Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Πως και που κατάφερες να επικοινωνήσεις μαζί τους γιατί εγώ εδώ και 15 μέρες δεν μπορώ. Έχεις κανένα email που είναι σε λειτουργία ή τηλεφωνική γραμμή που να απαντάει άνθρωπος και όχι ρομπότ;;;;;;;;;;;;

Καλησπέρα, τηλέφωνο πήρα στο 2117800019 και e-mail μου απάντησαν στο info@ veoomobile.com

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σε ολους μου ηρθαν και μενα 2 μυνηματα απο την paydash το πρωτο εγραφε για εναν κωδικο pin και το δευτερο καλωσηρθες κ.τ.λ φυσικα δεν εχω βαλει ποτε και πουθενα τον αριθμο μου, ειχα 1,58 υπολοιπο και το ιδιο ακριβως εχω ακομα ειναι λιγο περιεργο που δεν με εχουν χρεωσει αλλα φοβαμαι στην επομενη ανανεωση.Το νουμερο ειναι vodafone cu υπαρχει δυνατοτητα μεσω της εφαρμογης cu να μπλοκαρω τα 5 ψηφια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, marioslefk είπε

καλησπερα σε ολους μου ηρθαν και μενα 2 μυνηματα απο την paydash το πρωτο εγραφε για εναν κωδικο pin και το δευτερο καλωσηρθες κ.τ.λ φυσικα δεν εχω βαλει ποτε και πουθενα τον αριθμο μου, ειχα 1,58 υπολοιπο και το ιδιο ακριβως εχω ακομα ειναι λιγο περιεργο που δεν με εχουν χρεωσει αλλα φοβαμαι στην επομενη ανανεωση.Το νουμερο ειναι vodafone cu υπαρχει δυνατοτητα μεσω της εφαρμογης cu να μπλοκαρω τα 5 ψηφια?

Και στείλε μειλ στην εταιρία. Υπάρχει «πρότυπο» σε μήνυμα μου πιο πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

ναι γινεται μεσω της εφαρμογης.Καπου στις ρυθμισεις θα το βρεις.

ψαχνω και δεν βρισκω πουθενα  στην εφαρμογη cu να το κανω....μιλησα με chat στην υποστηριξη vodafone cu και μου ειπαν μονο τηλεφωνικα η μεσω το myvodafone το προβλημα ειναι οτι ταυτοποιηση στοιχειων δεν μπορω να κανω καθως το νουμερο ειναι προνομιακο που το ειχα αγορασει απο αγγελια πριν 4 χρονια και δεν ξερω τα στοιχεια κατοχου... κοινος την εχω κατσει ασχημα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε κανε μια προσπαθεια να φτιαξεις λογαριασμο στο my vodafone.Απο στοιχεια εναν κωδικο ζηταει που φτιαχνεις εσυ και ενα email.Μετα κανε login και στις ρυθμισεις θα βρεις την φραγη στα 5ψηφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Τοτε κανε μια προσπαθεια να φτιαξεις λογαριασμο στο my vodafone.Απο στοιχεια εναν κωδικο ζηταει που φτιαχνεις εσυ και ενα email.Μετα κανε login και στις ρυθμισεις θα βρεις την φραγη στα 5ψηφια.

Ευχαριστω παρα πολυ το εκανα,τον αριθμο που μου εστειλε το μυνημα δεν τον εχει στην λιστα αλλα απο την στιγμη που και αυτο ξεκιναει απο 54... φανταζομαι καλυπτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2019 στις 5:05 ΜΜ, jimzak είπε

Εμένα σήμερα μου ήρθε mail από veoo να τους στείλω τα στοιχεία του τραπεζικού λογαριασμού για να λάβω την αποζημίωση, τι κάνω προχωράω?

Μόνο iban και ονοματεπώνυμο. Αν ζητάει και άλλα, τότε είναι απάτη!!!

Στις 21/10/2019 στις 5:21 ΜΜ, george1807 είπε

Εγώ έχω την εξής απορία. Πού στο καλό βρίσκουν τα τηλέφωνα μας; Γιατί και εγώ όπως και πολλοί άλλοι είμαστε σίγουροι ότι δεν έχουμε βάλει το κινητό μας σε βλακείες ή περίεργα sites. Δεν μπορεί. Κάποια διαρροή έχει γίνει από τους παρόχους.

Στις 21/10/2019 στις 8:22 ΜΜ, george1807 είπε

Εγώ πιστεύω όλα αυτά γίνονται με τις πλάτες των παρόχων. Δεν γίνεται έχοντας έναν τηλεφωνικό αριθμό να μπορώ να θησαυρίσω χωρίς επαλήθευση.

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Σίγουρα υπάρχει μια κοινή βάση δεδομένων στην οποία έχουν πρόσβαση όλοι οι πάροχοι. Και οι διαφημιστικές μοιάζει να έχουν πρόσβαση στα δεδομένα αυτά με κάποιο υποπτο τρόπο.

 

23 ώρες πριν, penylane είπε

βρέθηκα στην ίδια θέση για ένα από τα τρία κινητά μας και έκανα τα δέοντα και είπαν ότι θα το κανονίσουν μέσω της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας με την οποία με χρέωσαν έχω όμως την εξής απορία: στα άλλα δύο κινητά της οικογένειας έχει γίνει ακριβώς το ίδιο πάλι χρέωση για sms από και προς εθνικά δίκτυα που εννοείται ότι δεν συμμετείχαμε σε κάτι τέτοιο, όμως η ίδια εταιρεία που δέχτηκε τα παραπάνω αρνείται ότι έχει αυτά τα δυο νούμερα δηλαδή δεν είναι καν εγγεγραμμένα στις λίστες τους.

