Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

απ το φλασακι ομως παιζουν κανονικα :fear:

τοτε κατι δεν κανεις σωστα στην αντιγραφη.

πρεπει να στα δειχνει ο FSD και να τα τρεξεις απο εκει.

οχι απο xexmenu που λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στα content settings του FSD το scan depth. μηπως τα έχεις sub folder σε sub folder.

συνήθως τα έχουμε σε ένα φακελο GAMES και μέσα σε φακέλους τα παιχνιδια. Τα παιχνίδια μπορείς να τα αντιγράψεις και από τον file manager του FSD.

 

Aν δεν σου βλέπει νέα παιχνίδια πολύ πιθανόν να είναι corrupt η database του FSD.. Προχθές που έστεινα ένα για φίλο είχα το ιδιο προβλημα και τον ξαναεστεισα στον εξωτερικό δισκο και παίζει καμπάνα...Και στο official forum  (realmodscene) συστήνουν σε εξωτερικό ο FSD....To file system  εσωτερικού είναι διαφορετικό... και ίσως κατά καιρούς κάνει θέματα... Το εσωετρικό τον έχω μονο για τα DLC - Titles Update και Games...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε κατι δεν κανεις σωστα στην αντιγραφη.

πρεπει να στα δειχνει ο FSD και να τα τρεξεις απο εκει.

οχι απο xexmenu που λες...

οπως αντιγραφω τα αλλα και παιζουν, με τον ιδιο τροπο προσπαθω να αντιγραψω και τα παραπανω που ειπα.

 

τεσπα, δε θα σκασω κιολας. η θα τα τρεχω απ το φλασακι ή καθολου!

 

Δες στα content settings του FSD το scan depth. μηπως τα έχεις sub folder σε sub folder.

συνήθως τα έχουμε σε ένα φακελο GAMES και μέσα σε φακέλους τα παιχνιδια. Τα παιχνίδια μπορείς να τα αντιγράψεις και από τον file manager του FSD.

 

Aν δεν σου βλέπει νέα παιχνίδια πολύ πιθανόν να είναι corrupt η database του FSD.. Προχθές που έστεινα ένα για φίλο είχα το ιδιο προβλημα και τον ξαναεστεισα στον εξωτερικό δισκο και παίζει καμπάνα...Και στο official forum  (realmodscene) συστήνουν σε εξωτερικό ο FSD....To file system  εσωτερικού είναι διαφορετικό... και ίσως κατά καιρούς κάνει θέματα... Το εσωετρικό τον έχω μονο για τα DLC - Titles Update και Games...

στον φακελο games τα εχω.

με τον file manager πως τα αντιγραφω;;;;;;;;;;;;;;;

 

ετοιμο jtaged το πηρα και απλα περναω παιχνιδια.

(πρεπει να κανω και dash update σε 17570 γιατι εχω παλιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντιγραφή ειναι πανευκολη... χωρίζει στα δύο η οθονη από την μια επιλεγείς flashaki από την αλλη τον δισκο και μπένεις στον φάκελο games...

με το δεξί ή αριστερο solder button πατημένο (αναλογα το source ή το destination αναβουν κάτι βελάκια που σε βοηθανε) πατας copy...

 

Και το update μπορείς πολυ ευκολα και από ότι έιδα δεν εχεις μαμα  nand... υπάρχουν 2 -3  τρόποι

μπορείς ευκολα με το dashlunch  να δεις τα κλειδια σου και μετα ανοιγεις τον update server και από PC στο ιδιο δυκτιο το κάνεις σχεδον αυτοματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ok, Μολις το δοκιμασα και αντιγραφει απ το φλασακι στον εσωτερικο! και τοσο καιρο το κανα μεσω του xexmenu

 

με εχει δωσει οδηγιες ο Μιχαλης αλλα ακομη δεν δοκιμασα. φοβαμαι μη κανω καμια μαλακια και μεινει τουβλο η κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ok, Μολις το δοκιμασα και αντιγραφει απ το φλασακι στον εσωτερικο! και τοσο καιρο το κανα μεσω του xexmenu

 

με εχει δωσει οδηγιες ο Μιχαλης αλλα ακομη δεν δοκιμασα. φοβαμαι μη κανω καμια μαλακια και μεινει τουβλο η κονσολα

και το xexmenu ειναι πιο ευκολο ρε συ,που μπερδευτηκες?

 

αν κολλας στο update,φερτη να την σενιαρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο οτι καποια δεν τα αντιγραφει καθολου. οπως πχ silent hill (ενω μεσω του file manager το περασε κανονικα)

 

 

αν κανω καμια μαλακια σωζεται η κονσολα;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο οτι καποια δεν τα αντιγραφει καθολου. οπως πχ silent hill (ενω μεσω του file manager το περασε κανονικα)

 

 

αν κανω καμια μαλακια σωζεται η κονσολα;;;;;;;;;

κουλο αυτο που λες με το xexmenu.

εγω ποτε δεν ειχα θεμα σε κανενα game,τεσπα...

 

οσο για το update,αναλογα την μαμακια που θα κανεις... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά του fsd δοκίμασε και τον aurora.. Εγώ το έχω πλέον default..

Database με 700 τίτλους και πάει νεράκι. ..

Για το update όπως τα λέει ο φιλος.. με προσοχή και διάβασμα γίνετε μια χαρά. . Η πρώτη φορά είναι δύσκολη. . Αλλά δεν νομίζω να έχουμε άλλα updates... μετά από μ....ία αν μπαίνει xell συνήθως σώζεται. .. xell μπαίνεις ανοίγοντας την κονσόλα πατώντας το eject. ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας πρηξω λιγο ακομη.... μερικες ινφο για το dash update

 

δεδομενα:

1. xbox slim 250gb εσωτερικο με trinity, jtag συμφωνα με τον πωλητη

2. dashboard 2,0,14719,0

3. ΔΕΝ εχω μαμα nand και cpu key

 

ο Μιχαλης(thanx again) με στειλε οδηγιες σε πμ. αλλα ρωταω και εδω

 

τι πρεπει να κανω:

α. http://www.game-tuts.com/community/f133/full-release-rgh-jtag-17150-xebuild-gui-dashlaunch-settings-138731/

ακολουθω τα βηματα για How to get your consoles CPU key και How to get your consoles NAND Image. (τωρα εχω τα μαμα nand Και cpu key δηλαδη;;;;;;;)

 

β. κανω τα βηματα του How to update your JTAG/RGH console; στο 9 παταω Α, Α, σταρτ, Α;

 

γ. μετα κανω αυτο: http://www.homebrew-connection.org/dashlaunch-3-14-17150-kernel-support-added/

αλλα δε βλεπω το βιντεο (εχει αποκλειστει απ το youtube). δειχνει κατι σημαντικο;;;; ειναι αυτο το βιντεο;

 

δ. επειτα πρεπει να περασω τα avatar για το 17150. δηλαδη το παρακατω;

 

κατεβαζεις απο εδω το 17150 update.

http://www.homebrew-...system_updates/

θα το μετονομασεις σε $$ystemupdate και θα το βαλεις σε ενα φλασακι αδειο.

κουμπωνεις το φλασακι επανω στην κονσολα και την ανοιγεις σε μαμα dash

(ανοιγεις κονσολα κ αμεσως κρατας πατημενο το RB)

αν ειναι οκ ο φακελος πρεπει να σου βγαλει αυτο το μνμα.

http://prntscr.com/6ifce6

πατας yes και περιμενεις...

μετα γινεται ετσι...

http://prntscr.com/6ifd6y

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...