Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πιάσανε και εμένα κότσο την Παρασκευή, με αποστολή των γνωστών μηνυμάτων από 54666, 54422 και χρέωσαν 6€ +ΦΠΑ κλπ θα είναι κάνα 9αρι;

Η Vodafone απαράδεκτη, εκτός από την ενεργοποίηση της φραγής, ευγενικά μου έκλειναν το τηλέφωνο, που πλήρωνα κιόλας για να μιλήσω με την εξυπηρέτηση. Ζήτησα email της Vodafone για να στείλω έγγραφη καταγγελία και με παραπεμπαν στον Toby του Chat... Κανονικό δούλεμα δηλαδή αντί να σταθούν σε έναν επί χρόνια πελάτη τους με γερούς λογαριασμούς. 

Τελικά μετά από ανταλλαγή email με Telebox που ομολογώ ότι απαντά εντος 2-3 ωρών, σε εργάσιμες ημέρες και ώρες, πρότεινε το κλασικό, επιστροφή σε τραπεζικό λογαριασμό ή σε χρόνο καρτοκινητης. Ζήτησα επιστροφή στο λογαριασμό Vodafone και το δέχτηκαν.  Περιμένω λοιπόν να επιστραφούν τα χρήματα, έτσι για το γ@μωτο. Αυτό που δεν θα επιστρέψει θα είναι οι ώρες που έχασα και η διαταραχή της ψυχικής μου ηρεμίας. 

 

Επεξ/σία από kikos7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kikos7 είπε

Με πιάσανε και εμένα κότσο την Παρασκευή, με αποστολή των γνωστών μηνυμάτων 54666, 54422 και χρέωσαν 6€ +ΦΠΑ κλπ θα είναι κάνα 9αρι;

Η Vodafone απαράδεκτη εκτός από την ενεργοποίηση της φραγής, ευγενικά μου έκλεινε το τηλέφωνο που πλήρωνα κιόλας για να μιλήσω με την εξυπηρέτηση. Ζήτησα email της Vodafone για να στείλω έγγραφη καταγγελία και με παραπεμπαν στον Toby του Chat... Κανονικό δούλεμα δηλαδή αντί σταθούν σε έναν επί χρόνια πελάτη τους με γερούς λογαριασμούς. 

Τελικά μετά από ανταλλαγή email με Telebox που ομολογώ ότι απαντά εντος 2-3 ωρών, σε εργάσιμες ημέρες και ώρες, πρότεινε το κλασικό, επιστροφή σε τραπεζικό λογαριασμό ή σε χρόνο καρτοκινητης. Ζήτησα επιστροφή στο λογαριασμό Vodafone και το δέχτηκαν.  Περιμένω λοιπόν να επιστραφούν τα χρήματα, έτσι για το γ@μωτο. Αυτό που δεν θα επιστρέψει θα είναι οι ώρες που έχασα και η διαταραχή της ψυχικής μου ηρεμίας. 

Κάνε καταγγελία στον ΕΕΤ μόλις τα πάρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kikos7 είπε

Με πιάσανε και εμένα κότσο την Παρασκευή, με αποστολή των γνωστών μηνυμάτων από 54666, 54422 και χρέωσαν 6€ +ΦΠΑ κλπ θα είναι κάνα 9αρι;

Η Vodafone απαράδεκτη, εκτός από την ενεργοποίηση της φραγής, ευγενικά μου έκλειναν το τηλέφωνο, που πλήρωνα κιόλας για να μιλήσω με την εξυπηρέτηση. Ζήτησα email της Vodafone για να στείλω έγγραφη καταγγελία και με παραπεμπαν στον Toby του Chat... Κανονικό δούλεμα δηλαδή αντί να σταθούν σε έναν επί χρόνια πελάτη τους με γερούς λογαριασμούς. 

Τελικά μετά από ανταλλαγή email με Telebox που ομολογώ ότι απαντά εντος 2-3 ωρών, σε εργάσιμες ημέρες και ώρες, πρότεινε το κλασικό, επιστροφή σε τραπεζικό λογαριασμό ή σε χρόνο καρτοκινητης. Ζήτησα επιστροφή στο λογαριασμό Vodafone και το δέχτηκαν.  Περιμένω λοιπόν να επιστραφούν τα χρήματα, έτσι για το γ@μωτο. Αυτό που δεν θα επιστρέψει θα είναι οι ώρες που έχασα και η διαταραχή της ψυχικής μου ηρεμίας. 


Το αυτό ακριβώς φίλε μου...

