Προς το περιεχόμενο

Αμαξι για νεους


Racerr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Spiros2332 είπε

Να το παρεις.

Συγχρονο,ασφαλες και με πολυ καλη ποιοτητα κυλησης.

Μην ακους τι λενε...και στο κατω κατω της γραφης ποιος νομιζεις ότι θα δινει σημασια στο τι οδηγεις???

Καλοριζικο!

ευχαριστω οταν ποτε το παρω :P καλα μην το λες τραβαει βλεμματα

17 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Φίλε μου μην τους ακούς.

Πάρε ένα νεανικό αυτοκίνητο και όχι για  ηλικιωμένους...

Καλά είναι αυτά αλλά για 45+ ...  

εγω ακουω ολες τις αποψεις απλα τυχαινει να μου αρεσει το συγκεκριμενο και γενικα της κατηγοριας του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλε πάρε ότι γουστάρεις και μπορεί να αντέξει η τσέπη σου ή των γονιών σου... Εγώ θα σου πω ότι όταν βρέθηκα στη θέση σου πριν 12 χρόνια ήθελα ένα αμάξι με χώρους για πράγματα αλλά και νεανικό. Κατέληξα σε κατηγορία κουπέ αλλά δεν πήρα σεντάν όπως περιγράφεις εσύ... Κατέληξα στο τελευταίο μοντέλο Celica της ΤΟΥΟΤΑ μεταχειρισμένο, αυστηρά 4θέσιο αλλά πολύ όμορφο σαν αυτοκίνητο μέσα κι έξω, με οικονομικό 18αρη κινητήρα ακόμα και με βενζίνη για ταξίδια, τον οποίον το 2010 τον έκανα αέριο και εδώ και 8 χρόνια κυκλοφορώ με 8 ευρώ τα 100 χλμ και με κλιμα ανοιχτό χειμώνα καλοκαίρι. Χώρια που τα μονα λεφτά που του έχω δώσει είναι για την τακτική συντήρηση(α, και για ζάντες 😁😁) Έχει πορτμπαγκάζ άνετο (όχι ενος οικογενειακού σεντάν αλλά μεγαλύτερο από γκολφ) ασφάλεια στις μετακινήσεις και σπόρ στήσιμο με καλές μανίσιες αναρτήσεις και φρένα. Αν δεν θέλεις τόσο παλιο και μπορείς να δώσεις παραπάνω θα σου πρότεινα κάποιο κουπέ αυτής της κατηγορίας, είναι πασπαρτού, κάνει τα πάντα και συμφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Johnkeppas είπε

Φίλε πάρε ότι γουστάρεις και μπορεί να αντέξει η τσέπη σου ή των γονιών σου... Εγώ θα σου πω ότι όταν βρέθηκα στη θέση σου πριν 12 χρόνια ήθελα ένα αμάξι με χώρους για πράγματα αλλά και νεανικό. Κατέληξα σε κατηγορία κουπέ αλλά δεν πήρα σεντάν όπως περιγράφεις εσύ... Κατέληξα στο τελευταίο μοντέλο Celica της ΤΟΥΟΤΑ μεταχειρισμένο, αυστηρά 4θέσιο αλλά πολύ όμορφο σαν αυτοκίνητο μέσα κι έξω, με οικονομικό 18αρη κινητήρα ακόμα και με βενζίνη για ταξίδια, τον οποίον το 2010 τον έκανα αέριο και εδώ και 8 χρόνια κυκλοφορώ με 8 ευρώ τα 100 χλμ και με κλιμα ανοιχτό χειμώνα καλοκαίρι. Χώρια που τα μονα λεφτά που του έχω δώσει είναι για την τακτική συντήρηση(α, και για ζάντες 😁😁) Έχει πορτμπαγκάζ άνετο (όχι ενος οικογενειακού σεντάν αλλά μεγαλύτερο από γκολφ) ασφάλεια στις μετακινήσεις και σπόρ στήσιμο με καλές μανίσιες αναρτήσεις και φρένα. Αν δεν θέλεις τόσο παλιο και μπορείς να δώσεις παραπάνω θα σου πρότεινα κάποιο κουπέ αυτής της κατηγορίας, είναι πασπαρτού, κάνει τα πάντα και συμφέρει.

