Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Christkg είπε

Δεν ειναι τυχαιο οτι στους Ολυμπιακους του Τοκυο θελανε να κανει το μπαμ στην παγκοσμια αγορα το xrp..ο κωλοκορονοιος και το sec απλα καθυστερησαν την εκρηξη του..

Ο Kitao πάντως για την World Expo που θα γίνει στην Osaka της Ιαπωνίας το 2025 είχε πει ότι θέλει όλες τις τράπεζες της Ιαπωνίας να χρησιμοποιούν το XRP μέχρι τότε.

https://www.coinspeaker.com/sbi-bank-japan-ripples-xrp/

Για τους Ολυμπιακούς μόνο ένα petition από τη κοινότητα θυμάμαι που έλεγε να κάνουν το XRP το επίσημο νόμισμα της διοργάνωσης.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντός αυτό που πρέπει να καταλάβει ο κάθε νέος κάτοχος χρπ είναι να έχει πλάνο... Εγώ αν και νέος διάβασα αρκετά μέσα σε αυτές τις σελίδες είχα στο μυαλό μου πως θα κινηθώ. Ευτυχώς για εμάς του νέους πάντα υπάρχει κάποιος διαθέσιμος να μας δώσει 2 3 απαντήσεις στις ερωτήσεις μας.... 

@FromMyAshesRRR σε ευχαριστώ για τον χρόνο που σπαταλησες για να με βοηθήσεις..... Aruba azores 1 τσιγάρο δρόμος...χα χα χα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα σε μια σταδιακή πτώση βλέπω.. αυτό που μου αρέσει πάντως είναι το Bitcoin δεν έχει σταματημό το πέσιμο του 😁😁😁

Επίσης πάμε να δούμε τώρα που θα τεσταριστει το χρπ… στα 1.42-1.44;;;

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε ρε ξύλο που πέφτει με το BTC στα 46k.. σχετικά με άλλες φορές είμαστε μέσα στην 3αδα ADA,XLM και XRP επηρεαζόμαστε λιγότερο ή κάνω λάθος? Λέτε να τα σπάσει τα 46?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kanellos_p είπε

Εεε ρε ξύλο που πέφτει με το BTC στα 46k.. σχετικά με άλλες φορές είμαστε μέσα στην 3αδα ADA,XLM και XRP επηρεαζόμαστε λιγότερο ή κάνω λάθος? Λέτε να τα σπάσει τα 46?

Μακαρι να ψωφισει να τελειωνουμε με το bit...!!απλα πρεπει να βρουν που να στραφουν οι μεγαλοεπενδυτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, panosbel είπε

Θα ήθελα να εξηγήσεις φίλε @FromMyAshesRRR ποια εποχή θαρρείς πως έχει τελειώσει και ποια ξεκινάει…για να καταλάβω και εγω!

Δύο εποχές.  

Η αναλογική εποχή και η ψηφιακή εποχή (όσον αφορά τα οικονομικά) 

Απο κεί και μετά περνάμε στην εποχή (ήδη απο πέρυσι έγινε ξεκάθαρα) την οποία μίλησαν πολλοί.

Νομίζω θυμάστε το "τα δικαιώματα του ανθρώπου και του πολίτη θα υποστούν μεταβολές καθώς θα μπορούν να προστατεύονται αλλα και να παραβιάζονται απο εξουσίες πέραν των γνωστών και καθιερωμένων" . 

Take the money and run φιλε μου. Αυτός είναι ο σκοπός μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Kapas2 είπε

Που οφείλεται αυτη η κατρακύλα ρε παιδιά?.. Καμία είδηση; ..κάτι;.. Βγήκε ο Ελον.. είπε τίποτα;

Τους πετσόκοψε ο Ίλονας

Η Ripple το έχει πει άπειρες φορές αυτό:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι πρίν πόσο καιρό είχα δεί μία διάλεξη μεγάλων οικονομολογων και άλλους VIP's και ο λέκτορας έλεγε για το άν μπορεί κάποιος να κάνει 51% attack στο μπίτκοιν. ο Τύπος είπε "φυσικά και μπορεί κάποιος να κάνει τέτοια επίθεση, χρειάζετε πάντω κάτω 200.000 δολλάρια υπολογιστές"...... μετά απο μερικούς μήνες (τον φεβρουάριο) είχε κάνει η F2Pool 3633 μπίτκοιν dump στην αγορά...... 