Απο εχθές το απόγευμα πάντως που έστειλα email στην amaze.gr (και οχι telebox που αναφέρουν μερικοί) , ούτε φωνή, ούτε ακρόαση ακόμα...Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 3 email που έστειλα σε 3 διαφορετικές διευθύνσεις (τα αλλάζει σαν τα πουκάμισα) :lol: μου ήρθε και σε μένα μήνυμα να τους στείλω λογαριασμό για να μου επιστρέψουν τα 6 και κάτι ευρώ που μου έφαγαν "λόγω τεχνικού προβλήματος" όπως μου λένε.

Προσωπικά φοβάμαι να κάνω κάτι τέτοιο γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη σε ανθρώπους που αφαιρούν χρήματα με τέτοιες απατεωνίστικες μεθόδους . Ούτε στην ΕΕΤΤ έχω εμπιστοσύνη γιατί κατά την άποψή μου γνωρίζει και δεν κάνει τίποτε.Στην cosmote το ίδιο.

Οπότε τι γίνεται;;;;;;;; Να μείνω με την ικανοποίηση ότι δέχτηκαν το λάθος τους;;;;;;; Εσείς τι θα κάνατε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papoys1 είπε

Μετά από 3 email που έστειλα σε 3 διαφορετικές διευθύνσεις (τα αλλάζει σαν τα πουκάμισα) :lol: μου ήρθε και σε μένα μήνυμα να τους στείλω λογαριασμό για να μου επιστρέψουν τα 6 και κάτι ευρώ που μου έφαγαν "λόγω τεχνικού προβλήματος" όπως μου λένε.

Προσωπικά φοβάμαι να κάνω κάτι τέτοιο γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη σε ανθρώπους που αφαιρούν χρήματα με τέτοιες απατεωνίστικες μεθόδους . Ούτε στην ΕΕΤΤ έχω εμπιστοσύνη γιατί κατά την άποψή μου γνωρίζει και δεν κάνει τίποτε.Στην cosmote το ίδιο.

Οπότε τι γίνεται;;;;;;;; Να μείνω με την ικανοποίηση ότι δέχτηκαν το λάθος τους;;;;;;; Εσείς τι θα κάνατε.

Εγώ έδωσα ΙΒΑΝ, τι να σου κάνουν; Δεν μπορούν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Και σου κατέθεσαν κανονικά τα χρήματα;;;;

Ναι, άμεσα.

Υπολογίζουν εξάλλου στο 9/10 που δεν θα ασχοληθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Μετά από 3 email που έστειλα σε 3 διαφορετικές διευθύνσεις (τα αλλάζει σαν τα πουκάμισα) :lol: μου ήρθε και σε μένα μήνυμα να τους στείλω λογαριασμό για να μου επιστρέψουν τα 6 και κάτι ευρώ που μου έφαγαν "λόγω τεχνικού προβλήματος" όπως μου λένε.

Προσωπικά φοβάμαι να κάνω κάτι τέτοιο γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη σε ανθρώπους που αφαιρούν χρήματα με τέτοιες απατεωνίστικες μεθόδους . Ούτε στην ΕΕΤΤ έχω εμπιστοσύνη γιατί κατά την άποψή μου γνωρίζει και δεν κάνει τίποτε.Στην cosmote το ίδιο.

Οπότε τι γίνεται;;;;;;;; Να μείνω με την ικανοποίηση ότι δέχτηκαν το λάθος τους;;;;;;; Εσείς τι θα κάνατε.


Ώπα, τι εννοείς ? 

Εμενα στην Τ.Υ της WIND μου δώσανε τα στοιχεία μονο  της amaze.gr στην οποια και έστειλα mail αλλά ακόμα δεν μου έχουνε απαντήσει απο εχθές, τι διάολο να κάνω ?
Επίσης, σε προηγούμενη σελίδα διάβαζα οτι υπήρχε τρόπος εκ μερους τους να σου επιστρέψουν τα χρήματα (βλέπε: σε χρόνο ομιλίας) χωρίς να μπλέκεις IBAN κτλπ
 

EDIT : οπως ειπα πιο πάνω, μου είπανε να επικοινωνησω με την amaze.gr απο την ΤΥ, το θεμα ειναι ομως, οταν βαζω τον τηλ. αριθμο που ειναι δηλωμενος στα SMS (2111881788) μου βγάζει πολλά αποτελέσματα στο google με διάφορες εταιρίες (paydash), τι να κάνω, να στείλω ΚΑΙ σ'αυτούς ?

