Προς το περιεχόμενο

Εξώδικο για ένα ενοίκιο


camper13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 οταν το 2010 νοικιαζες 3αρι στην αργυρουπολη πχ στα 500 ευρω τωρα ειναι αδιανοητο να δινεις τα ιδια χρηματα

καλο τρολλαρισμα με το ''κοψιμο της απαντησης μου'' 

 

Επεξ/σία από giorgoskav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

16 λεπτά πριν, nyne είπε

Κοιτα αν ειναι οπως μας τα λες τοτε απλα εχεις πεσει σε περιπτωσαρα.Εγω αν για μια φορα που θα καθυστερουσα (με τη προυποθεση οτι ειχες ενημερωσει),ετρωγα εξωδικο στη μουρη θα την εκανα με ελαφρα.Και θα της εριχνα φεσι και ενα ενοικιο,για να μαθει να ειναι ανθρωπος και να εκτιμαει το οτι την πληρωνεις στην ωρα σου για 18 μηνες συναπτα..Ξαναλεω με τη προυποθεση οτι ειχες ενημερωσει κτλ και οτι οντως υπηρχε αδυναμια πληρωμης για πχ 15 μερες.

κ υστερα αυτη μεσα σε 2 μηνες που τοσο θα κανει η ολη διαδικασια, σε εχει πεταξει εξω ομορφα και ωραια.

Ρε παιδες οταν δινετε συμβουλες, βουτατε την γλωσσα σας λιγο μεσα στο μυαλο σας για να μην λετε ασυναρτησιες. Θα ψαχνει κακην κακως ο ts να ψαχνει σπιτι επειδη ακολουθησε εξυπναδες σαν την παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, videdt είπε

Αν ηταν π.χ.αστυνομικος διευθυντης το αναφερομενο φεσι θα επεφτε? Ανθρωπος ειναι εξ ορισμου και η ιδιοκτητρια. Δε ξερουμε αν ειναι εισοδηματιας και το παιζει μονοπολη η αν οπως τα παιρνει τα ακουμπα σε τραπεζες η σε γιατρους. Ουτε αν εχει ξαναφαει φεσια και ποσα και τι την εχουν συμβουλεψει να κανει.

Φιλικα.

Και ο καιζερ σοζε να ηταν παλι θα επεφτε.Ξαναλεω υπο προυποθεσεις,διοτι αν μιλαμε για εναν ανθρωπο που δεν εχει απο αλλου εισοδημα κτλ τοτε οχι δε θα του το εκανα.Αλλα αν ολα ειναι νορμαλ και εχει ειδοποιησει ο ενοικιαστης και μαλιστα ειναι κ η πρωτη φορα ,ε ρε αδερφε πως να το κανουμε εχει πεσει σε μαπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giorgoskav είπε

 οταν το 2010 νοικιαζες 3αρι στην αργυρουπολη πχ στα 500 ευρω τωρα ειναι αδιανοητο να δινεις τα ιδια χρηματα

καλο τρολλαρισμα

Ισόγειο 70 τμ του 1950, μπορεί 

Τριάρι σε όροφο με γκαράζ, αποθήκες κτλ Αργυρούπολη κάτω από 700 το ξεχνάς

Και έχω ψάξει στη περιοχή...

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δλδ για να καταλαβω αυτή εχει σκοπό καθε μηνα που δεν της πεφτει μπαμ το ενοικιο από εδώ και παιρνα να στέλνει εξώδικα;

και εγώ να τις το βάζω σε λιγοτερο από 2 μηνες και φτου απο την αρχη;

 

μιλάμε η τυπισα ειναι χοντρη περίπτωση και μου την εχει δώσει.

φυσικα να παρει τα χρηματα της αλλα θεωρω να στειλει ένα εξώδικο για 500€ ειναι γελοίο ιδίως αν κοστίζει 80€.

γνώμη μου,

Επεξ/σία από camper13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kallair είπε

κ υστερα αυτη μεσα σε 2 μηνες που τοσο θα κανει η ολη διαδικασια, σε εχει πεταξει εξω ομορφα και ωραια.

Ρε παιδες οταν δινετε συμβουλες, βουτατε την γλωσσα σας λιγο μεσα στο μυαλο σας για να μην λετε ασυναρτησιες. Θα ψαχνει κακην κακως ο ts να ψαχνει σπιτι επειδη ακολουθησε εξυπναδες σαν την παραπανω..

Φίλε μου εννοουσα αν φυγει απο το σπιτι...Το ασυναρτησιες εξυπναδες και το που να βουταω τη γλωσσα μου στο επιστρεφω.

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Ισόγειο 70 τμ του 1950, μπορεί 

Τριάρι σε όροφο με γκαράζ, αποθήκες κτλ Αργυρούπολη κάτω από 700 το ξεχνάς

Και έχω ψάξει στη περιοχή...

