα διοτι κανεις δεν ξερει με σιγουρια τι μπορει να ανιχνευσει η MS)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι για xbox 360

Γεια σας παιδια. Ενδιαφέρομαι για xbox 360 και θελω να παρω μερικες γνωμες/πληροφοριες. Αυτο που θελω να ξακαθαρισω ειναι οτι ενδιαφερομαι μονο γ αυτη την κονσολα και μαλιστα να τσιπαρεται ή ηδη τσιπαρισμενη.Θελω λοιπον να ρωτησω τα εξης:
1)Ποια μοντελα τσιπαρονται?? ειμαι ψιλοασχετος απο μοντελα (εχω ακουσει πχ οτι το σλιμ δεν τσιπαρεται)
Σε ενα μαγαζι που ρωτησα μου ειπαν οτι τα μοντελα που τσιπαρονται δεν κυκλοφορουν πλεον. Εχω βρει μεσω scoutz και αλλων σελιδων οτι πουλανε την κονσολα,αλλα δεν ξερω αν ειναι τα μοντελα που τσιπαρονται
2) Σε περιπτωση που δεν βρω καινουργια τσιπαρισιμη κονσολα,μου προτεινετε να παρω μεταχειρισμενη?? Αν ναι,απο μαγαζι ή απο ιδιωτη οπως αυτες που υπαρχουν και σ αυτο το site? Δεν χρειαζεται να πω οτι θελω μια κονσολα που θα κρατησει χρονια και δεν θα πεταχτει μεσα σ ενα εξαμηνο.
3)Μπορειτε να μου προτεινετε μαγαζια που ασχολουνται με κονσολες-τσιπαρισμα κλπ?? Κατα προτιμηση στα δυτικα προαστια (Νικαια,Κορυδαλλος,Πειραιας,Αιγαλεω κλπ)
Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μπλέξεις με τσιπαρίσματα και να χάσεις το online του που σπέρνει, όταν μπορείς με 35 ευρώ περίπου τους 13 μήνες να είσαι συνδρομητής gold και να παίρνεις κάθε μήνα 2 παιχνίδια δώρο; Και να σου μένουν και μετά την λήξη της συνδρομής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ Χ360 ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΣΕ CD? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@axileasmt2

 

Βιάστηκα να ποστάρω. Λοιπόν, έχω xbox360 fat με lt3 στο drive του και το προτελευταίο dashboard και ένα dvd-recorder liteon iHAS 124D πλέον με Verbatim MKM 003-00 DL διασκάκια. Πέρασα πρώτα τα ISO από το agbx360 (κάτι που είχα να κάνω πάρα πολλά χρόνια, μιας και δεν έπαιζα ποτέ online και το stealth μου ήταν αδιάφορο). Πριν το κάνω αυτό το xbox360 μου έβγαζε "disk not supported", ενώ το Dashboard το έβλεπε μέσα στο drive του xbox360. Το agbx360 παραπονιόταν ότι δε μπορούσε να κατεβάσει τις ρυθμίσεις από τον σέρβερ για να πατσάρει το ISO... Ακολούθησα το βίντεο   και το ποθέτησα το INI στο σωστό φάκελο, ώστε να πάρει τις ρυθμίσεις. Ξαναέτρεξα το agbx360 και... έτοιμο! 

 

Για να αυξήσω τη χωρητικότητα του DL χρησιμοποίησα το burner max payload tool που έτρεξα για να δώσω προσωρινό firmware στο dvd-recorder, από 8,5 GB πήγε στα 8,7. Για να κάψω το δισκάκι είχα το imgburn με τις ακόλουθες ρυθμίσεις: IMGBURN SETTINGS: Layerbreak: Calculate optimal, OPC=OFF, EEPROM SETTINGS: SB=ON, FHT=ON, OS=OFF, OHT=OFF από αυτή την ιστοσελίδα... οι καλύτερες είναι στο Results- 12th attempt. Αυτά εμένα μου λειτούργησαν σωστά, αλλά θα ήθελα και τη δική σας γνώμη.

 

Οδηγό για τη ρύθμιση του imgburn θα βρείτε εδώ!

 

Ελπίζω να βοήθησα, όλες οι πληροφορίες είναι για εκπαιδευτικούς και πληροφοριακούς σκοπούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...