Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Hellas Direct


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα το κλειδωμα του προηγουμενου θεματος ανοιγω αυτο με την αδεια του Hal9000με την προυποθεση να μην δημοσιευονται  refferral codes .

Οποιος θελει κατι για αυτα αυστηρα και μονο με προσωπικο μυνημα χωρις αναφορα εδω φανερα .

Να ξεκινησω με κατι που δεν μου αρεσε αν και εχω μικτη σε 3 αυτοκινητα .

 

Σε περιπτωση ατυχηματος δεν ερχεται συνεργατης  τους αλλα γινονται ...τηλεφωνικα με οτι μπορει να σημαινει αυτο ,αν σημαινει .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φροντίδα ατυχήματος έχει αλλά θα έρθει αν υπάρχει λόγος. Όχι για να καταγράψει το ότι δε φρέναρε κάποιος στο φανάρι έγκαιρα και σε σου βούλιαξε λίγο τον προφυλακτήρα. Θεωρούν ότι γίνεται με δυο φωτογραφίες και τη φιλική δήλωση μέσω τηλεφώνου. 

Κατα τα αλλά και εμένα δε μου αρέσει αλλά δε θεωρώ ότι θα αποτελέσει πρόβλημα εκτός αν πέσει πάνω σου κανένας τρελός και δε βγάζεις άκρη (που σε εκείνη την περίπτωση αναγκαστικά θα έρθει φροντίδα και καλύτερα να έρθει και τροχαία ανεξαρτήτως της φροντίδας)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδικα οταν υπαρχει διαφωνια για το ποιος φταιει την θεωρω απαραιτητη.Φυσικα και κλιση στην Τροχαια .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καταλαβω παιδια.μας συμβαινει ενα ατυχημα.Παραδειγμα πεφτει ενας πανω μας απο στοπ.

Μολις παρουμε το τηλεφωνο ατυχηματος που εχει πανω το ασφαλιστηριο μας, θα μας δωσουν οδηγιες τι να κανουμε απο το τηλεφωνο?Αν ζητησουμε να μας στειλουν συνεργατη θα το αρνηθουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ουτε αν εχεις φροντιδα ατυχηματος δεν ερχεται ατομο να βοηθησει ?

Εξαρτάται τι ακριβώς εννοείς ως "βοήθεια".

Αν χρειάζεσαι ρυμούλκηση πχ, φυσικά και έρχεται.

Για τη συμπλήρωση εντύπων όπως η φιλική δήλωση όχι, δεν έρχονται, σε βοηθάνε τηλεφωνικά να τα συμπληρώσεις.

Για να φωτογραφίσεις τα οχήματα και τον τόπο του ατυχήματος όχι, δεν έρχονται, σε καθοδηγούν τηλεφωνικά.

Edit

Στο παρακάτω link μπορείς να τα δεις αναλυτικά όλα αυτά:

https://www.hellasdirect.gr/assets/pdf/policyterms_el.pdf

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Να καταλαβω παιδια.μας συμβαινει ενα ατυχημα.Παραδειγμα πεφτει ενας πανω μας απο στοπ.

Μολις παρουμε το τηλεφωνο ατυχηματος που εχει πανω το ασφαλιστηριο μας, θα μας δωσουν οδηγιες τι να κανουμε απο το τηλεφωνο?Αν ζητησουμε να μας στειλουν συνεργατη θα το αρνηθουν?

Μου είπαν ότι δεν χρειάζεται γιατί θα περιμένουνε χωρίς λόγο.... Τι να πω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μου είπαν ότι δεν χρειάζεται γιατί θα περιμένουνε χωρίς λόγο.... Τι να πω... 

Στην πράξη δεν εχουν αδικο... οταν πηρα το αμαξι μου εκαναν δωρο την πρώτη ασφαλεια απο την αντιπροσωπεία και ημουν για 3 μηνες σε μια ασφαλιστική "μετρια"... στην τυχη μου ηρθε μια χαζοβιολα με μηχανακι και μου γρατζουνισε τον πισω προφυλακτηρα στη γωνία...ε περιμενα 1.5 ώρα την φροντιδα μου, ηρθε η δικη της καναμε τη δηλωση εφυγε κιολας η δικη της και εγω ακομα περιμενα....ενω θα μπορουσα απλα να εχω βγαλει δυο φωτογραφίες και να συμπληρώσω τη δήλωση και να φευγω σε 10'....

 

Σε αντιθετη περιπτωση, πχ σε φιλο μου που του εγω μαλιστα τον εδωσα κωδικο εκπτωσης και ειχε καπως πιο σοβαρο απο το παραπανω ατυχημα (επεσε πανω στο φτερο ενας που παραβιασε στοπ και αρπαξε και ζαντα/ψαλιδια κλπ), η φροντιδα-οδική ήταν στο σημειο σε 11 ακριβως λεπτα (το εντυπωσιακό στο χρόνο ειναι οτι εγινε καπου προς αλεποχώρι-κινεττα που εχει εξοχικο αυτός), εκαναν τη δηλωση, φορτωσαν το αμαξι και τέλος... Γενικα επειδη εχω δωσει κωδικους εκπτωσης σε πολυ κοσμο το ειχα εννοια αλλα δε βλεπω κανενα αρνητικο σημαδι για την ωρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Οκτωβρης ειναι ο μηνας που ληγουν οι 3 πρωτες 3μηνες ασφαλειες σε αυτοκινητα της οικογενειας και το σκεφτομαι ....Σε Direct Hellas που κοιταξα για κλοπη στο δικο μου (Honda CRV του 2008) δινειεμπορικη αξια μονο 7000 .Ενταξει στα 2λιτρα η τιμη ειναι χωμα αλλα οχι και αμαξι 39000 ευρω να το εκτιμουν 7000.Και σε anytime παλια και σε αυτη το εχω για 10.500 

Η anytime δεν κανει μικτες .

