Προς το περιεχόμενο

TV season 2018-2019


AtiX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απάντησα σύμφωνα με όσα είπε αυτός που ρωτάει(έχει δει ήδη τις κορυφαίες) και αυτος που απάντησε (το Νετφλιξ δεν είναι για αυτούς που τρώνε τις σειρές με το κουτάλι). Η απόφαση για το αν θα έχει μόνο το 1 η και τα 2 είναι δική του προφανώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Αν βλέπει μόνο ταινίες ναι, τότε δεν έχει κάτι για αυτόν, αλλά για σειρές μιλούσε. Στις σειρές είναι top και έχει πολύ πράγμα, πολύ περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη νόμιμη streaming πλατφόρμα.

Ήθελα να δω Parks and Recreation και δεν είχε. Ουτε Office US. Στο αμερικανικό τα έχει. Ξενέρωσα tbh και δεν θα ανανεώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Ήθελα να δω Parks and Recreation και δεν είχε. Ουτε Office US. Στο αμερικανικό τα έχει. Ξενέρωσα tbh και δεν θα ανανεώσω. 

OK θα διαβιβάσω το μήνυμά σου στα κεντρικά του Netflix.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το netflix τα παει καλα στις σειρες του. Αλλου εχει θεματα. Εκατσα να δω το scream πριν 2 μηνες ειχε την πρωτη σεζον αλλα ελειπε το δευτερο επεισοδιο η δεν ειχε υποτιτλους δεν θυμαμαι. Τελικα το κατεβασα και τελος. Daredevil/haunting/orphan black βλεπω απο εκει ομως. Τα ιδια και με το the 100 που ακομα ειναι πολυ πισω στις σεζον. Απο ταινιες 2 3 καλες μονο εχω δει. Εχω και ote tv αλλα εκει εχεις τα ντοκιμαντερ σου το replay tv την εγγραφη προγραμματος που δεν τα βρισκεις πουθενα αλλου. Με μοιρασμα απο 6 ευρω αξιζει για 12 δεν ξερω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το netflix τα παει καλα στις σειρες του. Αλλου εχει θεματα. Εκατσα να δω το scream πριν 2 μηνες ειχε την πρωτη σεζον αλλα ελειπε το δευτερο επεισοδιο η δεν ειχε υποτιτλους δεν θυμαμαι. Τελικα το κατεβασα και τελος. Daredevil/haunting/orphan black βλεπω απο εκει ομως. Τα ιδια και με το the 100 που ακομα ειναι πολυ πισω στις σεζον. Απο ταινιες 2 3 καλες μονο εχω δει. Εχω και ote tv αλλα εκει εχεις τα ντοκιμαντερ σου το replay tv την εγγραφη προγραμματος που δεν τα βρισκεις πουθενα αλλου. Με μοιρασμα απο 6 ευρω αξιζει για 12 δεν ξερω. 

Σε αυτό δεν φταίει όμως το Netflix, αλλά οι διάφορες εταιρείες παραγωγής που δεν δίνουν τα δικαιώματα στο Netflix, γιατί έχουν ανταγωνιστικές υπηρεσίες και θέλουν να τα προβάλλουν πρώτα από εκεί για κάποιους μήνες και μετά τα δίνουν στο Netflix. Οι εταιρείες παραγωγής ευθύνονται και για τo διαφορετικό περιεχόμενο που υπάρχει από χώρα σε χώρα. Οι original σειρές του Netflix προβάλλονται σε όλες στις χώρες που είναι διαθέσιμο. Αφού ανάγκασαν το Netflix να μπανάρει και τους δωρεάν VPN που μέχρι πριν κάποια χρόνια δούλευαν κανονικά και έβλεπες αμερικάνικο Netflix. 

Στα πρώτα χρόνια του, όταν ο ανταγωνισμός ήταν σχεδόν μηδαμινός είχε περισσότερο περιεχόμενο εκτός original για αυτό ακριβώς το λόγο. Τώρα βασίζεται περισσότερο στα original και πολύ σωστά κάνει για μένα. Γενικά είναι υψηλό το επίπεδο των σειρών του, με τις αναμενόμενες φλόμπες που και που.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thomasG4 είπε

Σε αυτό δεν φταίει όμως το Netflix, αλλά οι διάφορες εταιρείες παραγωγής που δεν δίνουν τα δικαιώματα στο Netflix, γιατί έχουν ανταγωνιστικές υπηρεσίες και θέλουν να τα προβάλλουν πρώτα από εκεί για κάποιους μήνες και μετά τα δίνουν στο Netflix. Οι εταιρείες παραγωγής ευθύνονται και για τo διαφορετικό περιεχόμενο που υπάρχει από χώρα σε χώρα. Οι σειρές του Netflix προβάλλονται σε όλες στις χώρες που είναι διαθέσιμο. Αφού ανάγκασαν το Netflix να μπανάρει και τους δωρεάν VPN που μέχρι πριν κάποια χρόνια δούλευαν κανονικά και έβλεπες αμερικάνικο Netflix. 

Στα πρώτα χρόνια του, όταν ο ανταγωνισμός ήταν σχεδόν μηδαμινός είχε περισσότερο περιεχόμενο εκτός original για αυτό ακριβώς το λόγο. Τώρα βασίζεται περισσότερο στα original και πολύ σωστά κάνει για μένα. Γενικά είναι υψηλό το επίπεδο των σειρών του, με τις αναμενόμενες φλόμπες που και που.

