Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, alxandros_gr είπε

 

Για την πτήση που είχε καθυστέρηση 24+ ώρες επειδή αφετηρία ήταν η Αθήνα πήρα αποζημίωση βάση της EU261. H δεύτερη πτήση που ακυρώθηκε τελείως ήταν εσωτερική στην Αυστραλία (Virgin Australia) όπου δεν έχουν τέτοια διαδικασία, απλά επιστροφή του κόστους του εισιτηρίου. Η αεροπορική πρότεινε να μας κλείσει εισιτήρια σε άλλη πτήση 2 μέρες αργότερα αλλά δεν κάναμε αποδεκτή την πρότασή τους. Και για τις 2 πτήσεις δεν είχα έξτρα έξοδα για διαμονή/φαγητό αλλά μόνο το έξτρα κόστος του εισιτηρίου το οποίο ήταν αρκετά υψηλό όταν το βγάζεις λίγο πριν την πτήση.

Δεν υπάρχει live chat ούτε τηλέφωνο στην XCOVER, συμπληρώνεις τη φόρμα, κάνεις upload τα έγγραφα που ζητάνε και περιμένεις και όλη η επικοινωνία είναι μέσω email.

Στις καλύψεις αναφέρει τα παρακάτω οπότε θεωρώ οτι και για τις 2 περιπτώσεις θα έπρεπε να υπάρχει κάποια αποζημίωση

 

image.png.072e0bb5f77bbb63d9b0e79cfe3a11d8.png

image.png.4ededbe972ed298723cb546d40142454.png

Εννοώ να μιλήσεις με το live chat της Revolut. Όντας metal member πιστεύω θα δώσουν λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζετε εάν υπάρχει κάποιο όριο για μεταφορά χρημάτων από μια τράπεζα ελληνική στη revolut; 

Αν θέλεις δηλαδή να μεταφέρεις τα χρήματα σου από τον έναν λογαριασμό στον άλλο αν υπάρχει κάποιο όριο μεταφοράς; 

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει ένα ετήσιο όριο μεταφοράς. 

Επεξ/σία από Natashaky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Revolut τρεχει καμια προσφορα για νεα εγγραφη; Η vodafone βλεπω σταματησε το 15ε που εδινε.

Δεν έχεις κανένα φίλο ή γνωστό να σου δώσει referal και να μοιραστείτε τα 30€ που δίνει το ίδιο το Revolut για κάθε άτομο που προσκαλείς;

Επεξ/σία από crispy_mummy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, crispy_mummy said:

Δεν έχεις κανένα φίλο ή γνωστό να σου δώσει referal και να μοιραστείτε τα 30€ που δίνει το ίδιο το Revolut για κάθε άτομο που προσκαλείς;

Μπααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, crispy_mummy είπε

Δεν έχεις κανένα φίλο ή γνωστό να σου δώσει referal και να μοιραστείτε τα 30€ που δίνει το ίδιο το Revolut για κάθε άτομο που προσκαλείς;

 

1 ώρα πριν, giannis808 είπε

Εμένα μου δίνει 30αρι αυτή την στιγμή για να προκαλέσω κόσμο, στις 17 Απρίλη θα γίνει 50αρι λόγω του premium. 

Πλάκα πλάκα, αν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φόρουμ, θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα νήμα αποκλειστικά για αυτό το λόγο. Θα μπορούσε να γίνεται συντονισμός μεταξύ των μελών, και αν κάποιος δεν έχει Revolut και θέλει να ανοίξει, να κάνει αίτημα στο συγκεκριμένο νήμα και κάποιος να του στέλνει referral για να κερδίζουν και οι 2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, gokuthelegend said:

 

Πλάκα πλάκα, αν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φόρουμ, θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα νήμα αποκλειστικά για αυτό το λόγο. Θα μπορούσε να γίνεται συντονισμός μεταξύ των μελών, και αν κάποιος δεν έχει Revolut και θέλει να ανοίξει, να κάνει αίτημα στο συγκεκριμένο νήμα και κάποιος να του στέλνει referral για να κερδίζουν και οι 2.

Καλα τα λες απλα πρεπει να γνωριζονται μεταξυ τους. Πχ εγω τωρα θελω καποιον αλλα αν δε με ξερει δε θα μου δωσει τα μισα χρηματα πριν οπως αντιστοιχα και γω δε θα εμπιστευτω καποιον αγνωστο πως θα τα στειλει μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Georgebek2 said:

Καλα τα λες απλα πρεπει να γνωριζονται μεταξυ τους. Πχ εγω τωρα θελω καποιον αλλα αν δε με ξερει δε θα μου δωσει τα μισα χρηματα πριν οπως αντιστοιχα και γω δε θα εμπιστευτω καποιον αγνωστο πως θα τα στειλει μετα...

