Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, Ukforthemoment said:

Oυτε και εμένα έχει έρθει

Εστειλαν και 

Our financial super app delivers everyday digital banking solutions globally. Help your friends meet their money goals and tell them about Revolut. For each and every eligible friend that signs up from your referral, we'll give you €7!

Αν δεν κάνω λάθος εσύ έχεις ως χώρα την Αγγλία, σωστά? Δεν έχει εγκριθεί ακόμα η τραπεζική άδεια για Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Αν δεν κάνω λάθος εσύ έχεις ως χώρα την Αγγλία, σωστά? Δεν έχει εγκριθεί ακόμα η τραπεζική άδεια για Αγγλία.

Με ελληνική διεύθυνση την άνοιξα.

Μου έχουν στειλει μονο ότι εχουν κάνει προσωρινή εγγραφή με το Money Laundering Regulations ως crypto asset business 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Reason : no money . Βut will do upgrade  in the future  :D

 Χαχα.

 Την κάρτα όντως δεν την έχω χρησιμοποιήσει κάπου πάνω απο χρόνο.Κάνω  όμως ηλεκτρονικές πληρωμές,πχ ΔΕΗ.

Κύρια κάρτα που πληρώνομαι έχω την  monese.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, molot12 είπε

Προσπαθούν να διώξουν την "πλεμπα"  :)  και να κρατήσουν τους καλούς πελάτες που ξοδευουν .

Και τους 2 θέλουν. Οχι μόνο αυτούς που ξοδεύουν. Απλα αυτοί που δεν ξοδευουν πολλά θα έχουν λιγότερα 'προνόμια'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αγορά στο εξωτερικό  εχει μπολικες κάρτες για τους λεφτάδες από τα σοβαρά τραπεζικά ονόματα 

https://www.cnbc.com/2018/07/06/3-luxury-credit-cards-only-available-to-the-super-rich.html

Προσωπικά μου αρέσει το μαύρο στην Revolut metal απλά δεν νομίζω οτι τα benefits που δίνει (στην Ελλάδα τώρα) δικαιολογούν το ποσό της συνδρομής ειδικά οταν μιλάμε για debit card

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν όλοι γυρνάνε στο google pay και τα ανάλογα δεν βλεπω τον λόγο να πληρώσεις για το φαίνεσθαι.

Τα προνόμια φυσικά είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι μεταλλικές κάρτες στην Ευρώπη είναι μια φθηνή αντιγραφή της apple card. Η μια της revolut αρχίζει να ξεκολλάει μιας και δεν είναι unibody όπως η apple card αλλά ένα φύλλο μετάλλου κολλημένο με πλαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και συζητάμε για μεταλλικές κάρτες και Benefits ρίξτε μια ματιά και στην Vivid money

https://vivid.money/en-de/

έχει τραπεζική άδεια με γερμανικό IBAN και δίνει μεταλλική κάρτα με πολύ καλό cashback στο premium plan ισως ενδιαφέρει κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.παιδιά έχω ένα μεγάλο πρόβλημα ελπίζω να με βοηθήσετε αλαξα κινητό σήμερα και πήγα να βάλω τα στοιχεία μου και να κάνω  login στην κάρτα και μου βγάζει αυτό το μήνυμα

revolut the verification code or phone number you entered is incorrect έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό και πως το έλυσε έχω μέσα λεφτά και δεν μπορώ να κάνω τιποτα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xxen13 είπε

.παιδιά έχω ένα μεγάλο πρόβλημα ελπίζω να με βοηθήσετε αλαξα κινητό σήμερα και πήγα να βάλω τα στοιχεία μου και να κάνω  login στην κάρτα και μου βγάζει αυτό το μήνυμα

revolut the verification code or phone number you entered is incorrect έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό και πως το έλυσε έχω μέσα λεφτά και δεν μπορώ να κάνω τιποτα

 

 

συσκευή ή νούμερο άλλαξες; 

https://community.revolut.com/t/installing-revolut-on-new-phone/142689 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...