 

Εχω αλλα δυο Audi TT του 2000 και τα εχει για 4500 αξια .Λογικη τιμη .

1 ώρα πριν, paylidis είπε

 

Σε αντιθετη περιπτωση, πχ σε φιλο μου που του εγω μαλιστα τον εδωσα κωδικο εκπτωσης και ειχε καπως πιο σοβαρο απο το παραπανω ατυχημα (επεσε πανω στο φτερο ενας που παραβιασε στοπ και αρπαξε και ζαντα/ψαλιδια κλπ), η φροντιδα-οδική ήταν στο σημειο σε 11 ακριβως λεπτα (το εντυπωσιακό στο χρόνο ειναι οτι εγινε καπου προς αλεποχώρι-κινεττα που εχει εξοχικο αυτός), εκαναν τη δηλωση, φορτωσαν το αμαξι και τέλος... Γενικα επειδη εχω δωσει κωδικους εκπτωσης σε πολυ κοσμο το ειχα εννοια αλλα δε βλεπω κανενα αρνητικο σημαδι για την ωρα...

Τι εγινε μετα με την περιπτωση αυτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ο Οκτωβρης ειναι ο μηνας που ληγουν οι 3 πρωτες 3μηνες ασφαλειες σε αυτοκινητα της οικογενειας και το σκεφτομαι ....Σε Direct Hellas που κοιταξα για κλοπη στο δικο μου (Honda CRV του 2008) δινειεμπορικη αξια μονο 7000 .Ενταξει στα 2λιτρα η τιμη ειναι χωμα αλλα οχι και αμαξι 39000 ευρω να το εκτιμουν 7000.Και σε anytime παλια και σε αυτη το εχω για 10.500 

Η anytime δεν κανει μικτες .

Εχω αλλα δυο Audi TT του 2000 και τα εχει για 4500 αξια .Λογικη τιμη .

Τι εγινε μετα με την περιπτωση αυτη ?

Το έφτιαξε κανονικά κανένα πρόβλημα. Σε 1.5 μέρα είχε πάρει το οκ για την αποζημίωση της ζημιασ Του κ ξεκίνησε την επισκευή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το έφτιαξε κανονικά κανένα πρόβλημα. Σε 1.5 μέρα είχε πάρει το οκ για την αποζημίωση της ζημιασ Του κ ξεκίνησε την επισκευή 

Σε αυτο νομιζω εχει συμμετοχη και η εταιρεια του αλλου αν απαντηση θετικα οτι φταιει ο πελατης της .Στους ορους γραφει η Hellas Direct για αναμονη 7 ημερων και αν χρειστει αλλη μια εβδομαδα.Σε αυτη την καθυστεριση δινει αμαξι αντικαταστασης ?Δεν θυμαμαι σιγουρα αν ειναι στις παροχες  τροχαιου ή μονο για κλοπη  η προσφορα αυτοκινητου αντικαταστασης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε αυτο νομιζω εχει συμμετοχη και η εταιρεια του αλλου αν απαντηση θετικα οτι φταιει ο πελατης της .Στους ορους γραφει η Hellas Direct για αναμονη 7 ημερων και αν χρειστει αλλη μια εβδομαδα.Σε αυτη την καθυστεριση δινει αμαξι αντικαταστασης ?Δεν θυμαμαι σιγουρα αν ειναι στις παροχες  τροχαιου ή μονο για κλοπη  η προσφορα αυτοκινητου αντικαταστασης .

Δε ξέρω για αντ/σης, δε ζήτησε καν. Ναι εξαρτάται πάντοτε από το χρόνο απόκρισης της άλλης εταιρείας. Κάτι εταιρείες ότι να ναι μπορεί να πάνε έως και μήνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι χώμα , εμένα μου έβγαινε 45€ λιγότερο από την Ευρωπαϊκή πίστη για τις ίδιες καλύψεις . Αν τύχει σε εμένα δεν θα με ένοιαζε αλλά αν τύχαινε στην γυναίκα μου θα πρεπε να πάω κ γω αναγκαστικά ... Το ίδιο ισχύει κ για τον πατέρα μου που δεν έχει καν κινητό με κάμερα .

 

Η φροντίδα ατυχήματος από όσα έχω καταλάβει όταν δεν χρειάζεται ρυμούλκηση έρχεται κ απλά καταγράφει όσα της λες για το πώς έγινε το τροχαίο κατά την άποψη σου . Δεν βγάζει συμπεράσματα . Απλά καταγράφει όσα λες ,ενδεχόμενος να βοηθάει στα θεματα οδων  αυτά που γράφουν από ανατολή προς δύση κτλ . Όπως κ να χει είναι μια "ασφάλεια" που σε κάνει να νιώθεις με την παρουσία του υπαλλήλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Ενταξει στα 2λιτρα η τιμη ειναι χωμα αλλα οχι και αμαξι 39000 ευρω να το εκτιμουν 7000.

Αμάξι του 2007 με αγορά 28000 τωρα τι εκτιμούν 4000 και χωρίς να είναι δυλιτρο.

Έτσι είναι οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...