Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πτώση της κυριαρχίας του μπίτκοιν είναι κάτι που σημάνει οτι οδεύουμε προς το αλτ σεζον και οτι τα κρύπτο θα πάρουν τα πάνω τους. Επίσης σημάνει και οτι πλησιάζει το τέλος αυτου του κύκλου. Το μπούλραν αυτό είναι speculative, δέν είναι το price discovery μπούλραν. Αν και μερικά απο τα αλτς (Etherium, BNB και άλλα) έχουν κάνει μεγάλα βήματα προς την λειτουργία τους σάν νομίσματα καθώς έχουν κάποιο συγκεκριμένο σκοπό (όπως και το πολκα και ΑΔΑ που ακολουθούν) και σε λίγο θα ξεκκινήσει το Flare Netwerks που θα φέρει τα σμαρτ κοντρακτς στο ΧΡΠ μας. 

¨Οπως είπα λοιπόν η πτώση της κυριαρχίας και συνεπώς της τιμής του μπίτκοιν έχει να κάνει με την έναρξη του αλτ σεζον. 

Πιστεύω τέλη του μήνα αρχές του επόμενου να πάρει μπρός και να δούμε και εμείς ένα σωστό πύραυλο για το φεγγάρι. 

Έχουμε μπροστά μας το ΣΕΚ να δουμε τι θα γίνει και πώς θα εξεληχθουνε τα γεγονότα με την οικονομία και την πολιτική.

Έχουμε πληθορισμό που ανεβαίνει, χρέως που μεγαλώνει, μισθούς που χάνουν την αξία τους, πολιτική αστάθεια στον κοσμο, διάφορα γεγονότα που δέν βοηθάνε την κατάσταση και απο πάνω έχουμε και την κορόνα.

Για το ΧΡΠ μας αυτό που εγώ προβλέπω είναι πως κάποια στιγμή θα αποσυρθεί απο τα συναλλακτήρια καθώς η λειτουργία του είναι για άλλο σκοπό. Εμείς σαν κάτοχοι πιστεύω πως θα το αποθηκεύσουμε στο Polysign της Ριπλ το οποιο είναι οχι μονο στα σκαριά αλλα πολύ παραπέρα και περιμένουν άλλα γεγονότα για να το βάλουνε μπρός. 

Εκεί θα αποθηκευτούνε τα ΧΡΠ και θα μας πληρώνουν για να τα χρησιμοποιήσουν. (γνώμη μου) . 

Υπομονή αναγκαστικά να τελειώσει η διόρθωση και να ξεκκινήσει η αντίστροφη μέτρηση. 

  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stefanos_13 είπε

Φίλε μου αυτά που γράφεις να τα διαβάζεις και όλας. Είναι τουλάχιστον αστείο να προσπαθούν να κάνουν υποδείξεις  άτομα -όχι εσύ προσωπικά -  που ανακάλυψαν το φόρουμ 1-2 μήνες πριν.Πιθανότατα  τότε ανακάλυψαν και τα crypto γενικά. 40 χρονών άνθρωποι πράγματι δεν αντιλαμβάνεστε τα βασικά και κατηγορείτε τα πάντα γύρω κάνοντας copy paste ότι λένε στα  βιντεάκια στο youtube , προτρέποντας με περίσσια σιγουριά και νέο αδαή κόσμο (δεν είναι κακό να είσαι αδαής, κακό είναι να επιμένεις για κάτι που δεν είσαι σίγουρος  ) να επενδύσει σε νομίσματα που όσοι έχουμε βλέπουμε ότι είναι προβληματικά. Καλώς η κακώς οσοι είμαστε εδώ έχουμε σχέση με το νομισμα. Αλλοι λίγο άλλοι πολύ ,άλλοι εχουν μικρό αριθμό ,άλλοι μεγαλύτερο. Αλλα μιας και το xrp όπως και όλα τα υπόλοιπα ΔΕΝ αγοράζονται με φιστίκια και επειδή οι καιροί είναι τουλάχιστον ύπουλοι,  κόψτε το fomo μην πάρετε κόσμο στον λαιμό σας. Απο εκεί που  στην συζήτηση μπαίναμε και διαβάζαμε πράγματι σοβαρά κείμενα καταλείξαμε 100 σελίδες να βρίζουμε το sec (sic! ) , να γράφουμε τι ωραία που θα είναι να πέσει η τιμή να πάρουμε και άλλα , diamond hands κτλ κτλ. Ενα βήμα πριν την δημιουργία αίρεσης μερικοί .  Τα είπαμε , πέστε να με φάτε

1) Είμαι 24, 2) δεν ειμαι οικονομολόγος, 3) βλέπω το τοπικ εδώ και αρκετό καιρό, γράφω, ψάξε διαβασε τι έγραψα τις προηγουμενες φορές για όλους και ξανά έλα να αναφερθείς προσωπικά σε εμένα για το τι λέω και τι κάνω γιατί σε εχασα στο "αυτα που γραφεις να τα διαβαζεις" κιολας. 4) Δε βλεπω YouTube βιντεο, απορω γιατι υπαρχουν αυτα τα καναλια και δεν παραβιαζουν το TOS του YouTube.

