Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η JP Morgan σε 3 μέρες θα ανακοινώσει κάτι μεγάλο. 

image.png.62e2475332e5022835bc45f3aaeb82a6.png

RippleNet, XinFin ή Stellar? 

(Ο κύριος στο σχόλιο ανήκει στο XinFin πάντως). 

Το XinFin δημιουργήθηκε από το Corda/R3 το οποίο ήταν αρχικά να χρησιμοποιήσει και να προωθήσει το RippleNet στο consortium τραπεζών που το έστησαν. Μετά πήγαν δικαστήρια γιατί αθετήθηκε το συμβόλαιο με τη Ripple και κατέληξαν να φτιάξουν το XinFin. 

Στο μέλλον ίσως χρησιμοποιηθεί το RippleNet όπως προοριζόνταν για τα cross-border payments και για τις απλές συναλλαγές το XinFin. (προσωπική εκτίμηση) 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Η JP Morgan σε 3 μέρες θα ανακοινώσει κάτι μεγάλο. 

image.png.62e2475332e5022835bc45f3aaeb82a6.png

RippleNet, XinFin ή Stellar? 

(Ο κύριος στο σχόλιο ανήκει στο XinFin πάντως). 

Το XinFin δημιουργήθηκε από το Corda/R3 το οποίο ήταν αρχικά να χρησιμοποιήσει και να προωθήσει το RippleNet στο consortium τραπεζών που το έστησαν. Μετά πήγαν δικαστήρια γιατί αθετήθηκε το συμβόλαιο με τη Ripple και κατέληξαν να φτιάξουν το XinFin. 

Στο μέλλον ίσως χρησιμοποιηθεί το RippleNet όπως προοριζόνταν για τα cross-board και για τις απλές συναλλαγές το XinFin. (προσωπική εκτίμηση) 

 

image.png.70b2699fcaa9232b12e2f4ea43f80a3c.png

Είπαμε XDC ανήκει στους θυσαυρούς εκει έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει κανείς να είναι ή μεθυσμένος(δέν έχω πιεί σταλιά αλκοόλ εδώ και 1 μήνα τουλάχιστον), ή άυπνος(είμαι)....ή ότι θέλω βλέπω....γιατί άσχετος δέν είμαι(ταπεινοφροσύνη ε ; ) 

Βασικά δέν είναι σωστή η καμπύλη οπότε δέν μπορώ να πώ πως είναι καθαρή  κούπα και χερούλι αλλά δέν ξέρω....σε αυτή την περίπτωση μας δείχνει τον δρόμο για τα 0.68 δολλάρια.... Ο_ο .....πάω για ένα τσοκογαλατάκι...

image.png.79ebb268834552004a45f900d29d74a3.png

και για το ΧΡΠ είμαστε περίπου στο 1.48  @geoptik δέν μπορώ να πώ πως βλέπω καθαρά να είναι σχηματισμένη η κουπα και χερούλι όπως είχες υποδείξει με το πόστ εκείνοι του τύπο αλλα και πάλι....ξερω γω...λες ; 

image.png.c94418f5db89f428d5382a21407fd464.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, παρακολουθώ ομηλία του γερουσιαστή Warren Davidson ο οποίος λέει για την ανάγκη που έχει η ΗΠΑ για νομοθετική διαύγεια και το πόσο κακό κάνει ο Γκένσλερ και το ΣΕΚ με την στάση του στον κρυπτοχώρο. 

Μιλάει για τις κινήσεις συναδέλφων σε μία διακομματική κίνηση για προώθηση της διαύγειας για να μπορέσει ο χώρος αυτός να πάει μπροστά. 

Έπρεπε να το είχαν κάνει απο τον μάιο ήδη....αργά....ναι ναι ναι παρα ποτέ αλλα....και πάλι αργά....

