Προς το περιεχόμενο

Αμαξι για νεους


Racerr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ειμαι στα 21 και απο τα 15 μου ξεκινησα με toyota corolla και passat 1.6 fsi στα 115 αλογα(πλεον εχω διπλωμα εδω και 2 χρονια)

οπως καταλαβαινετε πλεον λατρευω το passat και θελω να το αγορασω καποια στιγμη μεταχειρισμενο φυσικα γιατι καινουριο δεν νομιζω να εχει καποιος σε αυτη την ηλικια ουτε μεταχειρισμενο

και ρωταω εσας τους μεγαλυτερους πως σας φαινεται ενας στην ηλικια μου να οδηγαει τετοιο αμαξι θελω τη γνωμη σας γιατι εχω ακουσει διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι εχεις ακούσει δηλαδή;

Αν μπορείς να το πάρεις και να το συντηρεις,ειτε με δικά σου λεφτά είτε με του μπαμπά, παρτο.Και μην σε νοιάζει τι λέει ο κάθε ζηλιάρης.Passat είναι όχι Mercedes S500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Racerr είπε

Καλησπερα ειμαι στα 21 και απο τα 15 μου ξεκινησα με toyota corolla και passat 1.6 fsi στα 115 αλογα(πλεον εχω διπλωμα εδω και 2 χρονια)

:rolleyes:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, Racerr είπε

Καλησπερα ειμαι στα 21 και απο τα 15 μου ξεκινησα με toyota corolla και passat 1.6 fsi στα 115 αλογα(πλεον εχω διπλωμα εδω και 2 χρονια)

οπως καταλαβαινετε πλεον λατρευω το passat και θελω να το αγορασω καποια στιγμη μεταχειρισμενο φυσικα γιατι καινουριο δεν νομιζω να εχει καποιος σε αυτη την ηλικια ουτε μεταχειρισμενο

και ρωταω εσας τους μεγαλυτερους πως σας φαινεται ενας στην ηλικια μου να οδηγαει τετοιο αμαξι θελω τη γνωμη σας γιατι εχω ακουσει διαφορα

To σωστό αυτοκίνητο για έναν νέο οδηγό είναι το ασφαλές αυτοκίνητο. Επέλεξε το αυτοκίνητο που μπορείς να συντηρήσεις, να έχει πάντα καλά ελαστικά, καλά φρένα, αμορτισέρ σε καλή κατάσταση και κατά προτίμηση σκληρότερα από το standard, καθαρά φώτα που λειτουργούν κανονικά, ABS, και πέντε ή έστω 4 αστέρια στο NCAP crash test. Αν ένα αυτοκίνητο έχει τα παραπάνω, είναι ιδανικό για οποιονδήποτε νέο οδηγό. Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου και πρακτικότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το πρακτικό κομμάτι ίσως δε σου χρειάζονται τόσοι χώροι. Από κει και πέρα αν δεν έχεις θέμα με το που θα το παρκάρεις δε βρισκω που είναι το κακό να κυκλοφορεί ένας 20χρονος με ένα sedan μαούνα. Σαφώς δε το λες νεανικό αλλά αυτό δεν έχει να λέει να κάτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια μου έλεγαν και εμένα ότι δεν ταιριάζει στην ηλικία μου η μαούνα κλπ. Γραψτους πάρε ότι σου αρέσει να είναι ασφαλές κοιτά και όχι κανένας κουβάς του 90. 

 

(Τι γίνεται; 5 μυνηματα και ακόμα να ειπωθεί η μαγική λέξη-κουβας του auto Moto: starlet hahahaha)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Παρε ενα Nissan micra του 2000 ή ένα τογιοτα σταρλετ.. ΑΘΑΝΑΤΑ!1!1!1!1!!

Καλα ειναι με πραγματικη οικονομια..!!! αλλα δεν εχουν παθητικη ασφαλεια σε σχεση με του 2005 οσο μαλλον με τα σημερινα!!!

Αυτες οι αποψεις ειναι ρευστες γιατι αν τα συγκρινεις με δικυκλα ειναι οκ..! οπως και το τι θα σου κατσει σε τρακαρισμα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Καλα ειναι με πραγματικη οικονομια..!!! αλλα δεν εχουν παθητικη ασφαλεια σε σχεση με του 2005 οσο μαλλον με τα σημερινα!!!

Αυτες οι αποψεις ειναι ρευστες γιατι αν τα συγκρινεις με δικυκλα ειναι οκ..! οπως και το τι θα σου κατσει σε τρακαρισμα..

Δεν θα διαφωνήσω ότι είναι οικονομικά σε κατανάλωση. ( το 1ο μου αυτοκίνητο ήταν ενα σταρλετ του 93). Αλλά ως εκεί.. Εννοειται ότι σε σύγκριση με δίκυκλο έχουν καλύτερη ασφάλεια, οπως και καθε κουβας που θα συγκρίνεις. 

 Όσον αφορά τον φίλο που ρωτησε για το πασσατ. Αν εσενα σου αρέσει το πασσατ, φυσικα και αποκτησε το. Μην ακούς τι σου λενε οι άλλοι. Εσύ θα το οδηγείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'συ τι μασάς τι θα πούνε οι άλλοι...Πρώτα πρώτα στο γκομενικό επίπεδο ξέρεις πόσο πιο άνετο είναι το passat από ένα μικρομεσαίο...δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω.

2ον εκδρομές με παρέα κλπ...άπειροι χώροι... οπότε άμα το γουστάρεις πάρ'το και γιατί όχι το TFSI ή TSI με παραπάνω άλογα, για να μπορεί να κινήσει καλύτερα και το μεγαλύτερο βάρος του! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mechpanos είπε

Ρε 'συ τι μασάς τι θα πούνε οι άλλοι...Πρώτα πρώτα στο γκομενικό επίπεδο ξέρεις πόσο πιο άνετο είναι το passat από ένα μικρομεσαίο...δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω.

2ον εκδρομές με παρέα κλπ...άπειροι χώροι... οπότε άμα το γουστάρεις πάρ'το και γιατί όχι το TFSI ή TSI με παραπάνω άλογα, για να μπορεί να κινήσει καλύτερα και το μεγαλύτερο βάρος του! 

Το 2λιτρο tfsi είναι όνειρο φίλε άστο δεν.... Άμα δουλεύω γι αυτό τι να το κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Παρε ο,τι αμαξι γουσταρεις και μην ακους κανεναν. Αρκει να σε βολευει. 

Συμφωνώ απολυτα με τον kanape

Εσύ θα το οδηγείς, εσυ θα το ευχαριστιεσαι, εσύ θα αντιμετωπιζεις τα προβληματα του. Αν εσένα σε βολευει και το γουστάρεις ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ κανενα και δεν χρειάζεται να πείσεις κανενα για την επιλογή σου. Ειδικά αυτους που σου λενε οτι δεν ειναι για την ηλικία σου ή οτι ειναι μεγάλο, απλά τους απαντας "δεκτή η γνώμη σου" και το τελειώνεις εκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...