Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα περίεργο σενάριο στο μυαλό μου.....

Προσοχή, ειναι σενάριο οκ;  πάντα σκέφτομαι out of the box...

ΤΟ ΣΕΚ κατηγόρησε την Ριππλ Ότο στο παρελθόν, είχε επικοινωνία στο οποίο συμβούλεψε/προειδοποιησε  την Ριπλ ότι οι πωλήσεις του ΧΡΠ έτσι όπως το εφάρμοσε η Ριπλ, να θεωρηθεί χρεωγραφο.

Εάν τις επόμενες ημέρες τελικά φανεί στο εμαιλ που ζήτησε το ΣΕΚ από την Ριππλ, τότε πιστευω η τιμή του ΧΡΠ να πάει κάτω από το δολλάριο, μετά θα έρθουν οι 2 καινούργιοι δικηγόροι του ΣΕΚ και πλασάρουν το settlement. Έτσι και οι δυο είναι ικανοποιημένοι. 

Η Ριπλ πληρώνει πρόστιμο, το ΣΕΚ δεν ρεζιλευεταικαι το ΧΡΠ πάει στο φεγγάρι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Έχω ένα περίεργο σενάριο στο μυαλό μου.....

Προσοχή, ειναι σενάριο οκ;  πάντα σκέφτομαι out of the box...

ΤΟ ΣΕΚ κατηγόρησε την Ριππλ Ότο στο παρελθόν, είχε επικοινωνία στο οποίο συμβούλεψε/προειδοποιησε  την Ριπλ ότι οι πωλήσεις του ΧΡΠ έτσι όπως το εφάρμοσε η Ριπλ, να θεωρηθεί χρεωγραφο.

Εάν τις επόμενες ημέρες τελικά φανεί στο εμαιλ που ζήτησε το ΣΕΚ από την Ριππλ, τότε πιστευω η τιμή του ΧΡΠ να πάει κάτω από το δολλάριο, μετά θα έρθουν οι 2 καινούργιοι δικηγόροι του ΣΕΚ και πλασάρουν το settlement. Έτσι και οι δυο είναι ικανοποιημένοι. 

Η Ριπλ πληρώνει πρόστιμο, το ΣΕΚ δεν ρεζιλευεταικαι το ΧΡΠ πάει στο φεγγάρι. 

Που μυαλό για δουλειά με τέτοιο σενάριο!!!! Χαχαχαχα

3 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Που μυαλό για δουλειά με τέτοιο σενάριο!!!! Χαχαχαχα

Βέβαια όλα αυτα προϋποθέτουν προκαταβολική διάθεση συμβιβασμού.Γιατί θα ρωτήσω εγώ γιατί ,αν υπάρχει τέτοιο έγγραφο ,να κάνει πίσω το sec?  Θυμιζω ότι ένα από τα βασικά θέματα του hearing στις 21/5 είναι  ότι το sec δεν είχε προειδοποιήσει την ripple ως όφειλε πριν καταθέσει την μήνυση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Έχω ένα περίεργο σενάριο στο μυαλό μου.....

Προσοχή, ειναι σενάριο οκ;  πάντα σκέφτομαι out of the box...

ΤΟ ΣΕΚ κατηγόρησε την Ριππλ Ότο στο παρελθόν, είχε επικοινωνία στο οποίο συμβούλεψε/προειδοποιησε  την Ριπλ ότι οι πωλήσεις του ΧΡΠ έτσι όπως το εφάρμοσε η Ριπλ, να θεωρηθεί χρεωγραφο.

Εάν τις επόμενες ημέρες τελικά φανεί στο εμαιλ που ζήτησε το ΣΕΚ από την Ριππλ, τότε πιστευω η τιμή του ΧΡΠ να πάει κάτω από το δολλάριο, μετά θα έρθουν οι 2 καινούργιοι δικηγόροι του ΣΕΚ και πλασάρουν το settlement. Έτσι και οι δυο είναι ικανοποιημένοι. 

