Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, laziokos είπε

Ως εξοδα φορτισης πλεον μου βγαζει 2,50 συνολο.

1+ 1,50

δεν ξερω γιατι...μαλλον αλλαξανε χρεωσεις το 2019?

Κάνε πίσω και βάλε με κανονική προτεραιότητα λογικά έχεις βάλει υψηλή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, dimitrios93 είπε

Κάνε πίσω και βάλε με κανονική προτεραιότητα λογικά έχεις βάλει υψηλή.

εισαι αρχοντας...θενκ γιου...το εγραφε κιολλας απο κατω αλλα στραβομαρα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, laziokos είπε

Ως εξοδα φορτισης πλεον μου βγαζει 2,50 συνολο.

1+ 1,50

δεν ξερω γιατι...μαλλον αλλαξανε χρεωσεις το 2019?

Πειραιώς μήπως;

Άκυρο... απαντήθηκε.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, dimitrios93 είπε

Οκ. Επειδή όμως θα μείνω και ΣΚ εκεί, δεν συμφέρει για να γλιτώσω την αύξηση 1,5%, να κάνω όλο το πόσο μετατροπή απο ευρώ σε λίρες μέσα στην εβδομάδα που είναι δωρεάν μέσω της εφαρμογής?

Νομίζω 0,5% είναι το markup των ΣΚ αλλά ψάξτο, εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι με φραγκοδίφραγκα.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Νομίζω 0,5% είναι το markup των ΣΚ αλλά ψάξτο, εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι με φραγκοδίφραγκα.

0,5% είναι για Δολάριο και Λίρα. Για τα περισσότερα είναι 1% και για κάποια λίγα 1,5%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2019 στις 3:49 ΠΜ, asdfnikos είπε

τον έχω συνδέσει κανονικά.

Εμένα συνεχίζει το Paypal να μην δέχεται το ΙΒΑΝ για τον EUR λογαριασμό της REvolut, μου βγάζει σφάλμα σαν να μην το αναγνωρίζει/να είναι λανθασμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vgiozo είπε

Εμένα συνεχίζει το Paypal να μην δέχεται το ΙΒΑΝ για τον EUR λογαριασμό της REvolut, μου βγάζει σφάλμα σαν να μην το αναγνωρίζει/να είναι λανθασμένο

Μίλησε με το Support και θα στο περάσουν αυτοί χειροκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, barrcode είπε

Καλησπέρα παιδιά, συγγνώμη αν έχει απαντηθεί απλά ήθελα να μάθω αν μπορείς να κάνεις κατάθεση μετρητά σε revolut.

Όχι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, barrcode είπε

Καλησπέρα παιδιά, συγγνώμη αν έχει απαντηθεί απλά ήθελα να μάθω αν μπορείς να κάνεις κατάθεση μετρητά σε revolut.

22 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Όχι

Μετρητά; Cash;    κατηγορηματικά ΟΧΙ , ούτε σε Ελλάδα ούτε σε Αγγλία, συμφωνώ και επαυξάνω με τον προλαλήσαντα :)   

==============================================================================================================================

Να ρωτήσω και εγω κάτι, έχει λάβει κανείς στον Αγγλικό του λογαριασμό (local) σε στερλίνες GBP χρήματα (στερλίνες) απο άλλη Τράπεζα;   Ανακάλυψα οτι μου έχουν ξεμείνει δύο χαρτονομίσματα των 10 pounds απο παλαιότερο ταξίδι και βλέπω οτι τα έχουν αντικαταστήσει με νέα πλαστικά (και τα πεντόλιρα :) ) και πλέον δεν τα δέχονται παρά μόνο για αλλαγή με νέα στην Τράπεζα της Αγγλίας   https://www.bankofengland.co.uk/banknotes/exchanging-old-banknotes  Οπότε λέω να τα στείλω ταχυδρομικά με τα ανάλογα έντυπα και να μου πιστώσουν το τρομερό ποσό των 20 pounds στον αγγλικό λογαριασμό της Revolut.  Λέτε να πετύχει ;

Επεξ/σία από molot12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, molot12 είπε

Μετρητά; Cash;    κατηγορηματικά ΟΧΙ , ούτε σε Ελλάδα ούτε σε Αγγλία, συμφωνώ και επαυξάνω με τον προλαλήσαντα :)   

==============================================================================================================================

