Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλυτερα να διαβάζεις απο την πηγή παρά απο τους αναμεταδότες. Όλο και κάποια πληροφορία θα έχουμε λάθος ή διαφορετικά απο την original.

7 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Καταλαβαίνω την οργή σου αλλά νομίζω τον αποπήρες λίγο τον άνθρωπο, δώσε του μια ευκαιρία. Στο κάτω κάτω δεν έχουν όλοι τον χρόνο να κάνουν την έρευνα που χρειάζεται οπότε μια αρχή είναι οι ερωτήσεις σε forums και groups. Το λέω γιατί και εγώ έτσι ξεκίνησα.

Σωστά elias πρέπει να είμαι στις μέρες μου μου φαίνετε...αχαχαχ

image.png.84e3e16c9fb4acee712df8c36d922d10.png

image.png.d90213a445ada629797ad2d4f7352586.png

image.png.1a0e9713318675e5536452971c37b7ac.png

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Καταλαβαίνω την οργή σου αλλά νομίζω τον αποπήρες λίγο τον άνθρωπο, δώσε του μια ευκαιρία. Στο κάτω κάτω δεν έχουν όλοι τον χρόνο να κάνουν την έρευνα που χρειάζεται οπότε μια αρχή είναι οι ερωτήσεις σε forums και groups. Το λέω γιατί και εγώ έτσι ξεκίνησα.

Γενικά η απάντηση είναι ναι. Αν βγουν περισσότερα xrp ξαφνικά στην αγορά η τιμή αναμένετε να πέσει. Είναι το αντίθετο με αυτό που κάνει π.χ. το bitcoin που μικραίνει συνεχώς το supply και για αυτό όταν γίνεται halfing του reward η τιμή εκτοξεύεται (κάθε 4 χρόνια δηλαδή). Επίσης το bnb έκαψε πρόσφατα coins, που θα πει ότι μειώθηκε το συνολικό πλήθος πράγμα που πάλι είχε σαν συνέπεια την αύξηση της τιμής.

Το θέμα με αυτό που λες είναι ότι δεν προκύπτει από πουθενά ότι η ripple προτίθεται να βγάλει στην κυκλοφορία αυτά που έχει κλειδωμένα, καθώς αυτά χρησιμοποιούνται για τον σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκαν.

 

Να εισαι καλα σρυ κιόλας οντως δεν ειχα διαβάσει αυτα που εχει ως προτεινόμενα δεν γνώριζα οτι υπάρχουν σε ευχαριστω για τον χρονο σου ομως μου επιβεβαίωσες μερικά συμπεράσματα που ειχα βγαλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, LiveTheMoment είπε

Να εισαι καλα σρυ κιόλας οντως δεν ειχα διαβάσει αυτα που εχει ως προτεινόμενα δεν γνώριζα οτι υπάρχουν σε ευχαριστω για τον χρονο σου ομως μου επιβεβαίωσες μερικά συμπεράσματα που ειχα βγαλει!

Το ΧΡΠ δέν είναι για εμάς, είναι για τις τράπεζες. Για εκεί προορίζετε. Η αξία μας θα υπερτετραπλασιαστεί όταν τελικά πάρουμε το νομοθετικό οκ. Δέν είμαστε μπίτκοιν δοξα τους κτήτορες του ΧΡΠ. Άλλη η χρηση μας. Το ΧΡΠ προορίζετε για 3-4-5 ψηφία. 

Κάποια στιγμή θα το αποσύρουν πιστεύω απο την κυκλοφορία. Ο Νταλίπ το είχε πεί "we are transitioning from retail to bulk investors and institutions."  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Το ΧΡΠ δέν είναι για εμάς, είναι για τις τράπεζες. Για εκεί προορίζετε. Η αξία μας θα υπερτετραπλασιαστεί όταν τελικά πάρουμε το νομοθετικό οκ. Δέν είμαστε μπίτκοιν δοξα τους κτήτορες του ΧΡΠ. Άλλη η χρηση μας. Το ΧΡΠ προορίζετε για 3-4-5 ψηφία. 

Κάποια στιγμή θα το αποσύρουν πιστεύω απο την κυκλοφορία. Ο Νταλίπ το είχε πεί "we are transitioning from retail to bulk investors and institutions."  