Τα φιλια μου και καλα κέρδη σε ό,τι και αν κανεις χωρίς καμία δόση ειρωνίας. Κανείς δεν έβρισε κανέναν εδώ πέρα. 

5 πραγματάκια απλά έγραψα χωρίς κανενα μισος για κανεναν. Είμαι ο τελευταιος που θα πει σε κάποιον πάρε XRP έτσι ενημερωτικά. 

 

1 ώρα πριν, Cli είπε

Βλέπω παιδιά πως το Xlm έχει σταθερή πορεία  και μου αρέσει μέχρι τώρα η πορεία του, άλωστε έχουν πολλά κοινά με το Xrp.Ακούω γνώμες.

Do your own research φιλε μου. Εδώ μιλαμε για το XRP. Όσο το δυνατόν γίνεται. Ψάξου στο υπολοιπο φορουμ για γνωμες περι αλλου νομίσματος και γενικα κανε τη δικη σου ερευνα και αποφάσισε, μην ακους κανεναν αλλον. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

1) Είμαι 24, 2) δεν ειμαι οικονομολόγος, 3) βλέπω το τοπικ εδώ και αρκετό καιρό, γράφω, ψάξε διαβασε τι έγραψα τις προηγουμενες φορές για όλους και ξανά έλα να αναφερθείς προσωπικά σε εμένα για το τι λέω και τι κάνω γιατί σε εχασα στο "αυτα που γραφεις να τα διαβαζεις" κιολας

Τα φιλια μου και καλα κέρδη σε ό,τι και αν κανεις χωρίς καμία δόση ειρωνίας. Κανείς δεν έβρισε κανέναν εδώ πέρα. 

5 πραγματάκια απλά έγραψα χωρίς κανενα μισος για κανεναν. Είμαι ο τελευταιος που θα πει σε κάποιον πάρε XRP έτσι ενημερωτικά. 

 

Do your own research φιλε μου. Εδώ μιλαμε για το XRP. Όσο το δυνατόν γίνεται. Ψάξου στο υπολοιπο φορουμ για γνωμες περι αλλου νομίσματος και γενικα κανε τη δικη σου ερευνα και αποφάσισε, μην ακους κανεναν αλλον. 

Μάλλον εσύ πρέπει να κάνεις Do your own research , είσαι καινούργιος στον κόσμο των κρυπτονομισμάτων, σου προτείνω να ξεκινήσεις τι κοινό έχει το xlm με το  xrp .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cli είπε

Μάλλον εσύ πρέπει να κάνεις Do your own research , είσαι καινούργιος στον κόσμο των κρυπτονομισμάτων, σου προτείνω να ξεκινήσεις τι κοινό έχει το xlm με το  xrp .

To topic λεγεται 

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP

Θες να στο γραψω με πιο μεγαλα γραμματα να το δεις καλα; 

Κατσε να στο γραψω

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP

Σου εβαλα και χρωματακι να μη μπερδευτεις που θα μου το παιξεις και εξυπνος εσυ σε εμενα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Η πτώση της κυριαρχίας του μπίτκοιν είναι κάτι που σημάνει οτι οδεύουμε προς το αλτ σεζον και οτι τα κρύπτο θα πάρουν τα πάνω τους. Επίσης σημάνει και οτι πλησιάζει το τέλος αυτου του κύκλου. Το μπούλραν αυτό είναι speculative, δέν είναι το price discovery μπούλραν. Αν και μερικά απο τα αλτς (Etherium, BNB και άλλα) έχουν κάνει μεγάλα βήματα προς την λειτουργία τους σάν νομίσματα καθώς έχουν κάποιο συγκεκριμένο σκοπό (όπως και το πολκα και ΑΔΑ που ακολουθούν) και σε λίγο θα ξεκκινήσει το Flare Netwerks που θα φέρει τα σμαρτ κοντρακτς στο ΧΡΠ μας. 

¨Οπως είπα λοιπόν η πτώση της κυριαρχίας και συνεπώς της τιμής του μπίτκοιν έχει να κάνει με την έναρξη του αλτ σεζον. 

Πιστεύω τέλη του μήνα αρχές του επόμενου να πάρει μπρός και να δούμε και εμείς ένα σωστό πύραυλο για το φεγγάρι. 

Έχουμε μπροστά μας το ΣΕΚ να δουμε τι θα γίνει και πώς θα εξεληχθουνε τα γεγονότα με την οικονομία και την πολιτική.

Έχουμε πληθορισμό που ανεβαίνει, χρέως που μεγαλώνει, μισθούς που χάνουν την αξία τους, πολιτική αστάθεια στον κοσμο, διάφορα γεγονότα που δέν βοηθάνε την κατάσταση και απο πάνω έχουμε και την κορόνα.

Για το ΧΡΠ μας αυτό που εγώ προβλέπω είναι πως κάποια στιγμή θα αποσυρθεί απο τα συναλλακτήρια καθώς η λειτουργία του είναι για άλλο σκοπό. Εμείς σαν κάτοχοι πιστεύω πως θα το αποθηκεύσουμε στο Polysign της Ριπλ το οποιο είναι οχι μονο στα σκαριά αλλα πολύ παραπέρα και περιμένουν άλλα γεγονότα για να το βάλουνε μπρός. 

