Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, panosbel είπε

Εγώ μολις πήρα τα rewards και χρησιμοποιώντας τους ίδιους providers με την προηγούμενη εποχή  πήρα λιγότερα rewards. (Scandinodes και bifrost oracle)

Ελάχιστα λιγότερα και εγώ με τους ίδιους providers που είχα πριν (Scandinodes και FTSO AU). Από 1,8 SGB στα 100 πήγα στα 1,7 SGB στα 100.

Το βλέπω να σταθεροποιείται σε αυτό το επίπεδο με μικρές αυξομειώσεις, ανάλογα το πόσοι καινούριοι providers θα μπουν στο παιχνίδι (άρα και λίγοτερα rewards) και τι διαφορά θα έχουν (αν εχουν) οι top providers σε σχέση με τον ανταγωνισμό (εδώ θα κερδίζουν αυτοί που ρισκάρουν και βάζουν μόνο σε ένα με δυο providers).

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Ελάχιστα λιγότερα και εγώ με τους ίδιους providers. Από 1,8 SGB στα 100 πήγα στα 1,7 SGB στα 100.

Το βλέπω να σταθεροποιείται σε αυτό το επίπεδο με μικρές αυξομειώσεις, ανάλογα το πόσοι καινούριοι providers θα μπουν στο παιχνίδι (άρα και λίγοτερα rewards) και τι διαφορά θα έχουν (αν εχουν) οι top providers σε σχέση με τον ανταγωνισμό (εδώ θα κερδίζουν αυτοί που ρισκάρουν και βάζουν μόνο σε ένα με δυο providers).

Και εγώ ελάχιστα λιγότερα.πάλι καλά είναι ομωσ.Σκέφτομαι τώρα που είναι αρχή της εποχής  αυτά που έχω wrapped στο bifrost oracle να τα κάνω unwrap και να τα βάλω wrapped στα a-ftso. Θα μπορούσες αν ήταν εύκολο να μου πεις την διαδικασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, panosbel είπε

Και εγώ ελάχιστα λιγότερα.πάλι καλά είναι ομωσ.Σκέφτομαι τώρα που είναι αρχή της εποχής  αυτά που έχω wrapped στο bifrost oracle να τα κάνω unwrap και να τα βάλω wrapped στα a-ftso. Θα μπορούσες αν ήταν εύκολο να μου πεις την διαδικασία; 

Δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια. Φαντάζομαι ότι απλά πρέπει να κάνεις undelegate all και μετά στο manage να βγάλεις το bifrost και να βάλεις το a-ftso. Μετά κάνεις delegate τα wrapped songbird.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα περιμενεις τον πατο που κανουν τα νομισματα στις τετραετιες και μπαινεις ουτε μοχλευσεις ουτε τιποτα.απλες γραμμες φιβονατσι ελιοτ σχηματα συν υπολογισμος του χρονου και βγαζει λεφτα.ΠΡΟΣΟΧΗ πιστευω οτι καποια στιγμη θα σπασουν ολες αυτες οι γραμμες και δεν ενοω ενα κρας το οποιο θα κανει να πεσει 90 τις 100 της προηγουμενης τετραετιας.Ειμαστε σε ενα τεραστειο ανοδικο λογαριθμικο καναλι το οποιο θα σπασει και θα παει το μπιτ στα 200 ευρω και στην καλητερη στα 4000.Θα κλαψουν μεχρι και αυτοι που ειναι παμπλουτοι στο youtube και μπηκαν στα 100 στα 200 ευρω γιατι οι πραγματικοι καρχαριες ξερουν την δουλεια τους καλα.θα κλαψουν μανουλες.Ελπιζω αυτο να γινει το 30 και οχι τωρα η το 26

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thomasG4 @Diinekis21 @panosbel @Maybedelete και υπόλοιποι....

