Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα μαγκες θελω να αγορασω ενα χακαρισμενο xbox 360 και εχω καποιες αποριες.Ειχα στο παρελθον ps3 χακαρισμενο και γνωριζω κατι ψιλα για το πως λειτουργει η φαση (τουλαχιστον στα ps3)

1)τα xbox χακαρονται με παροποιο τροπο δηλ καποιο προγραμμα(αναλογο του μουλτιμαν)+σκληρο και μετα αποθηκευση παιχνιδιων αφου τα κατεβασουμε η ειναι χακ με τσιπακι στο ματι σαν τα παλια?

2)τα xbox ειναι γενικα ανθεκτικα μηχανηματα?t(ρωταω γιατι τα φατ ps3 αν εξαιρεσεις οτι ζεστενονται μετα το 5ωρο ειναι σκυλια σε αντοχη στο χρονο

3)χακαρονται και τα σλιμ η μονο τα φατ ?

4)υπαρχει backwards compatibility με το κλασσικο xbox?

5)γενικα στην πιατσα το xbox μεταχειρισμενο εχει αναλογη αξια με το πσ3 μεταχειρισμενο  η ειναι πιο ακριβο η φθηνο

6)αυτο το κινετικ αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια χαρα μαγκες θελω να αγορασω ενα χακαρισμενο xbox 360 και εχω καποιες αποριες.Ειχα στο παρελθον ps3 χακαρισμενο και γνωριζω κατι ψιλα για το πως λειτουργει η φαση (τουλαχιστον στα ps3)

1)τα xbox χακαρονται με παροποιο τροπο δηλ καποιο προγραμμα(αναλογο του μουλτιμαν)+σκληρο και μετα αποθηκευση παιχνιδιων αφου τα κατεβασουμε η ειναι χακ με τσιπακι στο ματι σαν τα παλια?

2)τα xbox ειναι γενικα ανθεκτικα μηχανηματα?t(ρωταω γιατι τα φατ ps3 αν εξαιρεσεις οτι ζεστενονται μετα το 5ωρο ειναι σκυλια σε αντοχη στο χρονο

3)χακαρονται και τα σλιμ η μονο τα φατ ?

4)υπαρχει backwards compatibility με το κλασσικο xbox?

5)γενικα στην πιατσα το xbox μεταχειρισμενο εχει αναλογη αξια με το πσ3 μεταχειρισμενο  η ειναι πιο ακριβο η φθηνο

6)αυτο το κινετικ αξιζει?

1.μπαινει πλακετα μικρη (glitcher) στην οποια γινονται κολλησεις καλωδιων στην μητρικη κ η δουλεια της ειναι να στελνει παλμους ανα δευτερα κ bootarei η κονσολα.+freestyle(παρομοιο του multiman)

2.απο τα fat μονο τα jasper ειναι σκυλια.τα slim κανενα προβλημα.

3.ολα χακαρονται.

4.συγκεκριμενα παιχνιδια παιζουν κ αυτα οχι παντα.

5.πιο φθηνο.

6.αν εχεις απλετο χωρο στο σπιτι σου κ γουσταρεις τετοιου ειδους παιχνιδια,αξιζει.

αλλα δεν υπαρχει μεγαλη γκαμα παιχνιδιων.

Επεξ/σία από mikele13-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για σπασιμο xbox360 ! ! ! ! ! !

 

Καλησπερα!Εχω το Xbox 360 Slim 4 Gb Edition.Ειχα αγορασει το Wasabi 360 (μηχανηματακι που εβαζες στο Χbox και δημιουργουσε στην ουσια ενα εικονικο drive) το οποιο σου επετρεπε να παιζεις iso απο εξωτερικο σκληρο με  Εsata.Moυ εβγαζε καποια προβλματα με το Xbox και το εβγαλα πχ errors και λοιπα.Απο τοτε το Xbox 360 δουλευει κανονικοτατα με γνησια games βεβαια!

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν υπαρχει καποιος τροπος να παιξεις τα games του 360 σε μορφη ISO μεσο USB χωρις να εχεις πειραξει το Drive του 360,Αν γινεται δηλαδη με εγκατασταση καποιου firmware (οπως PS3) η με καποιο τροπο γενικοτερα.

Ευχαριστω πολυ! :)

post-272286-0-69327500-1421584075_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται κανοντας την κονσολα rgh.

παιζεις τα παντα απο σκληρο/στικακι.Να το κανεις μονος ειναι αρκετα δυσκολο.

