Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Φαινεται οτι τοσο ηταν… Ξαναπηρε τα πανω του δυστυχως. Επρεπε να παει πιο χαμηλα το κορεξιον για να ανεβουμε μετα μια και καλη…. "

Ναι ισχυει αλλα ποτέ δεν ξέρεις τι θα ακολουθήσει...🤑

Επεξ/σία από sitarass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα spikes είναι για να χτυπήσουν τους traders Που πάνε λονγκ.....βασικά οι λονγκ οι traders δέν μας πειράζουν (γνώμη μου) γιατί ποντάρουν στο οτι θα ανέβει η τιμή.  Κυριε ελέησον με τέτοιο μανιπουλέησον...

 

image.png.b2ef19c77adfd315e66c340970929b77.png

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε τώρα? Όλα σταθερά ξαφνικά λες και δεν συνέβη τίποτα?

Εάν όντως περάσει τόσο αναίμακτα αυτό το tweet θα επακολουθήσει έκρηξη

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Κάθε ένας που μπάινει καινούριος και ζητάει να του εξηγήσουμε ξανα μανα για το ΧΡΠ και να το παίξουμε τηλεώραση για να περάσει η ώρα, αν έκοβα 1 χρπ για κάθε ώρα που κάθομαι να γράφω θα ήμουν τώρα Ηλον μάσκ....

Το φόρουμ με όλες τις πληροφορίες που έχει μαζέψει και ο Τόμας καί τόσοι άλλοι νομίζω είναι αρκετές. 238 σελίδες με πληροφορίες διασκορπισμένες και εδώ και στο διαδυκτιο. Οπότε ξεκινα το σελιδοφάγωμα xD

@Nikolakisg13 Βλέπεις την τιμή που βουτιά έκανε ; 

Ειναι διασπαρτες ομως οι πληροφορίες. Αν ηταν sticky στην πρωτη σελιδα (τουλάχιστον καποιες απο αυτες) θα βοηθουσε πολυ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, sharke είπε

αυτοι που πουλάνε τώρα αν τους ρωτηση κάποιος γιατι πουλάτε? θα σας πουν δεν ξερω!!!

Πουλάνε κυρίως για ρευστοποίηση κερδών και για να αγοράσουν σε χαμηλότερη τιμή. 

6 ώρες πριν, Fan είπε

Τι έγινε τώρα? Όλα σταθερά ξαφνικά λες και δεν συνέβη τίποτα?

Εάν όντως περάσει τόσο αναίμακτα αυτό το tweet θα επακολουθήσει έκρηξη

 

5 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

περίμενα πολύ περισσότερα. Πάντως λένε πως ίσως ξαναδοκιμαστεί το προς 1 δολλάριο κατεύθυνση.

Θεωρώ ότι επανήλθαν γιατί δεν είχε μεγάλη διάρκεια η πτώση του bitcoin κάτω από $48-47κ, μόνο λίγα λεπτά. Αν έμενε το bitcoin το bitcoin στα επίπεδα $47κ για καμιά ωρίτσα, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. 

4 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Σύμπτωση ; 

image.png.47ae48750d40e2ee91ebfd4278b88b62.png

Θεωρώ ότι δεν είναι σύμπτωση. Πολλοί κατηγορούν τον Musk ότι με την αγορά του bitcoin η μετοχή της συνδέθηκε με τις μεταβολές της τιμής του bitcoin. Γι'αυτό και πιστεύω έγινε αυτή η δήλωση χτες, θέλει σιγά σιγά να απεμπλακεί. Και θεωρώ ότι δήλωσε ότι δεν θα πουλήσει τα bitcoin για να μην γίνει μακελειό στην αγορά. Κάποια στιγμή θα το κάνει όμως πιστεύω όταν θα βγάλει τα κέρδη που έχει βάλει στόχο. Τωρα του ήρθε δηλαδή ότι δεν είναι environmentally friendly το mining του bitcoin? Πριν ένα μήνα που αγόραζε δηλαδή bitcoin ήταν όλα ΟΚ? Shortαρει ο Musk μου φαίνεται. Τα είχαμε πει και εδώ νομίζω ότι δεν ήταν καλό που άρχισε να ασχολείται με το bitcoin. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, zananiro είπε

Πουλάνε κυρίως για ρευστοποίηση κερδών και για να αγοράσουν σε χαμηλότερη τιμή. 

 

Θεωρώ ότι επανήλθαν γιατί δεν είχε μεγάλη διάρκεια η πτώση του bitcoin κάτω από $48-47κ, μόνο λίγα λεπτά. Αν έμενε το bitcoin το bitcoin στα επίπεδα $47κ για καμιά ωρίτσα, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. 

Θεωρώ ότι δεν είναι σύμπτωση. Πολλοί κατηγορούν τον Musk ότι με την αγορά του bitcoin η μετοχή της συνδέθηκε με τις μεταβολές της τιμής του bitcoin. Γι'αυτό και πιστεύω έγινε αυτή η δήλωση χτες, θέλει σιγά σιγά να απεμπλακεί. Και θεωρώ ότι δήλωσε ότι δεν θα πουλήσει τα bitcoin για να μην γίνει μακελειό στην αγορά. Κάποια στιγμή θα το κάνει όμως πιστεύω όταν θα βγάλει τα κέρδη που έχει βάλει στόχο. Τωρα του ήρθε δηλαδή ότι δεν είναι environmentally friendly το mining του bitcoin? Πριν ένα μήνα που αγόραζε δηλαδή bitcoin ήταν όλα ΟΚ? Shortαρει ο Musk μου φαίνεται. Τα είχαμε πει και εδώ νομίζω ότι δεν ήταν καλό που άρχισε να ασχολείται με το bitcoin. 