Δέν ξέρω πώς γίνετε, πάντως εγώ που τα έβαλα στο Α-ΦΤΣΟ πήρα αυτά που υπολόγισα...ΑΛΛΑ..... δέν μπορώ να καταλάβω το γιατί αυτά που πήρα είναι τα ΣΓΒ που υπολόγιστα ΔΙΧΩΣ το -20% μίζα του προμηθευτή.... Δηλαδή όπως είπε ο Διηνέκης πως η αμοιβή είναι το καθαρά και όχι το ακάθαρτο που υπολόγιστα εγώ. 

Βλέπετε εδώ στο πινακάκι...αυτά που πήρα ήταν τα (2.2557) ΣΓΒ. Τότε το 20% μίζα που κρατάει ο προμηθευτής που είναι ; μήπως είναι συμψηφισμένο στον τόκο που μας δίνουν ;  

image.png.21194e0b42f0ab9cd92e6cd0a1408ce1.png

7 λεπτά πριν, Maybedelete είπε

Προηγουμενος τα ποσοστα ηταν μηδαμινα λογο νεας εποχης, άλλαξε κάτι η έχει κολλήσει το δικό μου;

43BAA120-5A21-4B71-9247-75486DE9E484.png

και μετα έτσι το δειχνει, ίσως αρχίζει και αλλάζει (ωριμάζει) το δύκτιο. 

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια. Φαντάζομαι ότι απλά πρέπει να κάνεις undelegate all και μετά στο manage να βγάλεις το bifrost και να βάλεις το a-ftso. Μετά κάνεις delegate τα wrapped songbird.

ναι ετσι τα εκανα και γώ σε Σκαντινοδες και ΣανΝταρα...Θα με χαλάσει όμως σίγουρα που δεν θα πάρω οτι μου έδωσε το Α-ΦΤΣΟ :Ρ 

η πτώση στην τιμή που βλέπουμε είναι απο αυτούς που πουλήσαν τις αμοιβές αυτής την εβδομάδας. 

Κάτσε να δείς τί θα γίνει τώρα μέχρι τις 5 νοεμβρίου. Θέλω να δώ πόσα συναλλακτήρια θα βάλουν το ΣΓΒ στην λιστα τους....για την αερόπτωση του ΕΞΦΙ ... $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$  χαχαχαχα

2 ώρες πριν, popai32 είπε

Σας θυμιζει κατι αυτο?

435941706_.png.2e0c8bcd812153ba722ec4610a1f8dc4.png

2 σεντ το 2015....μιλάμε έλεος...γιαυτό όσοι κρατήσανε δεν βγήκαν χαμένοι....φαντάσου πως ήταν στο 0.002 καπου εκεί το 2012 νομίζω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

@thomasG4 @Diinekis21 @panosbel @Maybedelete και υπόλοιποι....

Δέν ξέρω πώς γίνετε, πάντως εγώ που τα έβαλα στο Α-ΦΤΣΟ πήρα αυτά που υπολόγισα...ΑΛΛΑ..... δέν μπορώ να καταλάβω το γιατί αυτά που πήρα είναι τα ΣΓΒ που υπολόγιστα ΔΙΧΩΣ το -20% μίζα του προμηθευτή.... Δηλαδή όπως είπε ο Διηνέκης πως η αμοιβή είναι το καθαρά και όχι το ακάθαρτο που υπολόγιστα εγώ. 

Βλέπετε εδώ στο πινακάκι...αυτά που πήρα ήταν τα (2.2557) ΣΓΒ. Τότε το 20% μίζα που κρατάει ο προμηθευτής που είναι ; μήπως είναι συμψηφισμένο στον τόκο που μας δίνουν ;  

image.png.21194e0b42f0ab9cd92e6cd0a1408ce1.png

και μετα έτσι το δειχνει, ίσως αρχίζει και αλλάζει (ωριμάζει) το δύκτιο. 