Οι τιμες να στο φτιαξουν ξεκινανε απο 30 ευρω..Το μονο που δεν μπορεις να κανεις με rgh να συνδεθεις στο xbox live, ουτε να παιξεις live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ..δηλαδη αν το κανω RGH μετα με απλη θυρα USB και εναν εξωτερικο σκληρο παιζω τα παντα???Για το Live δεν εμ ενδιαφερει καθως δεν εχω ασχοληθει ποτε!Επισης!Ειχε ποτε κανεις σας το Wasabi 360 και αν ναι του εβγαλε προβλματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ,θελω να αγορασω ενα μεταχειρισμενο xbox 360 χακαρισμενο,το ψαξα καπως στο νετ αλλα ειμαι αρκετα ασχετος και επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τα μοντελα και το τροπο που χακαρουν εχω τις εξης αποριες,

 

1)βλεπω αναφορες σε παλιο xbox νεο xbox-ποιο ειναι ιδανικο μοντελο απο αποψη ανθεκτικοτητας,αντοχης σε θερμοκρασια και γενικα κρασαρισματα,το το φατ falcon το φατ jasper(δεν ξερω αν τα πα σωστα κιολας)η καποιο απο τα μεταγενεστερα σλιμ?Απο οτι διαβασα τα σλιμ σαν πιο καινουρια ειναι και πιο δυναμικα-γρηγορα αλλα δεν χακαρονται ευκολα,ισχυει κατι τετοιο?Η μηπως για το μοντελο παιζει ρολο η συγκεκριμενη motherboard που φορανε?

 

2)ποιος τροπος σπασιματος ειναι πιο εμπιστος-σιγουρος,flash-rgh-jtag?

 

3)τι ειναι αυτο το φημισμενο προβλημα RROD και σε ποια μοντελα εμφανιζεται?

 

4)το ασπρο με το μαυρο εκτος απο εμφανιση εχουν διαφορες?(hardware η κατι αλλο)

 

5)το κινετικ λειτουργει σε ολα τα μοντελα

 

-να αναφερω οτι δεν ενδιαφερομαι για microsoft live-internet μονο για να παιζω απλο παιχνιδι

 

διαβασα ηδη 2 αρθρα στο ινσμονια για το θεμα αλλα επειδη ειναι του 2012 και τα σλιμ ακομα ηταν στην αρχη και δεν αναφερονται ιδιαιτερα γιαυτο ξαναρωταω

 

anyway

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ,θελω να αγορασω ενα μεταχειρισμενο xbox 360 χακαρισμενο,το ψαξα καπως στο νετ αλλα ειμαι αρκετα ασχετος και επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τα μοντελα και το τροπο που χακαρουν εχω τις εξης αποριες,

 

1)βλεπω αναφορες σε παλιο xbox νεο xbox-ποιο ειναι ιδανικο μοντελο απο αποψη ανθεκτικοτητας,αντοχης σε θερμοκρασια και γενικα κρασαρισματα,το το φατ falcon το φατ jasper(δεν ξερω αν τα πα σωστα κιολας)η καποιο απο τα μεταγενεστερα σλιμ?Απο οτι διαβασα τα σλιμ σαν πιο καινουρια ειναι και πιο δυναμικα-γρηγορα αλλα δεν χακαρονται ευκολα,ισχυει κατι τετοιο?Η μηπως για το μοντελο παιζει ρολο η συγκεκριμενη motherboard που φορανε?

 

2)ποιος τροπος σπασιματος ειναι πιο εμπιστος-σιγουρος,flash-rgh-jtag?

 

3)τι ειναι αυτο το φημισμενο προβλημα RROD και σε ποια μοντελα εμφανιζεται?

 

4)το ασπρο με το μαυρο εκτος απο εμφανιση εχουν διαφορες?(hardware η κατι αλλο)

 

5)το κινετικ λειτουργει σε ολα τα μοντελα

 

-να αναφερω οτι δεν ενδιαφερομαι για microsoft live-internet μονο για να παιζω απλο παιχνιδι

 

διαβασα ηδη 2 αρθρα στο ινσμονια για το θεμα αλλα επειδη ειναι του 2012 και τα σλιμ ακομα ηταν στην αρχη και δεν αναφερονται ιδιαιτερα γιαυτο ξαναρωταω

 

anyway

ευχαριστω προκαταβολικα

1.απο τα παλια μοντελα (fat) το μονο που ειναι εμπιστο/σκυλι σε θερμοκρασιες ειναι

οσα εχουν μητρικη JASPER.