νταξει αμα πηγαινω στη δουλεια μου π.χ θα παιρνω τα μεσα εκτος αν οι καιρικες συνθηκες δεν ευνοουν

γιατι για καθε μερα καιει 10 λιτρα στα 100 δεν ειναι και λιγο στην  πολη και σκεφτομαι πετρελαιο

Επεξ/σία από Racerr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, marmarinos2006 είπε

Οταν το 1999 έβλεπα το πασσατ όλοι μου έλεγαν οτι ειναι για 50 και βάλε, τοτε ημουνα 27. Τελικά το πήρα και δεν άκουσα κανένα. 19 χρόνια μετά ακόμα το έχω και είμαι ερωτευμένος μ' αυτο το αυτοκίνητο, όταν το βγάζω βόλτα ακόμα το ευχαριστιέμαι όπως την πρώτη μέρα. Αν μπορείς να το πάρεις πάρε το με κλειστά μάτια και πίστεψε με τ' ανταλλακτικά του ειναι φτηνότερα απο πολλά μικρά καινούργια αρκεί να βρείς και έναν καλό μάστορα για τα σέρβις.

Αυτό έχω και εγώ Passat 1.8T B5 1999. Από αυτό ξεκίνησα και θα συνεχίσω να το έχω.  Είμαι 34 χρονών και δεν σκοπεύω να το αλλάξω με τίποτα.  ΌΤΙ και να μου έλεγαν  ΚΑΙ μου λένε ακόμα οι φίλοι μου γνωστοί μου, αυτό το αμάξι το λάτρεψα και αρκετές φορές το μίσησα αλλά και πάλι η αγάπη δεν φεύγει εύκολα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πάρε την αμαξάρα και άσε τους άλλους να λενε

Εγώ ειχα ascona c στα 18 και ήμουν ανετουρα

Μετά πήγα σε pt cruiser και δεν το μετάνιωσα ποτέ

Χώροι ρε άνεση και τα ρέστα

Και μέσα είναι άνετο το αμάξι το πασατ λεω ,είσαι άρχοντας, κυριος κλπ

Σε σέβονται στο δρόμο που ίσως δεν θα το καταλάβεις τώρα αλλά αργότερα

Πασαταρα ρεεεε  

2 ώρες πριν, bromiaris είπε

Οι κοπελιές.... 

Ποιες κοπελιές????

Γιατί αυτές που ξέρω εγώ μπαίνουν μόνο σε wv phaeton και πάνω

Δυστυχώς φίλοι μου είστε amateurs στο θέμα

Κανόνας είναι ότι όλες οι σοβαρές γκόμενες που σέβονται τον εαυτό τους δεν μπαίνουν σε κουβαδακια αλλά σε αμαξάρες τύπου Mercedes κλπ

οπότε με την πασαταρα θα είσαι άρχοντας  

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά... ας πάρει το παπουδίστικο αυτοκίνητο νέος άνθρωπος...

Αν και πιστεύω ότι το είχε αποφασίσει ο φίλος, απλά έψαχνε μερικές θετικές γνώμες υπερ του πασάτ, αλλά δεν ρωτάς 45αριδες φεύγα για αυτοκίνητο νέου...     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, kostakis81 said:

Σε σέβονται στο δρόμο που ίσως δεν θα το καταλάβεις τώρα αλλά αργότερα

 

😵😳

1 hour ago, kostakis81 said:

Κανονας είναι ότι όλες οι σοβαρές γκόμενες που σέβονται τον εαυτό τους δεν μπαίνουν σε κουβαδακια αλλά σε αμαξάρες τύπου Mercedes κλπ

οπότε με την πασαταρα θα είσαι άρχοντας  

 

😳🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ge-lyk είπε

...εαν σε παίρνει οικονομικά, η χρυσή τομή είναι το cc

ναι θα συμφωνισω ειναι ωραιο αλλα η 2η γενια κυριως

2 ώρες πριν, kostakis81 είπε

Φίλε πάρε την αμαξάρα και άσε τους άλλους να λενε

Εγώ ειχα ascona c στα 18 και ήμουν ανετουρα

Μετά πήγα σε pt cruiser και δεν το μετάνιωσα ποτέ

Χώροι ρε άνεση και τα ρέστα

Και μέσα είναι άνετο το αμάξι το πασατ λεω ,είσαι άρχοντας, κυριος κλπ

Σε σέβονται στο δρόμο που ίσως δεν θα το καταλάβεις τώρα αλλά αργότερα

Πασαταρα ρεεεε  

Ποιες κοπελιές????

