Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Hellas Direct


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Για θραυση κυσταλλων και συκεκριμενα καθρεπτων φασκει και αντιφασκει ??

https://www.hellasdirect.gr/property/our-covers

Σε εξωτερικά τζάμια, καθρέφτες, παράθυρα, γυάλινες εσωτερικές επιφάνειες. Ζημιά και στα πλαίσια και στα ελαστικά περιμετρικά μέρη των τζαμιών / καθρεφτών. Έξοδα τοποθέτησης.

Property = περιουσία/ιδιοκτησία(ακίνητη συνήθως), οι συγκεκριμένοι όροι αφορούν ασφάλιση κατοικίας, όχι αυτοκινήτου.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εστειλα mail και αν και Κυριακη χθες μου απατησαν ότι ο σύνδεσμος αφορα ασφαλιση κατοικιας και δεν καλυπτουν καθρεπτες , φαναρια και φλασ από θραυση .Αν ειναι όμως λογω τρακαρίσματος καλυπτουν κανονικα τα παντα .Ακομα και σε ιδιες ζημιες αν η ασφαλιση είναι μικτη με την απαλλαγη βεβαια που ο καθενας εχει ορισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2018 στις 6:36 ΜΜ, YourTrueLegend είπε

Αυτος ο ορος οτι δεν στελνουν ανθρωπο σε τρακαρισμα παρα μονο δινουν οδηγιες απο το τηλ τι να κανεις (τυπου τι φωτος να παρεις) ειναι και ο λογος που λιαν συντομως θα φυγω 2 αυτοκινητα απο τη συγκεκριμενη εταιρεια οταν ληξει το συμβολαιο και δεν θα επιστρεψω και ποτε.

Αυτο που λετε μερικοι οτι εστειλαν ανθρωπο και εβγαλε φωτος παρα τον συγκεκριμενο ορο, τρεις ερμηνειες μπορω να δωσω:

-Ειτε ηρθε η οδικη (τριτη εταιρεια με την οποια συνεργαζεται η hellas direct) και μια που η hellas direct βρηκε παπα, εθαψε 2-3. Δηλαδη εβαλε τον οδηγο της οδικης να κανει τη δουλεια τη δικη της. Το θεμα ειναι πως τα περισσοτερα τρακαρισματα/συμβαντα δεν θελουν οδικη, αρα δε θα υπαρχει αυτος ο ανθρωπος και ολη η ευθυνη θα ειναι πλεον δικη μας για να μαζεψουμε τα απαραιτητα στοιχεια...

-Ειτε μπορει να στειλανε δικο τους ανθρωπο οντως, αλλα επειδη πχ εχουν ελαχιστους τετοιους (και στο προσεχες μελλον ισως κανεναν, αφου βαση των νεων ορων δε θα τους χρειαζεται), εβαλαν και τον ορο στο συμβολαιο για να ειναι νομικα καλυμενοι οταν δε θα μπορουν να στειλουν.

 -Ειτε το συμβαν σας ελαβε χρονο ενω ειχατε σε ισχυ συμβολαιο χωρις τον νεο αυτο ορο που δινουν πλεον.

Οτι κι αν ειναι, εγω πλεον, δεν ξαναπαταω στη συγκεκριμενη ασφαλιστικη. Την ασφαλεια την εχουμε για να κανει 2-3 συγκεκριμενα πραγματα στην κακια στιγμη. Εφοσον βαζει ορο οτι δεν θα κανει το ενα απο αυτα, ειτε θα μειωσει το κοστος ασφαλισης αντιστοιχα, μιας που δεν προσφερει την 2η βασικοτερη υπηρεσια που αποζητα κανεις στην ασφαλιση, ειτε εχει αλλου πορτοκαλιες και μαλιστα με αναλογο κοστος, που κανουν οσα πρεπει, χωρις τετοιες πονηριες.

Συμβαινει και σε αλλες ασφαλιστικες να μην ερχονται ομως. Αν βρεις αντιστοιχη τιμη οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι (οικογενεια πατερας και γιος) δουλεύουν σε εταιρία οδικής βοήθειας. Η οποία συνεργάζεται με γνωστές ασφαλιστηκές (groupama, μινεττα, ευρ.πίστη), και οταν εχουν αυτες οι εταιριες τρακαρισμα, τους στελνουν να κανουν καταγραφη. Ο εργοδότης τους δεν ειναι καμια απο αυτες τις ασφαλιστικές απλα συνεργάζονται.

Κάτι φεγγάρια και η interamerican έκανε την ίδια δουλεια για άλλες ασφαλιστικές.

Μάλιστα δεν αυτοαποκαλούνται οδική ασφάλεια, αλλά οδική φροντίδα. Παρολο που εχουν τον γερανο και ερχονται με αυτον στη καταγραφη ατυχημάτων.