Σχετικα με  το personal wallet για να προφυλαξει  καποιος οσα κρυπτο κατεχει..αν τα  εχει  στην revolut.. πως μπορουμε να κανουμε;εχω ακουσει για κατι  stickakia αλλα εχω δει και κατι εφαρμογες στο play store π αναγραφουν xrp personal wallet...υπαρχει τροπος και αν ναι..ειναι αξιοπιστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

Ειναι διασπαρτες ομως οι πληροφορίες. Αν ηταν sticky στην πρωτη σελιδα (τουλάχιστον καποιες απο αυτες) θα βοηθουσε πολυ. 

Τι διάσπαρτες; Έχει pinned post εδώ και πόσα χρόνια με όλες τις πληροφορίες που χρειάζεται κάποιος για να κατάβει πόσο μεγάλο potential έχει το XRP.

Χωρίς να είμαι αντικειμενικός βέβαια (γιατί εγώ έκανα τη λίστα), νομίζω είναι από τις πιο πλήρης λίστες με υλικό που μπορεί να διαβάσει κάποιος για να καταλάβει τι παίζει.

Τώρα αν κάποιος δεν θέλει να αφιερώσει το χρόνο (θέλει αρκετό διάβασμα), δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να πειστεί αλλιώς. Και η επίκληση στην αυθεντία, όποιος και να είναι αυτός δεν κάνει ποτέ καλό. 

Διαβάζεις το υλικό, διαβάζεις γενικότερα για το πως λειτουργεί το blockchain, μετά διαβάζεις τον αντίλογο για το XRP και στο τέλος βγάζεις τα συμπεράσματα σου.

image.png.f075f9571f72bfe9099b654b21cf396c.png

 

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, zananiro είπε

Πουλάνε κυρίως για ρευστοποίηση κερδών και για να αγοράσουν σε χαμηλότερη τιμή. 

 

Θεωρώ ότι επανήλθαν γιατί δεν είχε μεγάλη διάρκεια η πτώση του bitcoin κάτω από $48-47κ, μόνο λίγα λεπτά. Αν έμενε το bitcoin το bitcoin στα επίπεδα $47κ για καμιά ωρίτσα, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. 

Θεωρώ ότι δεν είναι σύμπτωση. Πολλοί κατηγορούν τον Musk ότι με την αγορά του bitcoin η μετοχή της συνδέθηκε με τις μεταβολές της τιμής του bitcoin. Γι'αυτό και πιστεύω έγινε αυτή η δήλωση χτες, θέλει σιγά σιγά να απεμπλακεί. Και θεωρώ ότι δήλωσε ότι δεν θα πουλήσει τα bitcoin για να μην γίνει μακελειό στην αγορά. Κάποια στιγμή θα το κάνει όμως πιστεύω όταν θα βγάλει τα κέρδη που έχει βάλει στόχο. Τωρα του ήρθε δηλαδή ότι δεν είναι environmentally friendly το mining του bitcoin? Πριν ένα μήνα που αγόραζε δηλαδή bitcoin ήταν όλα ΟΚ? Shortαρει ο Musk μου φαίνεται. Τα είχαμε πει και εδώ νομίζω ότι δεν ήταν καλό που άρχισε να ασχολείται με το bitcoin. 

Βγαίνει ένας Καραγκιόζης και χειραγωγεί όλη την αγορά με μια δήλωση ........εγώ προσωπικά τον ευχαριστώ και θα αγοράσω XRP και σήμερα......τουλάχιστον οι περισσότεροι με xrp holders δεν είναι ηλιθιοι ..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Gre23 είπε

Βγαίνει ένας Καραγκιόζης και χειραγωγεί όλη την αγορά με μια δήλωση ........εγώ προσωπικά τον ευχαριστώ και θα αγοράσω XRP και σήμερα......τουλάχιστον οι περισσότεροι με xrp holders δεν είναι ηλιθιοι ..... :)

Οπως έχουμε ξαναπει, χαμενος ειναι αυτος που πουλαει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zananiro είπε

Πουλάνε κυρίως για ρευστοποίηση κερδών και για να αγοράσουν σε χαμηλότερη τιμή. 

 

Θεωρώ ότι επανήλθαν γιατί δεν είχε μεγάλη διάρκεια η πτώση του bitcoin κάτω από $48-47κ, μόνο λίγα λεπτά. Αν έμενε το bitcoin το bitcoin στα επίπεδα $47κ για καμιά ωρίτσα, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. 

Θεωρώ ότι δεν είναι σύμπτωση. Πολλοί κατηγορούν τον Musk ότι με την αγορά του bitcoin η μετοχή της συνδέθηκε με τις μεταβολές της τιμής του bitcoin. Γι'αυτό και πιστεύω έγινε αυτή η δήλωση χτες, θέλει σιγά σιγά να απεμπλακεί. Και θεωρώ ότι δήλωσε ότι δεν θα πουλήσει τα bitcoin για να μην γίνει μακελειό στην αγορά. Κάποια στιγμή θα το κάνει όμως πιστεύω όταν θα βγάλει τα κέρδη που έχει βάλει στόχο. Τωρα του ήρθε δηλαδή ότι δεν είναι environmentally friendly το mining του bitcoin? Πριν ένα μήνα που αγόραζε δηλαδή bitcoin ήταν όλα ΟΚ? Shortαρει ο Musk μου φαίνεται. Τα είχαμε πει και εδώ νομίζω ότι δεν ήταν καλό που άρχισε να ασχολείται με το bitcoin. 

Αυτος ο μασκ εχει πάρει είδηση πόσο ευμετάβλητα ειναι τα νομίσματα και βάλθηκε να γίνει τρισεκατομμυριουχος.

Καθε λέξη του και δισεκατομμύρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...