Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ το ίδιο σε Vodafone CU στις 04:06 το πρωί άρχισε να βαράει απανωτά το κινητό μου και με ξύπνησε.

Οι απατεώνες χτυπάνε και σε ώρες που ελπίζουν ο άλλος θα κοιμάται και δε θα δώσει σημασία και μέχρι να ξυπνήσει κλπ να αντιληφθεί τι έχει γίνει δε θα πάρει χαμπάρι ότι τα λεφτά τα πήραν εκείνοι.

Κι εμένα από Paydash και 54303 και 54752.

Βρήκα τη σελίδα τους και ένα emal και έστειλα το μήνυμα που βρήκα εδώ με screenshots κλπ στο [email protected]

Από τις εφαρμογές Cosmote kai Vodafone έκανα φραγή στα 5 ψήφια.

Μίλησα με το τσατ της βόνταφον, ούτε καν το παραμικρό ενδιαφέρον να βοηθήσουν. Μου έλεγε μάλιστα ότι το 54303 είναι χωρίς χρέωση. (ναι καμάρι μου αλλά το άλλο μου πήρε 6 + ευρώ ενώ κοιμόμουνα).

Τώρα ΕΕΤΤ πως κοινούμαστε γιατί στο σάιτ τους δεν βρήκα ξεκάθαρα.

Πάντως είναι απίστευτη απατεωνιά. Αδιανόητη θα έλεγα εν έτι 2020 σχεδόν να μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο και όλοι να κάθονται να σταυρωμένα τα χέρια.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, MikeJ είπε

...

Από τις εφαρμογές Cosmote kai Vodafone έκανα φραγή στα 5 ψήφια.

...

Που βρισκεται αυτη η επιλογη/διαδικασια στο My vodafone app?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Alxnks said:

Που βρισκεται αυτη η επιλογη/διαδικασια στο My vodafone app?

Στις ρυθμίσεις από τη πάνω δεξιά γωνία (3 γραμμές)

Έχει μετά επιλογή διαχείριση 5 ψήφιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Στις ρυθμίσεις από τη πάνω δεξιά γωνία (3 γραμμές)

Έχει μετά επιλογή διαχείριση 5 ψήφιων

δεν μου βγαζει τετοια επιλογη μεσα στις ρυθμισεις. 

καποιο screenshot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

κανε ενημερωση το my vodafone app.Λογικα εχεις παλια εκδοση γιαυτο δεν το βλεπεις.

εχω την τελευταια εκδοση :)

μηπως μπορεις να βαλεις ενα screenshot απο την επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, papoys1 είπε

 Ούτε στην ΕΕΤΤ έχω εμπιστοσύνη γιατί κατά την άποψή μου γνωρίζει και δεν κάνει τίποτε.Στην cosmote το ίδιο.

 

έεεελα δεν το πιστευω. στημένη δουλεια ειναι, ολοι κερδισμένοι βγαινουν εκτός απο σένα. αν ημασταν χωρα και οχι χωράφι θα είχε επέμβει εισαγελλέας και θα είχαν κλείσει ολοι με συνοπτικές διαδικασίες.

 

αν σας φανε λεφτα, μην τρωτε χρονο με μειλ και λοιπες νομιμες κυριλε διαδικασίες. μια μέρα με κοσμο έξω μπειτε στο καταστημα της εταιριας σας που ειναι μεσαζοντας στην απατη και αρχιστε να ουρλιάζετε. έτσι λυνονται γρηγορα τα προβληματα στην ελλαδα, με τσαμπουκα σας έκλεψαν με τσαμπουκα θα τα παρετε πισω.

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Alxnks είπε

εχω την τελευταια εκδοση :)

μηπως μπορεις να βαλεις ενα screenshot απο την επιλογη?

πατας πανω δεξια τις 3 γραμμες.Ρυθμισεις-Διαχειριση 5ψηφιων SMS τριτων εταιριων.Ποια εκδοση εχεις? Εγω εχω την 4.7.18.2-6477AL-REL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

έεεελα δεν το πιστευω. στημένη δουλεια ειναι, ολοι κερδισμένοι βγαινουν εκτός απο σένα. αν ημασταν χωρα και οχι χωράφι θα είχε επέμβει εισαγελλέας και θα είχαν κλείσει ολοι με συνοπτικές διαδικασίες.

