Προς το περιεχόμενο

Overwatch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχως το παινχιδι ειναι ομαδικο...και σε ομαδικα παιχνιδια εαν ο αλλος δεν εχει την ιδια αφωσιωση με εσενα στο αντικειμενο αυτα συμβαινουν...θεωρω πως οσο μεγαλωνουν τα ρανκ τα πραγματα πανε καλυτερα...το καλυτερο ειναι να βρεις 3-4 ατομα να παιζετε μαζι...ακομα και αν τα παιχνιδια ειναι πιο δυσκολα απο το solo, στο solo παιζει μεγαλυτερη βλακεια οποτε οταν χανεις, αισθανεσαι πιο χαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, Silverage είπε

Έχεις θέμα με τα νευρα σου νομίζω.

Η μάλλον εσύ δεν είσαι πραγματικός gamer...

Η πλειονότητα των gamers θα το σπάει και το πληκτρολόγιο, θα το ρίξει και το καντήλι και θα ευχηθεί τα χειρότερα στους αντιπάλους. Η ώρα που αφιερώνεις μπορεί στους άλλους να φαίνεται σαν ένα απλό παιχνίδι αλλά για εσένα είναι όλη σου η ζωή. Από 5 τυχαίους *** που θα σου κάτσουν εξαρτάται αν θα σου πάει καλά η μέρα και θα διασκεδάσεις ή αν θα συμβεί το αντίθετο.

Έτσι είναι όπως τα λέει ο φίλος, από ένα σημείο και μετά φτάνεις σε απόγνωση. Εγώ για αυτόν τον λόγο δεν γουστάρω να παίζω με άλλους, όταν χάνω θέλω μόνο να κατηγορώ τον εαυτό μου και όχι τον κάθε άχρηστο και αυτιστικό που μου τυχαίνει. Μακάρι να με μπορούσα να με κλονοποιήσω για να παίζω παιχνίδια μόνος μου και να μην έχω ανάγκη κανέναν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Η μάλλον εσύ δεν είσαι πραγματικός gamer..

Ναι, κάθε φορά που μας τυχαίνουν *** θα πετάμε τους υπολογιστές απο το παράθυρο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Η μάλλον εσύ δεν είσαι πραγματικός gamer...

Το ότι μπορεί να τσαντιζόμαστε, κλπ, δεν μας κάνει "πραγματικούς gamers", ειδικά φάσεις του να σπας πληκτρολόγιο και να εύχεσαι τα χειρότερα στους αντιπάλους είναι το φουλ salty το οποίο βγάζει κακό όνομα στο gaming. Ή μπορεί να πάει και παρακάτω όπως είδαμε πρόσφατα στο Madden αν ο άλλος είναι κολλημένος.

Αν το παιχνίδι γίνεται η ζωή σου και δεν είσαι επαγγελματίας να πληρώνεσαι γι' αυτό, καλύτερα να το αφήσεις και να παίξεις κάτι πιο χαλαρό ή να αφήσεις το gaming γενικώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν σπαω τιποτα γιατι το εχω πληρωσει και θα ειναι σαν να πετάω τα λεφτα στον καραγκιοζη που με νευρίασε.

Αν εισαι Gamer δεν ξερω αλλα competitive χωρις να κατεβάσεις καντήλια στο voice δεν γινετε. σπάνια το κάνω -να έχει γινει 5 φορές απο τοτε που βγηκε το ow- αλλα αν νευριάσω προτιμω να αρχισω τα βρισιδια παρα να σπασω κατι δικο μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είχα φάει πριν λίγο καιρό 24ωρο chat ban στο WoW γιατί είχα βρίσει πολλούς που κάνανε *** στα raid και πεθαίναμε τζάμπα. Δεν το μετανιώνω, τους άξιζε αλλά σταμάτησα να τους βρίζω τώρα για να μην την ξαναφάω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silverage είπε

Και εγώ είχα φάει πριν λίγο καιρό 24ωρο chat ban στο WoW 

Έρχεσαι στα λόγια μου λοιπόν...

Δεν είναι ότι δεν εκνευρίζεσαι ή δεν σου χαλάει η διάθεση.... είναι ότι φοβάσαι πως αν πεις πραγματικά αυτό που σκέφτεσαι εκείνη τη στιγμή θα υπάρχουν επιπτώσεις. 