Η Ριπλ πληρώνει πρόστιμο, το ΣΕΚ δεν ρεζιλευεταικαι το ΧΡΠ πάει στο φεγγάρι. 

Αν παει κατω απο δολαριο θα μπω και θα περιμενω το δευτερο σκελος γιατι μου αρεσει το σεναριο σου (τυφλα να εχει ο φωσκολος :))

Βασικα χτες που επεσε στο 1.20 κατι αν θυμαμαι ημουν με το δαχτυλο στην σκανδαλη αλλα το αφησα.. να δουμε ισως και δεν βγει κακη η κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι το παρακάτω. Το ανέβασε ένας σε άλλο forum που παρακολουθώ. Αφορά την γνωστή διαμάχη sec - ripple.

https://www.dropbox.com/s/bkdldcxa2519hpn/US_DIS_NYSD_1_20cv10832_MEMORANDUM_OF_LAW_in_Opposition_re_128_MOTION_to_S.pdf?dl=0

Δεν είναι καλό αυτό......

image.png.c031941795aa2862d9ca7596201a065b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι το παρακάτω. Το ανέβασε ένας σε άλλο forum που παρακολουθώ. Αφορά την γνωστή διαμάχη sec - ripple.

https://www.dropbox.com/s/bkdldcxa2519hpn/US_DIS_NYSD_1_20cv10832_MEMORANDUM_OF_LAW_in_Opposition_re_128_MOTION_to_S.pdf?dl=0

Δεν είναι καλό αυτό......

image.png.c031941795aa2862d9ca7596201a065b.png

Αυτη π βλεπουμε εχει δυο οψεις..γτ δεν ειναι καλο;μπορει να λεει βλακες της ripple,αλλα μπορει να λεει  βλακες και οσους κατηγορουν το xrp και οτι σε λιγο καιρο θα δειξει τι αξιζει..οπως το δει ο καθενας!

1 λεπτό πριν, Sakis_Spooky είπε

Ωχ κορπόσκυλο θα καταντήσουμε... 

Εξαρταται σε ποιο απευθυνονταν μ αυτο!!κοπροσκυλο δεν μπορει να κανει το xrp..αν ενας φαντασμενος Αμερικανος χειραγωγει εκατομμυρια και τους πειθει,καλα να παθουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι το παρακάτω. Το ανέβασε ένας σε άλλο forum που παρακολουθώ. Αφορά την γνωστή διαμάχη sec - ripple.

https://www.dropbox.com/s/bkdldcxa2519hpn/US_DIS_NYSD_1_20cv10832_MEMORANDUM_OF_LAW_in_Opposition_re_128_MOTION_to_S.pdf?dl=0

Δεν είναι καλό αυτό......

image.png.c031941795aa2862d9ca7596201a065b.png

Αυτό προφανώς και είναι ψεύτικο.

Το ανέβασε ο σατυρικός λογαριασμός στο twitter XRP Productions. Έχει και άλλα ωραία που την έχουν πατήσει πολλοί στο παρελθόν. Το καλύτερο είναι με τη Rapple.

 

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

Ναι και όχι! Αυτά τα σκεφτόμαστε χωρίς τον ξενοδόχο, που είναι/θα είναι οι ρυθμιστικές αρχές. Αν δλδ μας πουν -λέω εγώ τώρα- ότι πάνε σε custody υποχρεωτικά, αλλά θα σε αποζημιώνουμε με το χ ποσό την ημέρα διαφορετικά δεν, τι θα κάνεις? Ψιλοextreme παράδειγμα, αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ... Ή πχ να δώσουν τα χέρια αυτοί και να πουν ότι "πάει" το xrp και θα έχουμε "xrp 2.0" που θα λειτουργεί έτσι κι έτσι (όπως τους συμφέρει) και τα xrp που υπάρχουν θα γίνουν έτσι, γιουβέτσι κλπ. 