τα σλιμ οντως ειναι πιο δυσκολα στο να τα χακαρεις,και ποικιλει οσο αφορα την μητρικη

διοτι υπαρχουν διαφορα μοντελα μητρικης.

το επιπλεον + ειναι ενωματωμενο wi-fi ενω στα fat χρειαζεσαι ανταπτορα.

2.flash=παιζεις απο δισκακια,αγοραζεις εξωτερικο αντιγραφικο και γενικα πιο μπελαλιδικο.

rgh=παιζεις τα παντα απο σκληρο και σιγουρα δινεις πιο λιγα χρηματα.

3.jtag=σπανια θα βρεις,(μονο σε fat μοντελα)πιο γρηγορος και σταθερος χρονος boot  σε

συγκριση με το rgh

4.μικρες διαφορες αναμεσα στα 2 μοντελα.τα σλιμ εχουν ενσωματωμενο wifi,ειναι πιο αθορυβα.

5.κινεκτ παιζουν σε ολα τα μοντελα.

 

(γνωμη μου,ψαξε για fat jasper jtag)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδι μια τιμη για RGH Xbox 360 Slim 4Gb?Υπαρχει καποιος απο εσας που να το κανει?Μενω Κατερινη!

Τα games θελω να τα παιζω απο εξωτερικο σκληρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πρόσφατα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο fat και προσπαθώ να δω τι παίζει. Ξόδεψα 70-80 ευρώ να πάρω και κάποια παιχνίδια (άλλα μεταχειρισμένα, άλλα καινούργια) αλλά από δω και πέρα δεν έχω να διαθέσω άλλα. Διάβασα για τσιπάρισμα ή φλασάρισμα της μηχανής και επειδή δεν με ενδιαφέρει το online, ψήνομαι για φλασάρισμα γιατί αν είναι να κάνω κάτι τέτοιο προτιμώ να είναι κάτι μόνιμο.

Πόσο κοστίζει;

Γνωρίζει κανείς να με κατευθύνει για professional στην Θεσ/νίκη;

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πρόσφατα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο fat και προσπαθώ να δω τι παίζει. Ξόδεψα 70-80 ευρώ να πάρω και κάποια παιχνίδια (άλλα μεταχειρισμένα, άλλα καινούργια) αλλά από δω και πέρα δεν έχω να διαθέσω άλλα. Διάβασα για τσιπάρισμα ή φλασάρισμα της μηχανής και επειδή δεν με ενδιαφέρει το online, ψήνομαι για φλασάρισμα γιατί αν είναι να κάνω κάτι τέτοιο προτιμώ να είναι κάτι μόνιμο.

Πόσο κοστίζει;

Γνωρίζει κανείς να με κατευθύνει για professional στην Θεσ/νίκη;

Ευχαριστώ

Από τη στιγμή που δεν σε ενδιαφέρει το online, σε συμφέρει να τσιπάρεις την κονσόλα σου (rgh/jtag).

Με τσιπάρισμα της κονσόλας μπορείς να παίζεις όλα τα παιχνίδια από εσωτερικό ή εξωτερικό σκληρό δίσκο, χωρίς να χρειάζεται να γράφεις δισκάκια.

Μπες σε αυτό το site και κάνε ένα account για να διαβάσεις περισσότερα επί του θέματος.

 

www.360-gr.com

 

Τιμές και άτομα απο Θεσ/νίκη που να κάνουν αυτή τη δουλειά δεν ξέρω προσωπικά αλλά μπορείς να βρείς είτε εδώ είτε από το site που σου αναφέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορίες για flashάρισμα Xbox 360 slim

 

Καλησπέρα.

Έχω το Xbox 360 slim (250gb).

Ενδιαφέρομαι για flashάρισμα. Απλά επειδή από ότι έχω διαβάσει υπάρχουν πολλοί τύποι, ποιος είναι ο καλύτερος; Εμένα για να είμαι ειλικρινής με ενδιαφέρει να μπορώ να φορτώνω από σκληρό δίσκο τα παιχνίδια. Με το live τι γίνετε;

Ξέρω ότι banάρετε η κονσόλα, αλλά το ίδιο ισχύει αν παίξεις και κάποιο γνήσιο παιχνίδι;

Επίσης είναι εύκολο να γίνει; (έχω κάνει στο wii μόνος μου, όχι ότι είναι κάτι το δύσκολο απλά πιάνουν τα χέρια μου)

Χρειάζεται να πειράξω κάτι εσωτερικά; (στην περίπτωση που γίνει αυτό με τον σκληρό δίσκο)

Γενικότερα πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...