Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Η κάρτα μου λήγει 19 Φλεβάρη αλλά δεν έχω λάβει ακόμη καμιά ειδοποίηση στην εφαρμογή...περιμένω την αυτόματη ενημέρωση ή παραγγέλνω νέα κάρτα τώρα; 

19 Φλεβάρη; όχι τέλος Φλεβάρη;

Η ειδοποίηση θα εμφανιστεί το Φλεβάρη και όχι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, spartak1 είπε

19 Φλεβάρη; όχι τέλος Φλεβάρη;

Η ειδοποίηση θα εμφανιστεί το Φλεβάρη και όχι τώρα.

Σε εμένα είχε εμφανιστεί η ειδοποίηση γύρω στις 20 ημέρες πριν τη λήξη  της κάρτας, μην αγχώνεσαι @vgiozo ακόμα και να λήξει η κάρτα τα χρήματα δεν χάνονται μένουν στο λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με την υποστήριξη και μού είπαν ότι θα αντικατασταθεί χωρίς χρέωση η κάρτα. Είπαν να περιμένω λίγο ακόμη να εμφανιστεί η αυτόματη ειδοποίηση, κι αν αυτό καθυστερήσει να επικοινωνήσω και θα εκκινήσουν αυτοί τις διαδικασίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vgiozo είπε

Η κάρτα μου λήγει 19 Φλεβάρη αλλά δεν έχω λάβει ακόμη καμιά ειδοποίηση στην εφαρμογή...περιμένω την αυτόματη ενημέρωση ή παραγγέλνω νέα κάρτα τώρα;

΄Ολες οι κάρτες των παρόχων σε όλο τον κόσμο ισχύουν μέχρι την τελευταία ημέρα του μήνα που αναγράφουν. Δεν λήγουν ενδιάμεσα. Κάπου τέλη Γενάρη ή μέσα στο Φλεβάρη (από όσο θυμάμαι από τη δική μου) θα σου εμφανιστεί η ειδοποίηση ανανέωσης. Είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Bench_Lifter είπε

instant καταθεση σε Revolut απευθείας απο το ATM με την κάρτα revolut γίνεται;  

αν οχι Ελλάδα Αγγλία; Το έχει κανει κανείς γνωρίζει απο τιμές;

Όχι δεν γίνεται. Για Αγγλία δεν ξέρω.

Με αγγλική κάρτα μπορείς να φορτίσεις την ρεβο άμεσα και χωρίς κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος με προσκληση εφτιαξε λογαριασμο αλλα εχει χρεωση 6 ευρω. Εχουμε καμια προσφορα ή γινεται να αλλαξει σε ηδη εγγεγραμμένο εφοσον βγει καποια "χριστουγεννιατικη προσφορα" για δωρεαν καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έχω κάποιες απορίες. Για να κάνω αγορές γενικά μέσω internet από διάφορα site και για να συνδέσω το paypal account πρέπει να αγοράσω την εικονική κάρτα που αναφέρει το app?
Επίσης, σύντομα θα κάνω ένα ταξίδι στην Αγγλία και θέλω να χρησιμοποιήσω τη φυσική σε μαγαζιά, εστιατόρια κλπ. Συμφέρει περισσότερο που έχω ευρώ μέσα και απλά τη χρησιμοποιώ έτσι ή καλύτερα είναι να κάνω μετατροπή των χρημάτων σε λίρες?
Επεξ/σία από dimitrios93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dimitrios93 είπε
Για να κάνω αγορές γενικά μέσω internet από διάφορα site και για να συνδέσω το paypal account πρέπει να αγοράσω την εικονική κάρτα που αναφέρει το app? Όχι απαραίτητα, σου αρκεί και η φυσική.
 
Επίσης, σύντομα θα κάνω ένα ταξίδι στην Αγγλία και θέλω να χρησιμοποιήσω τη φυσική σε μαγαζιά, εστιατόρια κλπ. Συμφέρει περισσότερο που έχω ευρώ μέσα και απλά τη χρησιμοποιώ έτσι ή καλύτερα είναι να κάνω μετατροπή των χρημάτων σε λίρες? Δεν υπάρχει διαφορά, η μετατροπή γίνεται αυτόματα και δωρεάν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να συνδέσω τον τραπεζικό της Revolut (όχι τη κάρτα) με το Paypal για αποστολή εμβάσματος από το δεύτερο στο πρώτο, αλλά φαίνεται πως δεν μπορεί να γίνει...