Btw επειδή βρίζω συχνά, δεν τρως ban στο wow ή στο overwatch αλλά silence. 

Και για να μην πεταχτεί κανένας, δεν λέω πως είναι τιμή μου. Μακάρι να μπορούσα να είμαι ψύχραιμος και ζεν. Αλλά αφού δεν είμαι γκουρού στον βουδισμό, προτιμώ να βρίσω και να ξεσπάσω στο wow παρά στην real life. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε καταλαβαινω γενικοτερα το rage, τι θα πει νευριασες και το εσπασες? Και εσυ που λες οτι βριζεις στο chat, ποιος τα διαβαζει αυτα? Bots η αλλοι ανθρωποι? Κ ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να διαβαζει τα νευρακια σου η τα δικα μου?

Οτι χειροτερο το rage, και πραγματικα για μενα σε οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι silence/ignore εστω και pve.  Αν εχεις νευρα βγαλτα αλλου, κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να ακουει τις αερολογιες κανενος αλλου. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Οτι χειροτερο το rage, και πραγματικα για μενα σε οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι silence/ignore εστω και pve.  Αν εχεις νευρα βγαλτα αλλου, κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να ακουει τις αερολογιες κανενος αλλου. 

Στο wow όταν ήμουν 16 (πριν αρκετό καιρό)  άκουγα παναγίες από τον τότε gm, όχι μόνο εγώ άλλα όλο το raid αν έκανε κάποιος *** και wiparame. 

Δεν νομίζω να πάθαμε τίποτα και ούτε τον κάναμε report, απλά όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει και πάει και κάθεται στο fire η δεν κάνει interrupt τότε τον τρώει ο ποπός του να τα ακούσει. Αυτό πια που με το παραμικρό όλοι αρχίζουν και σκούζουν και λένε ''toxic'' και ''reported'' τείνει να γίνει μάστιγα. 

 

Βελτίωσε τον εαυτό σου και θα δεις πως δεν θα flamarei κανένας ( ή έστω θα το δεις να μειώνεται στο 90% των περιπτώσεων). Και μην το παίζεις ανώτερος από τους πιο οξύθυμους. 

Δεν υπάρχει άλλωστε άνθρωπος που να μην χαλιέται όταν χάνει όπως και δεν υπάρχει άνθρωπος που να θέλει να πάει στο νοσοκομείο και να τύχει πίσω από κάποιον που πάει με 40 και να μην χάσει την ψυχραιμία του.

 

Σε κάποια θέματα χάνεις την ψυχραιμία σου γιατί είσαι άνθρωπος, όχι άψυχο ρομπότ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Εγω δε καταλαβαινω γενικοτερα το rage, τι θα πει νευριασες και το εσπασες? Και εσυ που λες οτι βριζεις στο chat, ποιος τα διαβαζει αυτα? Bots η αλλοι ανθρωποι? Κ ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να διαβαζει τα νευρακια σου η τα δικα μου?

Οτι χειροτερο το rage, και πραγματικα για μενα σε οποιοδηποτε παιχνιδι ειναι silence/ignore εστω και pve.  Αν εχεις νευρα βγαλτα αλλου, κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να ακουει τις αερολογιες κανενος αλλου. 

αυτος που κάνει throw το παιχνιδι μου και ακουει παναγίες μπορει να κάνει ενα Mute. εγω πρεπει να υποστω το throw του. ειναι λοιπον πολύ χειροτερος απο μένα.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αυτος που κάνει throw το παιχνιδι μου και ακουει παναγίες μπορει να κάνει ενα Mute. εγω πρεπει να υποστω το throw του. ειναι λοιπον πολύ χειροτερος απο μένα.

και ειναι χειροτερος γτ? επειση εχασες φανταστικους ποντους σε ενα παιχνιδι? Ελατε ρε παιδια τωρα, δηλαδη εσυ ποτε δεν επαιξες ασχημα σε ενα game και να ενιωσες οτι σε κουβαλανε οι αλλοι, και δεν αποδιδεις? Νταξει το εσκεμμενο throw το καταλαβαινω, αλλα θα γινει 1-2 φορες, δεν ειναι λογος να ριξεις τα Θεια στο chat

@Vasivouzoukos τοτε ησουν σε λαθος guild. Τι θα πει βελτιωσε τον εαυτο σου? Opοιοσδηποτε μπορει να φερθει αμπαλα για τον χ ψ λογο.