 

Και είναι λογικό, δε γινεται σε 51 νομους της ελλαδας να εχει η καθε εταιρια απο εναν και στα νησια το ιδιο. Μαλιστα συμψηφίζονται. Και μετα χρεωνει η μια την αλλη. Σε δύο μικροζημιες σε διαφορετικες γωνιες της κρητης η hellas direct εστειλε "καταγραφεα" χωρις ιδιαιτερη καθυστέρηση.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alkis13 είπε

Φίλοι (οικογενεια πατερας και γιος) δουλεύουν σε εταιρία οδικής βοήθειας. Η οποία συνεργάζεται με γνωστές ασφαλιστηκές (groupama, μινεττα, ευρ.πίστη), και οταν εχουν αυτες οι εταιριες τρακαρισμα, τους στελνουν να κανουν καταγραφη. Ο εργοδότης τους δεν ειναι καμια απο αυτες τις ασφαλιστικές απλα συνεργάζονται.

Κάτι φεγγάρια και η interamerican έκανε την ίδια δουλεια για άλλες ασφαλιστικές.

Μάλιστα δεν αυτοαποκαλούνται οδική ασφάλεια, αλλά οδική φροντίδα. Παρολο που εχουν τον γερανο και ερχονται με αυτον στη καταγραφη ατυχημάτων.

Και είναι λογικό, δε γινεται σε 51 νομους της ελλαδας να εχει η καθε εταιρια απο εναν και στα νησια το ιδιο. Μαλιστα συμψηφίζονται. Και μετα χρεωνει η μια την αλλη. Σε δύο μικροζημιες σε διαφορετικες γωνιες της κρητης η hellas direct εστειλε "καταγραφεα" χωρις ιδιαιτερη καθυστέρηση.
 

Δεν προβλεπεται παντως στα συμβολαια .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες το βραδυ ο γιος μου ακουμπησε μαλλον πολυ ελαφρα σε προσπαθεια να ξεπαρκαρι ενα μικρο φορτηγακι .Θεωρω οτι δεν του εκανε καμμια ζημια μιας και το δικο του ΤΤ δεν επαθε τιποτα . Το κοιταξα προσεκτικα σημερα το πρωι .

Αφησε σημειωμα αλλα δεν εχει παρει κανεις ακομα . Αν παρει δηλωση θα κανω εγω που ειμαι ιδιοκτητης ή ο οδηγος ? Εχει δηλωθει σαν κυριος οδηγος του αμαξιου .

Ασφαλεια Hellas direct.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αφορμη αυτο το προβλημα καλεσα οδικη βοηθεια και εδωσαν ρευμα .Χρονος αναμονης 35 λεπτα .Θα μπορουσε και καλυτερα .

Η εκπληξη. Μολις καλεσα οδικη με καλεσαν πισω αν θελω να μου στειλουν ενα καφε οσο περιμενα !!!

Αρνηθηκα ευγενικα αλλα πως θα μου τον εστελναν ???

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ένα σπασιματάκι στο τζάμι μπροστά -λογικά από πετραδάκι γιατί είναι στρογγυλό. 
Έχει αλλάξει κανείς τζάμι με την hellas direct ; 
Ποια είναι η διαδικασία; Όντως δεν πληρώνεις τίποτα στην carglass; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pintsie είπε

Παρατήρησα ένα σπασιματάκι στο τζάμι μπροστά -λογικά από πετραδάκι γιατί είναι στρογγυλό. 
Έχει αλλάξει κανείς τζάμι με την hellas direct ; 
Ποια είναι η διαδικασία; Όντως δεν πληρώνεις τίποτα στην carglass; 

Άλλαξε η αδερφή μου παρμπρίζ όντως δε πλήρωσε τίποτα και της είχαν κάνει και δώρο υαλοκαθαριστήρες (είχε κάποια προωθητική η carglass εκείνο το διάστημα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα και εγώ. 

Μου είπαν να πάρω απλά στην carglass που με βολεύει και να το πάω για αλλαγή. 

Πήγα, το άλλαξαν, έφυγα. 

Τα βρήκαν μεταξύ τους χωρίς να ασχοληθώ άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κι εγω ενα μικρο σπασιματακι στο μπροστινο αλλα αν το αλλαξω θελλει να βαλω κεραιες για την οθονη 2din και κοστιζουν.Ειναι αυτοκολητες στο παρπριζ.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εχω κι εγω ενα μικρο σπασιματακι στο μπροστινο αλλα αν το αλλαξω θελλει να βαλω κεραιες για την οθονη 2din και κοστιζουν.Ειναι αυτοκολητες στο παρπριζ.

Αλλάζεις τα αυτοκόλλητα Γιάννη εκτός εάν είναι από αυτές που είναι σαν μεμβράνη το αυτοκόλλητο που βγαίνουν με θερμοπιστολο αλλά για να ξανακολλησουν σωστά θα σου βγάλουν την ψυχή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αλλάζεις τα αυτοκόλλητα Γιάννη εκτός εάν είναι από αυτές που είναι σαν μεμβράνη το αυτοκόλλητο που βγαίνουν με θερμοπιστολο αλλά για να ξανακολλησουν σωστά θα σου βγάλουν την ψυχή 

Ειναι λεπτες λωριδες κολλημενες ...Εινια της Kenwood και ειναι πανακριβες.Η οθονη 2din ειναι Kenwood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...