Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To στρατιωτικό σκέλος της Χαμάς για τη Βρετανία είναι τρομοκρατική οργάνωση (κι ολη η οργάνωση για την ΕΕ και τις ΗΠΑ). Και μπορεί με αυτό το γενικό ορισμό η Revolut να θεωρεί πως μπορεί να αντιμετωπίζει με τον ίδιο τρόπο οργανώσεις που υπάρχουν υποψίες πως συνδέονται με τρομοκρατικές οργανώσεις της επίσημης λίστας της Βρετανικής κυβέρνησης. 

Δε λέω αν αυτό είναι σωστό ή λάθος, άλλωστε ο Πόλεμος στην τρομοκρατία έχει αφαιρέσει μέρος της ιδιωτικότητας. Ούτε με ενδιαφέρει αν όντως το κίνημα BDS και οι ΜΚΟ που σχετίζονται με αυτό χρηματοδοτούν τη Χαμας. Απλά μοιάζει η πιο πιθανή εξήγηση στο "μυστήριο". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα μπορούσε πολύ απλά να μπλοκάρει όλες τις "ύποπτες" συναλλαγές και να τελειώσει εκεί το παραμύθι. Δεν είναι σωστό να σου κλειδώνει τον λογαριασμό σου με το έτσι θέλω. Απλά τα πράγματα. Εγώ τουλάχιστον δεν θα ήθελα να μου συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, VICKR είπε

work on your mindest guys... 

mindset μήπως;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Με 5 λεπτά ψάξιμο βρήκα κάτι που μπορεί να είναι χρήσιμο για παράπονα/καταγγελίες.

https://www.financial-ombudsman.org.uk/consumer/complaints.htm

Κάτι σαν συνήγορος/μεσολαβητής.

Υ.Γ.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας πείσει κάποιος για το έργο οργανώσεων γράφοντας κατεβατά με λινκς και bold και υπογραμμίσεις. Δεν είμαι ούτε υπέρ, ούτε κατά, απλά δεν με ενδιαφέρει να το διαβάσω εδώ. Αν βρεθεί και κάποιος από το ΚΙΣ κι αρχίσει την αντιπαράθεση τι θα γίνει δηλαδή;  Εδώ θα λυθεί το μεσανατολικό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Doubt είπε

mindset μήπως;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Με 5 λεπτά ψάξιμο βρήκα κάτι που μπορεί να είναι χρήσιμο για παράπονα/καταγγελίες.

https://www.financial-ombudsman.org.uk/consumer/complaints.htm

Κάτι σαν συνήγορος/μεσολαβητής.

Υ.Γ.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας πείσει κάποιος για το έργο οργανώσεων γράφοντας κατεβατά με λινκς και bold και υπογραμμίσεις. Δεν είμαι ούτε υπέρ, ούτε κατά, απλά δεν με ενδιαφέρει να το διαβάσω εδώ. Αν βρεθεί και κάποιος από το ΚΙΣ κι αρχίσει την αντιπαράθεση τι θα γίνει δηλαδή;  Εδώ θα λυθεί το μεσανατολικό; 

Ο χρήστης απάντησε σε αυτα που γράφτηκαν με το ότι με την κάρτα του χρηματοδότησε οργανώσεις που είναι τρομοκρατικές ή σχετίζονται με αυτες. ΟΙ απαντήσεις του είναι απόλυτα τεκμηριωμένες και γιαυτο μακροσκελείς

Με ενοχλεί η ευκολία με την οποία κάποιοι χρήστες (δεν εννοώ εσενα) αποδέχονται το μπλοκάρισμα ενός λογαριασμού χωρίς να παρέχεται ο λόγος στο χρήστη. Και δικαιολογούν και τη revolut για αυτό.

Επειδή με έχουν μπλοκάρει και εμένα  αντιλαμβάνομαι πλήρως πόσο ενοχλητικό είναι

Προσωπικά με ανησυχεί ιδιαίτερα η δυνατότητα να μπλοκάρονται τα χρήματα μου χωρίς να μου παρέχεται η παραμικρή εξήγηση για αυτό.  Αυτη η αυθαιρεσία είναι επικίνδυνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Προσωπικά με ανησυχεί ιδιαίτερα η δυνατότητα να μπλοκάρονται τα χρήματα μου χωρίς να μου παρέχεται η παραμικρή εξήγηση για αυτό.  Αυτη η αυθαιρεσία είναι επικίνδυνη

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου.

Η ένσταση μου είναι πως όλα όσα γράφτηκαν για τρομοκρατία κλπ. είναι θεωρητικά μέχρι να δοθεί κάποια απάντηση επίσημα. 

Ας γράψει ο φίλος στη Revolut, στον Ombudsman εφόσον δεν του απαντάνε και όταν θα έχει μια σαφή εικόνα, ας γράψει κι εδώ τι συνέβη. Με το να εξηγεί εδώ τη δράση της ψηφιακής intifada κανείς δεν κερδίζει τίποτα όσον αφορά το επίμαχο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Είχες κάνει ταυτοποίηση με δίπλωμα ή με ταυτότητα;

Με το διπλωμα είναι το θέμα. Τώρα θέλει ταυτότητα ή διαβατήριο. Είχα κάνει με δίπλωμα και μου ήρθε η ίδια ειδοποίηση. Έκανα με ταυτότητα τώρα και όλα κομπλέ. Είναι και λίγο πιο εύκολη να τη φωτογραφίσεις απο το διαβατήριο, μια δεν κάθεται ίσια, μια το φως χτυπάει παράξενα πάνω του κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Με το διπλωμα είναι το θέμα. Τώρα θέλει ταυτότητα ή διαβατήριο. Είχα κάνει με δίπλωμα και μου ήρθε η ίδια ειδοποίηση. Έκανα με ταυτότητα τώρα και όλα κομπλέ. Είναι και λίγο πιο εύκολη να τη φωτογραφίσεις απο το διαβατήριο, μια δεν κάθεται ίσια, μια το φως χτυπάει παράξενα πάνω του κλπ...

Ελα όμως που μου ήρθε και μένα που είχα κάνει με ταυτότητα......

Αυτοματοποιημέρες ρουτίνες που δε δουλεύουν καλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα μου ηρθε το ιδιο email ταυτοποιησης. Το θεμα είναι οτι έκανα ταυτοποίηση πριν 3  χρονια οταν εκανα λογαριασμό. Γιατι να θέλουν μετα απο τοσο καιρο ξανα; 

Τι φαση με το brexit; Σχετιζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα ήρθε να κάνω verify, είχα κάνει με δίπλωμα. Το θέμα είναι ότι πατάω στην εφαρμογή το κουμπί να προσθέσω ταυτότητα και δεν κάνει τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, txcellas είπε

Και μενα μου ηρθε το ιδιο email ταυτοποιησης. Το θεμα είναι οτι έκανα ταυτοποίηση πριν 3  χρονια οταν εκανα λογαριασμό. Γιατι να θέλουν μετα απο τοσο καιρο ξανα; 

Τι φαση με το brexit; Σχετιζεται;

Mε δίπλωμα είχες κάνει ή ταυτότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με δίπλωμα είχα κάνει και μου ήρθε. Προφανώς στο ενδεχόμενο για brexit  θα μεταφέρουν το σύστημα τους σε άλλη χώρα της Ευρώπης που όμως δεν αναγνωρίζει το δίπλωμα σαν μέσο ταυτοποίησης. Από τα λεγόμενα τους πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...