οτι να ναι , δεν μιλαω για σημερα διαβασε λιγο καλυτερα

Επεξ/σία από giorgoskav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgoskav είπε

οτι να ναι , δεν μιλαω για σημερα διαβασε λιγο καλυτερα

Μια χαρά διαβάζω 

Σου είπα χρήματα που έπαιρνε για ισόγειο 70 τ.μ. του 1970 συγγενής μου (ιδιοκτήτης) το 2010... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, camper13 είπε

δλδ για να καταλαβω αυτή εχει σκοπό καθε μηνα που δεν της πεφτει μπαμ το ενοικιο από εδώ και παιρνα να στέλνει εξώδικα;

και εγώ να τις το βάζω σε λιγοτερο από 2 μηνες και φτου απο την αρχη;

μιλάμε η τυπισα ειναι χοντρη περίπτωση και μου την εχει δώσει.

δεν καταλαβες. εχεις περιθωριο αν θυμαμαι καλα 10-15 μερες να βαλεις το ενοικιο. Αν το καθυστερησεις παραπανω αφου εχει στειλει το εξωδικο κ δικαστει, την επομενη φορα που καθυστερησεις ενω εχει βγει η διαταγη πληρωμης, εχει δικαιωμα να σε πεταξει εξω, αμεσα.

 

1 λεπτό πριν, nyne είπε

Φίλε μου εννοουσα αν φυγει απο το σπιτι...

οτι τι; θα φυγεις απο το σπιτι χωρις να πληρωσεις το τελευταιο μηνιατικο; θα στο κρατησει απο την εγγυηση και αν το σπιτι εχει ζημιες, θα σου κανει ενα ωραιο δικαστηριο (αυτη η συγκεκριμενη το εχει κ ευκολο απ οτι ειδαμε) και θα πληρωσεις και κερατιατικα ζημιες που ισως δεν εκανες καν στο σπιτι και τα δικαστικα εξοδα. μην λεμε οτι θελουμε. υπαρχουν νομοι κ καλο ειναι να ειμαστε σωστοι γτ ανετα πληρωνεις "μαγκιες" με κερατιατικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω το εξόδικο δεν το παρέλαβα ειπα σε αυτη να δηλώσει απουσια. πάντως. το ενοίκιο έχει μπει πριν σκασει το εξώδικο.

 

δλδ ΠΕΣ ξανα αργώ τον επόμενο μηνα χωρίς να εκδικαστει εξωδικο αυτη τι θα κανει θα στέλνει εξώδικα των 80€; και εγώ θα εκμεταλεύομαι το loophole των 15ημερών;

 

Επεξ/σία από camper13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο offtopic Υπαρχουν εταιριες αναθεσης ακινητων "για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο" με το αναλογο τιμημα. Ισως το εξωδικο να ειναι απο εκει? Τελειως offtopic, γιατι μου εβγαλε τετοια διαφημιση αντιστοιχης εταιριας καπακι απο το σχολιο στο θεμα εδω, αμεσως μετο που μπηκα στο facebook? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, camper13 είπε

εγω το εξόδικο δεν το παρέλαβα ειπα σε αυτη να δηλώσει απουσια. πάντως. το ενοίκιο έχει μπει πριν σκασει το εξώδικο.

δλδ ΠΕΣ ξανα αργώ τον επόμενο μηνα χωρίς να εκδικαστει εξωδικο αυτη τι θα κανει θα στέλνει εξώδικα των 80€; και εγώ θα εκμεταλεύομαι το loophole των 15ημερών;

Δεν έχει σημασία πότε ακριβώς παρέλαβες/θα παραλάβεις το εξώδικο, η δυστροπία σου έχει καταγραφεί, την επόμενη φορά που θα αργήσεις να πληρώσεις το ενοίκιο μπορεί να ξεκινήσει τη διαδικασία για εξπρές έξωση(μέσα σε 45 ημέρες) λόγω επανειλημμένης δυστροπίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Μια χαρά διαβάζω 

Σου είπα χρήματα που έπαιρνε για ισόγειο 70 τ.μ. του 1970 συγγενής μου (ιδιοκτήτης) το 2010... 

ωχου ενταξη με πεισες εγω εμενα σε ακινητο σε εκεινη την περιοχη και ηταν υπερτιμημενο 80 τετρ 500 ευρω σε οροφο εν ετη 2010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το airbnb τα ενοίκια έχουν εκτοξευτεί, αυτό που έμενες με 500 τώρα παίζει να έχει 700 και όχι λιγότερο λόγω κρίσης. Καλλιθεα 3αρι με θέα '78 κατασκευή, μερικώς ανακαινισμενο, 3 όροφος χωρίς ασανσέρ, 600 ευρώ. 

Επεξ/σία από tsiro7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Με το airbnb τα ενοίκια έχουν εκτοξευτεί, αυτό που έμενες με 500 τώρα παίζει να έχει 700 και όχι λιγότερο λόγω κρίσης. Καλλιθεα 3αρι με θέα '78 κατασκευή, μερικώς ανακαινισμενο, 3 όροφος χωρίς ασανσέρ, 600 ευρώ. 

εχει ξεφυγει κατα πολυ η κατασταση με τα ενοικια και καθενας ζηταει ο,τι του λειπει, η νομιζει οτι θα εβγαζε με το airbnb.  οπως παει στο τελος οικογενειες ολοκληρες θα αναγκαζονται να μενουν με τα πεθερικα (οσοι ειναι τυχεροι και εχουν οι παπουδες σπιτι δικο τους)..η στοιβαγμενοι σε γκαρσονιερες και δυαρια

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...