Screenshot_2021-10-19_044611.jpg

image.png.4278b30831dfa6690cc9160ede554028.png

θα γίνει χαμός.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Θα πρέπει κανείς να είναι ή μεθυσμένος(δέν έχω πιεί σταλιά αλκοόλ εδώ και 1 μήνα τουλάχιστον), ή άυπνος(είμαι)....ή ότι θέλω βλέπω....γιατί άσχετος δέν είμαι(ταπεινοφροσύνη ε ; ) 

Βασικά δέν είναι σωστή η καμπύλη οπότε δέν μπορώ να πώ πως είναι καθαρή  κούπα και χερούλι αλλά δέν ξέρω....σε αυτή την περίπτωση μας δείχνει τον δρόμο για τα 0.68 δολλάρια.... Ο_ο .....πάω για ένα τσοκογαλατάκι...

image.png.79ebb268834552004a45f900d29d74a3.png

και για το ΧΡΠ είμαστε περίπου στο 1.48  @geoptik δέν μπορώ να πώ πως βλέπω καθαρά να είναι σχηματισμένη η κουπα και χερούλι όπως είχες υποδείξει με το πόστ εκείνοι του τύπο αλλα και πάλι....ξερω γω...λες ; 

image.png.c94418f5db89f428d5382a21407fd464.png

Καλημερα. Εγω εχω παρει ηδη καφεδακι. Η κουπα που μπορει να βλεπεις στο SGB περναει πρωτα απο τα 0.37 πριν παει για 0.68? Ή αν σπασει η κουπα παει 0.37? 

Επεξ/σία από geoptik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Η JP Morgan σε 3 μέρες θα ανακοινώσει κάτι μεγάλο. 

image.png.62e2475332e5022835bc45f3aaeb82a6.png

RippleNet, XinFin ή Stellar? 

(Ο κύριος στο σχόλιο ανήκει στο XinFin πάντως). 

Το XinFin δημιουργήθηκε από το Corda/R3 το οποίο ήταν αρχικά να χρησιμοποιήσει και να προωθήσει το RippleNet στο consortium τραπεζών που το έστησαν. Μετά πήγαν δικαστήρια γιατί αθετήθηκε το συμβόλαιο με τη Ripple και κατέληξαν να φτιάξουν το XinFin. 

Στο μέλλον ίσως χρησιμοποιηθεί το RippleNet όπως προοριζόνταν για τα cross-border payments και για τις απλές συναλλαγές το XinFin. (προσωπική εκτίμηση) 

Πολύ δύσκολα εώς απίθανο τράπεζα τέτοιου μεγέθους να καταστρέψει το business model της που βασίζεται στο άρμεγμα των μικρών τραπεζών μέσω του correspondent banking.

Τόσο μεγάλες τράπεζες θα είναι από τις τελευταίες που θα υιοθετήσουν τα κρυπτονομίσματα για εμβάσματα. Μόνο όταν θα αναγκαστούν να το κάνουν, γιατί δεν θα υπάρχει εναλλακτική. Σίγουρα θα είναι στους laggards, όπως φαίνεται σε αυτό το chart.

Stratechi-Adoption-Curve.jpg

Το project που θα ανακοινώσουν πιθανότατα θα έχει να κάνει με το JPM coin που φυσικά απλά διατηρεί τη πελατειακή σχέση που έχει η JPM με τις μικρότερες τράπεζες, γιατί θα συνεχίσουν να κρατάνε nostro - vostro λογαριασμούς για να έχουν πρόσβαση στο JPM coin. Απλά στην ουσία αντικαθιστούν το δολάριο με το δικό τους εσωτερικό IOU.

Αυτό θα βοηθήσει ελάχιστα τη κατάσταση. Κάτι σαν το gpi της SWIFT. Η παγιδευμένη ρευστότητα που βρίσκεται σε nostro - vostro λογαριασμούς (περίπου 10-15 τρις δολάρια) ανά το κόσμο θα συνεχίσει να υπάρχει και φυσικά δεν πρόκειται άλλες μεγάλες τράπεζες να χρησιμοποιήσουν το JPM coin. 

Οπότε μια τρύπα στο νερό έκαναν πάλι...

 

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Πολύ δύσκολα εώς απίθανο τράπεζα τέτοιου μεγέθους να καταστρέψει το business model της που βασίζεται στο άρμεγμα των μικρών τραπεζών μέσω του correspondent banking.

Τόσο μεγάλες τράπεζες θα είναι από τις τελευταίες που θα υιοθετήσουν τα κρυπτονομίσματα για εμβάσματα. Μόνο όταν θα αναγκαστούν να το κάνουν, γιατί δεν θα υπάρχει εναλλακτική. Σίγουρα θα είναι στους laggards, όπως φαίνεται σε αυτό το chart.