Εγω επαιζα wow απο day1, ποτε δεν με εβρισε κανεις, και ποτε δεν εβρισα και εγω. Βεβαια ειναι η φιλοσοφια μου να κουβαλαω κοσμο, και να εξηγω το content, παρα να νευριαζω με λαθη αρχαριων.

Ειμαι πλεον sherpa στο Destiny 2, και κουβαλαω κοσμο στα Raids. Φαντασου εκει, χωρις mouse & keyboard, τι κατασταση θα συναντουσες με τα λεγομενα σου, αλλα σε πληροφορω, οτι 12χρονα με ακουνε και κανουν οτι τους λεω κατα γραμμα χωρις παναγιες που λετε και φωνες. Μαλλον παιζετε με λαθος ατομα παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ειμαι πλεον sherpa στο Destiny 2, και κουβαλαω κοσμο στα Raids. Φαντασου εκει, χωρις mouse & keyboard, τι κατασταση θα συναντουσες με τα λεγομενα σου, αλλα σε πληροφορω, οτι 12χρονα με ακουνε και κανουν οτι τους λεω κατα γραμμα χωρις παναγιες που λετε και φωνες. Μαλλον παιζετε με λαθος ατομα παιδια.

Θεωρώ πως εξειδανικεύεις καταστάσεις. Πρέπει να είσαι παιδί χαμηλών τόνων γενικότερα στη ζωή σου και για αυτό να μην αφήνεις τέτοια περιστατικά να σε επηρεάζουν.

Εγώ όμως έχω τύχει παρα πολλές φορές να ουρλιάζει ένα βλαμένο στο μικρόφωνο και να κάνει σαν αυτιστικός παπαγάλος. Συχνό και το φαινόμενο στο insta lock 5 dps ( ευτυχώς με το group finder έχει διορθωθεί ως ένα βαθμό). Και εγώ πολλές φορές μετανιώνω που νευρίασα και πάντα ξεχνάω ότι έχω πει μετά από 5 λεπτά. Είναι ένα παιχνίδι που το παίζουμε για να περνάμε καλά, δυστυχώς όμως επειδή είναι team based εξαρτάσαι από τους άλλους.  Επειδή εγώ σιχάθηκα και βαρέθηκα αυτήν την κατάσταση το σταμάτησα. 

Ξέρεις ποιο ειναι πλέον το αγαπημένο μου παιχνίδι; Το hearthstone, όσο αστείο και να σου φανεί. Αν είμαι καλός θα φτάσω legend. Αν είμαι κακός θα είμαι μια ζωή rank 15. Αν εξαιρέσεις όμως την τύχη, τις περισσότερες φορές μόνο στον εαυτό σου ρίχνεις το φταίξιμο ή επειδή ο αντίπαλος ήταν καλύτερος. 

 

Αν πηγαίνει κάποιος και αντί για τον healer στο overwatch πάει και βαράει tanks ή δεν παίρνει χαρακτήρες που κάνουν counter τους αντιπάλους, τότε είναι λογικό να νευριάσεις. Διότι δεν θα φταις εσύ που έκανες ότι καλύτερο μπορούσες άλλα οι υπόλοιποι που δεν έκαναν ούτε τα βασικά. Αν έρθει αυτό σε συνδυασμό με μια κακή μέρα στη δουλειά η επειδή δεν σου κάθεται μια γκόμενα, τότε θα σου ανέβει το αίμα στο κεφάλι και θα κατεβάσεις ότι υπάρχει στους ''συμπαίχτες'' σου στο wow ή στο overwatch ή στο lol. Δεν θέλει πολύ, και ειδικά εμείς που είμαστε Έλληνες και ζούμε σε σκατά χώρα χωρίς μέλλον. Πόσο πια υπομονή να κάνεις;

 

Εν κατακλείδι, μακάρι να ήμασταν όλοι σαν και εσένα που όπως μας λες δεν σε επηρεάζει τίποτα. Δεν είμαστε όμως και αυτό δεν αλλάζει ότι και να μας πεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τωρα μου λες δε θα σου κατσει μια γκομενα, η εχεις μια δυσκολη μερα στη δουλεια, και πρεπει να ξεσπασεις σε ενα παιχνιδι? Δηλαδη ελεος. 

