Προς το περιεχόμενο

Η Intel παραδέχεται ότι αδυνατεί να ανταποκριθεί στη ζήτηση για προσιτές CPUs και θα εστιάσει στο higher-end τμήμα της αγοράς


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, atheatos είπε

Στα λαπτοπ σαρώνει η amd?

εχει βγαλει πολυ καλα τσιπακια αλλα οι τιμες ειναι δυσαναλογες διοτι πληρωνεις και την apu.

πχ 4c/8t λαπτοπ με ιδια χαρακτηριστικα το ιντελ 600€ το amd 750€. 

δεν εχω ιδεα πως συγκρινονται οι vega με ξεχωριστες gpu, αλλα με 150€ πανω λογικα βρισκεις λαπτοπ με αντιστοιχα δυνατη gpu. οποτε μια η αλλη μ ακουγεται

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, atheatos είπε

Στα λαπτοπ σαρώνει η amd?

"AMD has an impressive stable of partners, including HP, Lenovo, and Dell, that have committed to Ryzen platforms.

The new Ryzen Mobile processors also feature integrated graphics, and Su said AMD expects to have 60 new Ryzen-based notebook platforms come to market this year alone. AMD hasn't been competitive in the laptop market, which is ~60% larger than the desktop PC market, so more penetration in that segment could also dramatically boost AMD's revenue."

Κάτσε να θαυμάσεις!

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

"AMD has an impressive stable of partners, including HP, Lenovo, and Dell, that have committed to Ryzen platforms.

The new Ryzen Mobile processors also feature integrated graphics, and Su said AMD expects to have 60 new Ryzen-based notebook platforms come to market this year alone. AMD hasn't been competitive in the laptop market, which is ~60% larger than the desktop PC market, so more penetration in that segment could also dramatically boost AMD's revenue."

Κάτσε να θαυμάσεις!

Κάθομαι...

6 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Σε επιδοσεις ναι, σε πωλησεις οχι.

ο 2500u ειναι φανταστικο τσιπακι

Καλά . Θα σαρωσεί....όχι σαρώνει που έγραφε ο άλλος.

Το ελπίζω γιατί στα λαπτοπ έχει το μονωπολειο η Intel και δεν φτάνουν μόνο δυο επεξεργαστές της amd να φέρουν την Άνοιξη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, atheatos είπε

Κάθομαι...

Καλά . Θα σαρωσεί....όχι σαρώνει που έγραφε ο άλλος.

Το ελπίζω γιατί στα λαπτοπ έχει το μονωπολειο η Intel και δεν φτάνουν μόνο δυο επεξεργαστές της amd να φέρουν την Άνοιξη .

Το αν θα πουλησει 1 η 100 εμενα δεν με αφορα, προφανως ουτε κι εσενα

απλα πηγαινε παρε λαπτοπ με επεξεργαστη amd

και ασε τους αλλους να αγοραζουν ακομα 2πυρηνους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ntinaras είπε

Το αν θα πουλησει 1 η 100 εμενα δεν με αφορα, προφανως ουτε κι εσενα

απλα πηγαινε παρε λαπτοπ με επεξεργαστη amd

και ασε τους αλλους να αγοραζουν ακομα 2πυρηνους

Καλά κρασιά.... να πάρω εγώ λαπτοπ με amd για να ενισχύσω της πωλήσεις. Τίποτα άλλο θέλετε να κάνω για  να σαρώσει η amd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, atheatos είπε

Καλά κρασιά.... να πάρω εγώ λαπτοπ με amd για να ενισχύσω της πωλήσεις. Τίποτα άλλο θέλετε να κάνω για  να σαρώσει η amd?

Ρε ανθρωπε, ελεος. δεν ειπα να αγορασεις λαπτοπ για να σωσεις την αμδ απο την καταστροφη

ειπα οτι εσυ που ξερεις τι θελεις, πανε παρε αμδ, αν κι εσυ τα θεωρεις ανωτερα, και ασε τον καθε ασχετο να παιρνει ο,τι σαχλαμαρα του κατεβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ntinaras είπε

Ρε ανθρωπε, ελεος. δεν ειπα να αγορασεις λαπτοπ για να σωσεις την αμδ απο την καταστροφη

ειπα οτι εσυ που ξερεις τι θελεις, πανε παρε αμδ, αν κι εσυ τα θεωρεις ανωτερα, και ασε τον καθε ασχετο να παιρνει ο,τι σαχλαμαρα του κατεβει

Έχω στήσει ήδη μηχανήματα φίλων με ryzen και τα δικά μου amd εχουνε.  Αλλά επέτρεψε μου στα λαπτοπ να περιμένω λίγο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atheatos είπε

Έχω στήσει ήδη μηχανήματα φίλων με ryzen και τα δικά μου amd εχουνε.  Αλλά επέτρεψε μου στα λαπτοπ να περιμένω λίγο....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, possiz είπε

Πόσα κουφά διαβάζουμε εδώ μέσα;. Αυτό που λέει είναι έχω ξεπουλήσει, μου ζητάνε και δεν έχω. Τι amd και τρέλες λέτε .

Μαλλον της έχει πάρει τα σωβρακα η amd στους low-end και mid-range και τα παρατάει  και μενει με τους premium?

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα σοχρεψε στο low end θα πάει και στο high end. Να πουλήσει τον 28πυρινο xeon με άλλη ονομασία στα 5000€ από τα 10000€ που κάνει να λιώσει τον 32πυρινο την AMD που κάνει 1600 €. 


Γελάνε και οι πέτρες.
 

Επεξ/σία από cmvrgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, atheatos είπε

Έχω στήσει ήδη μηχανήματα φίλων με ryzen και τα δικά μου amd εχουνε.  Αλλά επέτρεψε μου στα λαπτοπ να περιμένω λίγο....

Άρα ενισχύεις την αγορά της amd στους desktop!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Άρα ενισχύεις την αγορά της amd στους desktop!

Εννοείται. Αλλά στα λαπτοπ έχω μια αδυναμία στα thunderbolt και εκεί η amd μου τα χαλάει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, atheatos είπε

Εννοείται. Αλλά στα λαπτοπ έχω μια αδυναμία στα thunderbolt και εκεί η amd μου τα χαλάει....

Μάλλον στην apple εχεις αδυναμία.περαστικα σου.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...