Stratechi-Adoption-Curve.jpg

Το project που θα ανακοινώσουν πιθανότατα θα έχει να κάνει με το JPM coin που φυσικά απλά διατηρεί τη πελατειακή σχέση που έχει η JPM με τις μικρότερες τράπεζες, γιατί θα συνεχίσουν να κρατάνε nostro - vostro λογαριασμούς για να έχουν πρόσβαση στο JPM coin. Απλά στην ουσία αντικαθιστούν το δολάριο με το δικό τους εσωτερικό IOU.

Αυτό θα βοηθήσει ελάχιστα τη κατάσταση. Κάτι σαν το gpi της SWIFT. Η παγιδευμένη ρευστότητα που βρίσκεται σε nostro - vostro λογαριασμούς (περίπου 10-15 τρις δολάρια) ανά το κόσμο θα συνεχίσει να υπάρχει και φυσικά δεν πρόκειται άλλες μεγάλες τράπεζες να χρησιμοποιήσουν το JPM coin. 

Οπότε μια τρύπα στο νερό έκαναν πάλι...

 

Τι να σου πω δε ξέρω, αν δεν κάνω λάθος, είχα δει άρθρο κάπου στον Μάρτιο ότι η JP Morgan ξεκινούσε πιλοτικό πρόγραμμα με FinTech. Μπορεί να έχεις δίκαιο. 

Εδώ ο άλλος σχολιάζει από κάτω μπορούμε να έχουμε ένα hint, XDC or XRP or both και του κάνει like δ/ντης της Bank of America :P 

Anyway, σε 2 μέρες θα δούμε τι θα ανακοινώσουν. Η JP Morgan ήταν μέλος του consortium τραπεζών που έστησαν το Corda πάντως και αποχώρησε στη συνέχεια.

Σε 2 μέρες θα ξέρουμε όπως και να έχει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι αν το XRP γυρίζει τα λεφτά του 90% των μεγαλύτερων τραπεζών στο κόσμο ..........τότε μετά το πανηγύρι.....ξεχαστε bitcoin και ότι άλλο.....σε 3χρονια θέτε;;σε πέντε;; 1XRP=100000$ 

ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ....

 

φυσικά θα κα ει ένα τρελλο μπαμ απότομα για να μην μπορεί να αγοράζει ο κοσμακης ο απλός .....παρά μόνο υποδιαίρεση του xrp......

Ακόμα και τώρα στην αγορά οι περισσότεροι είναι δύσπιστοι με το XRP ........δεν σκαμπαζουν ΚΑΝ για τι μεγέθη μιλάμε 

NOSTRO VOSTRO........

 

Προσωπική μου άποψη τα παραπάνω δεν είναι συμβουλή επένδυσης ;)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geoptik Εάν κρατήσουν οι 200άρες (δίχως απροώπτου) δέν βλέπω να πέφτει προς τα κάτω. Μακάρι να πάει στα 0.10 το έχω ξαναπεί xD χεχε αλλα η μεγάλη (πρασινη) τρέντ γραμμή δείχνει για προς τα 0.68.  (0.58-0.86) 

image.png.4efb94e88d9dd7f10e707af2a7e3a316.png

Στις 17/10/2021 στις 1:43 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

 

Φαίνετε να οδεύουμε προς τα εκεί μέχρι τέλος του μήνα. (εκτός απροόπτου) 

Σε περίπτωση που κάνει πτώση, έχουμε αντίσταση στο 0.54-0.59 και το κατώτερο 0.43-0.37 . 

Οπότε ΑΝ πάμε προς τα εκεί, υπάρχει περίπτωση να ξαναδοκιμάσει να πέσει προς τις δύο προηγούμενες αντιστάσεις που ανάφερα. 

Στα τέλη του μήνα με αρχές του επομένου , έτσι και ξανακατεβαίνει προς τα 0.43 θα αγοράσω, αλλιώς έχασα την ευκαιρια. Υπάρχουν πολλά άλλα πρότζεκτ που θα ήθελα να αγοράσω αλλα "You cant always have what you want" Rolling Stones....

image.png.1278999bca4bb15a2796c07a9e477008.png

 

Παραμένει έγκυρο

@geoptik 

Τίποτα όμως δεν αποκλείετε.... Απο το 0.59 που ήμασταν κατεβηκε στο 0.31...50% πτώση....image.png.9892310074cd86e0886c843a418428d0.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Αναβάθμιση... με pending rewards!

Bifrost!

 

Μακάρι γιατί το % που θα πάρω απο το SunDara είναι στα ίδια επίπεδα με την σεξουαλική μου δραστηριότητα.... σχεδόν μηδέν χαχχααχαχ

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...