Σύμφωνο μαζι σου εχω διαβάσει για την δίκη με την sec. Το πως θα εξελιχθεί η τιμη της μετα την δίκη (αν βέβαια βγει ένα αποτέλεσμα-συμβιβασμός που να συμφέρει) δεν μπορω να καταλάβω πως να την προσδιορίσω (2-3-4ψηφία οπως λες μαι εσυ) λογο  της αμάθειας ισως χειρότερα λογο της ημιμάθειας μου και για αυτο σας εγραψα κάποιες ερωτήσεις, αλλα σαν long term invest μοιάζει πολυ αισιοδοξώ.

Επεξ/σία από LiveTheMoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LiveTheMoment είπε

Σύμφωνο μαζι σου εχω διαβάσει για την δίκη με την sec. Το πως θα εξελιχθεί η τιμη της μετα την δίκη (αν βέβαια βγει ένα αποτέλεσμα-συμβιβασμός που να συμφέρει) δεν μπορω να καταλάβω πως να την προσδιορίσω (2-3-4ψηφία οπως λες μαι εσυ) λογο  της αμάθειας ισως χειρότερα λογο της ημιμάθειας μου και για αυτο σας εγραψα κάποιες ερωτήσεις, αλλα σαν long term invest μοιάζει πολυ αισιοδοξώ.

διάβασες λιγάκι το φόρουμ βλέπω ;) χαχαχα  

H Swift, μεταφέρει καθημερινά 5 τρις....... Για να καλύψει το ΧΡΠ αυτά τα 5 τρίς θα πρέπει το ΧΡΠ να έχει μια τιμή θα πρέπει το 1 ΧΡΠ να κοστίζει (μπακάλικα) 50.000 δολλάρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

διάβασες λιγάκι το φόρουμ βλέπω ;) χαχαχα  

H Swift, μεταφέρει καθημερινά 5 τρις....... Για να καλύψει το ΧΡΠ αυτά τα 5 τρίς θα πρέπει το ΧΡΠ να έχει μια τιμή θα πρέπει το 1 ΧΡΠ να κοστίζει (μπακάλικα) 50.000 δολλάρια. 

αυτο προϋποθέτει την υιοθετήσει απο ολες τις τράπεζες (νομιζω) αλλα πάνω κάτω ειναι σιγουρα πάνω απο το μαξ που λενε μερικοί 10$ στη καλύτερη να φτάσει. Παω να διαβάσω για το το swift ξερω μονο γενικα τι ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά κανεις δε λεει οτι η SWIFT έχει συνεργασία με το CHAINLINK ($LINK) -ερχεται και το LINK 2.0- και οτι η RIPPLE μπορεί να μην πάρει ποτέ τη θέση της λόγω του ότι η SWIFT υπάρχει εδω και χρονια στο τραπεζικό σύστημα. Αμα μου διαφεύγει κατι πανω σε αυτο φυσικα με διορθώνετε 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Φυσικά κανεις δε λεει οτι η SWIFT έχει συνεργασία με το CHAINLINK ($LINK) -ερχεται και το LINK 2.0- και οτι η RIPPLE μπορεί να μην πάρει ποτέ τη θέση της λόγω του ότι η SWIFT υπάρχει εδω και χρονια στο τραπεζικό σύστημα. Αμα μου διαφεύγει κατι πανω σε αυτο φυσικα με διορθώνετε 

Φυσικα και το λενε…στα φορουμ του CHAINLINK. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Και εγώ τρόμαξα και ξύπνησα Λλα το 1.45 κρατησε

Έχουμε ακόμα, δεν είμαστε ασφαλής.

Φοβάμαι ότι ο θείος Elon πάτησε το hard reset στο BTC που πάει και κάτω από τα 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Φυσικά κανεις δε λεει οτι η SWIFT έχει συνεργασία με το CHAINLINK ($LINK) -ερχεται και το LINK 2.0- και οτι η RIPPLE μπορεί να μην πάρει ποτέ τη θέση της λόγω του ότι η SWIFT υπάρχει εδω και χρονια στο τραπεζικό σύστημα. Αμα μου διαφεύγει κατι πανω σε αυτο φυσικα με διορθώνετε 

To Chainlink είναι oracle token. Καμία σχέση με το settlement token που ειναι το XRP.

Για settlement token θες γρήγορο settlement και φθηνά fees, οχι ένα ERC-20 token που έχει χάλια ταχυτήτα και υψηλά fees λόγω του δικτύου του Ethereum. 

Ο μόνος σοβαρός ανταγωνισμός για το XRP είναι το XLM, αλλα και εκεί η Ripple είναι πιο μπροστά σε συνεργασίες.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...