Το netflix δεν φταιει ναι αλλα τον καταναλωτη δεν τον νοιαζει αυτο πιστευω. Δηλαδη θα νοιαστω εγω για το netflix που δεν μπορει να παρει τα δικαιωματα για τις σειρες που εχει και μας τις δινει μετα απο 2-3 χρονια? Προφανως και οχι. Πληρωνω τα ιδια με τον Αμερικανο και θελω να εχω το ιδιο περιεχομενο. Εκτος αν ειμαστε πελατες τριτης κατηγοριας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το netflix δεν φταιει ναι αλλα τον καταναλωτη δεν τον νοιαζει αυτο πιστευω. Δηλαδη θα νοιαστω εγω για το netflix που δεν μπορει να παρει τα δικαιωματα για τις σειρες που εχει και μας τις δινει μετα απο 2-3 χρονια? Προφανως και οχι. Πληρωνω τα ιδια με τον Αμερικανο και θελω να εχω το ιδιο περιεχομενο. Εκτος αν ειμαστε πελατες τριτης κατηγοριας.

Αυτό είναι μεγάλο θέμα και δεν είναι το κατάλληλο μέρος εδώ για συζήτηση. Προσωπικά πιστεύω θα πρέπει να ξεσηκωθεί ο κόσμος και να κράξει λίγο της διάφορες εταιρείες παραγωγής που με τα γελοία geo lock τους, δημιουργούν όλο αυτό το πρόβλημα. Θα πρέπει δηλαδή να έχει κάποιος 5 λογαριασμούς σε διαφορετικές streaming  υπηρεσίες για να βλέπει νόμιμα ποιοτικό υλικό με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ποικιλία. Οι εταιρείες βρίσκουν σαν δικαιολογία την πειρατεία για τα μειωμένα έσοδα από το streaming και ο κόσμος πέφτει στη πειρατεία επειδή οι εναλλακτικές είναι υποδεέστερες. Είναι ένας φαύλος κύκλος αυτός.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Αυτό είναι μεγάλο θέμα και δεν είναι το κατάλληλο μέρος εδώ για συζήτηση. Προσωπικά πιστεύω θα πρέπει να ξεσηκωθεί ο κόσμος και να κράξει λίγο της διάφορες εταιρείες παραγωγής που με τα γελοία geo lock τους, δημιουργούν όλο αυτό πρόβλημα. Θα πρέπει δηλαδή να έχει κάποιος 5 λογαριασμούς σε διαφορετικές streaming  υπηρεσίες για να βλέπει νόμιμα ποιοτικό υλικό με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ποικιλία. Οι εταιρείες βρίσκουν σαν δικαιολογία την πειρατεία για τα μειωμένα έσοδα από το streaming και ο κόσμος πέφτει στη πειρατεία επειδή οι εναλλακτικές είναι υποδεέστερες. Είναι ένας φαύλος κύκλος αυτός.

Ετσι ακριβως. Διακρισεις που δεν πρεπει να γινονται. Ολοι τα ιδια πληρωνουμε παγκοσμιως. Θα πρεπει να εχω nova-ote-netflix για να τα βλεπω ολα νομιζα. Δεν βγαινει για κανεναν να το κανει αυτο στην Ελλαδα του 2019. Τωρα μπαινει και το amazon ερχεται και η disney θα φυγουν daredevil κτλ marvel σειρες και θα γινουν ακομα χειροτερα τα πραγματα. Μετα φταιει η πειρατεια. Οτι μου δινουν το βλεπω νομιμα στα υπολοιπα κατεβαζω και δεν φταιω εγω για αυτο ουτε κανεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 17/01/2019 at 08:22, AtiX said:

Το sex education το είδα... αρκετά teen, LGBT+, θυμίζει glee χωρίς όμως το musical... gillian anderson σε ρόλο έκπληξη 

Καλό...

Τα σπάσε η σειρά, αρκετό γέλιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, najinblue3 said:

Ειναι να το δω, αλλα δε το ξεκινησα. Αξιζει τλκ? 

Yeap, μονοκοπανιά θα φύγει, 8 episodes.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2019 στις 4:03 ΠΜ, HALF EVIL είπε

Netflix   ΤΟ ΆΡΩΜΑ

Ειδα μόλις τα 2 πρώτα επεισόδια. Υποσχόμενη σειρά φαίνεται και ( όντας γερμανικη) :ph34r: κάπως "άρρωστη". 

Την έχει δει κανείς ολοκληρη; 

Είδα το πρώτο και να πω την αλήθεια δεν ενθουσιάστηκα... πολλά κλισέ και καταστάσεις που έχω ξαναδεί στην αγγλική γλώσσα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, AtiX είπε

Είδα το πρώτο και να πω την αλήθεια δεν ενθουσιάστηκα... πολλά κλισέ και καταστάσεις που έχω ξαναδεί στην αγγλική γλώσσα... 

Οι Γερμανοί είναι αλλιώς. ;)

Τέλος πάντων την είδα ολόκληρη τελικά. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε , αν και η ιδέα δεν ήταν πρωτότυπη,  ήταν βασισμένη στο βιβλίο του Πάτρικ Ζύσκιντ.  Σεναριακά έπασχε λίγο αλλά βλεπόταν ευχάριστα. Έχω την εντύπωση ότι άφησε υπόνοιες για 2η σαιζόν ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...