Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Έβαλε κάποιος άλλος τυχαία τον αριθμό σου σε φόρμα... τόσο απλά!

Ναι βρε, αλλά αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει καθώς υποτίθεται απαιτείται κωδικός επιβεβαίωσης που σου έρχεται μέσω sms στο κινητό.

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Έβαλε κάποιος άλλος τυχαία τον αριθμό σου σε φόρμα... τόσο απλά!

Σε τόσους πολλούς που γίνεται, αμφιβάλω.

Αντε να έχω εγώ τρελή πρώην ή ππρα φίλο, να έχει και ο Ακης και ο Τακης και ο Ταδε;

Τυχαία τα βάζουν με RNG πχ 697 #### ### και 698 #### ### κτλ

 

Επεξ/σία από Sheogorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Ναι βρε, αλλά αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει καθώς υποτίθεται απαιτείται κωδικός επιβεβαίωσης που σου έρχεται μέσω sms στο κινητό.

Ποιος παρακάμπτει αυτά τα βήματα της ασφάλειας είναι το θέμα, τα γραφεία που βρίσκονται στην Αθήνα και Κύπρο ή ο συνεργάτης τρίτης χώρας στα Βαλκάνια.

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Σε τόσους πολλούς που γίνεται, αμφιβάλω.

Αντε να έχω εγώ τρελή πρώην ή ππρα φίλο, να έχει και ο Ακης και ο Τακης και ο Ταδε;

Τυχαία τα βάζουν με RNG πχ 697 #### ### και 698 #### ### κτλ

Συμφωνώ, και αμφιβάλλω και εγώ την εκδίκηση από εχθρούς ή από την πρώην! Υπάρχει όμως και μια φήμη για το Mobile Station International Subscriber Directory Number (MSISDN), που μπορεί να διαβάσει τον αριθμό του κινητού, μπαίνοντας κάποιος στην ψαροσελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Nikosmile είπε

Ποιος παρακάμπτει αυτά τα βήματα της ασφάλειας είναι το θέμα, τα γραφεία που βρίσκονται στην Αθήνα και Κύπρο ή ο συνεργάτης τρίτης χώρας στα Βαλκάνια.

Συμφωνώ, και αμφιβάλλω και εγώ την εκδίκηση από εχθρούς ή από την πρώην! Υπάρχει όμως και μια φήμη για το Mobile Station International Subscriber Directory Number (MSISDN), που μπορεί να διαβάσει τον αριθμό του κινητού, μπαίνοντας κάποιος στην ψαροσελίδα.

Ναι, οκ, ας εξηγήσουν βάσει GDPR πως απέκτησαν πρόσβαση σε αυτό το προσωπικό δεδομένο τότε. Ας εξηγήσουν στις αρμόδιες αρχές πως εσύ συμφώνησες στους όρους χρήσης.

Θα δείξει. Εγώ θα το φτάσω ως το τέλος. Ίσως και μήνυση για υπεξαίρεση και απάτη να κάνω. Έτσι, για το γαμώτο (Θα το δω το τελευταίο, γιατί αν φτάσει στο δικαστικό κομμάτι θα πρέπει να διαθέσω χρήματα για δικηγόρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Ναι, οκ, ας εξηγήσουν βάσει GDPR πως απέκτησαν πρόσβαση σε αυτό το προσωπικό δεδομένο τότε. Ας εξηγήσουν στις αρμόδιες αρχές πως εσύ συμφώνησες στους όρους χρήσης.

Θα δείξει. Εγώ θα το φτάσω ως το τέλος. Ίσως και μήνυση για υπεξαίρεση και απάτη να κάνω. Έτσι, για το γαμώτο (Θα το δω το τελευταίο, γιατί αν φτάσει στο δικαστικό κομμάτι θα πρέπει να διαθέσω χρήματα για δικηγόρο).

Count me in, mate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, natural_sgf είπε

Ναι, οκ, ας εξηγήσουν βάσει GDPR πως απέκτησαν πρόσβαση σε αυτό το προσωπικό δεδομένο τότε. Ας εξηγήσουν στις αρμόδιες αρχές πως εσύ συμφώνησες στους όρους χρήσης.

Θα δείξει. Εγώ θα το φτάσω ως το τέλος. Ίσως και μήνυση για υπεξαίρεση και απάτη να κάνω. Έτσι, για το γαμώτο (Θα το δω το τελευταίο, γιατί αν φτάσει στο δικαστικό κομμάτι θα πρέπει να διαθέσω χρήματα για δικηγόρο).

