Προς το περιεχόμενο

Δεν εντυπωσιάστηκε η Huawei με το Note9 και υπόσχεται μία πραγματική αναβάθμιση της ναυαρχίδας της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, georgerapp είπε

Καινοτομία δεν είναι να τραβάς βίντεο σε hdr;

Να έχει δικιά του μνήμη ο φακός για πραγματικό slowmo;

Να έχει δυνατότητα υψηλού iso σε βίντεο και πολύ παραπάνω σε φωτογραφία;

Να έχεις διαδραστική δόνηση σαν τα χειριστήρια στο gaming;

Να έχεις hdr οθόνη;

Άσχετα εάν τα θες η όχι ξέρω μια εταιρεία που τις χώνεται μπινελικι άνεμο.

Αλλά το τούρμπο ε;;;;;;;;;;;

Σου πετάει αέρια τα οποία παρασέρνουν τα ρεύματα και σκάνε στην πλακέτα με τα μπουνιά και γαζωνει το εργαλείοοοοοοο.......γαζωνει λεμε.....αφού πρέπει να είσαι χερατος μη σου φύγει!

Τούρμπο ρε!!!!!!

Πάμε μωρή gimmick εταιρεία μαζί σου για κόντρες!

Μα τι λες τώρα.. Αυτά δεν είναι τίποτε φίλε μου.. Αν δεν έχει 5 κάμερες και κινεζοskin, δεν έχει notch και δεν είναι εξωτερικά ψιλο-αντιγραφή της Apple δεν είναι καινοτομία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνεχίσει να κυκλοφορεί 10 νέα μοντέλα κάθε εξάμηνο κάποια στιγμή ίσως καταφέρει να κυκλοφορήσει και κάτι καλό...μέχρι τότε ας αναλώνεται σε άσκοπες κυκλοφορίες νέων μοντέλων, μηδενική υποστήριξη στα μοντέλα της, αντιγραφή design από άλλες εταιρίες και ωραία χρώματα στις συσκευές της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NickTG είπε

Δηλαδή? 

Εννοώ πως το EMUI, θεωρώ πως είναι το λιγότερο polished και μοντέρνο android skin από όλους τους ανταγωνιστές. Η Samsung έχει βελτιώσει πάρα πολύ το δικό της, η OnePlus που είναι κοντά στο stock είναι επίσης πολύ όμορφο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελει να βελτιωσει κατι η huawei τοτε ας φτιαξει το stabilization στο 4k video, την ποιοτητα στις σελφι, να ξανασχεδιασει το UI της και να φτιαξει σοβαρη AOD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, Thanasis159 said:

Εννοώ πως το EMUI, θεωρώ πως είναι το λιγότερο polished και μοντέρνο android skin από όλους τους ανταγωνιστές. Η Samsung έχει βελτιώσει πάρα πολύ το δικό της, η OnePlus που είναι κοντά στο stock είναι επίσης πολύ όμορφο κτλ.

 

Απλά με την επιλογή για drawer που έχουν βάλει δεν μπορώ να καταλάβω πως προβληματίζει το skin τους. 

Τέλος πάντων. Προσωπικά ούτως ή άλλως δεν είχα θέμα με κανένα από τα skins που έχω δοκιμάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δουλειά μου έφερε ένας το Mate 10 Pro (πριν περίπου 3,5 μήνες) και έτυχε να έχω κοντά μου το Lumia 950 XL και λέμε να κάνουμε μια δοκιμή για το πόσο καλύτερη είναι η κάμερα του Mate. Σε ένα γκάλοπ πριν ξεκινήσουμε, το 99% έλεγε ότι το Mate είναι 10 φορές καλύτερο με τις διπλές κάμερες κλπ. Στην πραγματική σύγκριση το oversharpening του mate πάει σε άλλο επίπεδο ενώ στο lumia είναι μια κανονική φυσική φωτογραφία και φυσικά είναι πιο καλή σε σημείο που να μη μπαίνει σε δίλημμα για το ποια θα διαλέξεις (auto και τα δύο για να μη ξεχνιόμαστε). Να μη μιλήσω για video. 