αν σας φανε λεφτα, μην τρωτε χρονο με μειλ και λοιπες νομιμες κυριλε διαδικασίες. μια μέρα με κοσμο έξω μπειτε στο καταστημα της εταιριας σας που ειναι μεσαζοντας στην απατη και αρχιστε να ουρλιάζετε. έτσι λυνονται γρηγορα τα προβληματα στην ελλαδα, με τσαμπουκα σας έκλεψαν με τσαμπουκα θα τα παρετε πισω.

Και κάπως έτσι καταληγεις τμήμα, έχοντας χάσει το δίκιο σου, φωνάζοντας σαν γελαδάρης σε υπαλλήλους που δεν φταίνε. Δεν τα τρώει ο ταμίας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

πατας πανω δεξια τις 3 γραμμες.Ρυθμισεις-Διαχειριση 5ψηφιων SMS τριτων εταιριων.Ποια εκδοση εχεις? Εγω εχω την 4.7.18.2-6477AL-REL

3 γραμμες πανω δεξια -> ρυθμισεις (επιλογες):

1) Διαχείριση λογαριασμου!

-προφιλ

-αλλαγη κωδικου

-προσθηκη σταθερης

-My ebill

2) προσωποποιησε την εφαρμογη σου: 

-επιλογη γλωσσας

-ειδοποιησεις

-απορρητο

-οδηγος χρησης

-οροι & ππουποθεσεις

3) προσωπικα δεδομενα

-διαχειριση προσωπικων δεδομενων και επικοινωνιων

-πολιτικη προστασιας προσωπικων δεδομενων

 

the end

εκδοση: 4.7.18.2-6477AL-REL (τελευταια ενημερωση 4 Νοεμβριου)

Samsung Galaxy Note 9 512/8, με ολες τις ενημερωσεις επισης.

 

 

 

Επεξ/σία από Alxnks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα ειναι κατω απο την προσθηκη σταθερης.Κανε το εξης.Σβησε το app και ξανακατεβασε το να το κανεις εγκατασταση.Μηπως εχει φαει κολλημα γιαυτο δεν σου το εμφανιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Alxnks είπε

εχω την τελευταια εκδοση :)

μηπως μπορεις να βαλεις ενα screenshot απο την επιλογη?

75553102_716716698837196_362365274072023

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα σήμερα το πρωί από το 54303 και ενώ έχω φραγή 5ψηφίων από τον Σεπτέμβριο του 19. Πήρα Vodafone και μου είπαν ότι δεν χρεώνει και δεν μπορεί να σε χρεώσει εφόσον έχω μπλοκάρει τα 5ψήφια. Εσείς που έχετε Vodafone στην διαχείριση 5ψηφίων δεν περιλαμβάνεται το 54303 αλλά η Vodafone λέει ότι δεν έχει να κάνει, γιατί τα μπλοκάρει όλα όσα ξεκινούν από 54 και 19. Κοίταξα και δεν έχουν πάρει τίποτε ακόμη. Επίσης μου είπαν ότι πρόκειται για την amaze με αριθμό 210 9400811. Το "περίεργο" επίσης είναι ότι τα υπόλοιπα της κάρτας λήγουν σε λίγες μέρες έτσι κι αλλιώς οπότε φαντάζομαι κάπως τα βλέπουν και σου λένε ας τα πάρουμε εμείς αντί να πάμε χαμένα. Τσίπηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Και κάπως έτσι καταληγεις τμήμα, έχοντας χάσει το δίκιο σου, φωνάζοντας σαν γελαδάρης σε υπαλλήλους που δεν φταίνε. Δεν τα τρώει ο ταμίας.

κάποιος πληρωνετε να μιλαει με πελάτες, αυτος να τα ακουσει. εγω πληρωνω τον οτε για τηλεφωνο, οχι για τις απατες του καθε εξυπνακια. ειναι ευθυνη του οτε (στη δικη μου περιπτωση) να μην βαζουν χερι τριτοι στα λεφτα που ειναι στην καρτα τα οποια παρεπιπτώντως δεν ειναι δικα του αλλα δικα μου γιατι τα έχει ηδη πληρωθει αλλα εκείνος τα αποδεσμέυει χωρις εγω να γνωριζω τιποτα. αμα δεν κανεις φασαρια δικιο δεν βρισκεις, εγω με μειλ και τετοια δεν μπλέκω οταν εχω να κανω με λαμογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...