Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/1/2019 στις 8:40 ΠΜ, sheldon_cooper είπε

α μάλιστα.

Δηλαδή μόνο μέσω εμβάσματος μπορούμε να φορτίσουμε την revolut και μέχρι 4.000 ευρώ;

Πφ μ@λ@κία.

Εφόσον δεν έχει καταστήματα και δικά της ΑΤΜ η Revolut για να πας να κάνεις κατάθεση αυτονόητο δεν είναι ότι δεν μπορεί παρά να φορτίζει με έμβασμα; Με την κάρτα π.χ. της Πειραιώς δηλαδή μπορείς να πας σε ΑΤΜ ή κατάστημα της Eurobank και να κάνεις κατάθεση στο λογαριασμό σου;

Στις 25/1/2019 στις 4:58 ΜΜ, leonidas_fs είπε

Οποτε μην ψαρώνετε τόσο, πιο πολύ αξίζει για ταξίδια, όχι για καθημερινή χρήση...

Κανείς από όσους χρησιμοποιούμε αυτήν και τις παραπλήσιες δεν "'ψαρώνει". Κάναμε τις αγορές μας από το εξωτερικό κανονικά κι απροβλημάτιστα  από το τραγικό 2ο 6μηνο του 2015 ακόμα, όταν κάποιοι άλλοι έψαχναν πατέντες να φορτίζουν Paypal balance ή παρακαλούσαν συγγενείς στο εξωτερικό να τους αγοράσουν ακόμα και είδη πρώτης ανάγκης...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πιθανότατα έχει ξανα απαντηθεί.

Επέστρεψα ένα προιόν σε κατάστημα και μου έκαναν refund στη revolut μέσω του μηχανήματος pos· δεν έχει φανεί ακόμη η επιστροφή χρημάτων, να περιμένω μέχρι Δυτέρα; (Σάββατο έγινε το refund)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Πιθανότατα έχει ξανα απαντηθεί.

Επέστρεψα ένα προιόν σε κατάστημα και μου έκαναν refund στη revolut μέσω του μηχανήματος pos· δεν έχει φανεί ακόμη η επιστροφή χρημάτων, να περιμένω μέχρι Δυτέρα; (Σάββατο έγινε το refund)

2-3 εργάσιμες μέρες χρειάζονται για να φανεί refund πίσω στην κάρτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πολλά δεν είναι?

Αυτό σκέφτομαι και εγώ ρε γαμωτο. Απλά επειδή σκέφτομαι να την βγάλω και ταξιδεύω το Σάββατο δεν προλαβαίνει να έρθει με τα Stardand. Οπότε η δεν την βγάζω και τα τρώω με την Πειραιώς η δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Αυτό σκέφτομαι και εγώ ρε γαμωτο. Απλά επειδή σκέφτομαι να την βγάλω και ταξιδεύω το Σάββατο δεν προλαβαίνει να έρθει με τα Stardand. Οπότε η δεν την βγάζω και τα τρώω με την Πειραιώς η δεν ξέρω.  

Εκτός Ευρωζωνης θα πας;

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartak1 είπε

Ισως είναι ρίσκο πάντως και να μην προλάβει να έρθει μέχρι Παρασκευη, αν μένεις επαρχία

Με τα 20 ΕΥΡΩ θα έρθει την Τρίτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Με τα 20 ΕΥΡΩ θα έρθει την Τρίτη!

Ποσες μέρες θα καθίσεις εκει;Μπορεις να την στειλεις εκει που θα πας.Η αμα καθησεις πολλες μερες και κανεις αποσβεση αυτα τα 20 ευρω τοτε δωστην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Ποσες μέρες θα καθίσεις εκει;Μπορεις να την στειλεις εκει που θα πας.Η αμα καθησεις πολλες μερες και κανεις αποσβεση αυτα τα 20 ευρω τοτε δωστην.

Εκεί θα κάτσω 5 μέρες. Το θέμα είναι πως θα είναι χρήσιμη και για άλλα ταξίδια! Όταν εννοώ την Τρίτη εννοώ στις 29 δηλαδή μεθαύριο οπότε είναι μια χαρά γιατί εγώ ταξιδεύω το Σάββατο. Το θέμα είναι πως αξίζει να δώσω τα 20 ΕΥΡΩ ? Η να πληρώνω με την Πειραιώς να τελειώνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Εκεί θα κάτσω 5 μέρες. Το θέμα είναι πως θα είναι χρήσιμη και για άλλα ταξίδια! Όταν εννοώ την Τρίτη εννοώ στις 29 δηλαδή μεθαύριο οπότε είναι μια χαρά γιατί εγώ ταξιδεύω το Σάββατο. Το θέμα είναι πως αξίζει να δώσω τα 20 ΕΥΡΩ ? Η να πληρώνω με την Πειραιώς να τελειώνω ?

Πειραιώς +1 ευρώ σε κάθε συναλλαγή ακόμα και 10 λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συνδεδεμένη στο PayPal σαν κύρια κάρτα τη Revolut και έχω περασμένη και μια Ελληνική κάρτα.

Ο,τι συναλλαγή πάω να κάνω μέσω Google Play Store, το Paypal "βλέπει" μόνο την Ελληνική κάρτα και χρεώνει αυτή...

Σήμερα, πήγα να κάνω εγγραφή στο Spotify, πάλι μέσω Paypal  δεν "εβλεπε" τη Revolut και οταν πήγα να βάλω απευθείας τη Revolut, μου έβγαζε μήνυμα: "αυτός ο τρόπος πληρωμής δεν είναι εφικτός λόγω γεωγραφικών περιορισμών"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2019 στις 8:35 ΜΜ, theopan είπε

Εφόσον δεν έχει καταστήματα και δικά της ΑΤΜ η Revolut για να πας να κάνεις κατάθεση αυτονόητο δεν είναι ότι δεν μπορεί παρά να φορτίζει με έμβασμα; Με την κάρτα π.χ. της Πειραιώς δηλαδή μπορείς να πας σε ΑΤΜ ή κατάστημα της Eurobank και να κάνεις κατάθεση στο λογαριασμό σου;

Κανείς από όσους χρησιμοποιούμε αυτήν και τις παραπλήσιες δεν "'ψαρώνει". Κάναμε τις αγορές μας από το εξωτερικό κανονικά κι απροβλημάτιστα  από το τραγικό 2ο 6μηνο του 2015 ακόμα, όταν κάποιοι άλλοι έψαχναν πατέντες να φορτίζουν Paypal balance ή παρακαλούσαν συγγενείς στο εξωτερικό να τους αγοράσουν ακόμα και είδη πρώτης ανάγκης...

με την αγγλική μου debit card μια χαρά φορτίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...