Εκεί στη Huawei καλά θα κάνουν να φτιάξουν το λογισμικό και να αφήσουν την κόντρα με το πόσες κάμερες θα βάλουν στο κινητό τους. Γιατί το να βάλουν 5 κάμερες και μια συσκευή 3ετιας σχεδόν( που έχει να δεί update κάμερας πάνω από 1,5 χρόνο) να είναι καλύτερη είναι αρκετά ντροπιαστικό έστω και αν αυτή είναι το Lumia 950 XL, που ακόμα τραβάει εξαιρετικές φωτογραφίες ανώτερες από συσκευές του 500ικου. 

Επίσης, το marketing που κάνουν με τους youtubers ανα τον κόσμο να τα παρουσιάζουν πρώτοι και κανένας να μη τα χρησιμοποιεί (αλλά αντίθετα να χρησιμοποιούν Pixel 2 XL και S9+ ) κάτι λέει για τις κάμερες και τα διάφορα κολλήματα που έχει σαν εταιρεία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, promaker είπε

Δυστυχώς η Samsung έχει πάρει την κατηφόρα... 

Όχι δεν συμφωνω με αυτό δεν έχει πάρει την κατηφόρα απλά οι αναβαθμίσεις των τηλεφώνων της πλεον δεν είναι όπως ήταν . Δηλαδή κάθε χρόνο αλλάζαμε συσκευή τώρα δεν αξίζει.  Από s7 edge αξίζει να πάρεις s9 Αλλά οχι s8. Από note 7 άσχετο αν έπαθε το τι έπαθε με τα μπαμ μπουμ δεν άξιζε το note 8 Αλλά το note 9  δηλαδη με λιγα λογια αφηνει ιδιο facelift με πιο τop specs και διορθώσεις των προηγουμενων της.δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις την λογική μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gastonegr είπε

Όχι δεν συμφωνω με αυτό δεν έχει πάρει την κατηφόρα απλά οι αναβαθμίσεις των τηλεφώνων της πλεον δεν είναι όπως ήταν . Δηλαδή κάθε χρόνο αλλάζαμε συσκευή τώρα δεν αξίζει.  Από s7 edge αξίζει να πάρεις s9 Αλλά οχι s8. Από note 7 άσχετο αν έπαθε το τι έπαθε με τα μπαμ μπουμ δεν άξιζε το note 8 Αλλά το note 9  δηλαδη με λιγα λογια αφηνει ιδιο facelift με πιο τop specs και διορθώσεις των προηγουμενων της.δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις την λογική μου.. 

Συμφωνώ και με αυτα που αναφέρεις αλλα, επειδή ήμουν κάτοχος από το πρώτο Note μέχρι και το note 8 όλα δηλαδή ακόμα και τα δύο που δεν ήρθαν Ελλάδα! Εχω να πω οτι αν συγκρίνεις την εμπειρία χρήσης, με την huawei πλέον όμως το 2017_2018 θα καταλάβεις ότι η Samsung έχει τα θέματα της. Πχ δακτυλικά αποτυπώματα δουλεύουν λάθος, είναι αργά και με 2 στα 5 αστοχία να ανοίξει η συσκευή. Άνοιγμα οθόνης με ίριδα η face επίσης δουλεύει στο περίπου. Το κινητό από μπαταρία ήταν για κλάματα! Η κάμερα αν το συγκρίνεις με το mate 10 pro η νύχτα με την μέρα. Η συσκευή κόλλαγε συνέχεια, και όχι μόνο σε εμένα αλλα και σε άλλους δυο φίλους και έτσι τα δώσαμε ολοι μαζί. Η κυρτή οθόνη μια άχρηστη καινοτομία που αν θες να βάλεις προστασία την πετάει. Το σχήμα που έχουν φτιάξει τηλεκοντρόλ μετά απο λίγο σου φαίνεται άβολο. Η φόρτιση σε σχέση με την αγορά, αργεί να ολοκληρώσει. Απλά η εταιρία πρέπει να σοβαρευτεί, η huawei εχει δει τις αδυναμίες της Samsung και εκεί πατάει και καλά κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλώς ή κακώς το RnD που έχει η Samsung αυτή τη στιγμή η Huawei ούτε με κυάλια δεν το βλέπει... όπως ανέφεραν κ άλλοι απο πάνω, δεν μπορεί κάθε 6 μήνες η Samsung  και η οποιαδήποτε Samsung να μας παρουσιάζει ένα εντελώς νέο προιόν.. είτε στα κινητά είτε στις TVs κτλ κτλ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stefanosxaris10 είπε