ναι ετσι τα εκανα και γώ σε Σκαντινοδες και ΣανΝταρα...Θα με χαλάσει όμως σίγουρα που δεν θα πάρω οτι μου έδωσε το Α-ΦΤΣΟ :Ρ 

η πτώση στην τιμή που βλέπουμε είναι απο αυτούς που πουλήσαν τις αμοιβές αυτής την εβδομάδας. 

Κάτσε να δείς τί θα γίνει τώρα μέχρι τις 5 νοεμβρίου. Θέλω να δώ πόσα συναλλακτήρια θα βάλουν το ΣΓΒ στην λιστα τους....για την αερόπτωση του ΕΞΦΙ ... $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$  χαχαχαχα

Εγω σε ενα μονο θελω να δω ενημερωση για μελλοντικο listing. Το ανταλλακτηριο BINANCE. Μεσα σε λιγα λεπτα θα εκτοξευθει η τιμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω τέλος του μήνα να βάλουν το ΣΓΒ στην λίστα τους....αυτή την στιγμή κλέβουν τους τόκους των ΣΓΒ που θα έπερνε ο απλός κοσμάκης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς δυσάρεστα νέα. Το SEC ζητάει παράταση επιπλέον 2 μηνών. 
 

Αν του δοθεί, δε θα μπορεί να κάνει έφεση στη τελική απόφαση και η δίκη θα πάει για Μαρτίο του 2022.

 

Προσπαθουν να κερδίσουν χρόνο για κάτι άλλο. 
 

Η Ριπλ ενημέρωσε ότι δεν επιθυμεί παράταση. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 60κ ΔΕΝ είναι το η κορυφή ....εινσι ο ΠΑΤΟΣ ! ! ! μιλάμε παιδιά.....αφοβα αγοράζουμε μόνο ακατανομαστο.....αφου το είπε και το ΣΕΚ πως εθεριουμ και ακατανομαστο εινσι οκ!  Γουαου να σε φιλήσω πάσακα μου ΣΕΚ στο αεροδρόμιο κεφαλάκι σου. .. 😆

Screenshot_2021-10-16_153003~2.jpg

19 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ελαφρώς δυσάρεστα νέα. Το SEC ζητάει παράταση επιπλέον 2 μηνών. 
 

Αν του δοθεί, δε θα μπορεί να κάνει έφεση στη τελική απόφαση και η δίκη θα πάει για Μαρτίο του 2022.

 

Προσπαθουν να κερδίσουν χρόνο για κάτι άλλο. 
 

Η Ριπλ ενημέρωσε ότι δεν επιθυμεί παράταση. 

Είπαμε σαμποταζ κάνουν τίποτε άλλο για να πάνε τα λεφτά στους διαπλεκόμενους εθεριουμ και ακατανομαστο

Και να χάσουμε την σειρά μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Maybedelete είπε

Προηγουμενος τα ποσοστα ηταν μηδαμινα λογο νεας εποχης, άλλαξε κάτι η έχει κολλήσει το δικό μου;

43BAA120-5A21-4B71-9247-75486DE9E484.png

Έχει πάνω αριστερά επιλογή Overall & τωρινή εποχή. Οπότε μάλλον overall δείχνει στην εικόνα σου.

Overall.png.1fdd6f8936def9d8e55c219340a3f273.png

Epoch4.png.dda945d9b3bcfe256316135ac9698143.png

 

@FromMyAshesRRR Τα έχω κάνει λίγο σαλάτα με αρκετές καταθέσεις και μπέρδεμα overall/τωρινή εποχή οπότε δεν έχω αξιόπιστα stats για την ώρα. Νομίζω το ίδιο έχετε πάθει και όσοι αναφέρετε απορίες για τις αμοιβές σας! :P

Στην epoch4 ξεκίνησε κάπως μουδιασμένα το Scandinodes και ανεβαίνει το AphaOracle.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης καταλαβαίνω πως η αμοιβή που αναγράφεται είναι καθαρή μετά κράτησης. :) 🥳

Αυτό υπολογίζω από το current reward (στο check reward) και το reward rate που γράφει για το epoch4.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...