.......κάνε υπολογισμό πόσο κοστίζει (3633 μπίτκοιν) x 50.000 dollars Που έκανε το ενα μπίτκοιν....δές τί σου βγάζει... xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο team ! Πρώτη φορά γράφω εδώ και έρχομαι απευθείας με ένα ερώτημα . Αλήθεια εκτιμώ πολύ την καθημερινή ενημέρωση και συζήτηση που κάνετε , την απολαμβάνω. 

Έχω διαβάσει περίπου 150 σελίδες από αυτό το topic αλλά μάλλον μου διαφεύγουν αρκετές πληροφορίες για την μελλοντική τιμή του XRP.

Κάτοχος 3ψήφιου αριθμού (για κλάματα αλλά ό,τι μπορεί ο καθένας) , έστω ότι τελειώνει το δικαστήριο SEC - RIPPLE αντικειμενικά πόσο πιστεύουμε ότι θα φτάσει η τιμή του ; Ακούγονται πολλά για 589$ για 5$ για 10$ κλπ κλπ. Ακόμα και για 1000+ $ σε λιγότερο από 2-3 χρόνια.

Δεν περιμένω να μου πει κάποιος μια τιμή όπου 100% θα είναι αυτή , μακάρι να μπορούσαμε να τα προβλέψουμε όλα . Αλλά μία αντικειμενική τιμή υπάρχει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εκφέρω την άποψη μου......λοιπόν το xrp είναι συστημικά αντισημιτικό ......αναγκαίο κακό .....πες το όπως θες.......το τραπεζικό σύστημα με το swift είναι για κλάματα.....το xrp κάνει συναλλαγές σε 4 second ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ....είναι οικολογικό γιατί δεν έχει θέματα εξορυξης ......έχει κάποια κομμάτια και αυτά είναι.....δεν έχει άλλο.......και έχει φάει πόλεμο όσο κανένα άλλο γιατί ξέρουν όλοι ότι θα καταρρίψει τα πάντα.......ρωτάς που θα φτάσει;;;εγώ απλά θα σου απαντήσω .......χωρίς νούμερα κτλ ......τα δέκα εύρο είναι καλά.......τα χίλια εύρο τα μπορεί.....άνετα κιόλας....ΑΛΛΑ το XRP δημιουργήθηκε για να φτάσει στην κορυφή.....και όταν όλα γίνουν......το μόνο μέσο που θα εξυπηρετεί τράπεζες και crypto είναι το xrp......όταν διορθώσουν τα νομίσματα η τιμή του πιστεύω θα είναι 10 χιλιάρικα το κομμάτι

 

Άποψη μου τα παραπάνω και μόνο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δεν θυμάμαι πρίν πόσο καιρό είχα δεί μία διάλεξη μεγάλων οικονομολογων και άλλους VIP's και ο λέκτορας έλεγε για το άν μπορεί κάποιος να κάνει 51% attack στο μπίτκοιν. ο Τύπος είπε "φυσικά και μπορεί κάποιος να κάνει τέτοια επίθεση, χρειάζετε πάντω κάτω 200.000 δολλάρια υπολογιστές"...... μετά απο μερικούς μήνες (τον φεβρουάριο) είχε κάνει η F2Pool 3633 μπίτκοιν dump στην αγορά...... 

.......κάνε υπολογισμό πόσο κοστίζει (3633 μπίτκοιν) x 50.000 dollars Που έκανε το ενα μπίτκοιν....δές τί σου βγάζει... xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...