Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, jimzak είπε

Εμένα σήμερα μου ήρθε mail από veoo να τους στείλω τα στοιχεία του τραπεζικού λογαριασμού για να λάβω την αποζημίωση, τι κάνω προχωράω?

Αν θες χρήματα, ναι :P

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την εξής απορία. Πού στο καλό βρίσκουν τα τηλέφωνα μας; Γιατί και εγώ όπως και πολλοί άλλοι είμαστε σίγουροι ότι δεν έχουμε βάλει το κινητό μας σε βλακείες ή περίεργα sites. Δεν μπορεί. Κάποια διαρροή έχει γίνει από τους παρόχους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, george1807 είπε

Πολλή τύχη φαίνεται να έχουν...

Σε χίλια να στέλνουν την ημέρα και να πετυχαίνουν τα 100 είναι.Πόσοι νομίζεις  ασχολούνται να δουν γιατί χρεώνονται καθε εβδομάδα Χ €? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george1807 είπε

Εγώ έχω την εξής απορία. Πού στο καλό βρίσκουν τα τηλέφωνα μας; Γιατί και εγώ όπως και πολλοί άλλοι είμαστε σίγουροι ότι δεν έχουμε βάλει το κινητό μας σε βλακείες ή περίεργα sites. Δεν μπορεί. Κάποια διαρροή έχει γίνει από τους παρόχους.

καποιος που δεν χωνευεις , σου την σπαει , σε απελυσε κτλ

πας και βαζεις το τηλεφωνο του

εκει που λεει κερδιστε ενα αειφουνι .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

καποιος που δεν χωνευεις , σου την σπαει , σε απελυσε κτλ

πας και βαζεις το τηλεφωνο του

εκει που λεει κερδιστε ενα αειφουνι .

Ναι αλλά προϋποθέτει να συμπληρώσεις τον κωδικό που θα σου στείλουν στο τηλέφωνο που δήλωσες για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.

Επεξ/σία από george1807
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, george1807 είπε

Ναι αλλά προϋποθέτει να συμπληρώσεις τον κωδικό που θα σου στείλουν στο τηλέφωνο που δήλωσες για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.

εδω γελαμε .

Οχι με εσένα φυσικά αλλά με το ότι αυτό το βήμα παραλείπεται εσκεμμένα 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

εδω γελαμε .

Οχι με εσένα φυσικά αλλά με το ότι αυτό το βήμα παραλείπεται εσκεμμένα 

Εγώ πιστεύω όλα αυτά γίνονται με τις πλάτες των παρόχων. Δεν γίνεται έχοντας έναν τηλεφωνικό αριθμό να μπορώ να θησαυρίσω χωρίς επαλήθευση.

Επεξ/σία από george1807
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δουλευουν εμενα. Ενω ειχα κανει αιτηση για τα 5ψηφια, ΠΑΛΙ μου ηρθε μηνυμα, χωρις να χρεωθω, απο 54303 paydash. Νταξ, μας κοροιδευουν 

Στις 10/9/2019 στις 2:57 ΜΜ, johnykim είπε

Καλησπέρα σας.

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα SMS:

"PIN:XXXX :2111881787

PAYDASH. ΧΡΕΩΣΗ: 2.08 ΕΥΡΩx12SMS Η 0.52ΕΥΡΩ ΩΣ 48SMS. ΜΕΓΙΣΤΗ:24,96ΕΥΡΩ/ΜΗΝΑ ΣΥΝ ΤΥΧΟΝ ΤΕΛΗ ΚΙΝΗΤΗΣ.ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ THE GREEK QUIZ"

Πήρα screenshot, και έσβησα το SMS. Τώρα έχω το κινητό σε airplane mode. Επίσης, έκανα ενεργή την επιλογή για block "Messages from strangers" που έχει το κινητό.  Είχα ελέγξει το υπόλοιπό μου, και δεν είχα κάποια χρέωση. Τι μου προτείνετε να κάνω; Έχω Vodafone CU.

Ναι το ιδιο και σε εμενα, απλα χωρις προηγουμενα/επομενα χρεωσιμα μηνυματα 

Screenshot_20191022-223252_COSMOTE.jpg.faa7ad687b0fcba368bee63de7a66b95.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρέθηκα στην ίδια θέση για ένα από τα τρία κινητά μας και έκανα τα δέοντα και είπαν ότι θα το κανονίσουν μέσω της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας με την οποία με χρέωσαν έχω όμως την εξής απορία: στα άλλα δύο κινητά της οικογένειας έχει γίνει ακριβώς το ίδιο πάλι χρέωση για sms από και προς εθνικά δίκτυα που εννοείται ότι δεν συμμετείχαμε σε κάτι τέτοιο, όμως η ίδια εταιρεία που δέχτηκε τα παραπάνω αρνείται ότι έχει αυτά τα δυο νούμερα δηλαδή δεν είναι καν εγγεγραμμένα στις λίστες τους.

Εγώ sms για να δω το τετραψήφιο δεν έχω λάβει όμως τη χρέωση τη βλέπω κανονικά. τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ξέρει κάποιος; πως ψάχνω μια άγνωστη προέλευση από sms  που χρεώθηκα χωρίς να λάβω, έτσι ώστε να στείλω το ανάλογο mail;

ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεώθηκα 7 μηνύματα από κωλο-VEOO χωρίς να ξέρω τίποτα. Όταν έλαβα μήνυμα να στείλω stop λέω απάτη θα είναι για να με χρεώσουν.

Δεν σκέφτηκα όμως ότι υπάρχουν χρεώσιμα εισερχόμενα μηνύματα!!!Απατεώνες!!

Που μπορώ να στείλω mail για να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω;

Capture.JPG

Έκανα φυσικά άμεσα φραγή 5-ψήφιων αριθμών απο το my cosmote app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2019 στις 5:05 ΜΜ, jimzak είπε

Εμένα σήμερα μου ήρθε mail από veoo να τους στείλω τα στοιχεία του τραπεζικού λογαριασμού για να λάβω την αποζημίωση, τι κάνω προχωράω?

Πως και που κατάφερες να επικοινωνήσεις μαζί τους γιατί εγώ εδώ και 15 μέρες δεν μπορώ. Έχεις κανένα email που είναι σε λειτουργία ή τηλεφωνική γραμμή που να απαντάει άνθρωπος και όχι ρομπότ;;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2019 στις 8:22 ΜΜ, george1807 είπε

Εγώ πιστεύω όλα αυτά γίνονται με τις πλάτες των παρόχων. Δεν γίνεται έχοντας έναν τηλεφωνικό αριθμό να μπορώ να θησαυρίσω χωρίς επαλήθευση.

Των παρόχων και της ΕΕΤΤ. Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΕΤΤ πρέπει να τα παίρνει χοντρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...