αφού πληκτρολογήσω το ΙΒΑΝ μού λέει ότι είναι λάθος..

..έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει τον τραπεζικό λογαριασμό της Revolut με το Paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vgiozo είπε

Ήθελα να συνδέσω τον τραπεζικό της Revolut (όχι τη κάρτα) με το Paypal για αποστολή εμβάσματος από το δεύτερο στο πρώτο, αλλά φαίνεται πως δεν μπορεί να γίνει...

αφού πληκτρολογήσω το ΙΒΑΝ μού λέει ότι είναι λάθος..

..έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει τον τραπεζικό λογαριασμό της Revolut με το Paypal;

τον έχω συνδέσει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πάω να αγοράσω από Amazon Αμερικής και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: 

Και στις 2 κάρτες μου (εικονική και κανονική) έχω ευρώ. Ωστόσο, επειδή η κάρτα είναι Αγγλική, πρέπει να βάλω ως νόμισμα λίρες Αγγλίας; Μη μας φάνε πάλι τα λεφτά με τις μετατροπές τους!!

amazon.jpg.e4603c3fa1e82c33d7c3636b698acc51.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Παιδιά, πάω να αγοράσω από Amazon Αμερικής και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: 

Και στις 2 κάρτες μου (εικονική και κανονική) έχω ευρώ. Ωστόσο, επειδή η κάρτα είναι Αγγλική, πρέπει να βάλω ως νόμισμα λίρες Αγγλίας; Μη μας φάνε πάλι τα λεφτά με τις μετατροπές τους!!

amazon.jpg.e4603c3fa1e82c33d7c3636b698acc51.jpg

Θα ζητήσεις η πληρωμή να γίνει σε δολάρια, εφόσον σε δολάρια θα σε τιμολογήσει το Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spartak1 είπε

Θα ζητήσεις η πληρωμή να γίνει σε δολάρια, εφόσον σε δολάρια θα σε τιμολογήσει το Amazon

Απο που να το ζητησει

3 ώρες πριν, studiokristo είπε

Παιδιά, πάω να αγοράσω από Amazon Αμερικής και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: 

Και στις 2 κάρτες μου (εικονική και κανονική) έχω ευρώ. Ωστόσο, επειδή η κάρτα είναι Αγγλική, πρέπει να βάλω ως νόμισμα λίρες Αγγλίας; Μη μας φάνε πάλι τα λεφτά με τις μετατροπές τους!!

amazon.jpg.e4603c3fa1e82c33d7c3636b698acc51.jpg

Οταν προχωρήσεις την συναλλαγή θα δεις οτι σου βγάζει κατω από το σύνολο της τιμής επιλογή για το νόμισμα που θέλεις να πληρώσεις, πας εκει και η τσεκαρεις το δολαριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2019 στις 12:25 ΠΜ, turbat0s είπε
Στις 12/1/2019 στις 12:08 ΠΜ, dimitrios93 είπε
Για να κάνω αγορές γενικά μέσω internet από διάφορα site και για να συνδέσω το paypal account πρέπει να αγοράσω την εικονική κάρτα που αναφέρει το app? Όχι απαραίτητα, σου αρκεί και η φυσική.
 
Επίσης, σύντομα θα κάνω ένα ταξίδι στην Αγγλία και θέλω να χρησιμοποιήσω τη φυσική σε μαγαζιά, εστιατόρια κλπ. Συμφέρει περισσότερο που έχω ευρώ μέσα και απλά τη χρησιμοποιώ έτσι ή καλύτερα είναι να κάνω μετατροπή των χρημάτων σε λίρες? Δεν υπάρχει διαφορά, η μετατροπή γίνεται αυτόματα και δωρεάν.

Οκ. Επειδή όμως θα μείνω και ΣΚ εκεί, δεν συμφέρει για να γλιτώσω την αύξηση 1,5%, να κάνω όλο το πόσο μετατροπή απο ευρώ σε λίρες μέσα στην εβδομάδα που είναι δωρεάν μέσω της εφαρμογής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...