Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια ερώτηση και εγώ με την σειρά μου. Η disposable virtual κάρτα που έχει είναι μιας χρήσης; Δηλαδή με την αγορά που θα κάνω ακυρώνετε και δημιούργητε άλλη έτσι ώστε εκεί που την βάζω να μην έχουν την δυνατότητα να την χρησιμοποιήσουν άλλου; Επίσης μπορώ να κάνω απεριόριστες χρήσεις με την disposabe στο δωρεάν πακέτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

29 λεπτά πριν, BluEDr4g0n είπε

Έχω μια ερώτηση και εγώ με την σειρά μου. Η disposable virtual κάρτα που έχει είναι μιας χρήσης; Δηλαδή με την αγορά που θα κάνω ακυρώνετε και δημιούργητε άλλη έτσι ώστε εκεί που την βάζω να μην έχουν την δυνατότητα να την χρησιμοποιήσουν άλλου; 

Πολύ σωστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα είδα μια κίνηση στην εθνική - 40ε και λέει revolut3998. Ωστόσο στη revolut δεν υπάρχουν αυτά τα χρήματα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

Καλησπέρα. Σήμερα είδα μια κίνηση στην εθνική - 40ε και λέει revolut3998. Ωστόσο στη revolut δεν υπάρχουν αυτά τα χρήματα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο;

Δεν ξέρεις αν έχεις στείλει 40€ στην ρεβο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξτο λίγο σε αυτό το νήμα, έχει αναφερθεί και πάλι παλιά και αν θυμάμαι καλά ήταν κάτι σε απάτη.

Δεν έχω χρόνο εγώ, σόρρυ.

Έχει σίγουρα αναφερθεί και παλιά και κοίταξε το σύντομα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ekkli είπε

Ψάξτο λίγο σε αυτό το νήμα, έχει αναφερθεί και πάλι παλιά και αν θυμάμαι καλά ήταν κάτι σε απάτη.

Δεν έχω χρόνο εγώ, σόρρυ.

Έχει σίγουρα αναφερθεί και παλιά και κοίταξε το σύντομα.

Με την revolut που μιλάω τώρα δεν έχουν λύση πάντως 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spy_vlsi είπε

Καλησπέρα. Σήμερα είδα μια κίνηση στην εθνική - 40ε και λέει revolut3998. Ωστόσο στη revolut δεν υπάρχουν αυτά τα χρήματα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο;

Έχεις στείλει χρήματα από εθνική πριν καιρό, ένα μήνα ίσως και απλώς τα τράβηξε τώρα η revolut. 

Έχει συμβεί και σε εμένα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spy_vlsi είπε

Καλησπέρα. Σήμερα είδα μια κίνηση στην εθνική - 40ε και λέει revolut3998. Ωστόσο στη revolut δεν υπάρχουν αυτά τα χρήματα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο;

Ψάξε για παλιοτερες κινήσεις σου μεταφορά προς revolut. Ειχε βγει μια ειδηση οτι η Εθνικη δεν ειχε εκτελέσει κάποια εμβασματα και τα είχε σε κατάσταση pending και τα εκτέλεσε ολα την τελευταία περίοδο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Καλησπέρα. Σήμερα είδα μια κίνηση στην εθνική - 40ε και λέει revolut3998. Ωστόσο στη revolut δεν υπάρχουν αυτά τα χρήματα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο;

Ψάξε στο ιστορικό της revolut και δες πότε ήταν η τελευταία φορά απου ανεβασες το ποσό αυτό απο Εθνική. Στη συνέχεια δες τις κινήσεις της κάρτας την επίμαχη περίοδο αν στα είχαν τραβήξει τότε ή όχι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Καλησπέρα. Σήμερα είδα μια κίνηση στην εθνική - 40ε και λέει revolut3998. Ωστόσο στη revolut δεν υπάρχουν αυτά τα χρήματα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο;

Λογικά είναι ετεροχρονισμένη συναλλαγή από την εθνική την είχες κάνει παλιότερα δεν χρεώθηκε και θυμήθηκε τώρα η εθνική να στην χρεώσει. μου Έχει τύχει και ξόδεψα δύο ώρες να κοιτάξω όλες της συναλλαγές για να δω ποια χρεώθηκε στην κάρτα και ποια στον λογαριασμό 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχετε δίκιο. Το είχα κάνει αυτό να κοιτάξω 2-3 μήνες πριν αλλά δεν είχα βρει κάτι. Τελικά. Η συναλλαγή είναι από 26 Αυγούστου και έγινε χθες. Τι να πω. Απαράδεκτη η εθνική

  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μέχρι πρότινος τη Ν26 αλλά επειδή είδα οτι στη revolut μπορείς να αγοράσεις και μετοχές , είπα να τη δοκιμάσω.

Η απορεία μου είναι σχετικά με το ενημερωτικό που πρέπει να αποδεχτείς για να προχωρήσεις , και έχει σχέση με το Brexit.Υπάρχει περίπτωση να έχω τίποτα κρυφές χρεώσεις ή θέματα με την εφορία;

Και ένα 2ο ερώτημα σχετικά με τα bitcoin.Μπορώ να κάνω αγορές με bitcoin που έχω στη revolut ή απλά μετατροπές από και προς ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...