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξύ, παρατήρησα τώρα πως στα sms αναγράφεται κανονικάτα το  ονομα της  paydash ! Εστειλα και σ'αυτους ενα ωραίο email.

Aπορώ όμως, απο την WIND τι διάολο μου είπανε για την "amaze.gr" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, red1 είπε


Ώπα, τι εννοείς ? 

Εμενα στην Τ.Υ της WIND μου δώσανε τα στοιχεία μονο  της amaze.gr στην οποια και έστειλα mail αλλά ακόμα δεν μου έχουνε απαντήσει απο εχθές, τι διάολο να κάνω ?
Επίσης, σε προηγούμενη σελίδα διάβαζα οτι υπήρχε τρόπος εκ μερους τους να σου επιστρέψουν τα χρήματα (βλέπε: σε χρόνο ομιλίας) χωρίς να μπλέκεις IBAN κτλπ
 

EDIT : οπως ειπα πιο πάνω, μου είπανε να επικοινωνησω με την amaze.gr απο την ΤΥ, το θεμα ειναι ομως, οταν βαζω τον τηλ. αριθμο που ειναι δηλωμενος στα SMS (2111881788) μου βγάζει πολλά αποτελέσματα στο google με διάφορες εταιρίες (paydash), τι να κάνω, να στείλω ΚΑΙ σ'αυτούς ?

Εγώ είχα στείλει σε τρία email τα οποία αλλάζουν σαν τα πουκάμισα σε μία διεύθυνση που βρίσκεις στο google γιατί αλλού δεν υπάρχουν,γιατί αν μπορούσαν τα θύματα να τους εντοπίσουν  καταλαβαίνετε τι θα γινόταν.Του Κουτρούλη ο γάμος.:lol:

Είναι εξαφανισμένοι.Το τρίτο στο οποίο απάντησαν το είχα στείλει πριν 10 μέρες περίπου.Δυστυχώς με λυπεί το γεγονός ότι η ΕΕΤΤ η οποία   υποτίθεται είναι εκεί να προστατεύει τους καταναλωτές ανέχεται να λειτουργούν τέτοιες εταιρείες.

Σε εμάς που επιστρέφουν τα χρήματα είμαστε σταγόνα στον ωκεανό που είπε και ο Sheogorath εγώ δίνω και μικρότερο ποσοστό από το 1/10.

Επίσης θα έλεγα και το άλλο.Εσύ π.χ. cosmote πως τους ανέχεσαι και γράφεις στα παλαιότερα των υποδημάτων σου, όσους πελάτες απευθύνονται σε σένα από τη στιγμή που βλέπεις πως όσοι το κυνηγήσουν παίρνουν τα χρήματά τους πίσω;;;;;;.Γιατί δεν τους ξεκόβεις πως όσοι θα απευθύνονται σε σένα και κάνουν παράπονα για παράνομη είσπραξη από εσένα των χρημάτων τους θα τους τα επιστρέφεις και για να τα πάρεις πίσω θα πρέπει να προσκομίσεις έγγραφες αποδείξεις ότι έχουν συνάψει μαζί σου συμβόλαιο να τους τα παίρνεις;;;;;;;;

Υπάρχει περίπτωση έστω και ένας να έχει δεχτεί με τη θέλησή του κάτι τέτοιο;;;;;.Και μη μας πει κάνε φραγή στα 5ψήφια. Όχι δεν γουστάρω να κάνω φραγή.Θέλω εσύ που σε πληρώνω να με προστατεύεις και δε θέλω να βάζω στη ζωή μου περιορισμούς φράχτες και κάγκελα και να ζω σαν φυλακισμένος.

Θα μου πεις ρε παππού σε συννεφάκι ζεις;;;;;;

Όχι ρε παιδιά ξέρω που ζω.Ξέρω ότι δεν πρόκειται να γίνει τίποτε.Χέστηκα στο κάτω κάτω για τα 6 ευρώ.

Απλά κουβέντα και διάλογο να κάνουμε γιατί μέσα από αυτό γινόμαστε σοφότεροι και παροτρύνουμε και άλλους να σηκωθούν από τους καναπέδες και να αντιδράσουν όπως εμείς.bye

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είσαι ένα ακόμη θύμα αυτών των απατεώνων χωρίς να κάνεις τίποτε εσύ όπως όλοι μας. Κάνεις φραγή 5ψήφιων άμεσα να γλυτώσεις τα χειρότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά στέλνεις το μειλ που έχω από πάνω. Απευθύνεσαι πάροχο (όχι πως θα γίνει τίποτα), και μόλις τα πάρεις πίσω τους κανεις καταγγελία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...