Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Καλησπέρα.
Με Ν26  που παίζει top up απο ελληνική καρτα, γινεται top up σε λογαριασμο revo?
Υπαρχει καποιο θεμα? 

Δε γινεται Topup με κάρτα στη n26.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, spartak1 είπε

Δε γινεται Topup με κάρτα στη n26.

Πω βλακεία μου, αυτην την εντυπωση ειχα απο τον αυγουστο που ειχα φτιαξει την ρεβο.
Γρηγορος τροπος για topup χωρις εμβασμα παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AonDuine είπε

Χαλαρώστε λίγο με την ταυτοποίηση , και οι Ελληνικές τράπεζες το κάνουν κάθε τρία χρόνια .

Είναι στάνταρ διαδικασία .

Τι κανουν οι ελληνικες τραπεζες, ταυτοποιηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Doubt είπε

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου.

Η ένσταση μου είναι πως όλα όσα γράφτηκαν για τρομοκρατία κλπ. είναι θεωρητικά μέχρι να δοθεί κάποια απάντηση επίσημα. 

Ας γράψει ο φίλος στη Revolut, στον Ombudsman εφόσον δεν του απαντάνε και όταν θα έχει μια σαφή εικόνα, ας γράψει κι εδώ τι συνέβη. Με το να εξηγεί εδώ τη δράση της ψηφιακής intifada κανείς δεν κερδίζει τίποτα όσον αφορά το επίμαχο θέμα.

Το πιθανότερο είναι να μην λάβει ποτέ καμιάν απάντηση για τον λόγο του κλεισίματος γιατί τις ίδιες πρακτικές ακολουθούν χρόνια τώρα κολοσσοί του χώρου όπως paypal, mooneybookers κτλ.
Και δεν μιλάμε για μεμονωμένες περιπτώσεις.

Γενικά δεν το καταλαβαίνω αυτό το "ας πάει να γράψει στο community".
Και το insomnia ένα μικρό community είναι, με εκπρόσωπο μάλιστα της εταιρίας.
Θα μπορούσε πολύ εύκολα να στείλει ένα mail εσωτερικά και να ενημερώσει για το ποια είναι η θέση της revolut σε κάποια ζητήματα.
Αλλά ποτέ δεν απαντάει ουσιαστικά και με την ανοχή των διαχειριστών, εμφανίζεται μόνο όταν είναι να μοιράσει ψευτοκουπόνια αξίας 2 ολόκληρων ευρώ ή για να ανακοινώσει facebook events με δωρεάν πίτσα και μπίρα.
Fck yeah!😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, txcellas είπε

Τι κανουν οι ελληνικες τραπεζες, ταυτοποιηση? 

Φυσικά . Την προηγούμενα εβδομάδα μου ζήτησε η alpha μέσω του web banking να της στείλω ταυτότητα , εκκαθαριστικό . Πριν κάτι μήνες το ίσιο είχε κάνει και η Πειραιώς . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spartak1 είπε

Ελα όμως που μου ήρθε και μένα που είχα κάνει με ταυτότητα......

Αυτοματοποιημέρες ρουτίνες που δε δουλεύουν καλα...

Eρχεται σε ολους, ειναι αυτοματοποιημένο, και να ξερετε το κουμπάκι "Upload a new ID" λογω brexit δεν λειτουργεί, το ξερουν και περιμένουμε update του app την επομενη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AonDuine είπε

Φυσικά . Την προηγούμενα εβδομάδα μου ζήτησε η alpha μέσω του web banking να της στείλω ταυτότητα , εκκαθαριστικό . Πριν κάτι μήνες το ίσιο είχε κάνει και η Πειραιώς . 

Εμενα σε 3εις τραπεζες που βρισκομαι δεν μ ζητησαν ποτε τπτ. Και ταυτοτητα αλλαξα και τα παντα και δεν με ενοχλησαν ποτε. Βασικα δεν ξερω καποιον που να του τα εχει ζητησει ξανα μια τραπεζα ελληνική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AonDuine είπε

Φυσικά . Την προηγούμενα εβδομάδα μου ζήτησε η alpha μέσω του web banking να της στείλω ταυτότητα , εκκαθαριστικό . Πριν κάτι μήνες το ίσιο είχε κάνει και η Πειραιώς . 

 

3 λεπτά πριν, txcellas είπε

Εμενα σε 3εις τραπεζες που βρισκομαι δεν μ ζητησαν ποτε τπτ. Και ταυτοτητα αλλαξα και τα παντα και δεν με ενοχλησαν ποτε. Βασικα δεν ξερω καποιον που να του τα εχει ζητησει ξανα μια τραπεζα ελληνική. 

Επικαιροποιηση στοιχειων λεγεται, και πρεπει να γινεται βασει νόμου καθε πεντε χρόνια... Πρέπει να προσκομίσεις τα απαραίτητα δικαιολογητικα που να αποδεικνύουν ποιος εισαι, που μενεις, τηλέφωνο κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kon1to είπε

Επικαιροποιηση στοιχειων λεγεται, και πρεπει να γινεται βασει νόμου καθε πεντε χρόνια... Πρέπει να προσκομίσεις τα απαραίτητα δικαιολογητικα που να αποδεικνύουν ποιος εισαι, που μενεις, τηλέφωνο κτλ...

Ειλικρινα ποτε δεν μου Ζήτησαν κατι τετοιο. Ισως επειδη ειμαι στο δημοσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, txcellas είπε

Ειλικρινα ποτε δεν μου Ζήτησαν κατι τετοιο. Ισως επειδη ειμαι στο δημοσιο?

Στην επικαιροποίηση ζητώνται: Εκκαθαριστικό, λογαριασμός ΔΕΚΟ/Συμβόλαιο σπιτιού και λογαριασμός κινητού/βεβαίωση κατόχου αν είναι καρτοκινητό.  Ανάλογα την τράπεζα είναι και πιο πιεστικοί. Σε μένα τυχαίνει στην Πειραιώς να είναι πιο πιεστικοί

Επίσης τα ζητάνε όταν χρειαστείς κάτι από το κατάστημα και δεν εννοώ ανάληψη απο τα ταμεία ή κατάθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, txcellas είπε

Εμενα σε 3εις τραπεζες που βρισκομαι δεν μ ζητησαν ποτε τπτ. Και ταυτοτητα αλλαξα και τα παντα και δεν με ενοχλησαν ποτε. Βασικα δεν ξερω καποιον που να του τα εχει ζητησει ξανα μια τραπεζα ελληνική. 

Εσυ πρεπει να είσαι η εξερεση της εξερεσης, ή έχεις θείο τον Στουρναρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εσυ πρεπει να είσαι η εξερεση της εξερεσης, ή έχεις θείο τον Στουρναρα.

Ισως λογο συγγένειας με το θείο οπως ειπες απλα και πριν αναλάβει δεν θυμαμαι να ειχε χρειαστει. Τεσπα, κλαιν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...