Εκεί θα αποθηκευτούνε τα ΧΡΠ και θα μας πληρώνουν για να τα χρησιμοποιήσουν. (γνώμη μου) . 

Υπομονή αναγκαστικά να τελειώσει η διόρθωση και να ξεκκινήσει η αντίστροφη μέτρηση. 

Όποιος έχει xrp απλά η είναι τυχερός η του χρωστούσε ο θεός η απλά έχει αυτό που δεν έχουν οι άλλοι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά ηρεμήστε πρέπει να είμαστε μια ενωμένη ομάδα που έχουμε έναν κοινό σκοπο. Συμφωνώ απολύτως στο ότι πρέπει να μένουμε στο θέμα μας μόνο αλλά από την άλλη μπαίνουν όλο και περισσότερα καινούργια μέλη που δεν γνωρίζουν…εκεί πρέπει να τους απαντάμε με το ξερό «do your own research” και να ανατρέξει στις προηγούμενες σελίδες και τέλος.

Τώρα στο θέμα μας όσον αφορά το χρπ για να μην κάνω και εγώ off topic 🤣😝

Του έκανε πετσόκομμα η τυπισσα…🤩
any comments? 🤔

Επεξ/σία από panosbel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, george200-13 είπε

Δεν ξερω που θα κατρακυλησει τελικα παντως αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι εχει κανει retest πολλες φορες στο 1.20$ χωρις να το εχει σπασει ακομα

σ'ορρυ δεν είδα το μηνυμα αυτό. Σωστά όντως και εγώ εκείνο βλέπω και δέν ξέρω πλέον τι να περιμένω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ακολουθώ μία συγκεκριμένη φιλοσοφία στην δουλειά και στην ζωή και μέχρι τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.

Its a marathon, not a sprint.

Εκνευρίζομαι απίστευτα να είμαι στα κόκκινα μονίμως αλλά θα παραμείνω firm believer.

Stay strong, Hold, buy if you can afford. Αύριο payday, will buy some more.

Για την ιστορία το portfolio μου

80% XRP

10% Doge (ναι, με παρέσυρε το Hype)

10% Shit coins απο D1 (Moonstar,Safemoon,TCGCoin)

Μόλις ισιώσει το doge πούλο και στο XRP τα λεφτά.

Τα shitcoins τα βάζω για την καβλάντα. και να βλέπω και κανα + να χαίρομαι όχι τπτ άλλο!

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Nikolakisg13 είπε

Γενικά ακολουθώ μία συγκεκριμένη φιλοσοφία στην δουλειά και στην ζωή και μέχρι τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.

Its a marathon, not a sprint.

Εκνευρίζομαι απίστευτα να είμαι στα κόκκινα μονίμως αλλά θα παραμείνω firm believer.

Stay strong, Hold, buy if you can afford. Αύριο payday, will buy some more.

Για την ιστορία το portfolio μου

80% XRP

10% Doge (ναι, με παρέσυρε το Hype)

10% Shit coins απο D1 (Moonstar,Safemoon,TCGCoin)

Μόλις ισιώσει το doge πούλο και στο XRP τα λεφτά.

Τα shitcoins τα βάζω για την καβλάντα. και να βλέπω και κανα + να χαίρομαι όχι τπτ άλλο!

 

 

Σε καταλαβαίνω. Εγώ αγόρασα κι εγω δύο σκυλιά. Πήρα και Σίμπα. Την βρίσκω πολύ με αυτές τις κυνομαχιες που τρώγονται μεταξύ τους ο μασκ και οι άλλοι μασκαράδες που τον χτυπάνε. Όμως στο τέλος την πληρώνει η αγορά και το XRP. Κι όλες αυτές οι μλκιες παρατείνουν την ροή των αναμενόμενων ραν.

Επεξ/σία από Ψευδώνυμo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ο musk θα βρεθεί σε κανα χαντάκι όπως πάει.

Απο την άλλη μπορεί να του ανάβουμε και κανα κεράκι αμα πει We accept XRP αλλα δεν παύει να είναι μου$#$#πανο, manipulator και ψωνάρα.

Και άλλοι είναι billionaires ρε bro δεν χρειάζονται τόσο PR

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nikolakisg13 είπε

Γενικά ο musk θα βρεθεί σε κανα χαντάκι όπως πάει.

Απο την άλλη μπορεί να του ανάβουμε και κανα κεράκι αμα πει We accept XRP αλλα δεν παύει να είναι μου$#$#πανο, manipulator και ψωνάρα.

Και άλλοι είναι billionaires ρε bro δεν χρειάζονται τόσο PR

Τον κατουραγα στα μάτια αλλά κι άλλοι που τα βάζουν μαζί του δεν είναι άγιοι. Γενικά η αλληλοεξόντωση δεν με χαλάει είναι ωραίο σόου. Αρκεί να μην πληγεί η αγορά ανεπανόρθωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...