Απλά μη θεωρούμε ότι αν οι "μεγάλοι" αποφασίσουν να κάνουν κάτι, ότι θα κρέμονται και από τα @@ μας. Δεν έγινε ποτέ και δεν το βλέπω να γίνεται. 

Ότι και να σου πω είναι μεγάλη σπέκουλα και πραγματικά δεν ξέρω αρχικά αν όντως γίνει, πότε θα γίνει και σε ποια επίπεδα! Η βίαιη διόρθωση αν γίνει πιστεύω θα γίνει με μορφή μεγάλου reset και δε θα αφορά το xrp μόνο, αλλά όλα.

Απλά θα πω ότι σταμάτησα το day trading στο xrp, λόγω της volatile συμπεριφοράς (και δε θέλω να με φάει και η απληστία). Έχω ένα χ αριθμό xrp σε cold storage σε περίπτωση που γίνουν αυτά που λέμε, αλλά όχι λεφτά που θα κλάψω αν δε γίνουν.

Να σου πω την αμαρτία μου από την μία ξενερώνω που απάντησες με γενικόλογα σε αυτό που ρώτησα και από την άλλη σε καταλαβαίνω ότι είναι ρίσκο να πεις κάτι που αρκετοί από εμάς θα το πάρουν από την σκοπιά που βλέπουν τα πράγματα... Παρόλα αυτά σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις το ερώτημα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kouskous13 είπε

Να σου πω την αμαρτία μου από την μία ξενερώνω που απάντησες με γενικόλογα σε αυτό που ρώτησα και από την άλλη σε καταλαβαίνω ότι είναι ρίσκο να πεις κάτι που αρκετοί από εμάς θα το πάρουν από την σκοπιά που βλέπουν τα πράγματα... Παρόλα αυτά σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις το ερώτημα μου

Τπτ ρε συ! Απλά αυτό που λέω πάντα είναι ότι αν ήμασταν προφήτες δε θα συζητούσαμε στο insomnia! Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε, όσο κι αν διαβάσουμε ψαχτουμε κλπ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα τι απεγιναν τα 10.000.000.000 απο το supply ξερουμε;

επειδη βλεπω οτι η τιμη υπολογιζεται με

35 000 000 000 xrp

 

 

δηλαδη αν ηταν το supply 45000000000 οπως πριν τωρα θα ειμασταν στο 1$;

Επεξ/σία από WEE8282
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΔΕΝ είναι το μάρκετ καπ που καθορίζει την τιμή..... Το μάρκετ καπ είναι η συνολική αξία των κομματιών που είναι σε κυκλοφορία εάν τα πολλαπλασιάσεις με την τιμή του κομματιού . 

Αυτο που σου έγραψα να το δώσεις στον γκαζμα που σου είπε το αντίθετο......

 

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

 

ΔΕΝ είναι το μάρκετ καπ που καθορίζει την τιμή..... Το μάρκετ καπ είναι η συνολική αξία των κομματιών που είναι σε κυκλοφορία εάν τα πολλαπλασιάσεις με την τιμή του κομματιού . 

Αυτο που σου έγραψα να το δώσεις στον γκαζμα που σου είπε το αντίθετο......

 

 

Το πηρε ο γκασμας...ειμαστε οκ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε φεγγάρι πάμε, είτε ξανά κορέξιον πάμε, ας πάμε....μόνο να μας το πούνε λίγο πρίν να προετοιμαστούμε  xD

διαβάζω πως αμα κλείσει η εβδομάδα πάνω απο 1.62 τότε οι πιθανότητες για διόρθωση κάτω απο 1 δολλάρια πέφτει στα 20%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παράλογο να πιστεύω ότι τώρα που ανοίγει η οικονομία και θα πέφτει και αλλού το χρήμα, τα κοινς δεν θα ξανά έχουν προσωρινά τέτοιες εκρήξεις προς τα πάνω? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...