Μπορούν να το "αποδείξουν" έμμεσα υποκλέπτοντας την IP, και ας μη καταχωρήσει κάποιος το password που υποτίθεται έχουν στείλει. Εφόσον έχεις διάθεση κυνήγα το, υπάρχει και δικηγόρος για αυτή τη δουλειά (Βασίλης Σωτηρόπουλος).

10.000€ αποζημίωση για sms υποψηφίων χωρίς συγκατάθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Μπορούν να το "αποδείξουν" έμμεσα υποκλέπτοντας την IP, και ας μη καταχωρήσει κάποιος το password που υποτίθεται έχουν στείλει. Εφόσον έχεις διάθεση κυνήγα το, υπάρχει και δικηγόρος για αυτή τη δουλειά (Βασίλης Σωτηρόπουλος).

10.000€ αποζημίωση για sms υποψηφίων χωρίς συγκατάθεση

Εντάξει, θα το δούμε καθώς το τηλέφωνο μου είναι και ενταγμένο στο μητρώο του άρθρου 11. Ευχαριστώ για την αναφορά στον δικηγόρο.

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Δεν εχει να κανει με προσωπικα δεδομενα,ενας απλος τηλεφωνικος αριθμος αγνωστων στοιχειων ειναι (που θα ισχυριστουν οτι καποιος τον πληκτρολογησε).

ΤΟ αρθρο 11 επισης ειναι ξεκαθαρο.Αφορα :

Τι είναι το Μητρώο του άρθρου 11
Σύμφωνα με το άρθρο 11 του Ν. 3471/2006 κάθε πάροχος τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών υποχρεούται να τηρεί ένα μητρώο - (λίστα) με στοιχεία των συνδρομητών του, οι οποίοι έχουν ζητήσει να εξαιρεθούν από τηλεφωνικές κλήσεις με ανθρώπινη παρέμβαση για κάθε είδους διαφημιστικούς / προωθητικούς σκοπούς.

Δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα,δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Καλημερα

Δεν εχει να κανει με προσωπικα δεδομενα,ενας απλος τηλεφωνικος αριθμος αγνωστων στοιχειων ειναι (που θα ισχυριστουν οτι καποιος τον πληκτρολογησε).

ΤΟ αρθρο 11 επισης ειναι ξεκαθαρο.Αφορα :

Τι είναι το Μητρώο του άρθρου 11
Σύμφωνα με το άρθρο 11 του Ν. 3471/2006 κάθε πάροχος τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών υποχρεούται να τηρεί ένα μητρώο - (λίστα) με στοιχεία των συνδρομητών του, οι οποίοι έχουν ζητήσει να εξαιρεθούν από τηλεφωνικές κλήσεις με ανθρώπινη παρέμβαση για κάθε είδους διαφημιστικούς / προωθητικούς σκοπούς.

Δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα,δυστυχως.

Το μητρώο του άρθρου 11 δεν αφορά μόνο κλήσεις. Αφορά και ανεπιθύμητη επικοινωνία για διαφημιστικούς ή εμπορικούς σκοπούς μέσω SMS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν προληπτικά ενεργοποιήσω τη φραγή σε 5ψήφια νούμερα, αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω πρόσβαση σε τυχόν υπηρεσίες έτερες, όπως για παράδειγμα οι προσφορές Cosmote 1+1 για Village Cinemas κλπ κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, gousias είπε

Εάν προληπτικά ενεργοποιήσω τη φραγή σε 5ψήφια νούμερα, αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω πρόσβαση σε τυχόν υπηρεσίες έτερες, όπως για παράδειγμα οι προσφορές Cosmote 1+1 για Village Cinemas κλπ κλπ;

Προληπτικά έχω διαβάσει ότι δε στο ενεργοποιούν! Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει.

Τις προσφορές που λες μπορείς να τις πάρεις από τις αντίστοιχες εφαρμογές που έχουν οι εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Καλά πως κανείς έτσι για 6 ευρώ τόσο καρμίρης είσαι ?

Σε μένα πάει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gamer73 είπε

Καλά πως κανείς έτσι για 6 ευρώ τόσο καρμίρης είσαι ?

Μια ζωή θύμα να φανταστώ; Το ζήτημα είναι ηθικής και όχι ποσού.

Σε αυτόν τον ωχαδερφισμο υπολογίζουν αυτοί οι κερατάδες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...