Προς το περιεχόμενο

Σύνταξη .


ilouko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Σύνταξη χηρείας !!!!!

ΥΓ. Παίρνει ΕΝΑΝΤΙ.

Λέγοντας Έναντι εννοείς προσωρινή...Όταν έκανα τα χαρτιά για την χηρειας η υπάλληλος μου συνέστησε να μην ζητήσω προσωρινή γιατί η οριστική θα αργούσε πάνω από 2 χρόνια...Και γι'αυτό τον λόγο δν ζήτησα προσωρινή...Που νομίζω πρέπει να είναι στα όρια του 360-384 ευρώ μέχρι να βγει η απόφαση της οριστικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, argitt είπε

Λέγοντας Έναντι εννοείς προσωρινή...Όταν έκανα τα χαρτιά για την χηρειας η υπάλληλος μου συνέστησε να μην ζητήσω προσωρινή γιατί η οριστική θα αργούσε πάνω από 2 χρόνια...Και γι'αυτό τον λόγο δν ζήτησα προσωρινή...Που νομίζω πρέπει να είναι στα όρια του 360-384 ευρώ μέχρι να βγει η απόφαση της οριστικής...

Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ είναι !!!!!!

ΥΓ.Εγώ, δεν σκέφτηκα ότι αν ΔΕΝ ζητούσα προσωρινή, η κανονική θα έβγαινε πιο ΓΡΗΓΟΡΑ !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ είναι !!!!!!

ΥΓ.Εγώ, δεν σκέφτηκα ότι αν ΔΕΝ ζητούσα προσωρινή, η κανονική θα έβγαινε πιο ΓΡΗΓΟΡΑ !!!!!!!!

Που να το ξέρεις....

Και κάτι τελευταίο για να έχω μια ολόκληρη εικόνα...Σε πόσο καιρό βγήκε η προσωρινή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, argitt είπε

Που να το ξέρεις....

Και κάτι τελευταίο για να έχω μια ολόκληρη εικόνα...Σε πόσο καιρό βγήκε η προσωρινή??

Σύντομα.

Νομίζω, σε 3-4 μήνες.

Τα ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ, στα έδωσαν ????

ΥΓ. Μάλιστα, έκανα τον εξής συλλογισμό: αν ζητήσω προσωρινή, θα ασχοληθούν ΑΜΕΣΑ, που τελικά δεν ίσχυσε στο να βγει η τελική.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια αναδρομικά εννοείς;;;Εάν εννοείς τους 6 μήνες που περίμενε μέχρι να βγει η σύνταξη,η απάντηση είναι ναι...Τα έδωσαν μαζί με την πρώτη σύνταξη που ήταν ο 7μος μηνας.Δλδ μπήκαν όλα μαζί σύνταξη+αναδρομικα

Επεξ/σία από argitt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, argitt είπε

Ποια αναδρομικά εννοείς;;;Εάν εννοείς τους 6 μήνες που περίμενε μέχρι να βγει η σύνταξη,η απάντηση είναι ναι...Τα έδωσαν μαζί με την πρώτη σύνταξη που ήταν ο 7μος μηνας.

Αυτό, σε εμάς, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αυτό, σε εμάς, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ !!

Θα σας τα δώσουν όταν βγει η οριστική και αφού έχει γίνει συμψηφισμός στα ποσά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, argitt είπε

Θα σας τα δώσουν όταν βγει η οριστική και αφού έχει γίνει συμψηφισμός στα ποσά...

Προφανώς, αλλά αργούν πάρα πολύ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

ΑΜΕΣΑ. Αφού ενημέρωσεις το ταμείο, εννοείται.

ΚΑλημερα και να μην ενημερωσεις εσυ τα η συνταξη κοβετε αυτοματα απο την ΗΔΙΚΑ μεσω ενημερωσης απο το συστημα ΑΡΙΑΔΝΗ αυτοματη αναστολη λογω θανατου  και το ταμειο μετα κανει ενεργειες να παρει πισω απο το λογαριασμο του θανοντως ή τους κληρονομους τα "αχρεωσθητως καταβληθεντα ποσα" για την περιοδο που ειχε πεθανει αλλα πληρωθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, villasg είπε

ΚΑλημερα και να μην ενημερωσεις εσυ τα η συνταξη κοβετε αυτοματα απο την ΗΔΙΚΑ μεσω ενημερωσης απο το συστημα ΑΡΙΑΔΝΗ αυτοματη αναστολη λογω θανατου  και το ταμειο μετα κανει ενεργειες να παρει πισω απο το λογαριασμο του θανοντως ή τους κληρονομους τα "αχρεωσθητως καταβληθεντα ποσα" για την περιοδο που ειχε πεθανει αλλα πληρωθηκε

Ακριβώς...Νομίζω αυτό το εφάρμοσε ο ΣΥΡΙΖΑ όταν βγήκε το 15...Γιατί πριν υπήρχαν κάποιοι που δν ενημέρωναν τα ταμεία και συνέχιζαν να την λαμβάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...