Huawei forever 

Όχι

 

WAKANDA forever 

1 ώρα πριν, Agmourk είπε

Στην δουλειά μου έφερε ένας το Mate 10 Pro (πριν περίπου 3,5 μήνες) και έτυχε να έχω κοντά μου το Lumia 950 XL και λέμε να κάνουμε μια δοκιμή για το πόσο καλύτερη είναι η κάμερα του Mate. Σε ένα γκάλοπ πριν ξεκινήσουμε, το 99% έλεγε ότι το Mate είναι 10 φορές καλύτερο με τις διπλές κάμερες κλπ. Στην πραγματική σύγκριση το oversharpening του mate πάει σε άλλο επίπεδο ενώ στο lumia είναι μια κανονική φυσική φωτογραφία και φυσικά είναι πιο καλή σε σημείο που να μη μπαίνει σε δίλημμα για το ποια θα διαλέξεις (auto και τα δύο για να μη ξεχνιόμαστε). Να μη μιλήσω για video. 

Εκεί στη Huawei καλά θα κάνουν να φτιάξουν το λογισμικό και να αφήσουν την κόντρα με το πόσες κάμερες θα βάλουν στο κινητό τους. Γιατί το να βάλουν 5 κάμερες και μια συσκευή 3ετιας σχεδόν( που έχει να δεί update κάμερας πάνω από 1,5 χρόνο) να είναι καλύτερη είναι αρκετά ντροπιαστικό έστω και αν αυτή είναι το Lumia 950 XL, που ακόμα τραβάει εξαιρετικές φωτογραφίες ανώτερες από συσκευές του 500ικου. 

Επίσης, το marketing που κάνουν με τους youtubers ανα τον κόσμο να τα παρουσιάζουν πρώτοι και κανένας να μη τα χρησιμοποιεί (αλλά αντίθετα να χρησιμοποιούν Pixel 2 XL και S9+ ) κάτι λέει για τις κάμερες και τα διάφορα κολλήματα που έχει σαν εταιρεία. 

Η λουμιαρα ακόμα είναι άπιαστο τηλέφωνο σε κάμερα ... Ότι και να λένε οι youtubers ότι και να λένε οι κριτικές ... Αν δεν πιάσεις στα χέρια σου lumia 950 δεν καταλαβαίνεις τι πάει να πει κάμερα κινητού . Μετά το lumia πήρα το σ8 και πραγματικά Μ λείπει η κάμερα του λουμια... Αφταστη ... Κανείς ποτέ δεν την έφτασε πραγματικά ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Στη τσέπη σου να δούμε πως θα το βάλεις μετά 

ας ειναι λιγο πιο χοντρο και ας εχει μπαταρια 2-3 μερες ανετες!δεν με πειραζει καθολου προσωπικα.!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι χαζό; Που ακριβώς στο tweet μιλάει για τη samsung? Μήπως είναι δικά μας λόγια; Ωραίο το flame, δεν αντιλέγω αλλά να οργανωθούμε ρε παιδιά... να ξέρουμε τι κράζουμε 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...