Θες να βάλω αγγελία εδώ στο ινσομνια ότι δίνω το referral, κάνεις την εγγραφή και τις τρεις αγορές και μόλις τις ολοκληρώσεις παίρνεις τα μισά; 😂

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Καλα τα λες απλα πρεπει να γνωριζονται μεταξυ τους. Πχ εγω τωρα θελω καποιον αλλα αν δε με ξερει δε θα μου δωσει τα μισα χρηματα πριν οπως αντιστοιχα και γω δε θα εμπιστευτω καποιον αγνωστο πως θα τα στειλει μετα...

Δεν κερδίζουν και οι 2; Λεφτά παίρνει μόνο ο ένας; Νόμιζα ότι έπαιρνε 15 ευρώ ο ένας και 15 ευρώ ο άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, gokuthelegend said:

Δεν κερδίζουν και οι 2; Λεφτά παίρνει μόνο ο ένας; Νόμιζα ότι έπαιρνε 15 ευρώ ο ένας και 15 ευρώ ο άλλος.

Όχι μόνο αυτός που προσκαλεί παίρνει το Bonus. Είθισται όμως να τα μοιράζονται συνήθως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

 

Πλάκα πλάκα, αν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φόρουμ, θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα νήμα αποκλειστικά για αυτό το λόγο. Θα μπορούσε να γίνεται συντονισμός μεταξύ των μελών, και αν κάποιος δεν έχει Revolut και θέλει να ανοίξει, να κάνει αίτημα στο συγκεκριμένο νήμα και κάποιος να του στέλνει referral για να κερδίζουν και οι 2.

Αν οι διαχειριστές επέτρεπαν ένα τέτοιο thread αυτό θα οδηγούσε σε τρελό spam. Πολλοί θα έφτιαχναν 2 και 3 accounts απλά για να ποστάρουν links. Μέσω DM όμως δε νομίζω να υπάρχει θέμα.

5 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Καλα τα λες απλα πρεπει να γνωριζονται μεταξυ τους. Πχ εγω τωρα θελω καποιον αλλα αν δε με ξερει δε θα μου δωσει τα μισα χρηματα πριν οπως αντιστοιχα και γω δε θα εμπιστευτω καποιον αγνωστο πως θα τα στειλει μετα...

Αυτό είναι το βασικό θέμα, γι' αυτό είπα αν έχεις κανένα φίλο ή γνωστό που να έχει Revolut. Αν τώρα αποφασίσεις να πάρεις το ρίσκο και δε βρεις κάποιον άλλον δεν έχω πρόβλημα να σε βοηθήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, crispy_mummy είπε

Πολλοί θα έφτιαχναν 2 και 3 accounts απλά για να ποστάρουν links.

Θα μπορούσε να μπει κάποιος περιορισμός, πχ τα μέλη που μπορούν να πάρουν μέρος σε αυτή τη διαδικασία να είναι εγγεγραμμένοι τουλάχιστον 6 μήνες και να έχουν κάνει τουλάχιστον 100 posts (τα νούμερα τυχαία).

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Θα μπορούσε να μπει κάποιος περιορισμός, πχ τα μέλη που μπορούν να πάρουν μέρος σε αυτή τη διαδικασία να είναι εγγεγραμμένοι τουλάχιστον 6 μήνες και να έχουν κάνει τουλάχιστον 100 posts (τα νούμερα τυχαία).

Στη θεωρία πολλά γίνονται. Αυτό που ξέρω όμως είναι πως υπήρχε thread με σκοπό το χάρισμα αντικειμένων το οποίο οι διαχειριστές αποφάσισαν να κλειδώσουν διότι κάποια μέλη το εκμεταλλευόντουσαν και πράγματα που τους χαρίζονταν τα μεταπουλούσαν.

Όταν λοιπών έγω βλέπω τους διαχειριστές να φτάνουν σε σημείο να κλειδώσουν ένα τόσο χρήσιμο thread γιατί μία πολύ μικρή μερίδα μελών αποφάσισε να εκμεταλλευτεί. Δε νομίζω να κάτσουν να κάνουν moderate ένα thread με σκοπό την ανταλλαγή referral links το οποίο είναι πολύ επικίνδυνο να κακομεταχειριστεί.

Επεξ/σία από crispy_mummy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...