Τελος παντων, εγω απλα προσπαθω να πω, πως ειναι ενα παιχνιδι, να νευριαζεις, να ριχνεις Θεια, να σπας το δισκακι τα θεωρω ακραια, και αν σε χαλαει το παιχνιδι, η οτιδηποτε αλλο και ξεσπας με τετοιο τροπο, καλυτερα να στο σταματησεις και να βρεις κατι αλλο να τσιλαρεις. 

Και εγω δεν ειπα οτι δεν με επηρεαζει τιποτα, απλα τα βλεπω με πιο θετικο ματι, οχι μονο στα παιχνιδια, γενικοτερα τα παντα. Τωρα που με λες οτι ζεις σε σκατα χωρα χωρις μελλον, ασχολιαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

4 συνeχόμενα χαμένα games.

ο κανονας λεει στο 3ο συνεχομενο loss, το κλεινεις αμεσως το παιχνιδι και κανεις κατι αλλο. 

διαφορετικα θα καταληξεις ετσι:

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Καλα τωρα μου λες δε θα σου κατσει μια γκομενα, η εχεις μια δυσκολη μερα στη δουλεια, και πρεπει να ξεσπασεις σε ενα παιχνιδι? Δηλαδη ελεος. 

Τελος παντων, εγω απλα προσπαθω να πω, πως ειναι ενα παιχνιδι, να νευριαζεις, να ριχνεις Θεια, να σπας το δισκακι τα θεωρω ακραια, και αν σε χαλαει το παιχνιδι, η οτιδηποτε αλλο και ξεσπας με τετοιο τροπο, καλυτερα να στο σταματησεις και να βρεις κατι αλλο να τσιλαρεις. 

Και εγω δεν ειπα οτι δεν με επηρεαζει τιποτα, απλα τα βλεπω με πιο θετικο ματι, οχι μονο στα παιχνιδια, γενικοτερα τα παντα. Τωρα που με λες οτι ζεις σε σκατα χωρα χωρις μελλον, ασχολιαστο.

Δεν το συνεχίζω άλλο γιατί βγαίνουμε off topic και θα τα διαγράψουν. 

Αν εσύ συγκρίνεις την Ελλάδα με τη Σουηδία και βγάζεις την πρώτη καλύτερη, τότε έχεις θέμα αντίληψης και ήταν λάθος μου που αφιέρωσα χρόνο για να σου εκφέρω την δική μου άποψη όσο διαστρεβλωμένη και να τη θεωρείς.

 ΌΛΑ παίζουν το ρόλο τους αγαπητέ, όταν μια κοινωνία πάει απο το κακό στο χειρότερο είναι λογικό οι πολίτες της να είναι στην τσίτα. Για αυτό πλακώνονται και στα φανάρια/γήπεδα/δουλειά κτλπ Αν εγώ είχα μια δουλειά που μου έδινε χιλιάρικα και είχα και  μια κουκλάρα σκανδιναβέζα δεν θα με ένοιαζε και 1000 sr να έχανα σε μια μέρα. 

Ο συνδυασμός του μεσογειακού ταπεραμέντου με τα οικονομικά προβλήματα δημιουργεί εκρηκτικό μείγμα. Σου εξηγώ τι μας ωθεί σε τέτοιες αντιδράσεις και εσύ δεν λες να το καταλάβεις.

Σηκώνω τα χέρια ψηλά λοιπόν, καλή τύχη σε ότι και να κάνεις και μπράβο σου που ένα παιχνίδι δεν σου δημιουργεί συναισθήματα μίσους/χαράς/γέλιου/ευχαρίστησης/εκνευρισμού και αντ'αυτού είναι όλα φλατ σαν ένα καρδιογράφημα που ο ασθενής είναι πλέον νεκρός ( να είδες; το δραματοποίησα στο τέλος για χάρη σου).

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...