Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, WEE8282 είπε

Το market cap ειναι το αποτελεσμα…

φυσικα και οταν το xrp θα παει 30$ επειδη υπαρχουν 50000000000 νομισματα το mc θα ειναι εκει που ειπε ο sakis…ολοι δικιο εχουμε απλα καποιοι το διαβαζουν αναποδα για να συντομευουν

Το έχω ακούσει απο πολλούς αυτό το ραδιοαρβύλα οτι το μκ επιρρεάζει την τιμή.....μιλάμε την πρώτη φορά νόμιζα πως με παίζαν ψιλό γαζί. 

 

image.png.75188d2c8b4dcaa775ccc1ce327bef9c.png

 

Σε περίπτωση που κάνει προσπάθεια για άνοδο θα προσπαθήσει για το 0.50-0.55. 

Εγώ όμως αυτό το βλέπω σαν fake out. δεν βλέπω να έχει διάθεση για άνοδο. 

Περισσότερο για το 0.285 το κόβω. 

image.png.efc8d6b1aa7d02d06c7cd5ee0e7736a8.png

 

Το σίγουρο είναι πως θα έχουμε (ελπίζω) κίνηση για την 4th of july και όχι όπως είπε ο παλαιοημερολογίτης alternative εαυτός μου (see below) 

  

22 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Έλα σιγά, λίγο Λούνα και για μάς πώς κάνεις έτσι .....

Οχι εντάξει όλα καλώς. Φίμπ διόρθωση βλέπω και προετοιμασία για τις 7 july οπου θα βγεί το ΦΛΡ online....να θυμίσω πως 7 ιουλίου 2003 είχε γίνει η εκτόξευση του Ρόβερ Οπορτούνιτη που έκοβε βόλτες στον Άρη και γιορτάζουμε τα 19 χρόνια απουσίας του απο την Γή. Συμπτωση ; δέν νομίζω.... xD 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ έχω μια γενικότερη ερώτηση πιο πολύ να μάθω το γιατί για να μην την ξαναπατήσω .. εσεις που είστε στο χώρο από πιο παλιά γιατί αγοράσετε το 21 ; Δεν ξέρατε πως κάνει κύκλους όλη η ιστορία ; Εννοώ δεν ξέρατε πως απλά είναι ο κύκλος του μπουλ ραν και μετά όπως κάθε φορά τα έρθει το μπεαρ ; Γιατί δεν περιμένατε αυτήν την στιγμή ; Η ιστορία έψαξα και είδα πως παει κάπως έτσι άρα θεωρώ ας υποθέσουμε ότι το 23 ξανά ανεβαίνουν είναι χαζό να βάλεις έστω και 1 ευρώ αφού θα περάσει ο κύκλος αυτός και θα ξανά πέσουν .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κανείς δε ξέρει πόσα από τα XRP είναι προς πώληση από τα διαθέσιμα και πόσα είναι κλειδωμένα σε ένα συρτάρι και περιμένουν. Το market cap ειναι μυθος οπως και να εχει

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, CostasGp21 είπε

Εγώ έχω μια γενικότερη ερώτηση πιο πολύ να μάθω το γιατί για να μην την ξαναπατήσω .. εσεις που είστε στο χώρο από πιο παλιά γιατί αγοράσετε το 21 ; Δεν ξέρατε πως κάνει κύκλους όλη η ιστορία ; Εννοώ δεν ξέρατε πως απλά είναι ο κύκλος του μπουλ ραν και μετά όπως κάθε φορά τα έρθει το μπεαρ ; Γιατί δεν περιμένατε αυτήν την στιγμή ; Η ιστορία έψαξα και είδα πως παει κάπως έτσι άρα θεωρώ ας υποθέσουμε ότι το 23 ξανά ανεβαίνουν είναι χαζό να βάλεις έστω και 1 ευρώ αφού θα περάσει ο κύκλος αυτός και θα ξανά πέσουν .. 

γιατί στο προηγούμενο μπουλραν έφτασε 3.84$ ενώ τώρα έφτασε μέχρι 1.96$. Για αυτό πολλοί μπορεί να αγόρασαν γιατί περίμεναν να φτάσει πολύ παραπάνω από 3.84$. Εγώ σιγά σιγά πιστεύω πως δεν υπάρχουν πλέον κύκλοι η τουλάχιστον τόσο μεγάλοι όσο ήταν..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε...μετα το double top και το fake out θα σπάσει προς τα κάτω;  

Screenshot_2022-06-03_132346~3.jpg

6 ώρες πριν, panosbel είπε

Εγώ σιγά σιγά πιστεύω πως δεν υπάρχουν πλέον κύκλοι η τουλάχιστον τόσο μεγάλοι όσο ήταν..

Ειδικα με το που περνάμε σε mainstream τα κρυπτο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2022 στις 7:38 ΜΜ, geoptik είπε

Αυτο το Exfi τι επαθε παλι... ενταξει ολα πεφτουν αλλα αυτο τσακιστηκε. Υπαρχει καμια ειδηση?

Ragpull

 

Όσον αφορά το mc, φυσικά και έχει σημασία. Είναι μέτρο σύγκρισης. Μπορεί να μην έχει την χρησιμότητα που έχει σε εταιρίες ώστε να δεις το P/E αλλά είναι δύσκολο, σήμερα 2022 να λέμε ότι δεν παίζει κανένα ρόλο και ότι πχ το BTC μπορεί να κάνει ένα 10x φτάνοντας το mc του χρυσού.

 

Σε 30 χρόνια ίσως να γίνει αλλά σήμερα δεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

wow.....και έτσι μας πιάνουν με τα παντελόνια κατεβασμένα...

image.png.5423ffcd1dc1e66e7174afb68c57b3f0.png

 

αρχιζει να δείχνει πως είναι το τελευταίο πηδημα πρίν το μακροβούτι. 

Απο τι ειναι αυτο το γραφημα? 

Οσο αφορα το exfi και το -45% ακουγεται οτι το flare foundation δωρησε Exfi στο project και αυτοι τα ρευστοποιησαν ριχνοντας αποτομα την τιμη.Προφανως θα εχουν αγορασει τα διπλα τωρα αν δεν εχουν σκοπο να τη ριξουν κι αλλο. Αλλωστε απο τον πατο εδωσε σχεδον 5X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, geoptik είπε

Απο τι ειναι αυτο το γραφημα? 

Οσο αφορα το exfi και το -45% ακουγεται οτι το flare foundation δωρησε Exfi στο project και αυτοι τα ρευστοποιησαν ριχνοντας αποτομα την τιμη.Προφανως θα εχουν αγορασει τα διπλα τωρα αν δεν εχουν σκοπο να τη ριξουν κι αλλο. Αλλωστε απο τον πατο εδωσε σχεδον 5X

image.png.777db8fac13e12678dc96ed98c3627d3.png

το Ακατανόμαστο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, popai32 είπε

Σε 2-3 εβδομαδες το doge θα ειναι 0.20 να καταγραφει παρακαλω.Αν δεν βγει δεν θα κανω προβλεψη για τους επομενους 6 μηνες😁

Ξύνομαι πάλι για Bybit xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ξύνομαι πάλι για Bybit xD 

Η μοχλευση απαγορευετε αυστηρως..και μακαρι να πεσει ακομα λιγο πριν γινει.

Επεξ/σία από popai32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Hm...τελευταία στιγμή μας έκανε divergence...αντε να δούμε που θα φτάσει. 

Ωραια το παει για μια ακομη καλη βουτιτσα πριν το ανεβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...