Γιατί αυτές που ξέρω εγώ μπαίνουν μόνο σε wv phaeton και πάνω

Δυστυχώς φίλοι μου είστε amateurs στο θέμα

Κανόνας είναι ότι όλες οι σοβαρές γκόμενες που σέβονται τον εαυτό τους δεν μπαίνουν σε κουβαδακια αλλά σε αμαξάρες τύπου Mercedes κλπ

οπότε με την πασαταρα θα είσαι άρχοντας  

δε με νοιαζει να κανω εφε ειδικα στις γκομενες εχω ακουσει και αυτο οτι θα κανεις εφε και λπ εχω κοπελα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bromiaris είπε

Οι κοπελιές.... 

όποιος σέβεται τον εαυτό του δεν παίρνει αμάξι που θα αρέσει στα γκομενάκια αλλά επιλέγει γυναίκες που θα τον κοιτάξουν ο,τι αμάξι κι αν έχει... κι εγώ όταν ήμουν νεανίας έβγαζα βόλτα την τότε φίλη νυν γυναίκα μου με την c class της μάνας μου, τι να κάνουμε...και με αγροτικό 4x4 την είχα βγάλει... δεν κολλαγαμε στο με τι θα πάμε, αλλά που θα πάμε τι θα κάνουμε και τι θα πούμε....

by the way που λένε και στο χωριό μου το grand Cherokee το θεωρείτε αμάξι για νέους;;; γιατί φίλος όχι ιδιαίτερα εμφανίσιμος έπαιζε κάποτε ωραία μπαλιτσα οδηγώντας ένα τέτοιο, δεν του είχε πει καμία ότι είναι μεγαλίστικο για την ηλικία του........

Τέλος πάντων, αυτά...το συμπέρασμα είναι γούστα είναι αυτά πάρε ο,τι γουστάρεις και μην ακούς κανέναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kostakis81 είπε

Φίλε πάρε την αμαξάρα και άσε τους άλλους να λενε

Εγώ ειχα ascona c στα 18 και ήμουν ανετουρα

Μετά πήγα σε pt cruiser και δεν το μετάνιωσα ποτέ

Χώροι ρε άνεση και τα ρέστα

Και μέσα είναι άνετο το αμάξι το πασατ λεω ,είσαι άρχοντας, κυριος κλπ

Σε σέβονται στο δρόμο που ίσως δεν θα το καταλάβεις τώρα αλλά αργότερα

Πασαταρα ρεεεε  

Ποιες κοπελιές????

Γιατί αυτές που ξέρω εγώ μπαίνουν μόνο σε wv phaeton και πάνω

Δυστυχώς φίλοι μου είστε amateurs στο θέμα

Κανόνας είναι ότι όλες οι σοβαρές γκόμενες που σέβονται τον εαυτό τους δεν μπαίνουν σε κουβαδακια αλλά σε αμαξάρες τύπου Mercedes κλπ

οπότε με την πασαταρα θα είσαι άρχοντας  

πια αμαξαρα.την αρχαιολογια το πασατ μεταχειρο στα 6000 ευρω που θα εχει οργωσει ολη την γερμανια. τι ψωνια ειστε μερικοι.

 πουλ μουρ με το το γεροντι. 40αρης ειμαι και ουτε το σκεφτομε να αγοραζα ποτε το πασσατ του 04..

ο σεβασμος ειναι αλλου και οχι στο τι αμαξι οδηγας. ξερεις ποσα ακριβα αυτοκινητα βλεπω να βαζουν 10ρικα στο βενζιναδικο. 

 

 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινει 20χρονος και ρωτάει για s2000, mx5, slk, bmw coupe......μπαίνει η ταμπέλα θες τέτοιο για φιγούρα και γιατί νομίζεις ότι θα φορτώνεις γκόμενες αλλά κάνεις λάθος,  πάρε κανένα σάπιο γιαπωνέζικο επειδή δε χαλάει 

Μπαίνει 20χρονος και ρωτάει για μαούνες....έρχεται η θεϊκή απάντηση, πάρε κάτι νεανικό να σε κοιτάνε οι γκόμενες, με παππουδίστικα sedan σημασία δε θα σου δίνουν

WIN WIN φάση, και το κορυφαίο ότι συνήθως και τις δύο απόψεις τις λένε τα ίδια άτομα ανάλογα την περίσταση :lol:

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...