Να ρωτήσω και εγω κάτι, έχει λάβει κανείς στον Αγγλικό του λογαριασμό (local) σε στερλίνες GBP χρήματα (στερλίνες) απο άλλη Τράπεζα;   Ανακάλυψα οτι μου έχουν ξεμείνει δύο χαρτονομίσματα των 10 pounds απο παλαιότερο ταξίδι και βλέπω οτι τα έχουν αντικαταστήσει με νέα πλαστικά (και τα πεντόλιρα :) ) και πλέον δεν τα δέχονται παρά μόνο για αλλαγή με νέα στην Τράπεζα της Αγγλίας   https://www.bankofengland.co.uk/banknotes/exchanging-old-banknotes  Οπότε λέω να τα στείλω ταχυδρομικά με τα ανάλογα έντυπα και να μου πιστώσουν το τρομερό ποσό των 20 pounds στον αγγλικό λογαριασμό της Revolut.  Λέτε να πετύχει ;

Φιλος που μετακόμισε εκει πήρε τους 2 πρωτους μισθους στην Revo (δεν είχε προλάβει να βγάλει αγγλικό λογαριασμό). Οπότε, δεν βλέπω γτ να μην μπουν τα λεφτα σε εσένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, molot12 είπε

 

Να ρωτήσω και εγω κάτι, έχει λάβει κανείς στον Αγγλικό του λογαριασμό (local) σε στερλίνες GBP χρήματα (στερλίνες) απο άλλη Τράπεζα;   Ανακάλυψα οτι μου έχουν ξεμείνει δύο χαρτονομίσματα των 10 pounds απο παλαιότερο ταξίδι και βλέπω οτι τα έχουν αντικαταστήσει με νέα πλαστικά (και τα πεντόλιρα :) ) και πλέον δεν τα δέχονται παρά μόνο για αλλαγή με νέα στην Τράπεζα της Αγγλίας   https://www.bankofengland.co.uk/banknotes/exchanging-old-banknotes  Οπότε λέω να τα στείλω ταχυδρομικά με τα ανάλογα έντυπα και να μου πιστώσουν το τρομερό ποσό των 20 pounds στον αγγλικό λογαριασμό της Revolut.  Λέτε να πετύχει ;

 

34 λεπτά πριν, alexpen είπε

Φιλος που μετακόμισε εκει πήρε τους 2 πρωτους μισθους στην Revo (δεν είχε προλάβει να βγάλει αγγλικό λογαριασμό). Οπότε, δεν βλέπω γτ να μην μπουν τα λεφτα σε εσένα :)

δεν εχει σημασια  αν ειναι ο λογαριασμος σε ευρω ή λιρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Είμαι έτοιμος να βγάλω και εγώ μια τέτοια κάρτα. Πως ακριβώς δουλεύει? Από την Πειραιώς π.χ στέλνω λεφτά μέσα σωστά? Από την κάρτα όμως πως μπορώ να πληρώσω σε Lei στην Ρουμανία? Μου τα μετατρέπει όταν βάζω λεφτά στο νόμισμα που θέλω? 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bjj-p είπε

δεν εχει σημασια  αν ειναι ο λογαριασμος σε ευρω ή λιρες

Φυσικά και έχει γι'αυτό και θα δώσει τον local με το sorting code

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/1/2019 στις 7:32 ΜΜ, Jason13 είπε

φιλος με προσκληση εφτιαξε λογαριασμο αλλα εχει χρεωση 6 ευρω. Εχουμε καμια προσφορα ή γινεται να αλλαξει σε ηδη εγγεγραμμένο εφοσον βγει καποια "χριστουγεννιατικη προσφορα" για δωρεαν καρτα

Οι προσφορές που κατά καιρούς βγαίνουν είναι συνήθως για νέους χρήστες που εγγράφονται με ένα συγκεκριμένο Promo Link, άρα μάλλον δύσκολο αυτό που ζητάς. 

Πάντως οι νέοι χρήστες μπορούν να κάνουν εγγραφή και να παίρνουν δωρεάν κάρτα από το link που έχει αυτό το forum: https://www.revolut.com/?p=iPhoneHellasBonusGR που μάλιστα πιστώνει αυτόματα 1.5 ευρώ bonus στις νέες εγγραφές. 💯

Οπότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το link για να προσκαλείτε φίλους σας 😉

Επεξ/σία από dimitrislitsikakis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...