Εγώ sms για να δω το τετραψήφιο δεν έχω λάβει όμως τη χρέωση τη βλέπω κανονικά. τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ξέρει κάποιος; πως ψάχνω μια άγνωστη προέλευση από sms  που χρεώθηκα χωρίς να λάβω, έτσι ώστε να στείλω το ανάλογο mail;

ευχαριστώ

Συμβαίνει να μπλεχτεί κανείς με 5ψήφια αν είναι μεγάλος σε ηλικία, χρησιμοποιεί chrome και πατάει πάνω σε διαφημίσεις, επειδή δεν προσέχει ότι είναι διαφημίσεις και μετά έρχεται ειδοποίηση (πχ του στυλ ότι οι επαφές του viber θα διαγραφούν κλπ) και την πατάει σαν μ@!4κ*ς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, jimzak είπε

Καλησπέρα, τηλέφωνο πήρα στο 2117800019 και e-mail μου απάντησαν στο info@ veoomobile.com

Πήρα τηλ αλλά συνεχώς μιλάει. Τελικά έστειλα mail και αναμένω απάντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα στα ξαφνικά μήνυμα από το 54303 για τη γνωστή χρέωση, σε αριθμό F2G. Βέβαια επειδή τη συγκεκριμένη στιγμή έχω μέσα μόνο 0,20€, δεν πήραν τίποτα, αλλά υποθέτω μόλις βάλω κάρτα θα γίνει καπνός.

Έστειλα μήνυμα στην Wind για φραγή στα πενταψήφια και μου ήρθε απάντηση ότι έγινε με επιτυχία.

Λέτε να τη γλιτώσω και όταν βάλω κάρτα να μην χρεωθώ ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ;
Στο μήνυμα που μου ήρθε από τους "απατεώνες", δεν έλεγε μέσα να στείλω κάπου για να ξεγραφτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2019 στις 5:10 ΜΜ, volleyball είπε

Ήρθε και σε μένα στα ξαφνικά μήνυμα από το 54303 για τη γνωστή χρέωση, σε αριθμό F2G. Βέβαια επειδή τη συγκεκριμένη στιγμή έχω μέσα μόνο 0,20€, δεν πήραν τίποτα, αλλά υποθέτω μόλις βάλω κάρτα θα γίνει καπνός.

Έστειλα μήνυμα στην Wind για φραγή στα πενταψήφια και μου ήρθε απάντηση ότι έγινε με επιτυχία.

Λέτε να τη γλιτώσω και όταν βάλω κάρτα να μην χρεωθώ ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ;
Στο μήνυμα που μου ήρθε από τους "απατεώνες", δεν έλεγε μέσα να στείλω κάπου για να ξεγραφτώ.

Μην βασίζεσαι σε αυτό και να στείλεις άμεσα email.

Γιατί αν την πατήσεις μετά, θα έχει περάσει καιρός και δυσκολεύει το πράμα για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/10/2019 στις 1:19 ΜΜ, svartevarg είπε

Μόνο iban και ονοματεπώνυμο. Αν ζητάει και άλλα, τότε είναι απάτη!!!

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Σίγουρα υπάρχει μια κοινή βάση δεδομένων στην οποία έχουν πρόσβαση όλοι οι πάροχοι. Και οι διαφημιστικές μοιάζει να έχουν πρόσβαση στα δεδομένα αυτά με κάποιο υποπτο τρόπο.

Συμβαίνει να μπλεχτεί κανείς με 5ψήφια αν είναι μεγάλος σε ηλικία, χρησιμοποιεί chrome και πατάει πάνω σε διαφημίσεις, επειδή δεν προσέχει ότι είναι διαφημίσεις και μετά έρχεται ειδοποίηση (πχ του στυλ ότι οι επαφές του viber θα διαγραφούν κλπ) και την πατάει σαν μ@!4κ*ς.

Εγώ πιστεύω ότι ελάχιστοι άντε ένα 10-20% να την πατάει με αυτό τον τρόπο και πολύ λέω..

Τα υπόλοιπα είναι μαιμού και δυστυχώς και για μένα δεν θα πω ότι οι πάροχοι είναι στο κόλπο,αλλά τους καλύπτουν γιατί μοιράζουν τα κέρδη.

Και εγώ ηλικιωμένος είμαι και chrome χρησιμοποιώ γιατί με βολεύει και μπαίνω σε κάποιες τέτοιες σελίδες εν γνώσει μου και επαννηλειμμένα μου έχουν έρθει αυτές οι παπαριές για viber ,ότι ο υπολογιστής μου κινδυνεύει ,και εγώ δεν ξέρω τι άλλο αλλά ποτέ δεν έχω βάλει τον αριθμό μου πόσο μάλλον να τους επιβεβαιώσω εγγραφή και με pin αλλά με χρεώσανε με 4,16 που βρήκαν στο λογαριασμό μου.

ΚΑΡΑΑΠΑΤΕΩΝΕΣ του κερατά είναι που καλύπτονται δυστυχώς από το σύστημα..

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...