Προς το περιεχόμενο

Η Intel παραδέχεται ότι αδυνατεί να ανταποκριθεί στη ζήτηση για προσιτές CPUs και θα εστιάσει στο higher-end τμήμα της αγοράς


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, possiz είπε

Πόσα κουφά διαβάζουμε εδώ μέσα;. Αυτό που λέει είναι έχω ξεπουλήσει, μου ζητάνε και δεν έχω. Τι amd και τρέλες λέτε .

Καλά. Φάε PR εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, possiz είπε

Πόσα κουφά διαβάζουμε εδώ μέσα;. Αυτό που λέει είναι έχω ξεπουλήσει, μου ζητάνε και δεν έχω. Τι amd και τρέλες λέτε .

Προβληματα στη παραγωγη εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, DarthVader. είπε

AMD fanboys be like "This is our moment to shine"

Φιλε οι περισσοτεροι ιντελακιες ειμαστε αλλα μας εκανε amd ακιες κατι σαν τα κομματα μας στην ελλαδα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, possiz είπε

Πόσα κουφά διαβάζουμε εδώ μέσα;. 

Ακριβώς παλικάρι μου. Με πρώτο και καλύτερο το posts σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Τουλάχιστον η Intel παραδέχεται την ήττα της στις low-end και mid-range κατηγορίες.

δεν παραδεχτηκε τιποτα. απλα ειπε οτι ηταν ξαφνικη η ζητηση για υπολογιστες.

θυμαται κανεις αλλος πριν μερικα χρονια το σχολιο τους οτι οι αγορα κορεστηκε και θα σταματουσαν τις μεγαλες επενδυσεις?

κοιτα να δεις που εν τελει οι καταναλωτες θελουν να δωσουν τα λεφτα τους αν δεν τους πουλας το ιδιο πραμα επι 10 χρονια. ασυληπτο :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Istros είπε

Τουλάχιστον η Intel παραδέχεται την ήττα της στις low-end και mid-range κατηγορίες.

οι i3 μια χαρα πουλανε, και σε desktop και σε λαπτοπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Προβληματα στη παραγωγη εχει.

Σωστός.

Αναφορά σε κείμενο

Για να βελτιώσει τα ζητήματα εφοδιασμού, η Intel θα επενδύσει επιπλέον $1 δισεκατομμύριο στις γραμμές παραγωγής 14nm στα εργοστάσια της στο Όρεγκον, στην Αριζόνα, στην Ιρλανδία και στο Ισραήλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο έχει το πάνω χέρι στήν αγορά,με τις κάρτες γραφικών,άλλο τόσο την έφαγε (ιδίως τώρα) με τους επεξεργαστές,βλέπω φιρί φιρί το πάει να γίνει Δευτερη Apple 📱^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω σε λίγα χρόνια να τους καταπίνουν οι custom ARM επεξεργαστές...ήδη λίγο λίγο ξεκίνησε η διαδικασία αλλά αν πάρει μπρος δεν ξέρω αν η ιντελ μπορεί να κάνει μάρκετινγκ όπως η apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν δίνει επεξεργαστές i3 στα 190 ευρώ με 4c/4t και η amd σου δίνει το ίδιο πράγμα στα 100 ευρώ και 6c/12t στα ίδια λεφτά , στην μεγάλη κατηγορία που παίζει και πιο πολύ ρόλο η επεξεργαστική ισχύς είναι αιώνες πίσω σε vfm καταλαβαίνεις πως δεν θα αργήσει η amd να γύρει την πλάστιγγα απο την άλλη μεριά.

και όποιος πάει και δώσει τόσα λεφτά για intel σήμερα είναι άξιος της μοίρας του και για λύπηση......

καλά για αυτούς στις αγγελίες απλά θα τρίβουν τα χέρια τους και θα πουλάνε τα μεταχειρισμένα intel πιο ακριβά και απο καινούρια ίδιας απόδοσης amd ως συνήθως :D 

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

δεν παραδεχτηκε τιποτα. απλα ειπε οτι ηταν ξαφνικη η ζητηση για υπολογιστες.

θυμαται κανεις αλλος πριν μερικα χρονια το σχολιο τους οτι οι αγορα κορεστηκε και θα σταματουσαν τις μεγαλες επενδυσεις?

κοιτα να δεις που εν τελει οι καταναλωτες θελουν να δωσουν τα λεφτα τους αν δεν τους πουλας το ιδιο πραμα επι 10 χρονια. ασυληπτο :rolleyes:

Ξαφνικά ηταν ξαφνική ζήτηση και θα επικεντρωθεί στους premium επεξεργαστές.Τόσα χρόνια πως προλάβαινε τις αγορές και τώρα δεν μπορεί?

AMD!! Σαρώνει στους low-end και mid-range.Ας κατσει με τους premium.

 

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Ξαφνικά ηταν ξαφνική ζήτηση και θα επικεντρωθεί στους premium επεξεργαστές.Τόσα χρόνια πως προλάβαινε τις αγορές και τώρα δεν μπορεί?

AMD!! Σαρώνει στους low-end και mid-range.Ας κατσει με τους premium αν και δεν την βλέπω ούτε εκεί για πολύ ακομα.,εκτός και αν πάει στα 10nm.

Στα λαπτοπ σαρώνει η amd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...